Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Aniołkowa2013
Frugo28, już poznałaś płeć? Szybciutko! :) Gratuluję Córusi, niech zdrowo rośnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Ja w pierwszej ciąży chodziłam prywatnie. Płaciłam 100 zł za wizytę, trzeba było płacić za każde badanie, itd... A lekarz i tak nic nie zauważył... a raczej zauważył, ale pewnie nie chciał mnie straszyć, żebym nie panikowała (a raczej nie błagała o cesarkę). Teraz chodzę na NFZ i powiem Wam, że naprawdę nie ma żadnej różnicy. Na każdej wizycie badanie i USG. Lekarz wcale się nie spieszy i ma dla mnie czas. Ostatnio w gabinecie byłam ponad 40 minut. Badania zlecane te same co jak chodziłam prywatnie, z tą tylko różnicą, że są za darmo. Nawet za głupią luteinę, którą biorę dwa razy dziennie płacę niespełna 3.50 za 30 tabletek. Jakbym chodziła prywatnie płaciłabym 55 zł za opakowanie. No i też na ostatnich dwóch wizytach dostałam fotki. Naprawdę zero różnicy. Kasę wolę przeznaczyć na detektor tętna. Poza tym wydaje mi się, że rzeczywiście lekarz jest zaangażowany w to co robi i to dużo bardziej niż ten, który pakował stówki do kieszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabryjelka ja place 150zl za wizyte z usg, moj lekarz ktory prowadzil mi juz 2ciaze przyjmuje tylko prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poprostu się zastanawiam czy w pierwszej ciąży nie poznałam płci dziecka bo nie zapłaciłam może jakbym prywatnie poszła wtedy to bym wiedziała więc teraz stwierdziłam że jak nie poznam na nfz to pójdę prywatnie tak gdzieś za 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabryjelka to w 1 ciazy lekarz ci nie powiedzial jaka plec?czy po prostu nie widział?ja plec poznałam w obu ciazach na usg połowkowym i 2 razy sie sprawdzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzić prywatnie, bo ja już od roku leczę się w tej klinice , mój lekarz przygotowywał mnie do ciąży, punkcji i transferu, dlatego wolę się go trzymać, a 120 zł w miesiącu jak wydam to nie zbiednieje ale przynajmniej wiem że mam dobrą i fachową opiekę. Jak byłam w lux medzie to najpierw lekarz nie potrafił zrobić porządnie usg a drugim razem powiedział że nie mogą prowadzić ciąż po in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy wiedział i niepowiedział czy faktycznie syn na 3 usg był tylkiem so mamy. Monisia ty ze szczecina również więc zglosze się po kontakt za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tititlinka dzisiaj o godz19, temper.37,6 wiec juz lepiej frugo ja tez Ci zazdroszcze corci:) ale u mnie jeszcze nic nie wiadomo moje przekonanie nie pozwala mi sie pogodzic z mysla ze bedzie to synek, najwazniejsze ze bedzie zdrowe:) monisia ja w szczecinie bylam u Kolczewskiego spoko lekarz:) ale niezle kasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frugo28
Aniołkowa2013 - na tak wczesnym etapie córka jeszcze może się okazać synkiem :) ale nie sądze... jeśli tak będzie napewno dam wam znać :-) nie płacę nic za wizyty ani badania, chyba że będę chciała usg3d na płycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
dziewczynki, muszę się pochwalić, jadę z mężem jutro nad morze!!!! :D ale się cieszę :) jestem spod Wawy, to troche zmiana klimatu bedzie, nawdycham się jodu na zapas. Mamy wyjazd romantyczno-odpoczynkowy, bo on do tej pory taki zapracowany ze niewiele mamy czasu dla siebie. Będziemy się w pieknym otoczeniu i w spokoju cieszyć naszą ciażą i w kółko gadać o tym jak to teraz bedzie :) Wróce za 3 dni to bedę miała co czytać u was, bo odcinamy sie nawet od internetu :) Paaaa mamuśki (i maluszki) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
jeżynka123, super! :) Życzę zatem udanego wypoczynku. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aniołkowa,ty jestes w grupie ryzyka wiec masz inaczej ciaze prowadzona.jakbys poszla bez takiego obciązenia w wywiadzie,to inaczej by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołkowa opowiem Ci moją historię z ginekologiem.W 1 ciąży chodziłam prywatnie, płaciłam 70zł na każdej wizycie USg.Nawet pod koniec ciąży ten lekarz zaprosił mnie do siebie do szpitala w którym pracuje na dokładniejsze Usg takie z pomiarami. Teraz przy 2 ciąży chciałam oszczędzić kasę bo to wizyty bo to płatne badania i poszłam do lekarza na Nfz do szpitala w którym rodziłam.Na 1 wizycie nie byłam jeszcze w ciaży ale chciałam żeby lekarz mnie zbadał i dał skierowanie na badania czy wszystko ok na co lekarz stwierdziła,że mam "zaciążać" i badań nie trzeba robić ale na moją prośbę dał mi skierowanie na krew i mocz ale już ginekologicznie nie zbadał...po mcu poszłam znowu do niego oznajmiając, że jestem w ciąży na to on stwierdził,że test to nic i muszę zrobic BHcG i znowu mnie nawet nie zbadał bo powiedział,że nie ma sensu bo za wcześnie..kazał przyjść za 2 tyg.Wyszłam od doktorka zniesmaczona opieką jaką oferuje na NFz a może to taki tym nie wiem.Postanowiłam wrócić do mojego lekarza z 1 ciąży prywatnie płace teraz 80zł z Usg, zawsze mogę do niego zadzwonić gdy cos mnie niepokoi,jak ma dyżur mogę przyjechać do szpitala zawsze pomoże.Wizyta trwa tyle czasu ile ja potrzebuję na pytania.Nawet teraz jak byłam w 6tym tyg a nie było widać serduszka na 2 dzień miałam wpaść do niego do szpitala na lepsze Usg i serduszko było, nawet juz zrobił pomiary. Jeśli chodzi o badania no to niestety płacę ale LUTEINĘ też dostaję za 3,50 a nie za 55zł.Tak więc kochana trafiłaś na super lekarza po prostu na Nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
witam :) Aniołkowa super pasja na prawdę :) ja nie mam talenta do rysowania :) jeżynka123 zazdroszczę Ci tego morza ! :) Ja mam za daleko na taki wypad :) a nasze morze kocham :) wypoczywaj kochana i nawdychaj się jodu na zapas :) Frugo gratuluje córeczki i cieszę się że wszystko u Ciebie dobrze :) ja nie wklejam jeszcze płci bo lekarka nie była pewna bo moje maleństwo tak sie wierciło że ciężko było pobrać pomiary.Ale chyba będzie synek czyli tak jak przeczuwam :) A co do lekarzy to w 1 ciąży chodziłam do państwowej przychodni i nie wspominam tego miło natomiast teraz mam porónanie bo chodzę do lux medu i jest różnica o 360 stopni :) oczywiście na lepsze . Widać zaangażowanie lekarki i badania chyba zrobiła mi za wszystkie czasy :) Poza tym rozmawia ze mna zadaje pytania i pyta jak sie czuje a przy pierwszej ciąży tego nie pamiętam.Ale wiadomo że wszystko też zależy od lekarza jakim jest człowiekiem :) Usia ciesze się że gorączka spada :) wracaj szybko do zdrowia :) a na koniec chciałam Wam pokazać jakie łożeczko mi się spodobało :) normalnie ful wypas :) ma wszystko co potrzeba :) może być kołyska , jest poziomowane, ma przewijak, :) moskitierke,pozywtywkę ,lampkę :) zresztą zoabczcie sobie same :) http://allegro.pl/maxx-wypas-lozeczko-turystyczne-kojec-wibra-i4608323718.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Może macie rację. Rzeczywiście lekarz - do rany przyłóż. Jest już wiekowy. Niestety w szpitalu już nie pracuje. Ja sobie już nie wyobrażam pójść do innego. Nawet zanim zaszłam teraz w ciążę to za każdym razem dokładnie mnie badał, wysyłał na badania hormonalne, robił monitoring, żeby sprawdzić jak u mnie z owulacją. No a jak w tamtej ciąży poszłam do szpitala na KTG to lekarz przyjął mnie na korytarzu z łaską. Właściwie to przez to moje Dziecko nie żyje, bo tak się spieszył, że popełnił błąd, a tak naprawdę to w ciemno podpisał zapis KTG. Ech. :( A dzisiaj mam taką karuzelę, że szok. Cały czas zawroty głowy i niedobrze mi. Mam nadzieję, że niedługo przejdzie. Jak u Was z samopoczuciem? :) Ja dzisiaj będę robić kapuśniaczek. Nie mogłam się jednak powstrzymać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
Aniołkowa u mnie juz trochę lepiej :) chyba opuszczają mnie młości i wymioty :) .Zyczę Tobie również duużo sił i smacznego kapuśniaczku :) Ja dzisiaj leniuchuje bo za oknem pada i pada :( a na obiad zachciało mi się kaszy z sosem i górkiem kiszonym :) wkleje wam link do wózka jaki mi się podoba :) http://allegro.pl/wozki-3-w-1-goya-x-3-delux-spiworek-gratis-i4604028264.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołkowa, przepraszam,że o to pytam ale miałaś jakieś objawy że poszłaś do szpitala? czy coś Cię bolało, coś niepokoiło?lekarz zrobił Ktg i co nie zauważył,że z dzidzią cos nie tak? czy to było w terminie porodu?jakos w głowie mi się nie mieści,że w takich czasach kobieta donosi ciążę a jakiś kretyn coś nie dowidzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
Nick_____Wiek__ TP___plec/imie___ Które dziecko? Miejscowość Miśka82__________32______01.04____xxx___3___Lublin nana94___________20______01.04____xxx___1. katowice 79_______________35______02.04____xxx ___ Pola88 ___________26______ 04.04____xxx___1 lena15____________30______05.04___synuś __2_kraków frugo28___________28______ 05.04___córcia____1 jagamami_________26______05.04___xxx____1 poznań Usia1993__________21______06.04____xxx___1__Gorzów WLkp misiabelka________23_______ 09.04___xxx____1 gałgolinka_________30______10.04____xxx____2 retro86____________28_____ 11.04____xxx____2 paulina00023______23______11.04.____xxx___1 kasiasianko________22______11.04____xxx___1 łódzkie jeżynka123________25______15.04___xxx___1__mazowieckie monisia647________29______16.04____xxx_____1 Szczecin ziulka79__________35_______19.04____xxx___2 kati34_____________34______20.04 ____xxx___2 Piekary Slaskie Gabryjelka_________31______20.04____xxx___2 Szczecin syrfi ______________37______20.04_____xx___2 Boleczka__________20______23.04_____xxx___1 titilinkaa__________29______26.04_____xx___ 3 ma LENKA_________23______28.04_____xxx___3 jastrzębie i_ika_____________38_______05.05____xxx___3 warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ot tajemnica pomylek plci, takze rozpoznajac plec teraz w 12-13 tygodniu lekarz musi sie wykazac ogromna wiedza superowym sprzetem a i czasem moze sie pomylic, bo roznica prawie zadna sami zobaczcie, calkowite uksztaltowane narzady zewnetrzne beda w 19 tygodniu. czyli beda wygladac tak jak na ostatnim dolnym obrazku http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d3238b2391f591dd.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/701740429d31f4d1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżynka :* życzę owocnego wypoczynku:) przywieź trochę jodu nam:) 🌼 Lenka o 180stopni nie 360:P ale nie to zebym sie czepiala:) Łóżeczko fajne nawet bardzo, ja łóżeczko zakupiłam dzisiaj, Pan przywiózł mi je pod dom, 50zł mnie kosztowało:) 🌼 Aniołkowa uważaj na siebie z zawrotami nie ma żartów a jak zemdlejesz, to nikt ci pomocy nie udzieli! hahha U mnie to samo byłam na mieście trochę się dotlenić z lubym i musiałam ze sklepu wychodzić bo duszno aż tlenu brak (?) jak tu robić zakupy, nawet spacerować mi ciężko. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
właśnie chyba sobie takie sprawie :) Po pierwszej ciąży wiem że takie łóżeczko jest praktyczne :) bo miałam drewniane a córka płakała całymi dniami i nocami eh. A w takim łóżeczku można pobujać i jest miękkie i ma już przewija który jest bardzo przydatny i te półeczki z boku również zbawienne bo to co potrzebne pod ręką od razu :) a do tego latem nie gróżne komary :) a w drewnianym trochę gorzej z zakryciem dziecka przed nimi . A że jest poziomowane to też posłuży na dłużej bo dzieco też może z niego samo wyjść jak będzie starsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Lena15, dzięki. Moje zupki zawsze są wyśmienite (skromna)! :D Gdzie Ty mieszkasz, że u Ciebie pada? U mnie dzisiaj pięknie, słonecznie i ciepło! Zaraz pędzę posiedzieć na dworze. :) Kati 34, to był dokładnie przewidywany dzień porodu. Miałam skierowanie na KTG od prowadzącego lekarza. Miałam iść później, ale przestałam czuć ruchy. Położna stwierdziła, że to normalne tuż przed porodem i mam nie panikować. Zapis obejrzał lekarz przy parapecie. Właściwie to nie wiem czy spojrzał. Uznał, że jest reaktywne, a zawierało zmiany patologiczne, wymagające szybkiej dalszej diagnostyki, a odesłano mnie do domu. Nie mieli prawa w ogóle wypuścić mnie ze szpitala. Moja Córcia się udusiła. Miała trzy razy owiniętą pępowinę wokół szyjki. Tak więc pamiętajcie, że pod koniec naprawdę trzeba zwracać uwagę na ruchy dziecka. Jak tylko coś niepokoi to od razu do szpitala. Niestety personel często twierdzi, że pierworódki to panikary. Mam nadzieję, że Was nie przeraziłam. To naprawdę rzadko się zdarza. Jak to jeden lekarz powiedział: miałam pecha... Usia1993, mam nadzieję, że nie zemdleję. :P Idę zaraz z mężulkiem na ogródek, bo tak pięknie słonko świeci, że aż szkoda siedzieć w domu. ; ) Miłego popołudnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
Usia specjalnie napisałam 360 :) bo taka róznica :) a co do płci to wiem że na tym etapie trudno powiedziec dokładnie i ze 100 % pewnością :) ale trzymam się na razie pierwszej wersji tym bardziej że czuje naprawdę że to chłopiec :) a jak będzie dziewczynka to też fajnie :) tak jak już wspominałam najwazniejsze zdrowie :) ale fajnie wiedzieć wcześniej co się będzie miało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×