Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Asiek ja ciśnienie wyższe mam od zawsze, wcześniej tez rodziłam sn, a w tym szpitalu ponoć bardzo lubią robić cc. (mają z tego tyt. większą kasę z NFZ)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Hej dziewczyny. Witaj matosza. Dziewczyna z wizytami jutro zyczr powodzenia a tym po szpitalu zdrowka odpoczywajcie i dbajcie o siebie. Ja mam wizyte 30 wrzesnia i z tego co widzialam chyba ze dwie dziewczyny tez wiec bedzie o czym pisac. Dzis mam 31t 1d, dziecko sie rusza teraz prawie caly czas po lewej stronie albo wypycha czyms centralnie pod piersiami. Bylismy na.weeken u moich rodzicow jak zwykle i troche odpoczelam od garow bo mamaa gotowala a my jedlismy. Martwie sie coraz czesciej ze cala popekam przy porodze bo mam tak delikatna skore tam ze mnie juz szl..ak trafia. To nie fajne ale wam powiem. Dzis wlasnie sie zalatwialam i niby normalnie bez zadnego zatwardzenia tylko na luzie a cos mi tak peklo bo krew mi leciala i jak siusiam to piecze. Dwa dni temu za mocno polecialam sobie papierem po kroczu po siusianiu i tez na samej gorze jak sie pipka zaczyna to cos podraznilam tym papierem bo tez mnie od dwoch dni piecze i teraz sie musze delikatnie podcierac zeby to sie pogoilo....no brak mi slow juz. Oszalec idzie i przez te problemy strasznie boje sie ze popekam w kazda mozliwa strone przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki, my juz od 6.20 nie spimy. Mimo ze dosypiam z mlodym po poludniu to marze zeby pospac jak dlugo sie da. Xxx Dziecko w brzuchu znowu lezy jakos mega na pecherzu bo mam wrazenie ze caly czas chce mi sie sikac, a jak juz pojde to ledwo kilka kropel wycisne Xxx Dziewczyny, dodalam na fb moja dobra znajoma, mam nadzieje ze tutaj tez sie do nas odezwie, rodzi takze w listopadzie i bedzie miala chlopczyka:) Xxx U nas mgla i zimno... Dobrego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim:) Ja nie śpię od czwartej i próbuję się uczyć... Kot dzielnie mi towarzyszy na kolanach:) Zagryzam słonecznik i popijam kawkę a mimo wszystko najchętniej wróciłabym do łóżka. Jeszcze ta okropna ponura pogoda mnie dobija:/ x Ja też myślałam o chustce na szyję, ale na razie nigdzie nie widziałam - najwyraźniej jeszcze za wcześnie. Szalik to raczej odpada, bo będzie strasznie uwierał... x Nie chce któraś iść za mnie zaliczyć egzaminu dzisiaj lub w środę?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dzień dobry :-) Mam nadzieje ze mamusie wyspane :-) Mi tej nocy spało sie suuuper, chyba odespalam ta poprzednia nie przespaną. Brzuszek w miare sie uspokoił, wiec mam nadzieje ze do czwartku wytrzymam w dwupaku :-) A co do egzaminu, to jak sobie przypomne o tym stresie studenckim to az mnie na wymioty zbiera :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość Anja trzymam kciuki, żebyś chociaż do czwartku przytrzymała malucha:) A co do wymiotów - to ja mam podobne odczucia:P Jeszcze ta ciąża dodatkowo sprawia, że nie mogę się skupić - uczę się, uczę i nic:/ Jak zdam wszystko to będzie cud:) Dobrze by było jakbym chociaż 3 z 4 zaliczyła to tylko jeden przedmiot bym miała na warunku, ale zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz zamiast wykorzystać ostatnie chwile na naukę to oczywiście weszłam na kafeterię... :D Ale już się ubieram, ogarniam i lecę do szkoły, bo 1,5km trzeba przejść a na 9tą egzamin. Trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
Witam się i uciekam. :-) Marita powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Marita powodzenia na egzaminie trzymam mocno kciuki;) Ja juz po sniadanku. Tak sie najadłam ze teraz ruszyc mi sie nie chce;) Ale musze bo sie umówiłam z kolezanka na kawke;) Miłego dnia dziewczynki zas sie odezwe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
Marita powidzenia na egzaminie ! :) xxx iza sorry myslalam ze to Ty masz te pieluchy wielorazowe :) a kupa w pralce no coz :) piekny obrazek :) xxx Anja - rowniez trzymamy kciuki za dwupak :) xxx a moj R dzisiaj wraca po 16 dniach !! juhuuu :) juz leca do wiednia, potem do berlina i potem juz do PL :D nie moge sie doczekac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
heja hoł:) Marita - kciuki zarezerwowane:) Nfocat - coż to będzie za udana noc tym razem skoro na reszcie mąż wraca :D super że wszystko oki. Powodzonka na wizytach i oczywiście czekamy na wieści:) Ja wstawiłam drugie pranie. Namoczyłam fasolę Jasia. Robię sałatkę z tuńczyka a potem pędzę po torta dla mojego M :) Pogoda piękna to i siły są i chęci większe :) Zaczęłam dziś rano pakować torbę do szpitala i tak podeszłam do tego emocjonalnie, że zrobiło mi się słabo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lasencje:) U Nas dzisiaj piękna pogoda sie zapowiada i wkoncu doczekałem sie pierwszego prania ciuszków dla Marysi oczywiście od rana to tylko konsultuje to z Mama przez tel to z siostra i koleżanka bo juz u mnie z samego rana na kawie i śniadaniu były:) jakby to nie wiadomo co było No zwariowałam hehe ale pierwszy raz w życiu piore ciuszki Swojego Dziecka:)))) A z serii ciężarówka i jej sny, to mi sie cała noc Cristiano Ronaldo śnił i to raz był ze mną a raz z moja Siostra i tak sie o niego cały czas kłóciliśmy... No masakra!!! Mój brat i siostrzeniec cały czas o nim gadają oglądają filmiki i tak mi sie chyba w końcu udzieliło;) Szaliczka ani chusty jeszcze na zimę nie mam i muszę sie w cos zaopatrzyć, mam dwie czapki z rekawiczkami polarowe w kolorze róż i kremowy także cos pod ten designe muszę dokupić. Marita, połamania długopisów:) Magda, faktycznie delikatne masz miejsca intymne nie wiem co Ci doradzić bo nigdy mnie cos takiego nie spotkało, moze użyj jakiejś maści na podrażnienia do miejsc intymnych... Asiek, daj znac czy Was juz wypuścili? Matosza, ja juz pisałam ze miałam dostęp do pampersow od początku wiedziałam, ze bede używać pieluszek jednorazowych także, A Kysz!!! pranie suszenie i prasowanie pieluszek wielorazowych, jak to kiedyś Izula o sobie napisała, ze jest leniem patentowanym ja tez taka jestem hihi:):) Buziaki :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Witam! Mały wyprawiony do przedszkola, więc chwilę czasu mam na zerknięcie na kafe. xxx Marita - ściskam kciuki, będzie dobrze! xxx magladenka - to faktycznie niefajnie. Może gin coś poradzi? Słyszałam, że masaż krocza z jakimś olejkiem uelastycznia wszystko ładnie i mniejsze ryzyko popękania jest wtedy. Popytaj. xxx dla maluszka mam chusteczkę z polaru na rzepa z tyłu, mam nadzieję, że się sprawdzi, bo jakoś sobie nie wyobrażam zawijania tej małej szyjki szalikiem. A dla Michała, jak już był trochę starszy, to miałam taki jakby golfik z karczkiem. Fajne to było, nakładane przez głowę i nigdzie się nie ściągało, ani nie zaginało. Tylko nie wiem czy dla noworodka by się sprawdziło. xxx Malwi - niezły sen! Uśmiałam się z rana :-) xxx lecę trochę ogarnąć chałupę póki chłopaków nie ma, a później na jakieś zakupy. Miłego dzionka wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochane po weekendzie;) Jak zwykle sporo do narobienia;) Nie miałam czasu nawet zajrzeć przez ostatnie 3 dni. W piątek przyszła szafka dla małej , moj Ł ją składał, potem pojechaliśmy do teściowej na kolacje(grzyby) oczywiście ja nie jadłam tylko spróbowałm jednego. W nocy tak się zle czułam było mi niedobrze, duszno, po szklance wody dostałam zgagę no i zaczęłam tak wymiotowac ,ze mysłałam ze wypluje żołądek;/ Pierwsze co mi do głowy przyszło to zatrucie tym grzybem od razu złe myśli ale opanowałam się zasnełam i do rana przeszło. W sobote oczywiście jak co tydzien bylismy na grzybach w lesie. Byliśmy z 4 godziny ale zauwazyłam ze juz jednak za długo i ze moja kondycja spada;/ nogi mnie bolały pociłam się jak szczur i nogi mi zaczynaja puchnac;/ Wczoraj mieliśmy gości. Moja babcia, tesciowa i babcia Ł.Wiec od rana sprzatanie ,ogarnianie i tak zleciało. xx Co do klina to tez o nim mysłalam xx Cieszę sie ze po wizytach ok- dzieciaczki juz duze;) xx Matosza3 witaj;) xx Iza jedz jesli masz apetyt i ochotę- co bedziesz dziecku załowac;) ja jestem takiego zdania i to praktykuje chociaz wcale ak duzo nie jem i czasem mnie to zastanawia. xx Marita trzymamy kciuki za ciebie, daj znac jak ci poszło. xx Anja dobrze ze czujesz się lepiej , obyś jeszcze troszkę wytrzymała xx U mnie piękna pogoda juz utrzymuje sie od piatku takze nie narzekam;) dziś slyszałam ze taka stabilna pogoda ma utrzymac sie do konca miesiaca a nawet i cały pażdziernik. Mi to osobiscie odpowiada niz coraz cieższe i na dodatek ponure dni;) xx U mnie dziś 32tydz a nastepna wizyta dopiero 2pazdziernika;/ xx Miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane. No i weekend zleciał nie wiadomo kiedy. Dzisiaj też już nie śpię od 6:30, zdążyłam już zrobić pranie, pościerać wszędzie kurze, zjeść śniadanie i zaliczyć spacer z psem. Pogoda u nas rewelacyjna, jestem w szoku. Chodzę w krótkim rękawku i klapkach :P Kurcze dziewczyny (Stokrotka, Anja) 37 tc to już naprawdę meta. Ja z jednej strony też nie mogę się doczekać, żeby przytulić i zobaczyć swojego krasnoludka, ale z drugiej strony jeszcze nie oswoiłam się z myślą o porodzie :P Czasem żałuję, że mój gin nie jest takim zwolennikiem cc i nie namawia mnie na cesarkę :P No ale muszę się zmierzyć z lękiem i nie walczyć z naturą, skoro ma być sn niech i tak zostanie. Marita powodzenia na egzaminie, trzymam kciuki oczywiście. Mam już tyle egzaminów za sobą, że serdecznie Ci współczuję, zwłaszcza teraz w ciąży zaliczać. Zakończyłam edukację 1,5 roku temu i obiecałam sobie, że już nic więcej nie zaczynam :P Brak chęci. Powodzenia na najbliższych wizytach i miłego dnia dziewczynki kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mamusie :) Mam do Was pytanie,jestem w 32 tygodniu ciazy dzis rano na wkladce zauwazylam plamki krwi ze sluzem,czy to moze byc czop? Kilka dni temu wyszlam kolejny raz ze szpitala ,bo mniej wiecej co dwa tygodnie laduje tam z zagrozeniem przedwczesnym porodem teraz wypuscili mnie bez niczego z szyjka 20 mm miekka i wiotka i kazali na siebie uwazac i lezec. Stosuje sie do tego,ale mialam nadzieje ,ze zloza mi krazek jednak chyba stwierdzili,ze niema takiej potrzeby. Nie wiem juz kompletnie co mam robic i myslec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane,kolejny weekend za nami ,a na kafe powoli wkrada się ten emocjonujący czas :) pamiętam jak 6 lat temu pisałyśmy z dziewczynami ,jeju jakie to były emocje co najmniej jakby każda z nas rodziła po kilka razy :) xxxx witaj matosza ,skąd jesteś ? xxx dziewczynki z Bielska może spotkamy się na tych wykładach o bezpieczeństwie maluchów ? xxx ja wizytę mam w czwartek na rano jutro muszę zrobić mocz i morfologię.Chcę sobie zrobić to prenatalne trzecie ciekawe kiedy będzie miał wolny termin ? Jak tak Natuś szaleje w brzuszku to jakas taka spokojna jestem :), wypręża się ,wygina czasami kopnie to takie fajne :) xxx magda a pytałaś gina czy cos w tym kierunku możesz zdziałać ? wiem że zwykła oliwa z oliwek wmasowywana w okolice intymne uelastycznia skórę ale ty rzeczywiście musisz mieć bardzo wrażliwą tą część skoro tak nie wiele trzeba żeby ją naruszyć xxx marita jak po egzaminie? xxx gość Anja napewno wytrzymasz :) głowa do góry to już tuż tuż xxxx nfocat no i zleciało :) fajnie że bedziesz się mogła w końcu w męża wtulić xxxx co do prania i prasowania,pierwsza turę wyprasowałam ale więcej nie zamierzam no chyba że młody bedzie miał jakąś wrażliwą skórę ,przy pierwszym też się szybko poddałam z prasowaniem i było ok. Co do proszków to nie dla mnie ważne żeby miał atest matki i dziecka a z jakiej firmy to obojętne zresztą po 3 ms też przeszłam powoli na zwykły ,taki w którym my praliśmy i było ok .Teraz też czas pokaże jak długo będzie taka konieczność xxxx agagula wszystkiego naj dla męża twego xxx malwi z serii snów to ja dzisiaj całą noc biegałam po paryżu tylko nie wiem czemu wyglądał jak wenecja :P stworzyłam własne miasto czyli Weno- paryż, zamiast dróg koryta z wodą xxx asiek i jak jesteście już w domciu ? xxx pałka kolejny intensywny weekend, a jak samopoczucie ?wymioty nie wróciły? xxx gościu ciężko cokolwiek w takiej sytuacji powiedzieć ,32 tydzień to już wysoko i różne rzeczy moga się dziać więc lepiej być w szpitalu o 5 razy za dużo niż o raz za mało -moja rada skonsultuj to z ginekologiem albo wybierz się do szpital :( xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu całe szczescie nie wrociły po prostu zjadłam cos nie tak ,albo to ten grzybek mi zaszkodził bo nie jem wcle a chcialam sprobowac. Jedyne dolegliwosci to zgaga, zaparcia, opuchlizna stop i juz słabnąca kondycja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Pałka oj u mnie tez słaba kondycja.........a co do grzybkow to ja tez zjadlam kilka w sobote i moze po tym mnie tak meczyło?! no dałas mi do myslenia........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja ja już wiem ze zadnego grzybka juz nie zjem bo sie strachu nabawiłam przez chwilke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Pałka, ja myslałam ze zaczynam rodzic wiec nie wiem kurde czy to przez grzybki no ale faktycznie zjadlam ich kilka i teraz mysle ze moze akurat to był powod bou i kłucia w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze;) ale i tak badz ostrozna , wypoczywaj i dbaj o siebie bo lepiej dmuchac na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.tinyteaspoon.com zapraszam kochające mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dziewczyny co dzis robicie na obiad dobrego?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
rosól z wczoraj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
a ja dziś na obiad mam zapiekankę - powrzucam co mi zostało, posypię serem i zapiekę żeby nic nie uciekło i przestało się ruszać ;) xx Gościu - lepiej skonsultuj to z lekarzem - możliwe że to infekcja jakaś... xx ide kroić sałatkę... xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu-ja mialam zakladany krazek jak mialam 1cm szyjki, bylo to chyba w 33tc, ok 34/35tc zaczal juz mi odchodzic czop. Ale tak jak dziewczyny pisza-skonsultuj to np z gin. Xxx Gosiaczek-ja na warsztaty sie zapisalam i mam nadzieje ze uda mi sie na nich byc;) Xxx Malwi zrobilas mi ochote na rolady i kluski slaskie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×