Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

matosza ja kocyki też mam 2 :) jeden akrylowy grubszy i jeden taki polarkowy cieńszy :) ale kuszą mnie te minky ciągle :) ale mam też 2 rożki więc później do wózka pewnie będę używać rożki więc chodź kusi ten minky to wydaje mi się że będę mieć tego za duż eh xx Andzik haha ale przygoda :) ja co prawda też ze wsi ale u nas na całą wieś 1 krowa - mleko jak ktos chce to na zapisy hehe więc krowy solo tez bym sie pewnie wystraszyła, bo z bliska widziałam ostatnio jako dziecko :D xx Agagula hahah ale się uśmiałam znów :) odwaga przede wszystkim :) xx a ja znowu mam dziś gorszy dzień, wszystko boli ciągnie, generalnie do doopy. Zgaga chyba mnie zabije kiedyś a leki które brałam do tej pory nie są "na stałe" tylko na czas np odnowy przełyku przy tym moim refluksie, tak więc musiałam odstawić i teraz jedynie rennie mnie ratuje, ale jak dla mnie nie daję rady w ogóle :( od kilku dni po wszystkim co zjem lub wypije umieram, mimo że biorę to renni :( nawet jak nic nie jem a czasami z bezsilności robię dłuższe przerwy jedzeniowy to i tak boli i piecze i nic o prostu nie działa :( nie wiem czy to jest związane z ciążą czy co, bo wcześniej po lekach miałam spokój ze zgagą na kilka miesięcy więc tak sobie myślę że teraz to chyba wpływ ciąży :( jakoś mi znowu źle ze sobą, coraz gorzej ze mną :D naprawde mam już dość ciąży i nie nadaje się do bycia w niej hehe pocieszam sie że to juz tylko miesiąc do terminu, ale w dni takie jak dziś mam dosyć wszystkiego eh zaś będę się żalić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie jakiś czas temu miałam zrobić ale jak sie okazało badania w legnicy zostały zawieszone, w miedzy czasie przeszłam okropną grype a jak poszłam do mojej pani ginekolog to kazała mi przyjsc jutro bo dzis jej nie ma a ona osobiscie musi pobrac próbke ;/ masakra. Na hiv miałam dopiero w tamtym tygodniu zostawiła mi to wszystko na sam koniec po porodzie nie bede juz do niej chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa - wiadomo, że jak poród będzie mega szybko postępował to przemęczę się w Legnicy, ale i położna i ginekolog mówią, że spokojnie zdążę dojechać do Wałbrzycha - zobaczymy jak to wyjdzie:) Muszę się ogarnąć, bo na 17:30 mamy tą brzuszkową sesję. Będę mieć foty swoich pięknych rostępoów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulinka zgaga moze sie pojawic i w 1 i 3 trymestrze i ja tak mialam wczesniej i teraz. Z tym ze w poprzedniej ciazy (pod koniec ciazy wlasnie), to mialam zgage nawet po wodzie mineralnej niegazowanej. Teraz biore maalox jak cos mnie piecze i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuś łączę się w bólu ze zgagą :( Też ratuję się Rennie ale pomaga tylko na chwilę :/ Mleko i te domowe specyfiki niestety nic nie pomagają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja! oczywiście pamiętam kochane o przepisie na zupę dyniową, którą właśnie wciągam! Ale first things first - Asiek i Mfor - MEGA gratulacje! cieszę się razem z Wami! Asiu Twój Julek to taka słodka kruszynka :) A Mfor - też liczę na szybki poród, dajesz nadzieję :D ja teraz ciągle gdzieś latam bo po masażu wstąpiło we mnie nowe życie, wczoraj przeszliśmy z mężem 5 km po lesie żwawym krokiem, padał deszcz i pięknie pachniało jesienią. Dziś też się wybierzemy gdzieś, poza tym znów robię gimnastykę dla ciężąrnych z youtuba, nadrabiam zaległości żeby mieć dobrą kondycję na poród. a tak poza tym ja już jestem w 38 tc, torby spakowane, ubranka poprasowane, krocze wymasowane, jestem gotowa mogę rodzić :D co do rozstępów - nie mam, ale słyszałam że jak opada brzuch to mogą nagle wyjść hurtowo więc jeszcze się nie cieszę. co do lewatywy - zrobię sobie na pewno, już zakupiłam i czeka w gotowości :) co do zzo - w moim szpitalu nie ma, ja bym się bała tego zastrzyku w plecy, jest gaz i dolargan ale ich też się boję - ja mam fobię i ogólnie strasznie boję się leków i lekarzy dlatego też mam taką schizę na punkcie nacinania, a samego bólu się za to nie boję, cały czas myślę że poród przecież nie może AŻ tak boleć :D w ogóle brzuch mi się napina często w ten sposób że jest mega duży i twardy, zalewa mnie fala gorąca i brakuje mi tchu ale to totalnie mnie nie boli i teraz się boję że nie zauważę jak to będą już te skurcze porodowe.. ciągle sobie googluje "jak czuć skurcze porodowe" :D a teraz: zupa-krem dyniowa Claudiny! mega proste a najlepszy w tej zupie jest piękny intensywny pomarańczowy kolor który mi od razu poprawia humor. składniki: pół kg dyni i to co macie w lodówce, co nadaje się na bulion warzywny (wczoraj użyłam: marchew, kalafior, por, pietruszka, cebula). Dynia i marchew pokrojone w małe kostki, reszta w całości, zalać wodą, posolić i gotować ze 40 min. po tym czasie wyrzucamy wszystko oprócz dyni i marchwi, a te miksujemy blenderem na gładko. Dodajemy przyprawy: curry (2 łyżeczki), chilli, pieprz (ja lubię ostrą, rozgrzewającą) i 200 ml śmietany (rada dla mniej doświadczonych kucharek - najpierw trzeba dodać trochę bulionu do śmietany żeby się nie zważyła). Mieszamy, posypujemy świeżą pietruszką i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co.. normalnie u mnie burza sie zaczela :-o Grzmi i wali piorunami a nawet w lecie zazwyczaj wszystko idzie bokiem, szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza zgaga to też moja zmora i ja już przetestowałam wszystkie metody domowe i specyfiki typu rennie i nic nie działa na to cholerstwo dłużej niż 5 minut, przez to jem bardzo mało. czyli nie mam żadnej rady, ale pomyślałam że może chociaż raźniej Ci będzie że ja też mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wchodząć na temat zgagi to też mam tragedie ;/ tez zażywam rennie, nieraz mleko popije ale to chwilowa ulga, nie raz z tego wszystkiego sie cofa wszystko masakra ;/ Mówią że jak jest zgaga to dziecie z włoskami sie rodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Agagula niezła z Ciebie aparatka;))) ale sie usmiałam;))) Ja w zyciu bym nie weszła miedzy krowy tak sie boje. A jak widze byka to od razu uciekam;)))) Ja watróbke wielbiam ale w ciazy jem ja dopiero 3 raz. W takich malych ilosciach nie powinna zaszkodzić;) Agagula próbuje sobie wyobrazic jak ty te zeby myjesz;))) xxx Iza mnie tez minky tez strasznie korci ale kolorowy bo na to chwile mam biały minky. Ale te kolorowe sa sliczne i chyba podesle linka siorce to moze mi sprezentuje;) Dzisiaj własnie ogladałam te kocyki xxx Ja juz po kawce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa to pewnie w szpitalu dostaniesz antybiotyk. Xxx Mi na zgage tylko zimne mleko pomaga. Xxx W tym tyg powinien przyjsc materac i klin, wiec lozeczko juz bedzie gotowe. Plan na pakowanie mam na przyszly tydz ale najpierw musze kupic wszystko do torby bo nie mam nic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Siemka-sciemka:-) Odnosnie krowy i byka - wlazlam tam tylko dlatego bo ich nie odrozniam;-) Xx Jestem po wizycie:-) karta juz cala zapelniona:-) wszystkie wyniki dobre. Na ktg mlody tak szalal ze doktorka wyszla z gabinetu posluchac:-) mam skurcze przepowiadajace ale jeszcze niby tydzien powinnam pochodzic. Jak mnie chwyci tak jak ostatnio to nie mam juz wlazic pod prysznic i czekac tylko smigac na cc... Xx Rodze jednak na klinicznej - gin poleca, poloznej corka teraz tam rodzila, nie bede kombinowac... Xx Ale mam apetyt! Xx Zgage mam na wieczor jak sie klade. Popijam wode gazowana i szybko zasypiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula super, lada dzień trafisz na drugą stronę tabelki :D a o tym że masz skurcze przepowiadajace wiesz tylko z ktg czy też je czujesz jakoś szczególnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Claudina dowiedzialam sie z ktg bo ja czuje ciagle ruchy mlodego i ze przez to mi sie brzuch napina:-) Chociaz ostatnio jak sie wsluchalam w siebie to rzeczywiscie cos tam mi sie napina inaczej. Ale to najpierw mlody musi byc chwile spokojny;-) Xx Nastepna wizyta za tydzien - jak zdaze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Dziewczynki pod ktg teraz podłączona jestem w szpitalu, bo dodzwoniłam sie do P Dr, twierdzi, ze to czop odchodzi ale kazała sie do szpitala jechac skontrolować. Dam znac jak mi powiedzą co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Malwi trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze. Xx Ja zawsze po wizycie baaardzo czuje skurcze:-( teraz caly czas mnie pobolewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisiu ,pisiu ,pisiu ale się rozpisałyście xxx ja mam jeden kocyk i jeden rożek nie widzę potrzeby zakupowac ich więcej xxx malinowamambo jesteś prze agentka po terminie a jeszcze do końca nie spakowana ? xxx andzik dobrze że sąsiad był bo byś z brzuszkiem po wsi za króką latała :P xxx izulinka powoli i do przodu jakoś musimy dać radę xxxx marita udanej sesji xxx ja zgagę mam baaaaardzo zadko xxx no właśnie dziewczyny z maluszkami czekamy na zdjęcia na fb xxx agagula super że po wizycie wszystko ok czekamy na newsa że już urodziłaś xxx malwi dobrze że jednak to sprawdzasz ,daj znać co i jak xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek- bardzo ladny wozeczek, podobny do tako laret :) xx Zgaga zgaga a mi sie dziecko lyse prawie urodzilo i przez rok prawie te wlosy nie urosly :))) a raz widzialam dziewczynke moze 3 miesiace miala i piekna jak laleczka z taaakimi slicznymi dluuugimi blond loczkami- cudo xx MAlwi- czekamy na relacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaaa
Ags już 3 noc nad ranem budzę się z tymi bólami jak na miesiaczkę Dziś też po 3 i brzuch sei spinal, ale przeszlo NA KTG skurcze widoczne i nie takie male Koleżanka też mi mowi że jak ją zaczęlo boleć to tydzień póxniej miala córcię przy sobie :D xxx zgaga treż mnie dopada ale raczej wieczorami Chyba z tydzien tak mialam non stop, teraz okresowo xxx mi brzuch opadl i już widać Czuję nawet różnicę jak siadam na kibelku albo chce buty ubrać Koszmar! Mam wrażenie że wcisnę moje dziecko w kręgoslup xxx od rana jestem na nogach, do tego upieklam rogaliki drożdzowe i 2 razy sprzątalam w domu(!) xxx plecy to juz nie tylko na dole mnie bolą ale cale Polożyć się źle, chodzić źle, leżeć źle xxx Najadlam się rogali i mi niedobrze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi polozne w szpitalu mowily ze nie ma co sie ktg sugerowac. Zreszta podczas porodu patrzyly tylko na tetno dziecka mowiac ze jeżeli chodzi o skurcze to ktg jest lipne. Xxx No malinowa jestes niezla ze podpasek nie masz bo talerzyk to jeszcze ujdzie. A przeciez moze cie wziac w kazdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szpitalu tez jest apteka :) nie ma co sie spinać nad tą torbą tamtym razem to ja juz 2 miesiące wczesniej miałam torbe gotowa a teraz podchodze do tego na luzie, wiem jak poród wygląda i czy bede miala jeszcze czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowamambo napisz coś więcej o jego wadach.Dodam że mieszkamy w domu więc nie mam zamiaru go za każdym razem składać i przenosić,Zalezało mi na zgrabnym wózku z dobrą amortyzacją i pompowanymi kołami.Opinie czytałam wcześniej ale wychodzę z założenia że nigdy się nikomu nie dogodzi w 100% .Gwarancje mamy 24 ms door 2 door.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelaż masz ten sam co ja wiec od razu sprawdz czy jest równy .. koła fajne fajne ale strasznie sie przebijają jak wiadomo gwarancja tego nie obejmuje koła sie centruja, w dodatku mi sie zjechały te zębatki co przy kole na siebie nachodzą i kolo mi odpada. fatalnie spawany. co do reszty to nie ma problemu ale zauważ na forum każdy kto wystawia negatywną opinie pisze o stelażu badz o kołach. gabarytowo to tez jest masakra jak nie masz pojemnego bagażnika to cieżko ci bedzie go przewozić złożony zajmuje praktycznie tyle miejca co rozłożony tak jest rewelacyjny :) a jak sie go prowadzi po chodnikach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matosza3
Andzik, Agagula - miałam babcię na wsi, ale takich przygód nie miałam:))) Xxx Nie mam rożka, więc te wa kocyki to dla mnie minimum... Może też i się uda kogoś nakręcić na jeszcze jeden grubszy:) Xxx Współczuję, dziewczyny, tej zgagi. Miałam tylko kilka razy, ale pali jak koszmar. Sposobów oprócz ciepłego mleka i Rennie więcej nie znam... Xxxxx Dzisiaj wyczyściłam z wrastającego mchu pół kostki przed domem. MAm nadzieję, że w nocy kręgosłup mi nie będzie za to się odwdzięczał... Drugą połowę zostawię sobie na czas ok. tygodnia przed terminem:) Może coś to przyspieszy:) Xxx Claudina, jesteś przebosko zorganizowana! Gonię cię jednak ambitnie! ZOstało mi upranie zasłon w dużym pokoju i uprasowanie oraz dorzucenie niedrapek do torby, bo dostałam. Tylko co do sportu mam odwrotną tendencję: pływałam i łaziłam sporo z psem całą ciążę, ale od 2-3 tygodni mam fazę "nie chce mi się, nie czuję potrzeby, nie służy mi". Co jest oznaką raczej lenistwa niż jakim sygnałem organizmu, że czas na spokój:)))) I od razu bardziej i częściej mnie boli krzyż. Xxxxxx Ale zazdroszczę tym z was, które już tuż tuż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam :) podobny stelaż :) mój wózek jak zamawiałam to zszedł prosto z produkcji wiec mial być luz :) Miejmy nadzieje że z twoim nic sie nie bedzie działo :) bo mi babka mówiła że pzez jakis czas jedno kolo moze byc w powietrzu bo jak sie wlozy dziecko cieżar sie rozłoży i bedzie ok :) ale niestety tak zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×