Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

http://www.vat.pl/wniosek-o-udzielenie-urlopu-rodzicielskiego--macierzynstwo--pracownicy-i-zus-9334/index.php to jest o rodzicielski, czyli o ta 2 część urlopu :) i pomiędzy zwykłym macierzyńskim a rodzicielski jest też dodotkowy urlop macierzyński i na niego tez trzeba osobny wniosek :) tu jest ile tygodni trwa który, żeby łatwo było obliczyc do wniosku :) http://m.onet.pl/biznes/prasa,wde42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Hej:-) W koncu w domu:-) ale pogoda piekna:-) az poszlam na lody:-) Teraz mocze nogi w misce z woda bo wchodza mi do dupki po tym kibicowaniu;-) jednak juz musze odpuscic dalekie wyjazdy bo kaput jestem teraz... Xx Anja i jak zab? Odpuscil troche? Xx Promyczek oj przydalyby mi sie te Twoje piekne firanki:-) Xx Marita czyli wszedzie sa kobiety chciwe na gratiska...zal... Kot bomba! Moja tez wszedzie musi wejsc ;-) Xx Izulinka - zdrowka Kochana i czosnku duzo! Xx Ksiaaa - Tobie rowniez duuuuuzooooo zdrowka i czosnku;-) a co :-) Xx Neska - teraz juz jak wszystko masz to nic tylko odpoczywac:-) Albo zaszalec ;-) energii faktycznie mi nie brakuje ale moje dwuosobowe cialo juz za mna nie nadaza... Xx Newt mnie chyba ominal etap sprzatania:-P chyba bylam akurat poza domem ;-) Xx Ags - Bozena, Bogna :-) Xx Andzik - dobrze ze sie nie zestresowalas tak ze skurczami sie nie skonczylo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
pierdyknelam posta jak nigdy w zyciu i kurde go nie ma! Toc to szok!chyba zaraz z nerwow urodze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Haha nastraszylam kafe porodem i wypowiedz sie znalazla:-P Xx Mialam zjesc dzis kebaba ale zamkneli mi moja budke:O wiec zjadlam smazona rybke z jogurtem ,,meskim,, 7 zboz:-) czekam cierpliwie na efekty lub bardziej skutki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaaa
Cześć Dziewczyny :) xxx magda gratulacje synka! xxx zdrówka dla dziewczyn co się gorzej czują xxx Andzik mnie tez co raz częściej boli brzuch jak na miesiączkę W środę mam wizytę i nie dobieram sobie do głowy :) było gorzej jak do wizyty miałam 2 tyg a te bóle już się pojawiły xxx Anja zazdroszczę, też bym chciała mojego Małego już mieć przy sobie :) xxx nie mam torby spakowanej :D to tak nawet nie mam porównania co mi brakuje a co mam Pikupowałam kilka rzeczy ale zaczać pakować to czekam do wizyty Mam zamiar odwiedzić szpital, bo nie chcę brać niepotrzebnego nic xxx Ags jak Twoje twardnienia brzucha? xxx co do malowania paznokci to będac po szkole pielęgniarskiej uczono mnie że nie wolno , bo płyta paznokcia jako pierwsza sinieje Przed cc jest absolutnym p/wskazaniem tak jak przed każdą operacją, Ja u rąk nie maluje ale u nóg tak :) xxx moje samopoczucie nadal świetne, Mały jedynie od wczoraj uciska w okolicy pępka i mnie kłuje przez co gorzej chodzić xxx brzuch nadal 93 cm i zaczełam 37 tydzieN :) zostało 26 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaaa
Anja zazdroszczę ze już nibawem zobaczysz swojego bobasa :) xxx Agagula a ja jadłam wczoraj hamburgera Dosłownie 3 gryzy i koniec Taki niedobry Za to pierwszy raz od dłuższego czasu nadrobiłam to czekolada i to solidną porcja xxx ninawidzę niedziel :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej opowiem Wam moj Sen! Było juz dzwonienie na kota a dzisiaj bedzie gadajaca mucha w roli glownej: Sni mi sie, ze jestem w podstawowce no i zachcialo mi sie do WC. Ide, ale jak zwykle kolejka. Jak juz moglam wejsc, to weszlam siadam na MISKE! i robie siusiu a tu patrze na nodze siedzi mi mucha, no to chcialam ja przegonic a ona mowi: ZOSTAW MNIE, JA GRAM w KRYTKIETA (miala 2 patyki w ksztalcie zeschnietej nogi od muchy). Wziela jedna noge i sie obrocila wokol wlasnej osi, tak jak rzucaja mlot i rzucila ta noga... Gadajaca mucha rzucajaca nogo-mlotem .. skad takie sny sie biora to ja nie wiem. Koniec koncow i tak ladnie mowiac przegonilam ta muche :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja jak zabek? Karolina- mi juz stunknal dzisisiaj rowno 34. tydzien a mam chyba juz ze 103 w pepku. Zaczynam czuc Malego pod zebrami, ale ostatnio juz nie boli jak sie przekreca. Wczoraj normalnie pozwalilam sobie na wiesmaka i kilka frytek i paczka! :) Ja licze, aby do 37 tygodnia, potem juz w kazdej chwili moge urodzic, ale szyjka dluga wiec moze sie uda jeszcze pobyc troche w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka w niedzielny poranek :P xx Agagula bedąc w takiej formie i w ciągłym ruchy przed porodem szybciej dojdziesz do siebie po porodzie :D ja ci to mówię :D xx karolina ale Tobie tez już malutko zostało :) 26 dni, jej to może już byc w każdej chwili :D xx promyczek hehe niezły sen :) ale lepiej w ta stronę, przynajmniej się troszke posmiejesz niż miało by sie coś złego snić :D xx asia a ty co się nie odzywasz ?? urodziłas już ?? i cioteczek nie powiadomiłaś ? xx my dzis wchodzimy w 35 tydzień, a im bliżej tym mi się wydaje że to jeszcze tyyyyyyyyyle :) dziś kolejny dzień choroby, więc zostaje w łóżku, na szczęście nie mąż czuje się już ok wylazł z łóżka, zrobił mi mnóstwo miejsca i zajmie się domem żebym sobie odpoczeła :D chyba jednak dobrze go wychowałam wiecie :D hehe generalnie nie czuje się jakoś tragicznie, ale strasznie mnie zasmarkało :( znacie jakis domowy sposób na smarki ? bo po tych syropowych kuracjach nie ma kaszlu (czasem tylko odksztusze) gardło też jako taka, tylko te smary ciekna i ciekną ;) xx neska zasięgnełam języka i już ci mówię com sie dowiedziała :) otóz na ta 1 częśc urlopu (macierzyński) nie składasz nic, należy ci sie on jak psu micha że tak powiem :D składasz na tzw dodatkowy macierzyński i na rodzicielski :) te urlopy mogą być wymienne z tatą, więc na wniosku piszesz oświadczenie że tato nie będzie korzystał i określasz jak chcesz mieć płacone (czy rok po 80 %, czy pół roku 100, a pół 60) takie wnioski są dostepne gotowe w Zusie, więc lepiej nie szukać w necie tylko znaleśc parę minut i podjechać :) a w tym wniosku z Zusu jest też część 3 gdzie składasz dyspozycje gdzie leci kaska :) na złożenie tego masz 2 tyg po porodzie :) a do dnia porodu jesteś na l4 i ono automatycznie się zmienia w ten urlop z dniem urodzenia maluszka :) ponoc to tylko tak wygląda skomplikowanie,a sam wniosek jest banalny, tyle że muszisz podac dokładne daty, ale to siadasz z kalendarzem i liczysz poszczególne tyg kiedy sie kończą :) xx miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co dziewczyny myslicie na temat lezeczkow-bujaczkow? Bedziecie korzystały? Macie jakies typy do polecenia? Ja sie zastanawiam ostatnio nad Fisher price cudowna planeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaoczekująca
Hej dziewczynki :) Kurcze, mnie też zaczyna jakieś przeziębienie łapać, a te moje 2 gady już prawie zdrowe. Wiedziałam, że tak będzie, zawsze zbieram po nich żniwo :P xxxxx Repetytorium, a kto powiedział, że spakowałam torbę? Ja dopiero listę zrobiłam ;) W piątek chciałam sobie wyprasować rzeczy dla mnie i małej do torby, ale na prasowaniu samego szlafroka zeszło mi 37 min!!! Cholerny szlafrok! Przeca to jakiś namiot jest! No i oczywiście odpuściłam sobie :P Spirytus to musi być taki yyyy 96% wiesz, oryginalna flaszka :P pamiętam, że go się rozcieńcza, ale nie pamiętam proporcji, wydaje mi się z 60% musi mieć. No ale ja zdecydowałam się w końcu na ten Octanisept. Za życzonka urodzinowe dziękuję :) xxxx Ags, mi na ''B" to wyłącznie Basia się podoba. Blanka jest okropne, ale to oczywiście tylko moje zdanie i złe skojarzenia ;) xxxx Agagula a Ty idziesz do tej poradni laktacyjnej? Bo mi w sumie czasowo wyjątkowo pasuje, bo mój mąż ma wolne i może z młodym zostać, ale zastanowię się jeszcze... Gdzie to dokładnie? Bo Trakt to wiesz :P A synu Twój już faktycznie duuuuży :) A na termin cesarki nie umawiasz się jakoś konkretnie? xxxxx Co do urlopu macierzyńskiego to radzę Wam się dowiedzieć w zakładach pracy. Ja ostatnio z kadrową rozmawiałam na ten temat jak zanosiłam L4 i dała mi gotowy wniosek (jeden) do wypełnienia i do dostarczenia maksymalnie w ciągu 14 dni od porodu. Może zanieść mąż, oczywiście z aktem urodzenia dziecka. Moja była nawet tak dobra, że powiedziała, że mi to wszystko wyliczy :P Mam się tylko zdeklarować na ile chcę iść i się podpisać :) xxxx Wczoraj spotkałam się z kumpelą której nie widziałam miesiąc i obie ze swoją mamą stwierdziły, że obniżył mi się brzuch! Kurcze, ostatnio faktycznie czuję ulgę w oddychaniu i mała też jakby niżej kopie, ale łudziłam się, że może odwróciła się poprzecznie i będzie cesarka, ale nie :P Syna urodziłam w 2 tygodnie po obniżeniu się brzucha aaaaa! ja jeszcze nie jestem gotowa! :D xxxx Zmykam szykować obiad Miłej niedzielki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Ja dalej przeziębiona... robię inhalacje, jakieś maści, krople itd. ale nic nie daje rady... Mam ochotę się rzucić do łóżka i iść spać, ale nie ma tak dobrze... dzisiaj jedziemy do teściowej na obiad :( grunt, że ja mam dzisiaj wolne ;D Wczoraj tak się źle czułam... w sensie zawroty głowy, jakies mega niskie ciśnienie itd. że mój P kazał mi jechać do szpitala... i pojechałam ;P żeby nie czepiali się o to, że zawracam im niepotrzebnie głowe o głupoty wymyśliliśmy z P, że powiemy o słabych *****ch Małego ... no i jak mnie podpięli pod KTG to myślałam, że ze wstydu się spalę ;P Młody tak zaczął szaleć, że tylko wciskałam ten przycisk ;P Położna się zaczęła śmiać, że chyba tak na nas działa szpital ;D mówie Wam - tragedia ;D już nie dam się tam zaciągnąć bez poważniejszych przyczyn ;D Dziewczyny wy też macie taki ucisk na krzyż? Ja chodzić nie mogę... masakra :( Mam nadzieje, że to po porodzie minie ? Prawda ? :D Bo czarno widzę opiekę nad Młodym w takim stanie. Czy tylko może ja jestem taka zastana i zachowuję się jak paralityk ? Miłej niedzieli :)) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, Izuś i Ona oczekująca dziękuję za odpowiedź. Ja też dzwoniłam do swojej księgowej i faktycznie taki wniosek trzeba złożyć z aktem urodzenia dziecka do 2 tyg po porodzie. Mówiła mi też, że taki wniosek jest do ściągnięcia w necie, ale jak właśnie zaczęłam go szukać to się totalnie pogubiłam. Zrobię tak jak mówi Iza po prostu podjadę po niego do Zusu. Wolę go mieć przygotowany w domu niż później obolała latać i załatwiać takie pierdoły. Później dołączę ten akt i szef mi zaniesie do Zusu. Szczerze nienawidzę takich papierzysk. Agagula Ty kochana migiem wrócisz do formy, jestem pewna. Nawet po cc. Ja już się nie mogę doczekać, żeby wrócić do ciuchów sprzed ciąży :P Te mi już totalnie zbrzydły. Dobra czas na kawkę, obiad dziś u mamusi, a wieczorem finał żużla (niestety w tv jedynie) :D Miłego dnia wszystkim :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Dzien dobry dziewczyny w te okropnie zimna niedziele;) u mnie szaro buro i ponuro. Mezu z moja siska ogladaja "Iniemamocnych" na polsacie. xxx Kasiu współczuje samopoczucia. Ja szczerze wam powiem szczerze ze jeszcze nie miałam podłaczonego kt i wam troche zazdroszcze ze mogłyscie posłuchac sobie swoich bobasków w brzuszkach. Co do ból pleców to najgorzej jest jak myje podłogi. xxx Ale moj m wczoraj zrobił mi dobrze bo porzadnie wymasował mi plecy stopy i łydki. super ulga;) xxx co do przeziebien to odpukac jak na razie nic mnie nie łapie A chorym dziewczyna duzo zdrówka zycze;) xxx Anja jak sie czujesz? jak zab? xxx Karolina ja wizyte mam we wtorek i tez nie moge sie doczekac;) z brzuszkiem lepiej ale i tak co jakis czas czuje bole jak na okres. xxx A z dzisiejsza pobudka było dzisiaj ok. Młoda wczoraj dostała instrukcje jak właczyc kino domowe i jak wstała to ogladała sobie tv. A mnie obudziła przed 9 bo juz głodna była;) Maz dzis zrobił sniadanko;) xxx Ja dzis planuje lezec a maz z sis pojada rowerkami na cmentarz a potem na wystawe pojazdów wojskowych bo jest niedaleko nas. xxx A na obiad kurczak pieczony z kalafiorem i ryzem;) xxx Miłej i spokojnej niedzieli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona oczekująca hehe to lepiej zacznij się szykować :P i ja tez myślałam że się spakowałaś hehe xx kasia hehe no niezła historia z tym ktg :D oj i na pewno nie tylko ty poruszasz się jak paralityk :D to chyba przypadłośc większości z nas :D xx neska kochana a dokumenty do becikowego widziałas już :P hehe to dopiero jest hardcor :D niby banalnie prosto się to załatwia ale jak ujrzysz taką listę (ja tak miałam) to aż cała się spociłam ile to załatwiania :D xx ja też właśnie chcę sobie wszystkie mozliwe dokumenty przygotować żeby potem nie latać po wnioski itd tylko pójśc raz i załatwić wszystko a porządnie, dlatego teraz trzeba zbierać wszystkie wnioski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! A nad morzem piękna słoneczna niedziela! Wybierzemy się na spacer. Andzik 3 razy czytałam Twojego posta bo najpierw zrozumiałam że to gin Ci wymasował stopy i plecy i nie mogłam się nadziwić :D z moją głową coraz gorzej :D Do tego śniło mi się że urodziłam syna (a mam miec córkę) i lekarz mi go podaje i mówi że to Gabriel.. ja na to "jaki Gabriel?" A on : "no tak się nazywa" :D Moja aplikacja ciążowa mówi że zostało mi 30 dni! Jak super! Ja już się totalnie nie moge doczekać! Jestem w mega super humorze i wszystko mnie cieszy od kilku dni. Popijam sobie już herbatkę z liści malin - ktoś pisał że jest ohydna ale mi smakuje i jem siemię lniane (ma niby też ułatwić poród, coś jak wiesiołek). Mój brzuch przekroczył już metr w obwodzie! No i czekam czekam i cieszę się ostatnimi tygodniami (a może dniami, kto wie!) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i mam ostatnio skurcze... uwaga.. posladków i ud od środka! Idę sobie i nagle mnie skręca, jakbym miała jakiś paraliż pośladka, to trwa z 10 sekund ale jest strasznie dziwne a ja aż muszę kucnąć.. i tak kilka razy dziennie. Pewnie mi macica na jakiś nerw naciska ale mówię Wam dziwne uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Heja Piekne:-) Ale mi kawki od rana za oknem pieknie swiergola:-) cudownie:-) Xx Krolinaaa moj brzuch to 105 no i poprzeczne ulozenie;-) Xx Promyczek haha a ten glos muchy to byl meski czy zenski;-) Xx Izus na katar mi polecili zwykla sol fizjologiczna wciagac a z naturalnych sposobow to oczywiscie parowy. Zaparzasz jakies ziolka np.rumianek w garku, zakrywasz sie kocem i wciagasz:-D przy okazji cudnie to dziala na cere:-) Xx Promyczek - co do lezaczkow bujaczkow to ja bede klasc mlodego ile sie na na prosto i twardo:-) Xx Ona oczekujaca- trakt sw.woj. 22 w poniedz. na 17 :-) to jest na dolnej tam gdzie kebab otworzyli:-) bar nesca z pijakami:-) I komis dla dzieci:-) Ja bede:-D dawaj tez:-) Na cc mam jechac dopiero przy skurczach. Mi to pasuje bo nie bede z kalendarzem siedziec i sie stresowac:-) wole isc na zywiol. Xx Gosiaczek gdzie jestes? Xx Kasia po porodzie juz nic nas nie bedzie uciskalo:-) a na widok szkrabulka mina inne dolegliwosci:-) a jak nie to se tu pomarudzimy:-) Xx Neska uwielbiam zuzel:-) nasi chlopcy odpadli z ekstra ligi:-( chociaz dalam sie wyciagnac na reczna kobiet i nie powiem bylo wesolo:-) Xx Udanej niedzieli - uciekam bo czas goni:-) Dzis mocze nogi w morzu:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Dziewczyny, u mnie dopiero 36 tydzień, mam czas na spakowanie się ;) Zresztą nawet jakby złapało mnie nagle to z moją magiczną listą jestem w stanie spakować się w 15 min :) Tylko żeby mi ktoś to wszystko poprasował.... :o To nie jest tak, że od razu zaczynają się skurcze co 2 minuty i główka wychodzi. Serio jest jeszcze dużo czasu od skurczy do porodu, od odejścia wód trochę mniej, ale na pakowanie się i prysznic na pewno styknie :) xxxx Promyczek, sen świetny :D Co do leżaczków bujaczków to polecam bardzo! Mój młody miał kolki, leżaczek był wybawieniem, bo się w nim uspokajał. No i jak robiłam coś w kuchni to pakowałam go w leżaczek i urzędował ze mną :) Teraz kupiłam dla małej dokładnie taki http://allegro.pl/lezaczek-uspokajajacy-cudowna-planeta-fisher-price-i4635979516.html W sumie to była pierwsza rzecz jaką jej kupiłam ale tylko dlatego, że trafiłam na OLX za 50 zł ;) I jeszcze miły pan włożył mi do niego baterie i przywiózł do samego domu w stanie idealnym! Więc trafiło mi się ekstra :) xxxxx Andzik, kalafior za mną od tygodnia chodzi! A już największą ochotkę mam na zupę kalafiorową :D xxxx Wiecie może czy jest jakiś patent aby na allegro sprawdzić co oferuje dany sprzedający?? Hmmm, głupio to chyba ujęłam... :o chodzi mi o to by kupić u jednej osoby np wanienkę, pieluchy, pościel itp i czy można jakoś szybko sprawdzić czy ktoś w swojej ofercie ma wszystko czego szukam. No wiecie tak żeby za jedną przesyłką przyszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaoczekująca
Heheh Agagula z tego wszystkiego to wiem gdzie jest tam tylko komis dziecięcy :P Ogólnie to tam nie bywam więc pijalnia browarów i kebab niewiele mi mówią ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaoczekująca
Claudina no ja wiem, ale musiałabym trochę tych sprzedających przejrzeć pod kątem tego co oferują. Chciałabym wpisać listę zakupów i żeby sam znalazł się sprzedający który ma wszystko czego szukam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza nie widziałam i dobrze, że mi przypomniałaś o becikowym! :) A powiedz papiery do becikowego skąd biorę??? Chyba w najbliższym tygodniu pozałatwiam te papierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już spacer zaliczyłam. Wczoraj wieczorem chyba pierwszy raz w ciąży miałam te tzw bóle miesiączkowe. Jak poleżałam to przeszły. W nocy wstawałam 2 razy siusiu, o 6 rano zjadłam śniadanie i później dalej spałam aż do 10 :D Ona oczekująca takiej opcji chyba nie ma. Ja zawsze zaczynam szukać od tego najbardziej pożądanego przedmiotu a później szukam już u konkretnego sprzedającego innych przedmiotów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Witam się i ja :) dzisiejsza niedziela na spaniu, oby szybko zleciało Izus my jeszcze nie rodzimy, jeszcze tydzień ale w przyszłym tygodniu dowiem sie konkretnie jaki dzien, jutro kończymy 36tc i wchodzimy w ostatni a potem to juz bezpiecznie będzie rodzic :) Co do bujakow to ja myślałam i myślałam i kuzynka wyskoczyla ze zrobi nam taki prezent i sie ucieszylam bo ja zdecydować sie nie mogłam. A na choróbsko to polecam wit c 1000mg do rozpuszczania. Ja wypilam dwie i minal mnie bol gardla :) Claudina wiem o jakich skurczach mówisz, ja dodatkowo jak siadam na kibelek to mam takie ciągnięcie w pachwinie ze szok aż mnie z bolu wygina,ucisk małego na nerw zapewne Jeszcze troche dziewczyny i wszystko odejdzie :) ja codziennie wchodzę na wagę ważyć "wode" raz 1,5 kg wiecej, dzisiaj z kolei 1 kg mniej i tak chodzimy nabici :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina haha to ci się anioł trafił ;) oby taka forma została juz do samego porodu :) xx ona oczekująca ja tez właśnei robię tak że szukam co mi trzeba, wybieram kilka "najlepszych" opcji i przeszukuję wszystkie przedmioty danego sprzedającego :) nie ma nic za darmo, trzeba się wykazać :D :P xx Agagula to pomocz i za mnie :D xx neska większośc wniosków do pobrania w Mopsie albo Gopsie, zależy czy miasto czy wieś :) tylko zaświadczenia o zarobkach to urząd skarbowy, ale tego chyba szybciej się wziąźć nie da bo ważne miesiąc tylko :) i nie wiem jak z tym zaśw do lekarza o opiece od 10 tyg, we środę mam wizytę to się dowiem, ale pewnie dają to od ręki, więc z tym spoko :) xx asiek melduj sie częściej bo serio pomyślę że o nas zapomniałaś i urodziłaś :D ja czytałam (bo wyszukuje pierwsze objawy porodu) że na dzień, dwa przed porodem spada się z wagi ;) trzymam kciuki żebyście jeszcze ten tydzień wytrzymali ;) xx wyliczyłam że 27 zaczynam 38 tydzień więc mam wszelką nadzieję że a nóż załapię się na październik :) czyli po 20 zaczynamy naszą akcje porodową :D bo pewnie z tydzień to wywoływanie potrwa :) czyli nie ma że boli, daje sobie 2 tyg na zebranie dokumentów, dokończenie wyprawki, koniec remontu (nie ma że nie męża boli :P ) - po 20 zaczynam akcję poród po 27 na ten poród czekam :D a przynajmniej tak mi się marzy, bo tak sobie właśnie zaplanowałam przed chwilą :) xx dziewczyny a macie tak że maluszków ruchy stają sie takie coraz bardziej bolesne ? w sensie mała nie ma jakichs tam kopnięć czy coś ale strasznie się kręci, i coś robi mi przy pępku, od wczoraj tak intensywnie że mam wrażenie że ona ten mój pępek "wciąga" do środka, a ból jest niesamowity przy tym. Wczoraj aż się popłakałam, a dziś zaczyna znowu. Macie tak ? a i ona ostatnio właśnie "bawi się" w okolicach pępka, w zeszłym tyg nad pępkiem to znaczy że się obniża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Izus obiecuje ze będę pisac częściej choc u mnie to ciągle bez zmian i tak ma byc przez tydzień jeszcze ale juz w tym tyg ustalimy datę cc takze jak sie dowiem to dam znac :) niestety z telefonu ciezko odniesc sie do wpisów dlatego Malo pisze a nie zapamiętuje kto co pisal i pytal :( ogólnie to Wam w ciąży mozg tez sie cofnal?? Nie tylko mozg ja mam wrażenie ze ogólnie sie uwstecznilam :P problemy z wyslawianiem i kontaktem miedzyludzkim hehe Izia moje dziecko ostatnio znalazło sobie zabawe i wciagalo pępek do środka jak leżałam haha umierałam ze śmiechu :) bolec tez bolalo ale komiczny widok, takze mysle ze chyba to jakas forma zabawy w brzuszku a i kopniaki sa bolące, czuje wszystko co robi i jak mi skore naciąga :) wytrzymamy Kochana i nie szalej za bardzo z wywolywaniem tak porodu :P oby dluzej posiedzialo maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, trzymaj sie tam. Ja mam wrazenie, ze nie potrafie zdania poprawnie sklecic i maz z Bartkiem sie ze mnie ciagle smieja ;) xxx Dzieki dziewczyny za wszystkie sugestie, niestety nic nie przypadlo nam do gustu ;) Ja sie juz tak do Emilki przyzwyczailam, ze trudno mi bedzie zdecydowac na cos innego, no chyba jeszcze, ze jak ja zobacze to mi cos innego do glowy przyjdzie. Safari a maz mi tez o Mię dziure w brzuchu wierci ;) xxx Lezaczek mam, pokazywalam na facebooku. Przu Bartku nie mialam ale teraz zdecydowalam, ze zobaczymy jak sie sprawdzi. Ja wogole mase pierdulek kupuje z zalozeniem, ze jak sie nie przyda to sprzedam ;) Ostatnio kupilam mate z lamaze taka do kladzenie maluszka na brzuszku . Troche to dziwnie wyglada i raczej watpie zeby byla fajna ;) xxxx Karola, brzuch twardnieje, ale ogolnie mam wrazenie, ze nic poza tym sie nie dzieje a moglo by juz sie pomalutku zaczynac ;) Generalnie to nikt mi nie wierzy, ze mam 5 tygodni do terminu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Dziś wróciłam do domu z małym, niestety nie udało mi się urodzić sn, bo podczas KTG wyszły jakieś nieprawidłowości i zdecydowano o cc. W ciągu 2 min znalazłam sie na stole. Mały ur się 2.10 miał 3500 i 57cm a ja właśnie dochodzę do siebie. Powiem tyle: współczuje wszystkim które będą miały cc, nie chcę straszyć , ale to jakiś koszmar, choć dziś już jest dużo lepiej. To tyle, w wolnej chwili napiszę więcej no i mam co nadrabiać w czytaniu:-) pozdrawiam was dziewczyny i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Stokrotko wielkie gratulacje:-D Co do cc to sn tez moze byc dramatyczne. Nie ma co sie straszyc. Trzeba przez to przejsc i tyle:-) bedzie dobrze. Xx Claudina jak mnie chwyci skurcz w posladku to lzy sie pojawiaja:-( Xx Izus - wymoczone i od razu naturalny peeling w piasku zrobiony:-D czuje sie cudnie i wysylam Ci tego szczescia cala kupe :-D :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×