Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość
dziewczyny pomocy:) termin mialam na sobote a porodu nie ma. jak sobie radzicie z czekaniem?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek847
Jestem szczesliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Dziewczyny ja moze jakas inna jestem ale w zyciu bym lekarzowi, ktoremu kase pchalam nie mala cala ciaze nic nie kupila ;). Moja druga ciaza pokazala mi jakimi naciagaczami sa lekarze w Pl. Do tej pory mam zlosc, ze sie tak dalam naciagac w ciazy z Bartkiem. Poloznym po porodzie maz przyniosl kwiaty, czekoladki i karteczke ale mialam naprawde fantastyczna, DARMOWA opieke i tak to sie moim zdaniem odbywac powinno. xxxxx Malwi, ja z wozeczka jestwm zadowolona, czasami tylko mam poblem zmiescic sie w dzwi jak gdzies wchodze, bo te tylne kola w buzzie sa strasznie szeroko rozstawione. xxxxx Ja sie dowiem w sobote ile Emi wazy ale widze po niej, ze grubala z niej mala :) xxxxx Gosia, ale Ci Natus pieknie spi. Moja mala ostatnio sie strasznie placzliwa zrobila. Kupki ida po kazdym spanku, wiec tu problemu nie ma raczej. Nie wiem co jej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Hej . My sie wlasnie karmimy. Po wyjsciu ze szpitala kupilam od razu w aptece laktator i mm na wszelki wypadek bo w szpitalu byl dokarmiany i jak narazie wszystko to stoi bo bartus slicznie je z piersi :) Xx Byla u nas polozna dzis pietwszy raz, poogladala malego, powypelniala te wszystkie papierzyska, porozmawialysmy i poszla. Za tydzie znowu przyjdzie. Musze klasc malego na lewym boku bo w brzuchu byl scisniety na prawym boczku i ma troszke nosek skrzywiony i policzek. Ja nic nie widze ale polozne widza i zeby to sie wyrownalo ma lezec na lewym boczku. Xx Bartus tez ladnie spi ze moge sobie spokojnie obiad zrobic czy sie przespac. Xx Krocze jeszcze ciagnie i piecze przy sikaniu ale da sie zniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
dziewczyny a jak u was wyglada sytuacja z krwawieniem/ plamieniem? ja juz jestem miesciac po porodzie i dalej leci. myslałam ze to krócej potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik, ze mnie jeszcze cos poleci od czasu do czasu ale czesciej to takie jakby upkawy bezowe, nie wiem jak to opisac. Za to mam na pewno jeszcze jeden szew nierozpuszczony :/. xxxx Magda, cudnie, ze taki grzeczniutki chlopczyk z Batrtusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Dziewczyny a jak u was ze szczepieniami? bo nie wiem czy robic tylko szczepienia obowiazkowe czy te dodatkowe płatne tez? niech doswiadczone mamusie napisza cos na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stokrota33-------33l------3dz------02.10-----synek------- 350 0/57-----cc Anja----------------27l----- 1dz------09.10-----Hania-------3250/56-----cc Asiek1111--------30l------1dz------14.10-----Julian------ -2350/48----cc Agagula-----------31l------1dz------19.10-----Mieszko---- 3320/56----cc Malwi86-----------28l------1dz-----26.10------Marysia---- 3200/55----sn onaoczekująca--27l------2dz-----27.10------Alutka------3 120/51----sn andzik87----------27l------1dz-----29.10------Leonek----- 3640/55----cc Mmamba----------20l------2dz-----31.10-----Zuzia--------3 860/55----cc Karolinaaaaaa---26l------1dz-----03.11------Aleks-------3 250/55----sn Katka84-----------30l-------2dz----03.11------Radzio----- 2970/52-----sn newt ---------------37l------2dz-----04.11------Adaś--------3770 /57----sn zimowaMama---25l-------2dz-----07.11-----Kajetan-----3060 /53----sn promyczek85----29l-------2dz-----07.11-----Kubuś-------3 170/54---sn Martyna8---------26l-------3dz-----09.11------Nadia------ 3800/55----cc Kasiaaa91--------23--------1dz-----09.11-----Olek-------- -3460/54----sn Matosza-----------38 l-------3dz-----09.11.----Kalina-------3980/60----sn Claudina----------27l-------1dz-----11.11-----Ula-------- ---3855/53---sn Safari29-----------29l--------1dz----12.11-----Mia------- ----3270/51----sn izulinka7----------24l--------1dz----12.11-----Zuzia----- ----3500/56---cc Ags-----------------33l--------2dz-----12.11 -----Emilia--------3444-----sn Misiula24---------25l--------2dz------12.11-----Mikołaj- -----3300/54--cc gosiaczek847----30l--------2dz-----13.11-----Nataniel---3 320/56----sn Neska851---------29l-------1dz------13.11------Michaś--- ---3330/54-sn Marita1990-------24l--------1dz------13.11 -----Bartek----3600/54----sn nfocat-------------26l-------1dz------14.11-----Jeremi--- -3320/53--cc Jola1710---------30l-------2dz------16.11------Lena------ -3020/?---sn Mila85--------------29l-------1dz------17.11----Hania---- ---3040/54--c ania3211----------31l--------2dz-----18.11-----Hubert---- 3080/54--cc magdalenkamz-24l--------1dz------21.11------Bartek-----37 20/55--sn nata91lia----------23l-------1dz-------------------Nikoś -------------------cc CZEKAJĄCE: kita1987----------27l--------1dz------------14 listopada--------córka Pałka89-----------25l--------1dz-----------16 listopada--------Maja Magdalenka_moja788---22l---1dz-----19 listopada------Magdalena repetytorium----29l--------2dz-----------23 listopada---------Asia zawiecha---------24l--------2dz-----------25 listopada---------córka Meg333------------36l-------3dz-----------25 listopada---------Nikola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CZEKAJĄCE: kita1987----------27l--------1dz------------14 listopada--------córka Pałka89-----------25l--------1dz-----------16 listopada--------Maja Magdalenka_moja788---22l---1dz-----19 listopada------Magdalena repetytorium----29l--------2dz-----------23 listopada---------Asia zawiecha---------24l--------2dz-----------25 listopada---------córka Meg333------------36l-------3dz-----------25 listopada--------- wklejam same br***atki bo naprawde mnie drazni to ze o nas nie rozpakowane nic nie pytacie (calkowicie nas lekcewazycie) halo! jeszcze nie skonczyl sie listopad (zostalo jeszcze 3 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
jak nie pytamy? co rusz któras pyta czy dzieciatka sa juz z wami. A wy same z siebie tez nic nie piszecie. Przeciez po to jest to forum zeby sie wspierac i pytac i drozyc nurtujące nas tematy. i te ciazowe i te dzidziusiowe. xxx a w ogóle jesli cie to tak boli to napisz ze swojego nicku a nie jako gosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu, strasznie jestes niesprawiedliwa , bo codziennie pytamy sie o dziewczyny, ktore nadal sa w ciazy i czekamy na wiadomosci od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Kurde nie moge dostać tych kropelek sab simplex:( gdziecwy je dziewczyny dostalyscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Byliśmy dzisiaj na pierwszej wizycie u pediatry. Adaś waży już 4100, więc od najniższej wagi przybrał 600g w trzy tygodnie. Wiedziałam, że to mały żarłok :-) Co do położnej, to była u mnie już3 razy i powiedziała, że przepisy mają teraz takie, że muszą być 6 razy przez pierwsze dwa miesiące. Ciekawe, czy to tylko u nas czy wszędzie tak jest? Andzik - u mnie po trzech tygodniach czasem cały dzień prawie nic nie leci, a czasem zaczyna znowu. Z reguły przy karmieniu coś tam jeszcze ze mnie wycieka, ale już niewiele. A co do szczepień, to Michała szczepiłam tylko obowiązkowymi szczepionkami i z małym chyba też tak zrobię. Kasia - ja dokarmiam dwa razy dziennie mm po 60 ml i podaję tylko witaminę d. Nie pamiętam jaka jest ilość tej witaminy, mam taką w kapsułkach, z których całość wyciska się dziecku do buzi przed karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Malwi ich nie sprzedają u nas. Mi siostra męża przysłała z Niemiec. Jeszcze nie próbowałam. Za to dziś przyszła ta poduszeczka z pestkami wiśni i się grzejemy :) a co do spacerów po nierównym terenie to takie trzesienie też jest dobre na brzuszek! Rozbija duże bąbelki gazów na małe i łatwiej potem idą. Xx Ja lekarzowi też nic nie kupię. Nie był jakiś z******ty a kasy wydoil że ho ho. Pod koniec wizyta co tydzien! Chyba w ogóle umowie się na nfz na tą wizytę kontrolną. Xx My chodzimy na spacery codziennie minimum godzina niezależnie od pogody. Mała lubi świeże powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolaczam sie do pytania o te dodakowe szczepienia ?? Xx Z czekaniem dosc dlugo po terminie bym jednak nie ryzykowala bo sama chcialam czekac i isc po weekendzie do szpitala ale na szzescie w piatek samo sie zaczelo i pojechalam rano bo odeszlo mi troche wod a w szpitalu dalej lecialy ale juz coraz brudniejsze i zielone wiec kroplowka od razu i przygotowywanie do porodu. Nie ryzykuj i nie wiem 5 czy 6 dni i idz juz do szpitala. Jak nie bedziesz miala zadnych skurczy ani nic to sprawdza ci wody i lozysko i wypuszcza do domu jak bedzie ok i dziecko bedzie bezpieczne. Xx My caly czas czekamy na kolejne dzieciatka a wy mamusie z brzyszkami nic nie piszecie wiec co my mamy poradzic. Ja jak jeszcze bylam z brzuszkiem to caly czas cos pisalam nawet jak nie na temat urodzonych juz dzieci to po prostu o samej sobie i nie czulam sie odrzucona w ogole. Xx Jutro bierzemy malego do auta i jedziemy do urzedu, do przychodni i mopsu. Troszke wczesnie ale maz wzial wolne na jutro specjalnie zeby to pozalatwiac bo przeciez trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
A my dzis probowalismy podac smoczek ale odruch wymiotny byl. Teraz zaczal sie przebudzac jak puszcza baki i znowu mu dalam i nawet zalapal. Tzn nie ssa caly czas ale wlasnie wtedy kiedy sie przebudzs wiec moze noc bedzie spokojniejsza. Bo faktycznie przy tych nocnych problemach z brzuszkiem duzo ssal po czym ulewal i tak w kolko-a tsk to zje i dostsnie smoczka jak ma taks potrzebe ssania. Xxx Oj ci goscie sa upierdliwi...watpie zeby to byls jakas dziewczyna... Xxx Ja szczepie 3w1, starszego tak szczepilam wiec ten tez tak chyba będzie ale jeszcze chodza za mna jednak refundowane...mam dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Malwi ponoc przez neta mozna zamowic. xxx dziewczyny ktore karmia mieszanie ile butelek na dobe mniej wiecej podajecie? i ile ml ppdajecie? xxx Nasz maluszek juz od ponad godziny spi;-) xxx Spokojnej nocy mamuski i ciezaroweczki:'*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hej hej mi tez sie wydaje,ze to zadna z nas,bo ile nas zostalo? Kita na pewno ur.,zawiecha tez pewnie,także 3czy 4 os.zostaly:) Czyli my nadal w dwupaku;)ja nie pisze,bo staram sie dużo robić i malo na necie siedziec,zeby glupot nie widziec,nie czytac i nie stresować sie bez podstaw. Mam skierowanie do szpitala na 30.11.jak nic sie nie ruszy,a wydaje mi sie,ze nie,bo czuje sie caly czas tak samo,a brzuch nawet częściej nie twardnieje:/polozna uważa,ze mala będzie grudniowa juz. Chcialam rodzic w szpitalu woj.ale jak poszlam potraktowano mnie jak balast. Polozna sie wydarla,ze co ja tu robie,ona juz kończy dyżur!nie zrobia mi ktg ani usg bo nie jestem.pacjentka od nich,a w ogóle teraz tyle rodzących,ze dzis 3 odeslali:/ nie ma zapisywania sie na dany dzien do szpitala,mogę przyjść tego dnia i zobaczą czy będzie miejsce. Baba nawet karty ciazy nie zobaczyla nic!i mowila jeszcze,ze 1.12 moge podejsc zob.czy sa miejsca,bo 7dni po terminie to wypada w ndz.a jak przyjde na 8 dobe to sie tez nic nie stanie!:/zadzwonilam wiec do innego szpitala,tam bez problemu zapisali mnie na 30.11.,także czekamy...poki co wywolywanie u mnie nie daje nic także chyba olewam i czekam. Przepraszam,ze nie odniose sie do waszych wpisów,ale klade sie juz spac tak chcialam tylko dać znać co u nas:) dobrej nocki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hhaha no i odeszly mi wody!!!!!śpię a tu mokro okropnie! No to sie zbieramy! Trzymajcie kciuki za nas!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, trzymam kciuki!!! Powodzenia kochana, niech moc bedzie z Toba:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mieliśmy usypianie małej juz wczoraj... Miała taki atak tej kolki ze, trzymałam ja na brxuszku i ryczalam razem z nia... Maz tez nie wytrzymał i do apteki pojechał, ale nie wiem właściwie po co, chyba po dobre słowo aptekarza o kolejnym zakupionymi produkcie, przyjechal z delicolem, a wcześniej na necie zamówiłam juz ten sab simplex. X Claudinka woreczek tez mi wczoraj przyszedł i tez był w ruchu , niestety wczoraj nie pomagało nic:( X Andzik, ty stosujesz ten delikol? To jest chyba całkiem inny środek niz sab i bobotic, No nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetyrorium powodzenia!!! Ale niespodzianka. Zero objawów, post o tym kiedy bedzie wywoływanie a tu cyk :) podobnie było u mnie. Czekamy na wieści! Xx Malwi u mnie też dzis ta poduszeczka nie pomogła, nawet windi dzis nie pomogło, dopiero jak wlaczylismy okap to mała się od szumu uspokoiła i tal spała w kuchni w wózku pod włączonym okapem :) każdy ma swój sposób na kolki :D A teraz się karmimy a noc już będzie spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium-powodzenia kochana!! Hah! A chwile wcześniej pisalas ze 30.11 idziesz na wywolanie:) Xxx U nas byly wczoraj 4kupy i jak na chwile obecna to noc jest ok, 23.30 i 3.30 karmienie-zobaczymy co dalej. O 3.20 kajtek skonczyl 3tyg:) na razie kolki nas omijaja i niech tak zostanie... Xxx Claudina-znajoma robila przysiady jak syn mial kolki-tak apropo ze kazdy ma swoj sposob na nie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
halo halo :-) repetytorium powodzenia i czekamy na wieści ze juz po :-) oczywiście dla wszystkich którym jeszcze nie gratulowalam super ze dzieciaczki są juz z Wami. xxx my się właśnie karmimy. tej nocki drugi raz także śpi nawet fajnie. ale mam pytanie odnośnie karmienia. jakaś chwile po tym jak zaczyna ssać od ok. 4 dni nagle zaczyna się złościc, ciągnąć sutka, wierzga nogami i w ryk..... wypluwa wtedy cyculka i płacze aż dam jej z powrotem.... o co może chodzić. ..? czasem tak zrobi 2 razy na 1 piersi i potem już jakoś je...... xxx my używamy sab simplex. chcieliśmy go odstawić choć na dnie a dawać tylko nocki ale bez niego Mia bardziej się prezy i ma wzdety brzucholek. także dziś musimy dokupić drugie opakowanie. .. dajemy po 10 do 15 kropli przed kamieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetytorium powodzenia!!!!!! Daj znac po. Ale Cie wzielo niespodziewanie :) xxxxx Safari, moze to przez brzuszek u malej? xxxx U nas tez drugie karmienie. Po pierwszym byl megA problem z usnieciem. xxxxx Straszne, ze maluszki tak sie mecza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari-u nas tak właśnie to wyglada w nocy jak malego brzuch meczy, jak zassa juz porzadnie to jest ok ale tak to wcześniej sa zlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli raczej brzuszek... kurcze jak mi szkoda jak takie maleństwa i tak się męczą. aż patrzeć żal chce się pomóc a niewiele można zrobić. u nas kropelki i ciepłe okłady z misia na brzuszek tez są plus masaże. a masaże to już w szpitalu położna nam pokazywała i po główce tez tak samo się robi wolno, ponoć uspokaja. tez są fajne podusie z pestkami winogron a nie wiśni- mniejsze i lżejsze ale dostać nie mogę. .. położna moja zachwala je. na silne wzdęcia mamy czopki ale jeszcze nie użyłam. a o tym płaczu przy piersi tez musze jeszcze z położna pogadać ale ona dopiero w poniedziałek bedzie. bo ustaliliśmy ze skoro wszystko jest ok to nie ma sensu żeby przyjeżdżala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pałka89
hej kochane Wybaczcie ze sie nie odzywałam, ale po pierwsze mam gości(rodzice), po drugie jakos nie mam weny bo troche sie posypalo. Moj nie męzus 2 dni temu stracil prace;/ a po 3 dochodzi jeszcze mały stres z tym drugim terminem, liczenie ruchów itp, jestem bardzo czujna. Czytam was na biezaco i nie myslcie ze zapomniałam;) Poza tym ja nadal w dwupaku;d czuje jakbym chodziła w ciazy cale zycie;d Jestem spuchnieta jak serdelek, juz nie chodze tylko sie dosłownie kulam. Brzuch mi sie spina, boli jak na okres tylko to czekanie jest dobijajace i mysli czy napewno wszystko jest ok. xx repetytorium trzymam kciuki za szybki przebieg porodu;) czekamy na wiesci;) xx ciesze sie ze z maluchami wszystko ok;) szkoda mi tylko tych bolacych malych brzuszkow. xx lece na sniadanko milego dnia xx aaa i chyba dzis sie pomodle do tego sw Gerarda;d bo w koncu dzis wypada moj drugi termin wiec musze stworzyc klimat, moze sie cos bujnie;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Repetytorium - jak tam? Już mnie kciuki bolą od ściskania ;-) Pewnie już po wszystkim, czekamy na wieści! Andzik - u mnie mm 2 razy po 60 ml, a z piersią różnie, czasem 6-7 razy,czasem i 10, zależy od małego marudy ;-) Safari - mój Adaś też czasem tak robi. Czasami tak szarpie, że mam wrażenie jakby mi się sutek urywał. Póki szarpie, ale je to jakoś to wytrzymuję , ale czasem tak się wścieka, że wypuszcza pierś co chwilę i płacze. Myślę sobie, że może za bardzo przyzwyczaił się do butli, a z piersi trudniej udoić i dlatego się wścieka, ale sama nie wiem, bo najczęściej je normalnie, bez cudowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×