Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Ags
Dziewczyny ja sie tez w nocy poce jak szczur. Musze koszulke przebierac. Oby to szybko ptzeszlo bo juz mnie trafia :/. xxxx Brzuch mi prawie wrocil do normalnego rozmiaru. Skora wiodka jeszcze ale ja niczym nie smaruje. Krecha na brzuchu mega ciemna :/ Wchodze juz w wiekszosc dzinsow z przed ciazy. xxxxx Iza, nasze laski z tego samego dnia i u nas bardzo podobne objawy z brzuszkiem jak u Was. Miska dzis prawie cala noc z nami w lozku spala. Dla mnie to koszmar, bo ja tak spac nie potrafie. Iza cos Ci lekarze strasznie chetni do podawania mm. xxxxx Chrostki od czasu do czasu wyskakuja ale nie sa to potowki. Ja woda przegotowana myje malej buzke. xxxxx To narazie tyle, idziemy po brata do szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stokrota33-------33l------3dz------02.10-----synek------- 350 0/57-----cc Anja----------------27l----- 1dz------09.10-----Hania-------3250/56-----cc Asiek1111--------30l------1dz------14.10-----Julian------ -2350/48----cc Agagula-----------31l------1dz------19.10-----Mieszko---- 3320/56----cc Malwi86-----------28l------1dz-----26.10------Marysia---- 3200/55----sn onaoczekująca--27l------2dz-----27.10------Alutka------3 120/51----sn andzik87----------27l------1dz-----29.10------Leonek----- 3640/55----cc Mmamba----------20l------2dz-----31.10-----Zuzia--------3 860/55----cc Karolinaaaaaa---26l------1dz-----03.11------Aleks-------3 250/55----sn Katka84-----------30l-------2dz----03.11------Radzio----- 2970/52-----sn newt ---------------37l------2dz-----04.11------Adaś--------3770 /57----sn zimowaMama---25l-------2dz-----07.11-----Kajetan-----3060 /53----sn promyczek85----29l-------2dz-----07.11-----Kubuś-------3 170/54---sn Martyna8---------26l-------3dz-----09.11------Nadia------ 3800/55----cc Kasiaaa91--------23--------1dz-----09.11-----Olek-------- -3460/54----sn Matosza-----------38 l-------3dz-----09.11.----Kalina-------3980/60----sn Claudina----------27l-------1dz-----11.11-----Ula-------- ---3855/53---sn Safari29-----------29l--------1dz----12.11-----Mia------- ----3270/51----sn izulinka7----------24l--------1dz----12.11-----Zuzia----- ----3500/56---cc Ags-----------------33l--------2dz-----12.11 -----Emilia--------3444-----sn Misiula24---------25l--------2dz------12.11-----Mikołaj- -----3300/54--cc gosiaczek847----30l--------2dz-----13.11-----Nataniel---3 320/56----sn Neska851---------29l-------1dz------13.11------Michaś--- ---3330/54-sn Marita1990-------24l--------1dz------13.11 -----Bartek----3600/54----sn nfocat-------------26l-------1dz------14.11-----Jeremi--- -3320/53--cc Jola1710---------30l-------2dz------16.11------Lena------ -3020/?---sn Mila85--------------29l-------1dz------17.11----Hania---- ---3040/54--c ania3211----------31l--------2dz-----18.11-----Hubert---- 3080/54--cc magdalenkamz-24l--------1dz------21.11------Bartek-----37 20/55--sn nata91lia----------23l-------1dz------3.11--------Nikoś ----4530/59---cc repetytorium----29l--------2dz------28,11-----Asia------- - 3405/54--sn CZEKAJĄCE: kita1987----------27l--------1dz------------14 listopada--------córka Pałka89-----------25l--------1dz-----------16 listopada--------Maja Magdalenka_moja788---22l---1dz-----19 listopada------Magdalena zawiecha---------24l--------2dz-----------25 listopada---------córka Meg333------------36l-------3dz-----------25 listopada---------Nikola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Gosia antybiotyk bralam ja. Przez 7 dni. Odciagalam w dzien tylko i nie regularnie bo przy Mlodym jest dosyc duzo roboty;-) ogolnie nie znosze lakatora! Xx Napady zima, goraca i dreszczy tez mialam i po tym sie rozlozylam:-( zapalenie pecherza - niby...dzis ide do kontroli bo znowu mi gorzej:O Xx Izus - zawsze czekam az cos napiszesz bo mnie rozweselasz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej laseczki melduje sie po srednio przespanej nocy. Naszego maluszka juz od godziny 5 meczył brzuszek i to bardziej niz zawsze. Oj jak sie meczył ten moj biedaczek;( w ciagu dnia to samo. Ale bylam u połoznej po inne mleko i teraz bede dawac Nan pro 1 z barteriami L.reuteri. mam nadzieje ze to tylko mleko było przyczyna bolacego brzuszka. bo przeciez ja juz prawie nic nie jem zeby aby nie zaszkodzic małemu, dajemy kropelki a i tak brzuszek meczył. zobaczymy. jak na razie dostał jedna butelke i spi juz 2h. xxx Ja juz nie odczuwam zadnych dolegliwosci zwiazanych z cc. brzuch nie boli ,blizna super sie zagoila. z wypruznianiem na szcescie tez nie ma problemów. xxx no ja chetnie bym pobrykała z moim m ale nadal leci juz 5 tydzien. myslałam ze krócej to potrwa xxx Goscia ignoruje bo nie ma sensu. xxx No i mojemu Malemu tez wyszedł jakis maczek na buzi. na szczescie widac tylko jak sie spojrzy pod swiatło. Nie jest czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heja;) u mnie bez zmian, jestem juz grudniowa mamusią;) nie mam dzis weny do pisania, jutro cos napisze. Pałka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Jezeli chodzi o te krostki to trafiłam dzisiaj do pediatry, musiałam załatwić skierowanie, a ze nie było kolejki to postanowiliśmy wejść z Marys i zapytać co to? I ani to nie potowki ani trądzik, P Dr twierdzi ze Mała jest delikatna i Zaleciła tylko pranie wszystkich ciuchów domowników narazie w delikatnych płynach tzn koszulki bluzy to co dotyka Marysia bezpośrednio jak ja nosimy... Zwazylyzmy mała od razu w ciuszkach i świeżo przybranym pampersie, nie chciałam jej rozbierać bo krzyczała juz za jedzonkiem i ważyła 4960:)! Czyli pewnie trzeba odjąć jakieś 200g. X Mi brakuje jakieś 1,5 kg do wagi z przed ciazy. Ale chciałabym ważyć 60 tzn muszę zwalić jeszcze 5:( Skory troszke mam ale jak tylko bede miała chęci zacznę ćwiczyć brzuch tak jak przed ciąża... I napewno ujedrnie na tyle by wyglądać jakoś;) X Tez miałam te skoki temperatury w nocy w pierwsze dwa tyg po porodzie. Oblewalo mnie tak potem ze wszystkie ciuchy musiałam zmieniać... Najwidoczniej to norma skoro więcej z nas tak ma:) X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany 2 dzień z rzędu dziecię me śpi i śpi, jakby jej nie zbudzić to by spała do wieczora, w ogóle jej nie przeszkadza że w pampersie kupa wielka i rozległa ;) ale dalej jakaś taka niespokojna jest... xx Ags ja też mam takie wrażenie, ale co tam, bedę ja karmić częściej :) a ty to w ogóle kruszynka nawet w ciązy byłaś :D xx Agagula kuruj się bidaku :) a wiesz że mleko mamy ponoć wyleczy dziecię ze wszystkiego, to może mleko taty pomoże wyleczyć mamę ?? :D kto wie :P xx Andzik ależ Leon się męćzy bidulek :( mam nadzieję że zmiana mleka pomoże :) a powiedz mi mały nie ma problemu z przechodzeniem z kp na mm ? w sensie nie jest mu gorzej ssać pierś ? bo my kurcze tyle walczyłyśmy o ten pokarm i o to jej ssanie i boje sie że trezba będzie ją dokarmiać :( a ona z wygody już cysia nie będzie chciała :( xx xx Pałka kto by pomyślał że przenosisz tyle czasu hehe telefon pewnie ładować trzeba codziennie tak ludzie męczą :) ja tez już ciekawa ile jeszcze młoda Cie przetrzyma :) xx Malwi o rany jaka ładna waga :) jest co nosić ;) xx a ja właśnie nie mam żadnych napadów gorąca, żadnych bujających hormonów, jakby nie mały wrzaskun to w ogóle bym zapomniała że byłam w ciązy. Jeszcze tylko czasem przy sikaniu zapiecze, przy przekręcaniu z boku na bok coś zaboli, troszke włosy mi wypadają ale to też tak tyci a pozatym nic mi nie jest :) xx apropo spraw z wc nie wiem czy wam mówiłam ale nas chcieli wypuścić ze szpitala już w sobotę, warunkiem było oddanie przeze mnie stolca ;)lekarz który akurat robił mi cc miał poranny obchód i mówi do mnie że jak zrobię za przeproszeniem kupe to jak z małą będzie ok to pójdziemy do domu. A była z nim taka super zarąbista położna, taka naprawdę z powołanie i puszcza do mnie oko i mówi że jak mi zależy to ona mi pomoże zrobić tą kupę :D i przyniosła mi czopek :D ja już tak chciałam do domu że byłam gotowa zrobić wszystko więc załadowałam ten czopek. Ranyyy dziewczyny nie mineło 5 min jak mnie zaczeło czyścić, poszłam na wc przesiedziałam chyba z 10 min, zgubiłam chyba z 10 kg wyszłam taka lekka i szczęśliwa. Wróciłam do pokoju usiadłam na krześle (ciągle czułam pustkę tam z tyłu ;) ) i jak nagle zaczeło mnie znowu ciągnąć, ło matko ! biegiem ruszyłam do wc niestety nie doszłam padłam na kolana przed drzwiami w naszym pokoju i czuje że zaraz wyleci, dziewczyny z sali zaczeły się śmiać i ja razem z nimi, a że to była dopiero 3 doba po cc nie mogłam nabrać powietrza i ten mój śmiech dziwny trochę był, cos jak typowe rżenie świni :D drzwi miałyśmy uchylone i na korytarzu stoi położna i patrzy na mnie wystraszona i mówi Jezu co się pani dzieje ? ja ze śmiechu już nie mogę, śmiać też nie bardzo się mogę, a kupa ciągle mnie tam męczy. Położna patrzy i mówi pani tak ze śmiechu ? kiwam głową a dziewczyny opowiedziały jej że to kupa idzie ale ciężko do wc dojść, zebrałam się w sobie i pędem odważnie ruszyłam naprzód, dobrze że miałam niedaleko bo jak mamę kocham nie zdążyłabym. Idę po godzinę na zmianę opatrunku i lekarz mówi Pani Ogórek stolec był ? a położna na to oj był był, cały oddział słyszał :D i od tej pory wszystko działa regularnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
iza zabilas mnie ta historia z kupa :) btw u nas tez nie chieli wypuszczac do domu jak ktos nie zrobil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Dziewczyny chcę wam powiedzieć że w piątek Hubercik został odłączony od respiratora i radzi sobie sam z oddychaniem. Mamy nadzieję że już nie będzie potrzeby ponownego podłączenia. A przyczyny nadal nie znaleźli, jutro mają zrobić rezonans głowy bo myślą że to coś neurologicznego, zobaczymy co wyjdzie. A wogóle to gratulacje dla nowych mam i dużo zdrówka. Jak będę miała chwilę to nadrobię czytanie bo teraz to całe dnie na dojazdach i pobycie w szpitalku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania wszystkiego dobrego i duzo zdrowka dla malego. Xx Te kropelki mam podawac do kazdego karmienia ? A co jak malemu po pol godziny znowu sie chce i dojada ? Kurcze to mozliwe zeby dziecko mialo tydzien i 3dni nie cale i zeby juz kolki mialo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
ania ogromnie sie ciesze!!!:) i nadal sciskam kciuki zeby bylo coraz lepiej i zeby Hubercik byl zdrowy!! najwazniejsze ze sam oddycha:) powodzenia i koniecznie daj znac w wolnej chwili co z maluchem !! xxx magda ja te kropelki podaje kilka razy dziennie, ale bez przesady - tzn jak maly je co 30 minut to nie podaje mu za kazdym razem kropli, sprobuj moze na poczatek ze 3, 4 razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Iza o matko!!! Umieram ze śmiechu z Twojej historii z kupą! :D czzytam i śmieję się do telefonu a mąż pyta z czego :D Xx Malwi super ze u Marysi lepiej z brzuszkiem i macie spokojne noce! Oby tak dalej. U nas też jakby lepiej ale nie chcę zapeszać. Malwi tak w ogóle to czuję się jeszcze spotkamy na forum mamuś 2016 :D Xx Ania jak dobrze ze Hubercik ma się lepiej! Wiadomo kiedu wróci do domu? Xx Dziewczyny ja o seksie kompletnie nie myślę a w ogole pod koniec dnia jestem tak wykończona że nie wiem kiedy w ogóle miałabym to robić :P idę spać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Ania dobrze ze z Hubercikiem coraz lepiej mam nadzieje ze juz tak pozostanie i bedzie juz tylko lepiej. Nad trzymam kciuki;* xxx Iza nam butelka na szczescie nie zakłuciła kp, Leos nadal chetnie ssie piers A ssie ja ok 4 razy dziennie. bo na noc dostaje tylko butle. xxx ja podaje krople sab simplex do kazdej butelki a krople biogaia 5 kropli raz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Ania super ze z Hubercikiem lepiej, dzielny chłopiec :-) trzymajcie sie cieplutko :-* Iza możesz kupic butelke z medelli ktora nie zaburza funkcji ssania w tej butelce chodzi o smoczek oczywiscie. My kupilsimy ja jeszcze jak bylysmy w szpitalu i mialam nadzieje ze dam rade karmic piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
Ania super ze z synkiem lepiej. oby tak dalej, dużo zdrówka dla Was. xxx my się karmimy id wczoraj co 2 godz. a zdążyło się nawet co 1.5. W Nocy lepiej bo średnio co 3. może niecałe 3. Ale dziś nie było wzdęcia ani kolki. Mała czasem się spina jak baczki idą ale okazuje się ze jej płacze spowodowane są chyba częstym głodem tez nie tylko bavzkami. wiec mega ulga. chociaż sab simplex stosujemy. bez niego jest gorzej. xxx Iza wariacie. musiało być z Tobą wesoło na oddziale :-) xxx dziewczyny pozdrowienia dla wszystkich rozpakowanych i tych jeszcze w 2 paku. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1710
Ania, cieszę sie ze z Hubercikiem juz lepiej. Trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze, żebyście szybko wyszli do domku i zapomnieli o tym co zle... >>> Iza, czytam historie stolca i umieram ze śmiechu ( wyobraziłam sobie ciebie na tych kolanach...), maż leży obok i mowi ze jestem nienormalna :) no i jak ryknelam śmiechem to prawie Lenę zbudzilam, bo śpi obok w lozeczku. Iza może spróbuj Zuzke cześciej do cyca podstawiać to szybciej nabierze i laktację bedzie lepsza. Ja tak robiłam i tylko pare razy mm podałam jak juz mi sutki nie wyrabiały od tego ciągnięcia :) >>> U mnie nie było problemu z wc po porodzie, byłam zaraz na drugi dzien. Chociaz sie bałam bo po pierwszym porodzie bolało ale to pewnie dlatego ze miałam szwy, a tym razem nic wiec i kupa lekko poszła:) Co do seksu to ja dopiero dwa tyg po jestem i jeszcze cos tam leci wiec nic sie nie dzieje, chociaz maż juz sie nie może doczekać :) >>> Dziewczyny a te chrostki co maluszki maja to mi położna powiedziała ze to z dziecka moje hormony wychodzą, ze może utrzymywać sie to 6-8 tyg, pozniej hormony beda bardziej ustabilizowane, wszystko wróci do normy to i chrostki zejdą. >>> Ags, ty sie pocisz a mi strasznie zimno. Lepiej było w ciazy, ciagle mi było gorąco :) >>> Mi zostało 4 kg do wagi z przed ciazy, brzucha juz prawie nie ma tylko skóra taka mniej elastyczna ale ciagle smaruje olejkiem i mam nadzieje ze bedzie w miarę ok. Muszę zobaczyc czy w chodzę jakieś dżinsy bo jak na razie to latam jeszcze w legginsach, bo najwygodniej :) Dwupaki piszcie cos :) jak tam u Was kochane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak długo każą wam podawać wit k? Kurcze bo ja nie pamietam, a dzisiaj była u mnie pielęgniarka i zapomniałam zapytać a idę za dwa tyg dopiero na kontrole zeby zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulinka7
Jola my k mamy brać do skończenia 3 miesiaca, co do jedzenia to jemy na żądanie Max co 3 h inaczej jak dłużej śpi to budzimy ją, na amy i dalej w kime :) Xx Ania dużo zdrówka dla Hubercika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy gdy wypisze siebie i dziecko ze szpitala na wlasne rzadnie to czy nadal mam prawo do takiego samego urlopu macierzynskiego? Poniewaz kaza nam zostac juz czwarta dobe bez podania konkretnego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka w tym też coś jest ze Mia chce być blisko i nie zawsze łóżeczko jej pasuje ale próbujemy. brzuszek lekko daje o sobie znać ale nie jest już taki napięty na razie. Wtedy bylam pewna że brzuszek bo był płacz co jakąś minute i za każdym razem baczek. Ale widzę ze przyczyną nie jest tylko to i czasem wystarczy ją wziąć jeszcze do piersi chwile nawet jak niedawno jadła i usnie. Wiec bardzo fajne. tej nocy budziła się co 2.5 godz jak z zegarkiem w ręku. właśnie ja karmie znowu :-) wczoraj była u nas położna. Mia w tydzień przybrała 300g. Waży juz 3700 i dziś w nocy kończymy 3 tygodnie. :-) Śmiała się też ze juz ma takie fajne pucusie i ze jest jak mały chomiczek. naprawdę poliki jej urosły i tak szybko się zmienia. .. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Hej, ja dzis ide do krople na brzuszek bo t noce mnie wykoncza-denerwujace jest to ze rano mija wszystko. Wolalabym sie przez dzien meczyc z nim a tak to noc srednia a w dzien nie ma jak odespac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowa witaj w klubie bolących brzuszków. Ja małej daję infacol i jest lepiej, podobno bobotic jest lepszy ale dopiero od 28 dnia życia. Xx Jola tak mi się przypomniało że pytałaś o wiaderko do kąpieli. Ja mam wanienkę ale położna mi ostatnio poradziła kupić wiaderko bo wtedy brzuszek jest cały zanurzony i to pomaga na kolki. Xx Ulka też ma te krostki na czole ale u nas jest 21 C i ma jedną warstwę ubrań więc chyba nie potowki a tak jak piszecie jakieś hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina, ja jestem zadowolona z tego wiaderka. Starsza tez w nim kąpałam. Dzieci czuja sie w nim bezpiecznie jak w brzuszku. Czasami jak dziecko nie lubi sie kapać w wannience to wiaderko jest idealne, wtedy mniej albo wogóle nie płacze a i pewnie na brzuszek tez pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Nasz dzis ma 25dni i zastanawiam sie ktore krople kupic czy bobotic (przy starszym nie pomogl) czy espumisan (ktory pomogl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
hej mamusie. u na snoc spokojna po zmianie mleka z jedna pobudka ok 1 a potem nastepna o 6 rano i cycus. ale teraz w dzien nie jest lepiej;(baczki ida co chwile a co sie z tym wiarze bol brzuszka i placz;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Ja podawałam bobotic przed 28 dniem życia tylko w mniejszej dawcę, wtedy nie działało. Teraz daje tak jak na ulotce my kolek nie mamy 4 dzien mała jak sie położyła wczoraj po kąpieli to teraz wstała, miałyśmy 2 pobudki na jedzenie takze rewelacja!!! A i nadal bardzo dużo sypia na brzuszku tej nocy bedzie razem jakieś 9 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pałka89
hej mamuski;) melduję sie nadal w dwupaku;) wczoraj byłam na ktg, ruchy, tętno ok. Jutro znów ide. czuje ze po prostu nigdy nie urodze, juz sie tak przyzwyczailam do ciazy ze nie wiem jak to jest w niej nie byc;d jak nic sie nie ruszy to w sobote znow do szpitala na patologie, polozna mowila ze juz mnie wtedy bez dziecka nie wypuszcza. mala jednak nie chce sie pokazac dziadką bo w sobote juz odlatuja. ide pofarbowac wlosy bo od ostatniego farbowania niby tego "przedporodowego" mam taki odrost ze wstyd sie pokazac;d milego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×