Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Anja- co do wspolzycia to na razie za wczesnie u mnie, ale pamietam jak to bylo ostatnio. 1 raz porazka, bo tez bylo nieprzyjemnie. Potem zaopatrzylismy sie w oliwke czy olejek i bylo lepiej, ale powiem, ze czulam sie jak dziewica- bolalo, ale tylko ten jeden raz, potem juz bylo dobrze- ale pamietaj nic na sile. (dodam, ze bylam nacinana przy porodzie). Szczerze to ja sie teraz troche boje i dopiero po wizycie u gina jak mi powie, ze wszystko ok to bedziemy probowac. xx Dzisiaj budzienie w nocy co 2 godziny wiec lepiej. Pierwszy raz ze zgaszona lampka, bo specjalnie kupilismy, zebym mogla widziec malego. Na razie spi z nami, bo wstawanie co chwila bylo bez sensu, ale jak zacznie sie bardziej wiercic, albo troszke dluzej spac to bedzie spal w lozeczku. xx Co do smoczka to moj sie denerwuje, ze mu tam nie leci. xx Magdalenka- co do WC, to ja teraz, mimo ze nie bylam nacicnana, to balam sie troche. Przez 2 dni w ogole mi sie nie chcialo i troche mialam problem z parciem i dopiero w domu poszlo. W 1 ciazy bylam nacinana i 0 problemow- widac roznie to bywa a tam nie powinno sie nic zlego stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynacie juz jakies ciwczenia, czy czekacie jeszcze? Mnie juz troche nosi, bo mam jeszcze z 8 kilo do zrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krostki na czole to potowki. Dziecko jest przegrzewane, za cieplo ubrane. Je tez pewnie grubo ubrane i sie poci. Potowki same znikna jak przestaniesz nadmiernie dogrzewac i opatulac kocusiami dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nawet godziny nie pospal. Znowu rzucal nozkami i marudzil. Nie wiem czy to tak szybko u nas kolka czy ja cos wczoraj zjadlam :( Ciagle slychac jak mu tam bulkota w brzuszku. Nim go uspokoilam, troche podkarmilam to juz 9 i wsadzilam go do nisedelka i o dziwo zrobil w koncu mala kupke ale dalej nie spokojnie lezy. Nie wiem czy zaczac podawac juz te krople na kolki czy nie. Jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi-jak juz przestaniesz opatulac kocykami :p a krostki nadal beda to mzoe to tradzik niemowlecy;) na to gosc chyba nie wpadl :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dziewczyny moja mała tez ma od 2 dni jakies krosteczki, promyczek ja własnie bylam juz u gina i powiedział ze wszystko ok no i dlatego myslałam ze juz mozemy "brykac" :-) ale chyba jeszcze za wczesnie jednak skoro czuje taki ogromny ból :/ Jeśli chodzi o brzuszek to u nas bez zmian niestety :-( Jejku jestem taka ciekawa co u Zawiechy.... Szkoda ze stokrotka tez nic sie nie odzywa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Gosciu ideale dziekuje za poprawienie:) mature za kostke masla zdalam;p xxx Magda czopki glicerynowe. takie male dla dzieci. w aptece 3,5zl kosztowaly. od aplikacji godzinka i jest kupka. xxx dzis jade do poloznej po inne mleko dla malego. jak juz je bede miec to napisze bo nie pamietam nazwy. xxx my jeszcze nie brykamy bo po pierwsze mi ciagle leci a dwa to lekarz musi dac zielone swiatlo. xxx no z naszym brzuszkiem srednio. Leosia zawsze nad ranem mecz. do 5-6 w miare spi a potem sie zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
magda delikol mozesz podawac bo jest dla najmlodszych dzieci, ja mojemu podaje xxx u nas noc masakra- moj ma zero jakiejs regularnosci w spaniu i jedzeniu, co chwila sie budzi i nie zasnie jak go do lozeczka klade a przeciez ono po to jest:/ juz zaczyna mnie to irytowac:(( poza tym mialam 2 razy mega bole brzucha, wlasciwie wnetrznosci, wszytsko mnie bolalo, plecy zoladek flaczki, masakra:/ nie wiecie od czego to moze byc? xxx niby cc ale ja tez mam inne odczucia tam an dola i w toalecie i w ogole, Wspolzycie zaczniemy jak przestane plamic ale tez sie troche tego obawiam xxx moj niemaz dzisiaj poszedl do pracy, koniec jego 2 tygodniowego urlopu:/ xxx moj maly tez ma deikatne krosteczki, i krwiaczek na oczku od porodu , chyba musze isc z tym do lekarza bo nie chce zejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Hej Kobietki:-) Xx Moj synu ma krostki i jest to tradzik niemowlecy... Xx Ciemieniucha tez wyskoczyla 3dni temu;-) Xx Magda u nas po odpadnietym kiucie byla krew i polozna kazala czyscic patyczkiem i oktanisepem. Po kilku dniach sie zagoilo. Xx Anja my wczoraj probowalismy. Porzadna gra wstepna, dobre nawilzenie i odpowiednia pozycja zdzialaly cuda ;-) jestem 5 tyg.po cc Xx Jutro szczepienie. Xx Claudina moze sie juz mijalysmy na spacerku;-) Xx Milego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Nfocat mnie tez jeszcze czasem ,,flaczki,, bola. Na poczatku myslalam ze mi szwy puscily te wew. Takze ciepliwosci kochana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
czyli nie jestem jedyna:) kucze bo nie spalam przez to ( i przez makego) pol nocy :) ogolem nie jestem jakos wazliw ana bol ale to bylo dziwne:) xxx nierozpakowane dziewzyny jak tam ??:)ktos cos?? xxx ide sie zdrzemnac poki mlody spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
czyli nie jestem jedyna:) kucze bo nie spalam przez to ( i przez makego) pol nocy :) ogolem nie jestem jakos wazliw ana bol ale to bylo dziwne:) xxx nierozpakowane dziewzyny jak tam ??:)ktos cos?? xxx ide sie zdrzemnac poki mlody spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Cud się dzisiaj zdarzył, mały zjadł wieczorem o 20.45 i zbudził się dopiero koło 3, a następne jedzonko 6.40. Pierwszy raz od porodu jestem taka wyspana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu wyobraź sobie że jestem mamą po raz drugi i doskonale wiem jak wyglądają potówki. Jak nie wdziałeś to się nie wymądrzaj, a jak się troszkę doszkolisz to będziesz wiedział że krostki mogą być też objawem alergii pokarmowej lub poprostu trądzikiem niemowlęcym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedzi. Mam Delicol, kupilam jeszcze przed porodem. Dalam mu 5 kropli bo znowu usnol u mnie na brzuchu tak fajnie ale co stego jak tylko na pol godziny i znowu sie zaczelo. I teraz znowu go usypiam. Ten delicol mam nadzieje ze cos pomoze Xx Ja po porodzie sn a jesli chodzi o bol brzucha tez wczoraj mialam i nie wiedzialam w ogole jak to okreslic czy to bol kiszek czy jajnikow czy macicy no dziwne to bylo ale tak mnie uciskalo ze musialam wziac nospe bo nie szlo siedziec. Xx A mielismy isc wczoraj na pierwszy spacer ale te durne wiatrzysko tak wieje ze dwa razy zimniej jest na dworze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i po co to spinanie sie ? i tak je okaleczacie - dzieci - szczepiac je ówczenym programem szczepien - nie wyszlo ich kalectwo choroba od razu - wyjdzie wyjdzie - tylko kwestia czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nfocat- a nie jadlas moze wczesniej czegos tlustszego nawet 2 -3 godzinki wczesniej? (rosol etc?) Ja od razu jak slysze bol brzucha i plecow tak miedzy lopatkami to mi ciary przechodza...mialam usuwany pechrzyk zolciowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co?? podobno sie pytacie o kolezanki w 2paku? goska wyluzuj troche to ze mssz 2 dzieci nic nie znaczy. znam laske ktora 3 raz matka jest i tylko utrwala bledy wychowawcze bo nie trzeba byc oczytanym w temacie Bog wie jak zeby sie zorientowac ze jak dziecko ma dwie warstwy ciuchow okryte kocykiem nie daj boze w czapce w chalupie 25 stopni ciepla i przy jedzeniu wytwarza energie (jak kazdy) a krostki na buzi - standard alergia (moda obecnych czasow) zamiast wymyslac najlepiej proste metody sprawdzic rozebrac dziecko z tych ciuszkow i myc krostki w przegotowanej wodzie i obaczyc czy nie minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu a skad wiesz ze dziecko ma 2warstwy ciuchow i czapke i jest owiniete w kocyk w domu gdzie jest 25stopni?? Poza tym zajmij sie soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
drogi "gosciu" i co?? podobno sie pytacie o kolezanki w 2paku? - czytaj wszystko po kolei to będziesz bardziej na bierząco ponieważ nfocat dziś pytała :) poza tym robisz literówki a innym zwracasz uwagę ;) to propo wyluzowania :D a czego żeś się uczepił Gosi? przecież Ona akurat dobrze napisała... "gosiaczek847 dziś gościu wyobraź sobie że jestem mamą po raz drugi i doskonale wiem jak wyglądają potówki. Jak nie wdziałeś to się nie wymądrzaj, a jak się troszkę doszkolisz to będziesz wiedział że krostki mogą być też objawem alergii pokarmowej lub po prostu trądzikiem niemowlęcym." to że masz "głupie" koleżanki które zamiast wyciągać wnioski spotykają się z Tobą i pieprzą właśnie takie farmazony to nie nasza wina ;) po co zaraz takie posty pisać? potówki na czole?? skoro już cie tak interesujemy to chyba doczytałeś wcześniej że Gosia ma w domu temperaturę 19 - 20 stopni?? :) także włącz sobie jakiś serial "dlaczego ja?" i odstresuj się :) gorąco pozdrawiam - tylko niech ci potówka od tych gorących pozdrowień nie wyskoczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
sorki dziewczyny - wiem, że miałyśmy gościom nie odpisywać ale jestem ciut sfrustrowana bo mi pokarm zanika po tych antybiotykach :/ no i jeszcze teraz aby coś napisać trzeba siedzieć ze słownikiem ortograficznym bo jakaś ofiara losu której się nudzi będzie błędy wytykać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
promyczek jadlam ciastka:) kurde wiem ze s amega niezdrowe bo to takie ze sklepu , ale ciagle ktos nas odwiedza i nie moge sie oprzec:/ musze koniecznie przestac je jesc, bo maly ma kilka krostek i to moze od tych ciastek .. xxx agagula heheh moze nasz gosc ma po prostu wrzody na tylku i dlatego sie czepia?:) xxx gosciu wez wyluzuj i nie spinaj sie tak bo te wady rozwojowe czy co ty tam rzewidujesz Tobie moga zaskodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh szkoda gadać z tym gościem ... xxx magda a odciągasz jak nie karmisz? najważniejsze ponoć w nocy żeby pokarm nie zanikał.Długo jeszcze będziesz miała ten antybiotyk? po odpadnięciu pempowiny też mieliśmy troszkę krwi i tak jak dziewczyny pisały patyczek ,oktanisept i czyścić xxx ja właśnie gotuję rosołek a chłopcom pierogi ruskie xxxx co do dziwnego samopoczucia to ja mam w nocy albo dreszcze tak że nie mogę się zagrzać albo mnie 7 poty oblewają...myślę że to hormony szaleją.Do tego od wczoraj bolą mnie wszystkie kości tak jakbym grypę miała mieć,ale poza tym bólem nic innego mi nie dolega więc może wszystko wraca na swoje miejsce i stąd ten ból xxx co do seksu to ja mam notorycznie jakieś erotyczne sny ;) i nie powiem żebym miała niskie libido ale póki co dam sobie jeszcze czas.Po pierwszym porodzie pierwszy raz był niczym utrata dziewictwa :P do przyjemnych nie należał xxx z wc nie mam żadnych problemów ani nie odczówam żadnego dyskomfortu xxx promyczek mnie też już korci ale jeszcze nic nie zaczełam ćwiczyć poczekam aż przestanie się ze mnie lać xxx nfocat mojemu jeszcze tydzień został :( i tez do pracy wraca, a te krwiaczki czasami sie dłużej utrzymują ale zawsze lepiej skonsultować xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
gosia nie boisz sie zostac sama?? w sumei to Twoje drugie dziecko wiec wprawe masz, ale znowu trudniej zajac sie dwojka :) a i co do nocnych uderzen goraca i zimna to ja tez tak mam!! zwlaszcza pierwsze noce po powrocie do domu ! xxx co do cwiczen to ja mam niestety luzna skoe na brzuchu, nie jakos bardzo duzo ale jednak.Az dziwne bo brzuch mialam maly :/ czekac tez musze, chyba jeszcze dluzej niz dziewczyny po porodzie sn :/ poza tym mam bardzo przesuszona skore na brzuchu i boje sie smarowac bo rana jeszcze nie jest na 100 % zagojona i nie chce jej zanieczyszczac olejkami ;/ a wy dziewczyny po cc cos robicie z brzuszkami?? xxx no ten krwiaczek jest stosunkwoo duzy , taka krecha przy tezowce, i cos nie schodzi za bardzo :/ i tak musze isc po skierowanie na usg bioderek to moze przy okazji pokaze to lekarzowi. BTW na patronaz nie przyjedzie bo ma mlyn w przychodni i gdyby cos sie dzialo to mamy dzwonic:/ u was tez rodzinnni tak zlewaja patronaze? xxx ja libido raczej slabe, ale mojemu niemezowi jzu teskno :) mysle ze jednak bez ciazowego brzucha jestem dla niego atrakcyjniejsza:p xxx palka cos sie nei odzywa:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
nfocat, mi lekarz juz pozwolił ćwiczyc ale jakos nie moge sie zebrac a skóry tez mam troche za dużo na brzuchu:( no i jak nie zapomne to smaruj****lsamem :-) Co do tego "gościa" to dziwie się że ludzie postronni zajmują sie czytaniem naszego forum zamiast zająć sie czyms co ich bezpśrednio dotyczy..... A i uważam że skoro jest nas tyle na forum to każda z nas pisze o tym czym chce, dotyczy to zarówno tych ktore juz urodziły jak i tych które maja jeszcze dzieciaki w brzuszkach i nie trzeba sie jakos nadzwyczajnie dopytywac !!!! no i jesli popelniłam jakies błedy to wszystkich "gości" przepraszam ale mysle ze nie jest to forum dla polonistów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulinka7
hejka! xx my bylismy dziś u pediatry na 1 wizycie, ważyli i mierzyli Zuzkę i niby od zeszłego tyg nic nie przybrała ;/ wkurza mnie to że i od położnej chodź na szczęście nie tak nadgorliwej jak gosiaczka ;) i od lekarki słyszę że pewnie trzeba będzie wprowadzić mm, kurczę tłumaczę im że my tak na dobra sprawę wyłącznie na kp jesteśmy ponad tydzień bo wcześniej w nocy sie dokarmiałyśmy przecież więc wydaje mi się że może ona też musi sie przyzwyczaić czy coś, eh a w ośrodku tak ją zmierzyły że główka zmalała jej po 2 cm więc pewnie i ta wage mają taka supcio eh xx gosiaczek a Twoja położna odpuściła już ?? a malutki przybiera ładnie już ?? xx my kończymy 3 tydzień i chyba zaczynamy problemy brzuszkowe ;/ Zuzka przez sen się pręży, budzi się z krzykiem puści bąka śpi dalej i tak w kółko, w ogóle ten sen ma taki niespokojny jakiś, ale na szczęście śpi eh zobaczymy co z tego będzie :) kupy też od wczoraj inne, nie są zielone ani nic ale też nie są takie czysto żółte eh xx Malwi wiem że można zmienić, ale jakoś tak dziwnie hehe 9 miesięcy miała być Zuzka, to było przemyślane i chciane a Baśka to chyba taki kaprys, ale mimo to pasuje do niej hehe fajnie że Marysia zasypia z czkawką, Zuzka chyba nie kuma co się z nią dzieje i często wtedy wytrzeszcza oczy hehe i o dziwo w nocy tylko 2 pobudki na jedzonko i od razu w kime :) xx Anja ty pierwsza urodziłaś dlatego jeszcze żadna z nas (oprócz Agaguli ;) ) jeszcze nie próbowała, na wyniki naszych prób musisz poczekać :D xx promyczek my też śpimy z Zuzką i też mamy specjalną delikatna lampkę hehehe xx a z wagą to ja właśnie spadłam, mam 2 kg mniej niż przez ciążą i stoję w miejscu :( chyba juz koniec samoistnego zrzutu a szkoda :( xx nfocat u nas tez jeszcze 0 regularności hehe zawsze jak myślę że np noc będzie zgłowy bo prawie cały dzień przespany to mała w nocy śpi elegancko, a ja w dzień mało śpi więc szykuje się że w nocy pewnie będzie sen to ona budzi się i kilka godzin z głowy hehe xxx Agagula haha to ty juz po połogu mówisz ;) wariatka :* ciesze się w takim razie że się udało :D xx mnie na szczęście nic nie boli, w ogóle z perspektywy czasu tak sobie myślę że wcale nie było tak źle, i wcale nie czułam bólu jakiegoś nie do wytrzymania, pewnie leki dużo dały ale po 24 h byłam juz na paracetamolu w kroplówce, a jak po 48 h dostałam papu to w tabletkach i nie było źle, ale jak zdecyduje się nma 2 dziecko to i tak chcę rodzić naturalnie :) przynajmniej spróbować, bom była tak na to nastawiona psychicznie ż eten mój strach przed cc był właśnei z tego że byłam zafisiowana na punkcie sn eh xx nfocat znam ten ból jak naprzynoszą słodyczy, ja jeszcze nie próbowałam ale tak mnie korci toffifi jej i ten orzeszek w środku :D ah i ja tez mam skórę, brzuch juz mały ale skóry sporo, taka galaretowata brr ;// :( ja smaruję ( 2 razy smarowałam znaczy ;) ) balsamem tym z babydrem dla mam, ale ranę omijałam :) xx u mnie libido rośnie, nie mężek wyposzczony już na maxa, więc bawimy się inaczej ;) xx oo i ja z wc nie mam żadnych problemów, ba nawet mój hemoroid zanikł nie wiem nawet kiedy :) xx ok kończe bo mija 3 h zaraz od ostatniego karmienia trzeba budzić dziecię :) miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Gosiu ja nie odciagam mleka i nie biore zadnego antybiotyku. Bartus je z cycka caly czas :) Xx Ah to dobrze juz sie balam ze cos jest zle ze krwi bylo trosske. Ale juz jest lepiej. X Bartus zrobil kupke pojad i spi tym razem dluzej troszke. Moze te kropelki mu troche ulzyly. Na wieczor tez mu dam. Na ulotce pisze ze podawac po 5 kropli ale nie pisze ile razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez bede gosciem i sie wtrace ale szczerze to dobrze, ze sie tak nie dopytujecie o te co nie urodzily codziennie i kazda z Was bo naprawde jak sie chce juz urodzic a dziecko nie chce to te pytanie irytuja bardziej niz kazde inne. Sama pamietam mase tel od rodziny - ktorych nie odbieralam bo bylo mi i przykro i bylam zla itp. co do tych krostek to moj syn mial bardzo czesto i nikt nie wiedzial od czego, samo mu przechodzilo po paru dniach wiec moze od jedzenia. Pozdrawiam Was i dzidziusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×