Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Malwi86
Cześć Dziewczynki:) Ja właśnie dokulałam się do domu, bo byłam badania odebrać ( na szczęście wyniki bardzo dobre), przy okazji pochodziłam po sklepach, dokupiłam jeszcze pieluszki tetrowe i flanelowe, dwa staniki sportowe, koszule do rodzenia, czarną co by mnie trochę na tej porodówce wyszczupliła:):) ale jest na serio świetna 100% bawełna ma troszkę większy dekolt zakrywa fajnie tyłek i mam w niej trochę luzu także Mary spokojnie mi się pod nią zmieści:) Oczywiście małej kupiłam dwa pajace prze śliczne, a jeden już typowo na święta (materiał jak na sweterek, ale taki milusi) w choinki i gwiazdki:) Teraz popijam kawusie i pożarłam dwa liony:) Dzisiaj wizyta, już nie mogę się doczekać...A Mala po tym spacerze naciska mi na tyłek już o pęcherzu to nie wspomnę... :/ xx Newt czytając Ciebie od razu poleciałam do lodówki napić się pepsiory:) xx Izulinka, fajnie, że Twoje drogi moczowe już lepiej:) xx Krem do pupy mam bepanten. Ostatnio mój Mąż przetestował krem nivea na odparzenia i puder, wszystko ładnie się zagoiło przez jedną noc. xx Magda, Tobie łapki nie spuchły? bo ja gdybym teraz kupiła jakikolwiek pierścionek, to po ciąży byłby za duży. Obrączkę i pierścionek zaręczynowy wkładam tylko do połowy palca. Żebyś później nie miała za dużej tej obrączki. xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudina tez pójde na masaż :) o ile sie nie wykluje wczesniej :) Xxx Macie może coś na bezsenne noce ? od jakiegos czasu zasypiam dopiero po 2 w nocy a o 7 mały juz wstaje i jestem wykonczona :< Xxx u mne po sudokremie tez sie pogarszało dlatego przeszłam na alantan i to bylo to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do najczęstszych przeciwwskazań do wykonywania masażu u kobiet w ciąży należą wszelkie jej stany patologiczne: krwawienia z dróg rodnych, zagrożenie poronieniem lub porodem przedwczesnym, przedwczesne rozwieranie się kanału rodnego i skracanie szyjki macicy, łożysko przodujące, przedwczesne pęknięcie pęcherza płodowego lub odklejenie się łożyska, gestoza, oraz inne stany zagrożenia ciąży, o których decyduje lekarz. Masażu nie wykonuje się również: u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży i w jej ostatnim miesiącu, w niektórych chorób sercowo-naczyniowych, w chorobach nerek, tarczycy, trzustki, podczas chorób przebiegających z podwyższoną temperaturą ciała, w niekontrolowanej cukrzycy i nadciśnieniu tętniczym, w przypadku podejrzenia anomalii rozwojowych płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matosza3
Iza, już rozumiem, nie żeby w ogóle nie używać, tylko na już istniejące odparzenia, dzięki, jasne:))) Xxx Odebrałam paciorkowce i mam w obu miejscach pobrań, że tak powiem. Szykuję się więc na penicylinkę czy coś innego przed porodem, trudno. Grunt, że wykryte i wiadomo jak leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten antybiotyk podaj sie co 3 czy co 4 godziny i chyba 3x, ja mialam 2x i maly juz nie dostał dziewczyna po mnie dostała raz i jej maluszek dostawał antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat, ja już pisałam, mi cycuszki mało co podrosły w trakcie ciąży, wycieków nie mam żadnych, ale na mleko licze i to bardzo bo chce karmić!!! xx Agagula, ja też pierwsze, słyszę o takim daniu :p najważniejsze, że Wam smakuje!!! xx Asiek, to co stresik już pewnie mały jest??:) Upajaj się samotnością dopóki możesz:) xx Ags, kiedyś oglądałam taki program co kobiety jadły podczas ciązy, i właśnie był tam taki przypadek, że kobieta przyklejona twarzą do ściany wyżerała tynk hehe:). A i zapraszam do mnie ostatnio paliliśmy w kominku, znalazł by się na pewno jakiś kawałeczek spalonego drewna:) xx Safari, odpoczywaj w takim razie jak najwięcej:) xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaoczekująca
Ja dla syna też własciwie żadnej maści nie używałam. Sudokremu nie miałam nigdy. Raz w życiu był odparzony jak leżał w szpitalu to goiłam go Alantanem właśnie i było ok. xxxx Dobre z tymi zapaszkami :D :D :D Ja jedyne od czego jestem uzależniona to krem Nivea soft. Uwielbiam go i muszę wąchać codziennie :D xxxx Newt spoko, u wieloródek te szyjki i rozwarcia szybciej postępują :) A tak swoją drogą to jeszcze nie dawno chodziłyśmy do lekarza licząc że wszystko będzie ''długie i pozamykane'' a teraz tak usłyszeć to chyba najgorsza diagnoza :P xxxx Ja też mam schizę, że nie będę mogła karmić piersią :o bardzo bardzo bym chciała i zrobię wszystko by móc, no ale chęci to niestety czasami za mało... Agagula to gdzie Ty rodzisz dziewczyno? :P xxxx Torba spakowana naprawdę napawa mnie dumą ;) xxxx Wczoraj nie mogłam zasnąć, bo wiecie jaką miałam zagwozdkę?? Spakowałam do torby płaski talerzyk i się zastanawiałam co ja zrobię jak dadzą mi zupę :o :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa bepanten, trzeba zmywać z brodawek przed karmieniem, podobno bardzo dobra na brodawki jest maść z Palmersa na brodawki i nie trzeba jej zmywać:) tak mi się przypomniało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki :) Dziewczyny ja mam chyba depresję przed porodową :P nie wiem co będzie po :D ogólnie po moich parapetówkach czuję się jakby przejechał po mnie czołg, nawet trzy pod rząd, ale w końcu to ostatnie takie balety w tym roku, mam nadzieje. Kogo mieliśmy zaprosić, zaprosiliśmy i kto chciał i mógł przyjść, to przyszedł i poogladal i zaliczył sobie parapetowke, bo taka mentalność ludzi, że na kawę nikt nie przyjdzie, tylko wszyscy pytali o "parapetówkę" albo inną drogą co byśmy chcieli dostać na parapetówkę jeszcze za nim w ogóle kogo kolwiek zaprosiliśmy....jednym zdaniem wszyscy jej oczekiwali nie zważając na okoliczności:) i ogólnie wyszło tak, że miałam 4 takie :o ale nie ważne, wszystko byłoby ok, jakbym nie była w zaawansowanej ciąży, ale co tam :D acha, chciałam dodać, że mieszkamy w nowym domu miesiąc, a po piątkowej imprezie dzieci znajomych ubrudzily nam całą ścianę przy schodach...ale ból :( :P xxx Malwi - cateringu nie było, była pomoc męża, a reszta w moim zakresie za każdym razem :D zazdroszczę , że wybroniłaś się i słusznie:) xxx Gosia- tak, te parapetówki też miały swoje plusy, bo dostaliśmy klika fajnych rzeczy i gościom się podobało, chwalili, także tym bardziej miło :) my też wózek kupujemy szary :) Też jeszcze nie mam stanika i jak Ty zawsze muszę wcześniej przymierzyć, żeby mi odpowiadał :) xxx Iza u mnie zapalenie pęcherza to często się zdarzało jak i przed ciążą, tak teraz jeszcze częściej:( mi z domowych sposobow pomaga wygrzanie tych miejsc np w wannie, nawet sama ciepła woda przynosi ulgę, częste podmywanie i duuużo wody z cytryną :) ja też z tym cholerstwem walczę :o xxx Dla pocieszenia Was i waszych dolegliwości dodam, że mnie oprócz tych naszych końcowych "przyjemności" w niedzielę dopadła już drugi raz podczas ciąży kolka nerkowa. Nie życzę tego nikomu, ból nie do opisania! Wczoraj nie mogłam sobie znaleźć miejsca, normalnie po ścianach chodziłam, spałam, ryczałam, skręcałam się z bólu itd. do tego ból cipki, kłucie, ból brzucha, zaparcia i pęcherz, chociaż ten ból nerki wygrywał nad wszystkim :( normalnie gdybym nie miała już tej kolki w ciąży, to uznałbym , że rodzę, z resztą wczoraj też miałam takie myśli, tylko z tego bólu już nie mogłam się skupić co mnie boli. Kąpiel, masaż męża, nic :( w nocy mnie puściło (odpukać) i dzisiaj dużo lepiej :) proszę powiedzcie, że poród aż tak nie boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi ta maść jest dość droga a ja mam ziajke taką na sutki chyba za 9 zl i tez jest napisane że nie trzeba zmywać. Newt ja też przez całą uwielbiam cole a wcześniej nie piłam! Natalia biedna jesteś z tą kolką ;( Ona oczekująca - też nie pomyślałam z tym talerzykiem na zupę.. ale moje torby już dopięte i nie mam gdzie zmiescic.. Robię zupę dyniowa! Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede miała już drugie maleństwo i porób mnie przeraza bo juz wiem co mnie czeka na pierwszego dzieciaczka czekalam z niecierpliwością a teraz sie boje jeszcze jestem 2 dni po terminie wiec w każdej chwili mnie to czeka :) Xxx tak nie w temacie oglądała któraś mama Annabelle ? ja byłam 2 dni temu w kinie i jak nigdy płakałam od ciąży jestem strasznie przewrażliwiona a do tego nerwowa i wybuchowa ! mam nadzieje że po porodzie napęcie opadnie i sie troche uspokoje :) Xxx W niedziele robiłam roczek mojego synka i myślałam że coś sie ruszy po sprzątaniu, myłam okna podłogi na kolanach :) ale mała twardo sie trzyma :) Xxx U was w szpitalach tez robią 30 min kąpiele ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newt nam mówiła położna że przy każdym następnym porodzie akcja zaczyna się błyskawicznie, tzn że pierwiastki mogą szybciej mieć rozwarcie, może im się szyjka skrócić a i tak bedą się bujac do 40 tyg a nawet dłużej, wieloródki natomiast mogą być zamknięte na 4 spusty i w parę godzin dosłownie wszystko zacznie się dziać, bądź dobrej myśli :D xx mój nie mążek też mnie czasem masuje :) szczególnie plecy i łydki, bo w łydkach mnie najczęściej łapią skurcze :) nie wiedziałam że nie można, nic mi się przez to nie dzieje ale to nie profesjonalny masaż :P a też czuję się po takiej zabawie lepiej :D xx matosza ano właśnie hehe :D xx malwi toś nachodziła się :D podziwiam :D xx ona oczekująca żeś mnie teraz wystraszyła :P ja też mam płaski talerzyk :D ale ja zup w szpitalu nie widziałam, myślisz że będą dawać ? oj :O xx natalia współczuję :) zamiast zbierać siły to się wykańczasz eh xx ja do cycusi mam linodermmama czy jakos tak, też coś koło 10 zł kosztował ale trzeba przez karmieniem zmyć wacikiem :) ale to dla mnie chyba nie problem, mam nadzieje że nie będę musiała często go używać :) a czytałam tez że przy bolących i pękających brodawkach dobrze jest je smarować swoim mlekiem po każdym karmieniu :) a tego zmywać nie trzeba na pewno chodx wydaje mi się to nie higieniczne :P w ogóle poczytałam sobie o tym do czego kobiety używaja mleka swojego - myją dzieciom buzie, ropiejące oczka, pępek ? i generalnie stosują na mnóstwo przypadłości, ja na razie jestem na etapie że to trochę nie higieniczne dla mnie, ale kto wie może będę taką eko mamuśką :D xx a ja cole zawsze lubiłam, a teraz mam po niej taką mega zgagę, że padam na ryjek :( więc odpuściłam sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matosza3
Masaż w ciąży (oczywiście nie brzucha:))) jest jak najbardziej super! Krzyż, nogi, plecy... Cudownie odpręża, poprawia krążenie limpy i krwi... Położne i lekarze polecają. Tylko pewnie nie u przypadkowych ludzi po kursie, tylko fizjoterapeuty, z doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina, uwielbuam zupe z dyni! I dynia zapiekana z feta tez jest pyszna. Pazdziernik to jest wogole miesiac dyni u nas :) xxxx Malwi, dzieki za zaproszenie. Chetnie bym skorzystala :). A ten krem z palmersa to jakis specjalny na brodawki, czy balsam zwykly? xxxxxx U mnie badania wygladaja podobnie jak u Safari. Wszystko w jednym miejscu przed wizyta. Xxxxx Ona oczekujaca, to u Ciebie pelna gotowosc na pojscie do szpitala, poza dylematem talerzykowym ;) xxxxx U mnie w "cyckach" pusto ;) W pierwszej ciazy mialam siare duzo wczesniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
dziewczyny ruchy malego nadal slabe- kilka w ciagu dnia ale takich slabiutkich, w porownaniu do wczesniejszych. Pocieszma sie ze czuje go w ogole i tym co iza pisla ze moze juz ma malo miejsca, poza tym zmienil pozycje z lewego na prawy bok i moze to tez tego kwestia ? poczekam jeszcze, moze wroci wszystko do normy xxx newt urodzimy wszystkie predzej czy pozniej , a nie raz slyszalam ze ktos byl u lekarza w jeden dzien i nie bylo oznak porodu a na drugi w szpitalu wyladowal :) xxx nad kremem musze sie jeszcze zastanowic, w ostatecznosci w szpitalu mi powiedza co kupic i niemaz pojedzie do sklepu :) xxx torby nie mam spakowanej- dopiero ja wietrze, ale sa postepy - dzisiaj przyszla paczka z podkladami, majtkami, sola fizjologiczna itp itd :) trzeba jeszcze wyprac ciuchy mlodego :) xxx wymazu tez jeszcze nie mialam pobieranego- ide do gina 28 wiec pewnie wtedy pobierze. A ktoras pisala ze ma dzisiaj wizyte- powodzenia wiec :) xxx malinowa- jesli masz na mysli kapiele podczas porosu to u mnie mozna siedziec pod prysznicem ile sie chce i nawet zachecaja do tego :) xxx a powiedzcie mi - taka krepujaca kwestia ale chyba wazna- co z lewatywa?? robic? nie robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
aa i dajcie dziewczyny przepis na ta zupe albo zapiekanke z dyni bo ja nigdy nie robilam a wczoraj w tesco takie piekne dynie byly ! :) xxx ja wlasnie juz przeciekam od jakichs 2 tygodni , moze 1,5 i jak nacisne piers to wlasnie duzo tego jest - az przemaka moja koszula i na przescieradle sa plamy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matosza3
...a najfajniejszy masaż to oczywiscie u męza lub nie męża, to osobisty profesjonalista:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowamamba jaki wypas 30 min kąpiel :) to podobno mega rozluznia. w moim szpitalu jest tylko prysznic i tylko jeden na 5 sal porodowych ale zawsze coś :) Iza ja też czytałam o zastosowaniu mleka i mam takie samo podejście jak Ty.. trochę mi to jakoś nie pasuje :P ale na samym poczatku ciąży o samym karmieniu piersią myślałam że to jest trochę obrzydliwe ale teraz już myślę o tym obojętnie a jak już zacznę karmić to pewnie mi się spodoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags tez uwazam ze dynia i feta to najlepsze połączenie na świecie! Napiszę Wam wieczorem przepis na zupę bo muszę uciekać. Tak właśnie chciałam wyjaśnić że ten masaż robił fizjoterapeuta i do niego głównie chodzą ciężarne. Poza tym masażem to fajnie tłumaczył co i jak, że ten ból to od obrzęków ktore się robią między więzadłami i stawami od nacisku brzucha a on mi tam wszystko rozluźnił i jest super. A apropo szybkiej akcji to moja koleżanka też niedawno urodziła i w dzień porodu była u gina który jej powiedział że z tydzien na pewno jeszcze pochodzi w ciąży ;) ale to już drugi poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wlasnie fizjoterapeutka mowila o tym ze masaz jest niezalecany ze wzgledu na pobudzenie krazenia co moze prowadzic do skurczy. Xxx Moja koleżanka tak miala ze w poniedzialek byla na wizycie u gin i zadnych oznak porodu nie bylo a we wtorek urodzila (to jej drugie dziecko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudina jeszcze będą z nas eko mamuśki :D a patrz jaka oszczędność - żadnych kremów, octaniseptów, spirytusu, soli i innych specyfików :P tylko ja tak sobię myślę że mleko troche śmierdzi ? czy nie ? a jak się je zostawi na dłużej to już w ogóle :D i ja jak czytałam o myciu buźki to miałam przed oczami obraz tej koleżanki co wam opowiadałam jak lała małego po buzince, dla zabawy :D i śmiać mi się chce jak sobie o tym pomyśle nawet teraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudina oj ulga jest i to w wielka ! Nagle wszystkie bóle przechodzą :) jakby sie poród skończył :) Jakby pozwalali na dłuższe siedzenie to byłabym MEGA zadowolona jestem z natury panikara i z takim bólem ledwo sobie radze :( Xxx Jak narazie u mnie tej siary tez nie zawiele jak naciskam piersi to takie zdziebko wyjdzie ale przy małym tez tak miałam a potem to sie ze mnie lało :) wiec mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie :) Xxx Ja nie stosowałam żadnej maści na brodawki Xxx A jak u was z rozstępami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakie macie zdanie na temat dokarmiania dzieciaczków mlekiem w szpitalu ? Bo wiadomo nie zawsze ten pokarm jest odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
To znowu ja U mnie gdzies od 2 tygodni pojawily sie rozstepy, a piersi tez za bardzo narazie nie urosly ani nic z nich nie leci. Ale wiem jedno- zrobie wszystko byle tylko karmic piersia. Xx Bylam juz u pani doktor i ogolnie wszystko dobrze poza szyjka. Pani doktor powiedziala ze sie skrocila i nie jest za dluga ale pozamykane wszystko. Tylko ze powiedziala tez zebym nie liczyla na ten termin na 15listopada, ze dwa tygodnie mam sie oszczedzac lezec i przyjsc do kontroli znowu bo moge urodzic wczesniej. Troche sie wystraszylam bo mieszkanie jeszcze nie skonczone a nie wspomne o sprzataniu a ja mam sie oszczedzac i lezac i kurcze jak to wszystko pogodzic. Mam wielka nadzieje ze ten moj synek jednak posiedzi do listopada bo ja sie juz boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania jak jakaś mama nie ma tego pokarmu to super sprawa :) u nas w szpitalu dzieciaczkom dają Nan :) jak ktos nie chce karmic piersią bo i takie sa to ma mleko pod nosem wydają o wyznaczone porze ciepłe :) ja jestem za bo mama nie musi brać swojego robić tam i wgl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozstępy mam małe na brzuchu i na piersiach troche :) nie ma co sie dziwic bo przytyłam tylko 4 kg przy tej ciąży Xxx Madalenka miejmy nadzieje że nie bedzie sie spieszył :) a mówią że chłopcy lubią być przenoszeni :) Aż sie w sumie boje bo ide dzisiaj do lekarza tez na wizyte i ciekawi mnie co mi powie :) Mój synuś właśnie wstał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×