Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Andzik87
Msgda to co zostali w pepuszku musi sie wygioc . psikaj octeniseptem i czysc patyczkiem w srodku. u nas to pomoglo xxx Malwi ty stodujesz bobotic? ile i jsk czesto dajesz kropelek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
hej, u nas pepowina nadal jest , ciekawe ze jednym szybciutko odpada a innym zajmuje to wiecej czasu xxx na dworze zimno i chyba nie pojdziemy na spacer bo moj maly byl na razie tylko 2 razy na dworze i boje sie ze jest za slabo zahartowany xxx zimowa - gratuluje ogarniecia dwojki maluchow :) ja mam dola jak pomysle ze od poniedzialku zostane z malym sama:(jakos sie tego boje. moj nastroj w pologu jest nienajlepszy :/ xxx moj je z butelki co najmniej raz dziennie bo dodaje do mleka witaminy i nie ma problemu z piersia xxx ok myakm bo maly sie budzi xxx ps wasze maluchy przez sen tez tak stekaja, kwila poplakuja i sa niespokojne??? bo moj tak i nie wiem czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Malwi ty podajesz kropelki bobotic? jak czesto i ile kropelek podajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej ja sie boje to moczyc to jest taka surowa mokra zielonkawa gulka w pepku, boje sie ze bedzie sie jeszcze dluzej goic. Nam chyba szybko dosc odpadla pepowina bo dosc mocno wyschla w.szpitalu od tych lamp. Xx Dziewczyny a jeszcze jedno pytanie. Pamietacie od ktorego dnia zycia wasze dziecko dostalo te nieszczesne kolki. Tak ze bylyscie juz pewne ze to na pewno kolka ??? Bo moj maly jeszcze niby spokojny ale czesto jak puszcza baczki to sie prezy, krzywi i robi sie czerwony. A i czesto ma czkawke kurde serce tak boli jak sie na to patrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej ja sie boje to moczyc to jest taka surowa mokra zielonkawa gulka w pepku, boje sie ze bedzie sie jeszcze dluzej goic. Nam chyba szybko dosc odpadla pepowina bo dosc mocno wyschla w.szpitalu od tych lamp. Xx Dziewczyny a jeszcze jedno pytanie. Pamietacie od ktorego dnia zycia wasze dziecko dostalo te nieszczesne kolki. Tak ze bylyscie juz pewne ze to na pewno kolka ??? Bo moj maly jeszcze niby spokojny ale czesto jak puszcza baczki to sie prezy, krzywi i robi sie czerwony. A i czesto ma czkawke kurde serce tak boli jak sie na to patrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
dzieki Malwi za szybka odpowiedz;) xxx Magda psikaj tym octeniseptem to szybciej sie bedzie goic. u nas pomogło. tylko musisz tam głeboko w pepuszek wkładac wacik zeby porzadnie wyczyscic z wej wydzieliny. Ja na poczatku za płytko czysciłam ale połozna pokazała mi jak;) xxx I u nas te problemy brzuszkowe zaczeły sie około 3tyg zycia. Al połozna mówiła zw własnie w tym czasie moga sie zaczac no i wykrakała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm postaram sie to glebiej czyscic ale troche sie boje. Tych kolek to mam nadzieje ze sie nie doczekam w ogole. Xx Maly mi w koncu zasnal. Mielismy za goraco w mieszkaniu i caly dzien prawie wisial mi na cycach a mallo co spal a teraz otworzylismy okno przewietrzyc, grzejniki skrecone i poki co spi tylko tez zobacze ile pospi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, my dzis bylysmy w przychodni u poloznej. Pomijajac 2 godziny czekania jestem mega happy. Emi wazy 4,200!!!! Polozna mi brawo bila ;). Sama jak na nia patrze to widze, ze klocuszek z niej a policzki ma jak chomik ;) Pepuszek sie ladnie wygoil. Od wczoraj zaczelam klasc mala do spania na brzuchu. Wczoraj przespala ciagiem 6 godzin :). Na noc jej tak nie klade, bo troche sie boje. xxxxx xxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda smialo. ja tez mialam stresa ale dalam rade:-) ciezko sie przemudz zeby wsadzic dziecku patyczek do pepuszka ale zobaczysz ze jak porzadnie zaczniesz czyscic to szybciutko sie wygoi. moj m nie mogl patrzec jak czyszcze pepuszek bo myslal ze to boli Leonka:-) xxx Ags dobrze ze mala przybiera:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags ale Emilka ładnie przybiera :) Xx Magda ja kąpie małą w wodzie z dodatkiem kilku kropelek olejku migdałowego, ma piękną skórę i położna się zachwyca a też się bardzo łuszczyła. A czkawka to u nas jest kilka razy dziennie i to normalne. A problemy z brzuszkiem zaczęły się już od drugiego tygodnia. Xx Nfocat moja też wydaje takie dźwięki, my na to mówimy odgłosy zombi :D Xx Malwi klepanie po pupie jak mała leży na brzuszku rzeczywiście uspokaja! A do tego podgrzana poduszeczka pod brzuszek. U nas odpukac na razie cisza :) teraz nie wiem co konkretnie pomaga. Daje jej infacol. Odstawilismy na razie wit K bo to niby też może powodować kolki i wyjątkowo nie wykąpaliśmy jej dziś bo może ją to rozbudza. Za to przed snem wystawilismy ją na balkon na pół godz. Xx Dziewczyny spokojnej nocy! Pałka myślę o Tobie i zazdroszczę jednego - że przed Tobą cała noc spokojnego niezakłóconego snu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Czesc dziewczyny 28.11.o godz.13.35 ur sie Asia:)54cm,3405g 10pkt. Juz jestem po uffffffff:D. Jutro chyba juz do domku wychodzimy,to napisze wiecej!:)poród byl ok,najlepsze jest to,ze ur bez naciecia i jakiegokolwiek pęknięcia!!!wow!!!polozna byla ze mnie dumna,nie mam żadnego szwu i na dole czuje sie jakbym nie rodzila:D no tylko ten polog blech ...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Trzymam kciuki za czekające!Palka do boju:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas Mia tez znów ma jakiś gorszy wieczorek. pierwszy raz miałam łzy w oczach jak widziałam jak się męczy. ani podusia z mikrofali ani masaż ani kropelki dziś jakoś się nie spisały chociaż baki puszcza to jednak bardzo się męczy. a to ciągnięcie piersi i płacz to już zauważyłam jednak na stowe ze jest jak idzie baczek. bardzo się dziś wieczor meczy i płacze a caly dzień było ok. Magda a u nas zaczęło się to niedawno chyba jakiś tydzień może niecały. także końcem 2 tygodnia. .. :-( żal patrzeć a pomoc mało można. Dziewczyny które karmią piersią mam pyt o wasze menu.... co w ogóle jecie. bo ja sobie dużo pozwalałam i chce teraz spr jak będę bardziej rygorystycznie dietę przestrzegala czy to coś pomoże. .. ale nabiału nie ryb nie jaj nie pomidorow slodyczy nie kapusty strączkowych ito nie pszenicy tez lepiej nie to co jeść w takim razie..... wszędzie piszą czego unikać a pod spodem w zamieszczonych menu wszystko czego jeść się nie powinno jest zawarte. masakra jakas. a pomysłów mam malo. zupy krem z warzyw... grillowane warzywa surówki lub coś na parze???? mięsko i co więcej? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a pępek odpadł u nas po 7 dniach. był mmoczony kąpieli poza tym niczym go nie psikalam. od 5 dnia życia położna 2 razy syna jakiś puder i to było wszystko. ładnie się goi. Miłej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium gratulacje córeczki :-) i pozazdrościć porodu :-) xxx Madzia tak u nas tez czkawka kilka razy dziennie. pytałam położnej i powiedziała ze to normalne a bardziej nas to irytuje niż maluszka. i że można podać odrobinę przegotowanej wody np albo spróbować podać smoczek... także nie martw się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetyrorium gratulacje!! Czekalyśmy na te pozytywne wieści :) Tak się bałaś porodu a z tego co piszesz super się udało! Xx Safari ja jestem na diecie i jem białe pieczywo, chude wędliny drobiowe, gotowane i pieczone mięso i warzywa, pomidory, jabłka, banany a ze słodyczy ciastka owsiane, piję soki jablkowe i warzywne, kawę zbożowa z mlekiem bez laktozy. Tak naprawdę to nie jest tak nudno bo można wszystko fajnie przyrządzić. I często jem poza domem, zawsze coś dla siebie znajdę w menu, chociażby menu dla dzieci. Mała ma problemy brzuszkowe mimo to ale może byłoby dużo gorzej jakbym jadła wszystko. A jak się już poprawi to będę rozszerzać dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, gratulacje!!! Buziaczki dla Asi. Rozumiem, ze było lepiej niz z pierwszym dzieckiem? Szybciej to idzie za drugim razem???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Repetytorium gratuluje!!!! dzielna dziewczyna :-) napisz wiecej szczegółów w wolnej chwili :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium-gratuluj***ardzo!!!:) Xxx Malwi-u mnie za drugim poszlo zdecydowanie szybciej. Xxx Magdalenkamz - jak maly ma czkawke to przystawiam do piersi po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Gratulacje dla nowej mamusi. Super porod. Wszystkiego dobrego Xx No wlasnie moj maz tez sie boi ze malego ten pepek boli i jak ja mu czyszcze to maz mowi zebym dziecku juz spokoj dala. Xx Jednak mielismy za goraco w mieszkaniubo w nocy bartus juz ladnie spal. Xx Dziewczyny a jak podawac w raziee W te kropelki jak sie karmimy piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pałka89
heja repetytorium wielkie gratki;) duzo zdrowka dla ciebie i malej Asi;) buziaki;* a porod rzeczywiscie rewelacyjny;) xx Claudina powiem ci ze jedyny plus mojego przeterminowania jest taki ze spie jak zabita, a na siku wstaje tylko raz jak nigdy. To i tak nie zmienia faktu ze jednak wolalabym byc juz po i miec malutka przy sobie. xx jak dzis nic sie nie wydarzy i nie urodze to bede juz grudniowa mamusia. Trochę sie boje czy wszystko jest ok. Mala sie rusza jutro ide znow na ktg, ale zawsze jest jakis niepokoj;/ xx ags twoja Emilka rosnie jak na drożdżach;) xx milej i spokojnej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Repetytorium moje gratulacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Pałka, kochana Ty śpij ile wlezie bo potem nie bedzie na to czasu :-) czasem tęsknie za tym czasem "ciązowym" Magda, kropelki przy karmieniu piersią podaje sie na łyżeczce bądz strzykawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja u nas noc wspaniała :D cała trójka wyspana :D Xx Magda nie martw się na zapas! Ja daję infacol przed każdym karmieniem jak pamietam czyli w praktyce przed co drugim ;) Xx Ja chciałam jeszcze tu podkreślić że poród repetytorium (i mój też) potwierdza skuteczność masażu krocza olejkiem migdałowym!! :D teraz Pałka czekam na Twój żeby trwał 3 godziny to potwierdzi skuteczność herbaty z liści malin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium gratulacje! Zdrowka dla Asi. I zazdroszcze niepekniecia. Dla mnie te szwy to najwiekszy koszmar. Xxxxx Magda, my czyscilismy pepuszek tylko na zewnatrz, w srodku nie grzebalam i niczym nie pryskalam ale widze, ze co szkola to inna. xxxxx Claudina tez kapie w wodzie z dodatkiem olejku migdalowego :) xxxx Malwi u mnie teraz tez duzo szybciej poszlo. Tyle, ze peklam ale polozne mowily, ze peklam przez to ciecie podczas pierwszego porodu, bo skora tam jest ciensza. A Ty kiedy bys chciala drugiego dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina, super, ze nocka Wam dobrze minela. Nasza tez nie najgorsza. Niunka je, przebieramy pieluche, wraca do lozeczka, chwile steka i zasypia :). Teraz jeszcze dosypia u taty na brzuchu :) xxxxx Safari, ja mam taki apetyt, ze ciezko mi sie powstrzymac przed czymkolwiek. Ale na obiady jem pieczona rybei mieso pieczone. Prawie codziennie brokul do tego ;). Pieczywo biale. Tylko owocow malo, bo jablek nie lubie a wszystko inne zakazane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×