Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość
natalia, zawiecha jak wasze porody?? palka- ruszylo sie cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Madzia, dasz radę. Musisz byc silna dla Małego. Ja też przezywałam horror lampy ale staralam sie byc twarda i konskekwentna zeby małej nie wyciagac i zebysmy mogly pojsc szybko do domu, no i tak sie stało.Tez miałam problem z laktacja i dokarmiałam mm wiec pociesz sie ze ja to przezyłam wiec i Ty dasz sobie rad e. Andzik jak noc? U nas fatalnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetytorium no niestety właśnie ten drugi zakończył się tymi pęknięciami ale to dlatego że po pierwszym porodzie blizny nie wytrzymały i popękały a ponieważ pierwszy poród zakończył się vakum to trochę tych blizn tam było.No ja stwierdziłam że nie jestem stworzona do rodzenia ;) xxx newt che che a co sobie przy laptopie bedziesz siedzieć jak możesz poprzytulac synusia :P:P:P, musisz ciszej w klawiaturę stukać hi hi hi xxx ale tu dzisiaj cisza....a pochwale sie ze dzis zaliczylismy swój pierwszy 30 minutowy spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda wiem przez co przechodzisz bo miałam dosłownie taka samą sytuację przy pierwszym dziecku.Nie zamartwiaj się ,jak wrócicie do domu wszystko sobie wyregulujesz ,zobaczysz :) Mój młody leżał 5 dni a i tak udało nam się wrócić w domku na normalne tory.Głowa do góry a małemu może smoczka daj ,mi tak kazali i rzeczywiście sie troszkę uspokoił na tych lampach xxxx ale piękna pogoda :) jak go nakarmię to idziemy na spacerek. xxx dziewczyny mam pytanie jak czesto ważone są wasze dzieci ? bo ta moja położna która była juz u mnie dzisiaj 4 raz ciągle lata z wagą.I się martwi ze mały mało przybiera i mnie nie potrzebnie stresuje,bo mały je co 2 ,3 godzinki po jedzeniu jest spokojny więc napewno nie jest głodny,robi kupki i dużo siusia wiec nie rozumię o co jej chodzi...wrrrrr przybierze w swoim czasie bo póki co od wyjścia ze szpitala przybrał tylko z 3130 na 3190 waga urodzeniowa to 3320 i ona świruje że do czwartku czyli jak Natuś będzie miał 2 tygodnie musi wrócić do wagi urodzeniowej xxxx co do wagi jestem przodowniczką :P spadło 10 reszta stoi w miejscu i cóż to jest te wasze 7 kg jak ja mam zrzucić ok 20 :P:P:P.Z tym ze ja wiem że tego dokonam tylko jak przestanę karmić bo nie chce być teraz na diecie xxx agagula mój pierwszy syn urodził się w niedzielę o 7 rano i uwierz mi on nigdy nie był leniwy wręcz zakrawał o jakieś ADHD teraz już jest spokojniejszy ale energi to mu nie brakuje.Co do pracy to bardzo mi przykro że tobie też się to przytrafiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia urodziła :) ogromne gratki,przykro mi że cie tak długo męczyli za to dzidzia śliczna ,duża i zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Przed chwilą pożegnaliśmy położną, a mały przysnął, więc znowu poleciałam do kuchni uprawiać partyzantkę z laptopem ;-) Repetytorium - trochę już u nas lepiej, przynajmniej zapalenia spojówek się pozbyliśmy, ale ten cholerny kaszel przyczepił się i nie chce się odczepić. Dzisiaj Michał poszedł z babcią do kontroli, zobaczymy co lekarka powie. Agagula - ja tak miałam przy Michale. Nie mogłam się w dzień na sekundę położyć, bo od razu był wrzask. Siedziałam więc koło niego i nadrabiałam zaległości w lekturze ;-) Gosiaczek - moja położna nie przychodzi z wagą, mały był ważony w szpitalu i następny raz będzie dopiero w tym tygodniu na wizycie u pediatry. Stresa nie mam, bo po piersi w nocy potrafi przespać nawet 4,5 godziny, więc raczej się najada. No, za to w dzień czasami w ogóle nie chce spać po jedzeniu i jest wyraźnie dalej głodny, więc za chwile drugą cyckę dostaje :-) Niestety czasem mnie tak wydoi, że muszę dokarmić butelką, ale na szczęście na razie się nie rozleniwił. Ania 3211, Magdalenka - czytam o tych waszych dzieciątkach i serce mi się kraje! Trzymajcie się kochane! Dzieciaczki na pewno dojdą do siebie, a jak wrócicie do domu to od razu będzie lepiej. Trzymam mocno kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
hej dziewczyny noc nie najgorzej. a dzis od rana wojuje;) wlasnie wrocilsmy ze. spacerku:) chlodnawo u nas. a po poludniu do babci jesziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoczka mu daje ale jak on jest nie spokojny to smoczek nic nie pomaga. Ciezka sytuacja. Gdyby chociaz spal grzecznie pod tymi lampami to by bylo dobrze a ja musze go czesto wyciagac na pol godziny albo godzine zeby nakarmic a potem uspokoic jeszcze. Xx Dziewczyny a jaka zoltaczke wasze dziec****erwsze mialy fizjologiczna czy z konfliktu krwi bo u nas jest konflikt krwi i takie naswietlanie moze potrwac tydzien nawet a ja tu nie wytrzymam. Widze tez jak maz sie stresuje. Niby tego mi nie pokazuje ale widze to w jego oczach. I on sam w domu my w szpitalu masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja tylko na chwilkę. Dziewczyny, podobno na kolki dobra jest Gripe water (woda koperkowa- inaczej woda angielska) Tata był przed chwilą był u mnie i on stosował u swojego syna u nich sprawdziła się rewelacyjne. Niestety pojechał u nas do apteki i jej nie mieli ale na necie jest dostępna. Jak ją dorwie gdzieś u siebie to ma mi dowieść i sprawdze czy u nas zda egzamin. U nas z kolkami jest tak: daje Marysi bobotic 3 razy przed karmieniem w dzień i 3 razy w nocy (wcześniej dawała tylko 2 razy dziennie bo nie miała skończonych 28 dni), pręży się za każdym razem po spaniu i wtedy też zawsze idą bączki i mniejsza lub większa kupka, ale nie ma jakiegoś większego krzyku... Mam takie wrażenie jakby było trochę lepiej jak dostaje te kropelki częściej... lece bo mam dzisiaj opoznienie bo wstalysmy z Mala o 11...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Malwi ja daje debridat 2 razy w dzien i raz w nocy i sab simplex po 5 kropelek do kazdego karmienia i jest lepiej nie całkiem ale lepiej. I jak robik kupke albo baczki ida to nieraz jest krzyk a nie raz nie;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Dziewczyny a dajecie hebatke kopekoa z hippa na wzdecia? bo własnie sie nad nia zastanawiam i potrzebuje porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie. U nas też była dziś położna. Mały ładnie przybrał na wadze. Odpadł mu też dzisiaj pępek :D Skończył dziś 11 dni. Jutro byłby nasz termin, jak dobrze, że zechciał wyjść wcześniej. Malwi też słyszałam o tej wodzie koperkowej na szkole rodzenia. A mnie jak na złość złapało zapalenie pęcherza :( W czwartek mamy pierwszą wizytę u wybranego lekarza, w sumie taką kontrolną. Magda ja też miałam konflikt ale mały nie miał żółtaczki więc nie pomogę niestety. Dużo cierpliwości Wam życzę. Miłego dziewuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo :) xx Madzia gratulacje :) musisz kochana być dzielna dla synusia, zobaczysz że raz dwa zleci i wyjdziecie do domku :) a jaki poziom bilirubiny mały ma ? wysoki ? bo może wcale aż tak długo być nie będziecie :) xx jej u nas 1 noc nieprzespana ;// co prawda nie tfu tfu nie męczą nas kolki ani wzdęcia, ani też w dzień nie śpi jakoś długo ale w nocy ogarnia ja chęć "zabawy", próbuje jakby gaworzyć. kręci się, marudzi, nie płacze ale wydaje z siebie śmieszne dźwięki a sen jej całkiem nie w głowie, dziś od 1 do 8 nie spałyśmy ;// xx dziewczyny czym fajnie natłuścić skórkę ? bo Zuzka ma takie placki z suchą, złuszczona skórą, myjemy się w Babydream ale chyba nie leży jej to, mamy kilka próbek tego emolium czy jakoś tak i na parę razy zmieniliśmy jej na to i też nie widac efektów ;( nie używamy oliwki, a balsam chyba sam nie daje rady, chodź zastanawiam sie nad czyms innym do kąpania, ale nie wiem co, a skóry atopowej ani nic takiego nie mamy więc nie chcę na stałe kąpac jej w emolium. W czym wy kąpiecie, i czy macie też problemy z sucha skórką czy nie ?? xx newt hehe a to mały złośnik nie przepada za internetem hehe xx gosiaczek dziwna ta położna naprawdę eh moja była dopiero raz i na tej 1 wizycie mówi że nie waży, bo dziecko w domu to inny klimat itp i musi się przyzwyczaić, i że jak śpi ładnie po jedzeniu to na pewno sie najada i nie ma stresu, a zważy ją na następnej wizycie :) a tak w ogóle to ona była 4 razy już ?? nadgorliwa widać ;) xx my 1 spacerek zaliczyliśmy wczoraj, a dzis pada deszcz i siedzimy w domku :( xx Agagula oj bidna ty z tym zapaleniem :( ja przechodziłam pod koniec ciąży eh zawsze sie coś przypałęta jak nie trzeba :( xx dziewczyny po cc czy podczas siusiania odczuwacie jakiś dyskomfort po cewnikowaniu ?? bo ja mam tak że hm nie że mnie boli brzuch ale takie dziwne uczucie mam w pęcherzu, takie rozpieranie i miałam tak od 1 siku i mówiłam w szpitalu o tym i mówili mi właśnie że to po cewnikowaniu i że to przejdzie, ale dzis już 12 dni po a ja dalej tak mam i to jest takie nieprzyjemne, z tym 2 nie ma problemów a z sikaniem tak ;// też tak macie ?? xx zawiecha hop hop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaa91
Magda- trzymajcie sie :) mialam podobnie, Maly mial naswietlania i jak stalam przy tym inkubatorze to patrzylam na niego i ryczalam. Wytlumacz to sobie, ze tak musi byc. Naswietli sie i bedzie zdrow jak ryba :) Najgorsze tylko to Twoje bezczynne lezenie w szpitalu, ale lepsze to niz by mial tam byc sam. Bedzie dobrze :) lada moment i bedziecie w domku xx Izka - zobacz jaka Mala bd miala skore po kapieli w krochmalu. Moj Maly ma po nim super skorke :) zero suchej itd. xx My mamy za soba 2 wizyte poloznej, ale jakos bardzo pomocne te wizyty nie sa. Nastepna dopiero we wtorek, wiec luzik :) A jutro wizyta w przychodni, ciekawe ile Maly przytyl na tym moim mleku... bo On taki maly, chudy kurczaczek :P xx Juz nie moge na tej mojej diecie dla karmiacych mam :P ciagle kurczak, ryz, marchewka, buraki i wedlina :P chcialabym cos wprowadzac, ale boje sie kolek :P A jestem taka blada i slaba, ze tylko czekam az padne gdzies :P xx Mam od porodu taki bol o***tu, ze nie moge siadac... o innych rzeczach juz nawet nie mowie. Pewnie to jakies hemoroidy. Nawet nie mam kiedy isc do lekarza po cos na to... macie podobnie? xx Maly spi, wiec odpoczywam... generalnie jak On dajmy na to idzie spac o 20 to 20.30 ja juz tez ide spac :D xx Milego wieczoru Mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj mial najpierw 10 a potem juz 12,3 wiec roslo i kazali dac go pod lampy na noc juz. Wyslali badania gdzies czy mamy z mezem ten konflikt krwi czy nie ale to bede wiedziec dopiero jutro. Maly dosc dobrze reaguje chyba bo robi ciemne siuski i duzo zielonych kup i to wlasnie takie oczyszczanie z tej bilirubiny, ale zoltawy jest dalej zobaczymy. Xx Robili mu tez usg glowki po tamtych ekscesach co nawymyslali i na szczescie wszystko jak trzeba i zrobili tez usg brzuszka i tez ok. Xx Nie wiem czekam do jutra i licze ze bedzie dobrze. A i mam nadzieje ze juz jutro cos przybierze na wadze bo to tez bardzo wazne przy zoltaczce. Xx Co do nieprzespanych nocy to ja mam dwie za soba tu w szpitalu ale daje rade dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hej Dziewczyny Ja dzis po ost.wizycie,jeszcze nie rodzę;)rozwarcie na palec,ale czesc pochwowa zachowana,niby glowka nisko brzuch obniżony ale raczej kilka dni przede mna. Mam skierowanie do szpitala,jak za tydz nic sie nie ruszy,to idę do szpitala...jak ze starsza tydz po terminie mam sie zglosic. Mam nadzieje,ze do pt sie ruszy tak w czw by bylo ok. Po raz pierwszy dzis poczulam sie tym juz zmeczona. Lekarka tez mówi,ze dziecko male będzie,stresuje mnie to,martwie sie czy mala będzie zdrowa ech....no nic nie smedze;) xxxx Natalia gratulacje:)i jak maluch taki duży faktycznie byl?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neska ty też rodziłaś 13 jaką twój mały miał wagę urodzeniową i ile dzisiaj mówiła ci położna? a u nas jeszcze pempowinka jest sucha twardz ale się trzyma skubana xxxx a ja dzis z koleżanką z wózeczkami ponad godzinkę na polku z małym byłam ale było tak pięknie,słonecznie że żal by było nie skorzystać xxx po południu zadzwoniła znowu moja nadgorliwa położna i powiedziała że konsultowała tą wagę z panią doktor i że ona radzi odciągnąć mleko w rezerwie i jak mały poje cyca to jeszcze spróbować mu przystawić butlę z moim mlekiem.Tylko jak on puszcza cysia to znaczy że jest najedzony i nawet "łomem" mu buzi nie da się otworzyć xxxx magda u nas ta żółtaczka to fizjologiczna była xxx izulinka ja w niczym nie myję Natusia a smaruję go tylko olejem parafinowym i skóre ma bardzo ładną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Gosia kurcze to nie zazdroszcze z tym porodem:(a niby drugi latwiejszy...co do poloznej,u nas przychodzila co tydz ok. Do ukończenia 6tyg.przez mala. I wtedy wazyla,a nie mozesz jej powiedzieć,ze nie chcesz zeby tak czesto przychodzila?! xxx Magda trzymaj sie dasz rade!!!super,ze usg wyszly ok,to najwazniejsze:) xxx Palka jak tam?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krem emolium jest bardzo dobry. Ja corke smarowalam po porodzie bo tez miala.sucha skore i super zadzialal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
My dzis po pierwszych szcepieniach.....cholera nie wiedziałam ze to bedzie dla mnie takie cieżkie! Hania pierwszy raz płakała dzis łzami :-( miała dwa wkłucia w nóżki :/ szczepiłam 5w1 pneumokoki za 6 tygodni. Rotavirus po rozmowie z pielęgniarką narazie odpuszczamy! Madzia, Hanka miała bilirubine ponad 15, z 11 wypuscili nas do domu. a to ze Towoj Maluszek jest zażółcony to jeszcze przez jakis czas pewnie tak bedzie. Hanka była do ok 3 tygodnia taka żółtawa. Wytrwłości dziewczyny, łącze sie z tymi ktore mało śpią w nocy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Zapomniałam napisac....Hania wazy 4,5 kg juz!!!!! kawał babeczki z niej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Magda to nie taka wysoka ta bilirubina, jutro moze byc juz po sprawie.. wystarczy ze spadnie do 11,4.. takze glowa do gory.. a zazolcony bedzie jeszcze kilkanascie dni, zwlaszcza na buźcesieto najdluzej utrzyma.. pozniej zaczniemu sie luszczyc skorka od nóg do góry.. ;-) takze mysle dzien gora dwa i bedziecie juz w domku sie poznawac i ustalac sobie swoj plan dnia bez niepotrzebnych pobudek na badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magdalenka glowa do gory moj pierwszy syn mial bilirubine na poziomie18, 5dni pod lampami, zoltaczka spowodowana konfliktem w obrebie grup głownych krwi,wiem ze sie martwisz ale bedzie dobrze Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bilurbina jest grozna jesli przekracza 21 jednostek. Mniejsze stezenia sa zoltaczka fizjologiczna i najczesciej szybko schodza. Dziecia karmionym piersia bilurbina moze skakac, gdyz mleko matki powoduje jej wzrost. Glowa do gory napewno szybko spadnie i bedzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
My Leona myjemy mydelkiem bambino a po kapaniu smarujemy troche oliwka i skore maly ma super:-) xx Iza ja mam taki problem z pecherzem ze jak sikam to mnie piecze i wogole taki nie przyjemne uczucie:-/ xxx Spokojnej nocy dzirwczyny:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziekuje za wsparcie. Az mi sie znowu plakac zachcialo ale dzieki wam z tego jak mnie pocieszacie. To takie mile. Tym bardziej ze jak was czytam to widze swiatelko w tunelu bo np ta skora luszczaca sie to juz jest. Normalnie takimi malymi platkami az odchodzi takie ma poluszczone nozki. A ja myslalam ze to od lampy albo ze z goraca i temperatury tak mu skore wysuszylo. Jej czekam pelna nadzieji na jutrzejsze wiesci od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda,luszczdnie to oznaka przenoszenie a nie zoltaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, my sie wlasnie karmimy i zeby nie usnąć to zawsze cos robię na tablecie, przeważnie gram albo czytam Kafe :) a wy co robicie zeby nie zasnąć? >>>> Magda, trzymam kciuki aby były dobre wieści od lekarza! >>>> Moja starsza córka ur sie prawie 2 tyg po terminie i miała łuski suche jak rybka. Kazali kapać co 2-3 dni w płynie typu Oilatum i absolutnie niczym nie smarować. Gdzie nigdzie jak skóra pękała np przy nadgarstkach to smarowałam zwykła wazelina, naturalna dla dzieci. Po jakimś miesiącu lub dwóch jak skóra juz sie zluszczyla zaczęłam myć w normalnych płynach i tez niczym nie smarował. Starsza nigdy nie miała problemów ze skóra. Teraz tez Lenę kapie w tym płynie i jak mi sie skończy to bede używać zwykły. Koniec karmienia :) uciekam, w wolnej chwili napisze bo chce cos zapytać. Dwupaki kochane trzymam kciuki, jeszcze chwila... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! No ja się zbieram do szpitala. Mam skierowanie ,nic się nie dzieje,zobaczymy co będzie. Odezwę się pewnie dopiero jak wrócę bo nie mam neta w fonie. Wogóle dziś w nocy dziewczyny z cafe mi się śniły ( czyli WY hehehe) :D Buziaki ! Pa.... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Ja mam dwojke dzieci urodzonych przed terminem, i jedno i drugie mialo zoltaczke i kiedy zaczela schodzic to dzieciaki sie łuszczyły. 3 dzieciatko bylo faktycznie przenoszone, ale tez mialo zoltaczke i tez sie łuszczyło.. Potwierdzone przez polozne i pediatre w szpitalu, pozniej ta domowa, a nastepnie przez pediatre na wizycie patronazowej że dziecko się łuszczy bo schodzi mu żółtaczka. Mozliwe że przenoszenie tez ma wplyw na skore dziecka tego nie neguje ale żółtaczka na pewno tez ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×