Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Martyna8
Z tymi bolacymi sutkami przy zimnie to mam to samo, przy karmieniu tez sie to niestety utrzymywalo u mnie, co peawda karmilam tylko 3 msc ale jednak te najzimniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostalam masc od swojej gin na sutki i kazala mi juz miesiac przed porodem nia smarować, jak pamietalam tp smarowalam;) nie mialam popekanych, bolalo tylko na poczatku ale to wiadomo musialy sie przyzwyczaic do ssaka malego;) zima wkurzalo mnie jedynie rozbieranie do karmienia. Sutki wrazliwe ale bez bolu na szczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane. Wyobraźcie sobie, że spałam dziś do 10.30 :P Ostatnio biję rekordy :D Mama zaszła do Zusu zapytać o te zaświadczenia, to o dziwo u nas takich nie mają i babeczka napisała mi ręcznie jak mam to napisać, co tam wyszczególnić, itp. Mówiła, że pracodawca musi to podpisać i później przynieść im tam do Zusu. Co do becikowego to faktycznie załatwia się to w MOPS-ie, także tam będę musiała się przejechać i zabrać wszystko co potrzeba. No i do skarbówki. Wolę to pozałatwiać jeszcze przed porodem, bo później pewnie bym zwlekała. Co do pierwszego spaceru, nam położna na szkole rodzenia mówiła, że po tygodniu można już śmiało iść, byleby nie było zimniej niż -5 stopni, gradobicia, ulewy itp :P Że dziecko potrzebuje świeżego powietrza i żeby go nie kisić miesiąc w domu. Co do werandowania to też mówiła, że ona tego nie rozumie, bo przecież przyjemniej jest wyjść chociażby na 15-20 min na dwór niż wystawiać dziecko pod okno. :) Ale i tak każda z nas będzie robić tak jak będzie chciała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ciężaróweczki:) Wy jak zawsze aktywne, ostatnio nie miałam czasu nawet na chwilę usiąść i coś napisać, bo cały czas ktoś coś ode mnie chce, cały czas ktoś do mnie przyjeżdża i tak na okrągło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka, gratulacje, życzę Ci szybkiego powrotu do formy, a później to już wszystko będzie dobrze. I tak właśnie przy okazji, wczoraj była u mnie koleżanka, która 7 miesięcy temu urodziła syna przez cc i pokazała mi bliznę, powiem Wam, że wyobrażałam to sobie znacznie gorzej, a tak na prawdę to jest taka delikatna szrama, wyglądała jakby się jej spodnie odbiły na skórze, bo miała za obcisłe, od razu mi ulżyło, bo szczerze nienawidzę blizn, zawsze dbałam o brzuch starałam się aby był umięśniony, a tu jeszcze jakaś blizna miałaby mi go szpecić... ale ta jest na serio do zniesienia:) Także dopisuje swój mały plus do listy z plusami Agaguli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dowiadywałam się dzisiaj jak sprawa z tym becikowym, i zadzwońcie sobie najlepiej do Urzędu Miasta i podpytajcie jakie dokumenty są potrzebne, bo ja wyczytałam, że jeżeli ubiegam się o becikowe w 2014 to potrzebne jest zaświadczenie o dochodach za 2012 a w Urzędzie kobieta mi powiedziała, że jeżeli w listopadzie będę składać wniosek to potrzebuje zaświadczenie za 2013 mój i męża, także już wniosek sobie do Urzędu Skarbowego wydrukowałam i muszę go złożyć bo czeka się tydzień, potrzebne w UM jest też PIT 37 i 11 mój i męża za 2013, i idę tam jeszcze we czwartek złożyć jakieś oświadczenia, żeby tylko Mąż sam mógł po po porodzie sam jechać złożyć te dok. a i jeszcze coś mi tam ma dać do wypełnienia, żebym do Zusu nie musiała jechać, także jak jesteście jeszcze na chodzie to pozałatwiajcie sobie te tematy ja tak zrobię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do macierzyńskiego rocznego potrzebujemy: Oświadczenie dla celów ustalenia obowiązku ubezpieczeń społecznych, Wniosek o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego, Oświadczenie drugiego rodzica/opiekuna o braku zamiaru korzystania z urlopu rodzicielskiego. Wszystkie te dokumenty do wypełnienia powinna przesłać księgowa Wam na maila i musimy to złożyć do 2 tyg po urodzeniu dziecka. Ja od razu poprosiłam o wniosek o Zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wózka, to wcale duże pompowane koła nie oznaczają, że wózek dużo waży. Niektóre z Was miały możliwość zobaczenia mojego wózka dla Marysi, do małych nie należy, a ja mówię na niego CZOŁG, a waży tyle samo co miejski wózeczek np. Mutsy Evo na piankowych kołach, czyli 13 kg. Ja w ogóle wózków z piankowymi kołami nie brałam pod uwagę, ponieważ, u nas nawet chodniki są beznadziejne, musiałabym mocno się zastanawiać gdzie wybrać się na spacer, żeby nie telepało... oczywiście takie koła mają swoje plusy nie przebija się i nie trzeba pompować:) xx Ja na bank w chacie nie wysiedzę z Maryśka, także spacery zaczniemy szybko a werandowanie to zależy jaki będzie listopad... xx Dziewczyny, ja śpię po 12h wstaje tylko na małe siku 1 raz, ale łapie się na tym, że całą noc prawie przesypiam na prawym boku albo czasami nawet na plecach a to podobno dla tych przepływów nie za dobrze... ból jak na @ mam nadal, spojenie łonowe boli, miednica biodra też, także wszystko mi się tam ładnie do porodu przygotowuje... sapie jak parowóz, ale ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że jestem w dobrej formie:) Za tydzień wizyta i strasznie mi się do niej ciągnie. Wczoraj mi babcia powiedziała, że do listopada to na pewno urodzę, nie wiem po czym tak sądziła ale ok mi pasuje:) xx Iza faktycznie w jedną torbę się nie zmieściłam, wczoraj z Mężem przepakowaliśmy się, i rzeczy które będą mi potrzebne już na sali poporodowej trafiły do małej torby, która będzie w samochodzie i J mi doniesie jak wyjdzie z szoku hehehehe:) xx Największy problem mam z koszulą do porodu, bo kupować nic nie chce, od Męża koszulka będzie za krótka i tyłek będę miała na wierzchu, koszule po porodzie pożyczyłam od koleżanki i nie chcę jej ich zniszczyć. I tak przez weekend układałam ciuchy w garderobie bo w końcu mi ją zamontowali i znalazłam taką sukienkę na ramiączkach i większym dekoltem, luźną mam ją trochę w brzuszku, zakrywa dupkę i mogę ją później wywalić. Wydaje mi się, że się sprawdzi i do chodzenia po korytarzu w trakcie i np do kangurowania po porodzie... To co może być taka zwykła bawełniana sukienunia? ma nawet taki kolor majtkowy róż... Doświadczona Mamusie powiedzcie, lepiej krótki rękawek czy długi do porodu??? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
W tamtym roku bylo tak ze jesli dziecko urodzi sie do 30 paz to zaswiadczenie z 2 lat wstecz, jesli po 30 paz to wtedy z roku wczesniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja wam wyślę moją listę do becikowego :) wszystko ładnie opisane przez dziewczynę która niedawno rodziła :) xx 1. wniosek o przyznanie becikowego (do pobrania w GOPS/MOPS) 2. ksero dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby ubiegającej się o becikowe (robione na miejscu w GOPS/MOPS; tylko jeden z rodziców składa te wszystkie dokumenty, bo tylko jednemu przelewana jest potem kasa) 3. skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (załatwia się to w Urzędzie Miasta/Gminy w miejscowości, w której dziecko przyszło na świat w wydziale Stanu Cywilnego - można to załatwić przy okazji zgłaszania dziecka jako nowego obywatela, bo to się robi w tym samym miejscu) + PESEL (czeka się na niego od 2 do 4 tygodni i otrzymuje z Urzędu Miasta/Gminy w miejscowości, w której zameldowany jest wnioskujący rodzic) 4. pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało wcześniej pobrane becikowe przez drugiego rodzica (składane na miejscu w GOPS/MOPS; niepotrzebne, jeśli oboje rodzice mają ten sam adres zameldowania) 5. zaświadczenie lekarskie, że przebywało się pod opieką lekarza w ciąży przynajmniej od 10-go tygodnia (do pobrania w GOPS/MOPS) 6. zaświadczenia z Urzędu Skarbowego (dla każdego z rodziców osobne, nawet jeśli rozliczali się za dany rok wspólnie) o dochodach uzyskanych w roku 2012 (jeśli dziecko urodzi się do 1.10.2014) lub w roku 2013 (jeśli dziecko urodzi się po 1.10.2014); mimo tych podziałów (do 1-go i po 1-szym października 2014 czasem są niejasności w przypadku dzieci urodzonych we wrześniu, wtedy podobno dużo osób składa takie wnioski i - czego już kompletnie nie kapuję - w jednym przypadku każą podawać te dochody za 2012, a w drugim za 2013, dlatego jak któraś urodzi we wrześniu to niech dopyta co ma przynieść, żeby potem nie latać dwa razy 7. zaświadczenie o wysokości wnoszonych składek zdrowotnych (obliczane na 9%!!! - nie wiem co to znaczy, ale chodzi o to, żeby nie było jakichś 11%, przestrzegali mnie przed tym, widocznie dużo osób się myli) - dokument ten przygotowuje albo pracodawca (księgowość), albo ZUS (ale w tym wypadku podane przez niego kwoty należy sobie samemu zsumować) 8. nr konta bankowego wnioskującego rodzica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwi z tym zaświadczeniem z US bym jeszcze poczekała bo ono jest ważne miesiąc tylko... wszystko inne jak najbardziej do załatwienia teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Izulinka i malwi a jakie wy macie wozki jakie modele ? Izulinka bo mi wlasnie zalezy na tym co tobie i na ogolnym komforcie prowadzenie. Xx O.matko ile tych dokumentow wszystkich jak was czytam to az glowa boli. Polska zrobi wszystko.byle utrudnic nie ulatwic. Xx Ale wiatrzysko sie straszne zrobilo bbrrr .... Piore juz powoli ciuszki dla malego bo jeszcze.kilka p*****l w domu do zrobienie a boje sie ze potem nie zdaze poprac albo nie bedzie pogody na pranie a jeszcze lozeczko pod koniec tygodnia moze przyjdzie wiec znowu bedzie prania i prasowania. Zakladac nie bede jeszcze ale popiore poprasuje zloze i schowam do szafy Xx A co sadzicie o imieniu Milosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Hej mamu$ki :-) Ja koczuje u siostry, czekam do jutra i dzwonie do lekarza tak jak sie umowilismy. Nogibi stopy mi tak spuchly ze kostek nie widac :-/ kupilam dzisiaj poduche do karmienia, skarpetki i rajstopki biale dla niuni...z dnia na dzien coraz gorzej sie czuje. Dzis mam jakas gesta zolta wydzieline, nie wiem co to moze byc :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie tez zalezy od zusu, my zaswiadczenie mielismy z zusu i nie musielismy juz nic tam sumowac. Zaswiadczenie z us dostalismy od reki. Xxx Moja księgowa sie nie zna na urlopach macierzynskich itp wiec bede musiala sama kombinowac z tymi wnioskami Xxx Magdalenkamz - ja mialam wozek espiro gtx i bylam naprawdę z niego baaardzo zadowolona, ale niestety musialam go sprzedać bo kupilismy podwojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, ja mam Inglesine Magnum, ale ten wózek moim zdaniem średnio sprawdzi się w bloku, bo stelaż nie składa się do takich fajnych małych rozmiarów jak popularne teraz wózki 3w1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie rozumiem dlaczego ważne jest tylko miesiąc skoro i tak wykazujemy rozliczenie za cały rok 2013? No ale faktycznie lepiej poczekać do listopada niż jeździć 2 razy albo i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ale sie wkur..... maż chodzę normalnie eh ja uwielbiam życie na wsi, lubię swoich sąsiadów (całe życie jedni i ci sami z 2 stron) i nigdy nie było między nami jakiś większych problemów, nikt nikomu na złośc nie robił a dziś córka moich sąsiadów- po zgrabieniu liści po prostu je podpaliła, nosz k*******iatr wszystko wieje do nas, a ja wyprałam dziś elementy wózka te ściągane i pościel naszą i wychodze teraz na dwór a cały świat zakopcony, sąsiad moich sąsiadów wszedł znimi w pyskówke to już się nic nie odzywałam, pościągałam i zabrałam do domu na wieszak pranie eh moja babcia tez dziś robiła pranie ale zostawiła i pewnie będzie capić eh wiecie normalne u nas jest palenie liści jesienią, ale to każdy zawsze wieczorami czy coś, a nie w środku dnia, gdzie ludzie mają mnóstwo rzeczy do robienia na podwórku szczególnie w taka pogodę eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia my mamy Adbor Arte ale on akurat do lekkich nie należy, ale mi nie przeszkadza to bo nie będę go w ogóle nosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Iza wcale Ci sie nie dziwie ze sie zdenerwowałas. I Ci powiem ze sama jestem mega ciekawa ile synus wazy;) xxx Z zakupów wróciłam umeczona jak cho...a. Ale kupilam stannik sportowy do karmienia jak tu niektóre dziewczyny radziły. W pepko za 10zł. Podklad do przewijania taki ładny chłopiecy tez w pepko za 10zł. Byłam tez w rossmanie i załozyłam ta karte. No i kupiłam pieluszki babydream srednia paczke. Zobaczymy jak mały zareaguje na nie. I 2 Pojemniki pod łóżeczko bo nie mam szuflady. A jeszcze takie welurowe naklejki na sciane do dekoracji przy lózeczku. Niby za wiele kasy nie straciłam a kasy poszło ze szok;( xxx No i dzis urodziła moja kumpela z która lezałam na poczatku ciazy w szpitalu. Córeczke Laure;) xxx A co do całej tej papierologi o której piszecie to mnie juz głowa boli;) na szczescie u nas w zwiazku wszystkimi takimi sprawami zajmuje sie moj mąż. Więc ja mam to z głowy. A jak bedzie mial wolne po porodzie to bedzie miał tez czas zeby to wszystko pozałatwiac;) xxx Kurcze dziewczyny jak ja bym juz chciała miec synka przy sobie z drugiej strony brzuszka. xxx A co to spacerowania. Wczoraj była u mnie mama i jak jej powiedziałam ze po około tygodniu dwóch planuje juz wychodzic na dwór z małym to mnie złowieszczo wzrokiem zmiezyła;) Jak my bylismy mali to z dzieckiem wychodziło sie dopiero pierwszy raz jak sie niosło dziecko do chrztu. czyli po miesiacu. Wiec wielkie zdziwienie ze ja tak szybko planuje. Czekałam kiedy mnie opieprzy ze nie powazna jestem ale na szczescie nic sie nie odezwała. Śmiec mi sie z niej chciało;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Anja----------------27l---------1dz-----------7-15 pazdziernik------Córka Agagula-----------31l---------1dz------------01 listopada----------Mieszko Karolinaaaaaa---26l--------1dz-------------01listopada--- ------- syn newt ---------------37l---------2dz------------01 listopada----------Adaś Andzik87-----------27l---------1dz------------03 listopada---------Leon asiek1111----------30l--------1dz------------03 listopada----------Julian Claudina-----------27l--------1dz------------04 listopada---------Córcia onaoczekująca---27l--------2dz------------06 listopada---------córka Matosza------------38l--------3dz------------07 listopada---------Kalina Malwi86------------28l--------1dz------------09 listopada---------Marysia Misiula24----------25l--------2dz-------------09 listopada---------synek Katka84------------30l---------2dz-----------11listopada- --------Synek Ags------------------33l---------2dz-----------11listopad a---------Synek kita1987-----------27l---------1dz-----------14 listopada---------córka Safari29------------29l---------1dz-----------14 listopada---------córka izulinka7-----------24l---------1dz-----------15 listopada---------Zuzia Martyna8----------26l---------3dz-----------15 listopada--------- Nadia/ Artur magdalenkamz---24l---------1dz-----------15 listopada----------Synuś Marita1990---------24l----------1dz----------15listopada ---------Bartek Pałka89-------------25l---------1dz-----------16 listopada----------Maja promyczek85------29l---------2dz-----------16 listopada---------Kubuś gosiaczek847------30l---------2dz-----------22 listopada---------Nataniel zimowaMama-----25l---------2dz-----------23 listopada---------Synek nfocat---------------26 l--------1dz------------23 listopada---------Jeremi repetytorium------29l---------2dz-----------23 listopada---------Asia zawiecha-----------24l---------2dz-----------25 listopada---------Katrina Neska851-----------29l---------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333--------------36l--------3dz-----------25 listopada----------Nikola nata91lia-----------23l---------1dz-----------28 listopada----------Nikoś Mila85---------------29l---------1dz-----------29 listopada----------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Anja powodzenia jutro i trzymamy kciuki;* xxx Ciekawe co u naszej Zawiechy słychac? xxx A i musze zrobic liste pytan do doktorka bo zawsze zapomne o pare rzeczy zapytac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
anja moze to czop zaczal odchodzic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Hej :) Takiego mi smaka narobiłyście tą grochówką, że sama też ugotowałam mimo, że ta zupa do moich faworytek nie należy. xxxx Odebrałam dzisiaj wyniki i są piękne :) Myślałam, że z racji przeziębienia morfologia trochę dostanie, ale nie. No i hiv i kiły dalej nie mam ;) xxxx Stokrota jeśli o mnie chodzi to możesz pisać tyle ile chcesz i ile potrzebujesz. Rozumiem, że Ci ciężko, naprawdę. Pewnie poza bólem dochodzi jeszcze jakaś niepewność jak to zwykle w nowej sytuacji bywa. Daj sobie troszkę czasu, a na pewno wszystko wróci do normy :) A co do porodu przez cesarkę to no cóż.. Nie ma dwóch jednakowych kobiet, dwóch jednakowych ciąż i dwóch takich samych porodów. Każda przejdzie to inaczej, jedna łagodniej, druga trudniej, ale wszystkie pewnie przeżyjemy :) xxxx Agagula i jak na tych warsztatach z karmienia piersią? byłaś?? xxxx Też mam problem ze szczypiącymi sutkami jak jest zimno na dworze, myślałam, że jestem jakaś dziwna ;) :P xxxx Co do wózka to przy młodym miałam taki co miał przednie kółka piankowe a tylne pompowane. Wniosek jeden: piankowe nigdy więcej! Ściera się to, kiepsko się podbija na krawężnikach i co mnie najbardziej wkurzało to to trzeszczenie jak jeździ się tym po piasku :o Magda, moim zdaniem trzeba patrzeć przede wszystkim na wielkość gondoli w przypadku dziecka jesienno - zimowego no i z tego co pamiętam to jesteś wysoka to regulacja rączki też będzie istotna. A ja gdybym miała mieć synka to byłby Miłoszem :) xxxx Jutro idę do ginka. Już się nie mogę doczekać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Andzik, nie dziekuje :-) Nfocat tez tak pomyslalsm, ale ten czop moze byc zolty?! Myslalam ze jest przezroczysty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Magda ja tez patrzylam na wielkosc gondoli.i.na to zeby byly kola pompowane. Kupilam x lander xa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, ze ja nawet nie skojarzylam, ze mnie te sutki pieka jak jest zimno na dworze... ciekawe, bede obserwowac co do czopu, ja w ogole nie pamietam jakiego koloru byl jak mi odszedl, bo tez nie bylam pewna czy to to. Urodzilam po 2 dniach, jak mi odszedl (ale to nie regula). Dzien po odejsciu czopu mialam caly dzien skurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
anja czop moze byc nawet podbarwiony krwia wiec moze byc nawet lekko brazowy - tak nam babka przy zwiastunach porodu mowila:D ogolem jest gesty i lepki ponoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
To cos co ja mam jest geste ale zolte, nie brazowe nie czerwone i nie biale :-) no nic, juz i tak tylko jeden dzien przede mną wiec luzik. Boje sievtylko zeby to zadna infekcja nie byla :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja pomyśl sobie, że już jutro zobaczysz swoją księżniczkę :)) Będzie dobrze, ja jutro będę cały dzień trzymać kciuki a Ty w miarę możliwości skrobnij coś. Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×