Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość repetytorium
Te jajniki tak mi pulsuja,ze cos okropnego:/na przemian raz jeden raz drugi,non stop!!! Kurde martwie sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, Andzik dziś była ostatnia wizyta mojej położnej. .. omawialysmy wszystkie moje ostatnie pytania i tak też był temat kaszki na polikach. .. podobno są to hormony i niczym się nie przejmować a już na pewno nie ma to nic wspólnego z dietą. Podobno trzeba obserwować zawsze gdzie kosteczki się pojawiają jeśli policzki to hormony raczej, jeśli całe ciało to alergia, jeśli tam gdzie odzież bez Buzki to raczej proszek, jeśli pupka to pieluchy lub chusteczki itd. xxx Repetytorium temat okresu tez omawialam. PRZYKŁAD mojej położnej ona dostała okres po 2 miesiącach przy kp. Podobno do ok. 9 miesięcy okresy mogą być szalone a zwłaszcza pierwsze i mogą być rzadko lub nawet po 2 dni nawet 2 na miesiąc. Albo np jest owulacjia i można zajść w ciążę nawet a okresów nie mieć. Winowajca to hormony szaleństwo. Xxx A pytałam o te wymioty i ulewanie. Podobno zawsze po jedzeniu do odbicia należy wziąć ale na chwilkę dosłownie minute nawet. Albo się odbije od razu albo się szybko nie odbije i normalnie mogę odłożyć na plecy wtedy a jak będzie chciało się jej odbić to przebudzi się i da znać. Także nie siedzieć 20 minut i nie czekać. A dawniej podobno w ogóle się nie odbijalo tylko kładło tak powiedziała ze tak się wszystko zmienia. Aha i można no wziąć na ramię spróbować potem odłożyć na kolanko na leżąco i zaraz znow na ramie żeby zmienić pozycję. Jak nie pomoże to do spania. Xxx Na brzuszku kłaść jak najczęściej żeby się kręgosłup nie zastał czy coś tam bo potem głową nie odchyli. Kłaść czesto. A jak przyczasnie nosek to ponoć sama powinna załapać i głowę odwrócić. ... Xxx Jako anty poleca jakieś tabletki przy karmieniu nie wiem musze do pytać ginka. Xxx Coś jeszcze miałam napisać ale mi wyleciał o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I gdyby jeszcze kiedyś była sytuacja ze nie może mała zaskoczyć dłużej nie oddycha to bez paniki i nie potrzasac czasem bo może to wywołać duże uszkodzenia mózgu. Bez paniki wziąć i poklepac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Nie widzę żadnych wpisów poza swoimi:/cos kafe szaleje. postanowilam,ze ok 11 zadzwonię do położnej i sie jej doradzę w sprawie tego krwawienia,ewentualnie na ip podjedziemy,bo nie chce mi sie wierzyc,ze 1,5tyg po porodzie mialam owu!!!skoro normalnie sama owu niemal nie posiadam,raz na ruski rok/mam pcos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny jak wam niedziela mija?;) my dzis juz w trojke w domu i spalismy do 8 a do 9.30 jeszcze sie lelalismy;) xxx Miałam isc jutro do gina ale chyba dostałam okres i teraz nie wiem bo jakos specjalnie mocno nie leci ale zywa krew. zaszwonie wczesniej przed wizyta i zapytam sie czy jest sens. xxx nasz mały przespał noc z jedna pobudka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
No cos z opuznieniem to kafe dzis jest;) Safari dobrze ze o to dopytałas. na razie nie bede sie tym maczkiem przejmowac xxx ja wczoraj znowu zaszalałam i zjadłam pieczonego kurczaka i kotleciki z cebula i czosnkiem;) jak na razie jest ok. xxx Mi Leos dwa razy zaniósł sie płaczem. wtedy delikatnie dmuchłam mu mu w buzie i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tu cichutko laski co u Was? Mój z mala na spacerze a ja chora no masakra leje mi się z nosa bolą mięśnie kości głowa i gardło. Dziewczyny czym się leczyć jak cytryna czosnek ani cebula nie wskazane. Pije lipe i czarny bez biorę rutinoscorbin kurcze co jeszcze mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Safari myślę,ze apap jakiś mozesz wziąć na lamanie w kościach,jakas maść rozgrzewajaca lub amol,maść majerankowa na katar,sok z malin,herbatka pokrzywowa,prenalen,ja kupowalam bioaron c dla dzieci gin mi zalecil, wapno x Wit c tez spokojnie mozesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Oczywiscie inhalacje z soli fizjologicznej wskazane,do nosa sol morska. xxxx u mnie jajniki szaleją dalej ale juz niemal nic nie leci wiec nie panikowalam,obserwuje na razie. Moja po spacerku bylismy o 13 jeszcze spi:D w sumie fajnie,ze mrozów teraz nie ma mozna spokojnie z noworodkiem na spacer wyjsc z 1,5godz a tak jakby mróz byl porządny od grudnia to kiszenie sie w domu tylko:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki repetytorium. Zapomniałam o soku z malin. Właśnie wypije z nim herbatę. A o pokrzywie nie słyszałam nawet. Xxx A krwawienie to położna tez mówiła ze to nie musi być okres tylko mogą też być hormony. U dziecka hormony tez mogą dawać znać e postaci krwawien widocznych na pieluszce i to normalne i piersi mogą dzidziom rosnąć. Xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moge dolaczyc? Urodzilam pod koniec pazdziernika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
heja hoł! kupiliśmy wczoraj leżaczek-bujaczek...fisher price wersja morska oczywiście jak przystało na ludzi z północy ;) Młody śpi :) xx śluz w kupce teżmieliśmy ale nie zwracałam na to uwagi bo mi powiedzieli że to na początku normalne...teraz już nie ma więc i u Was kochane na pewno to przejdzie - spokojnie... xx Dziś synu uśmiechał się pierwszy raz bardzo długo i świadomie! Płakaliśmy z M ze śmiechu i z radości - coś pięknego i niesamowitego! a poza tymobudził mi się o 6.30 i jak zawsze zapaliłam nocną lampkę żeby go zaraz po mleczku znowu ululać...ale jak zobaczył cienie na suficie to tak się głośno śmiał że aż dostał czkawki i po spaniu ;) xx jestem jakiś padalec dzisiaj...no i jeszcze czekają na mnie frytki!!!!!!!!!!!!!!! mniam!! xx miłego Mamusie!! xx ona oczekująca - jesteś jeszcze? czytasz nas? wsio oki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane Zawiecha i Ania, dajcie znac co z dzieciaczkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te dzieci co placza w czasie kapieli owijajcie w wodzie pieluszka tetrowa. Jak myje sie dokl to gore i odwrotniwe tylko trzeba co chwile woda polewac zeby nie bylo zimno. Sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona1234567889
Witam kobietki . Mam dziwne pytanko i moze nie na temat . Tzn na temat ale pewnie nie na tym forum ale szukałam jakiegos na którym wypowiadacie sie w danym momencie i jestescie tutaj :) Wiec mam pytanie staramy sie o dziecko z chlopakiem . I pare dni sie nie widzielismy i kochalismy sie tylko 18 grudnia ( chodzi mi o okres płodny ) i cholera nie wiem czy jest jakas szansa moj cykl to 35- 36 dni . Wiec wypada ze w tym czasie nie bylo plodnych patrzac na te kalendarzyki interenetowe , bylam troche zalatana i nawet nie sprawdzilam tepki :( jak sadzicie jest jakas szansa ? Ostatni okres mialam 24 listopada. Pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Gosciu zapraszamy;) jest tu nas ppare mam z pazdziernika;) xxx Agagula te bujaczki. to fajna sprawa tez taki mamy tylko Leos zaczyna z niego powoli wyrastac;) xxx Tez wlasnie sie zastanawiam co sie z Zawiecha dzieje? xxx Leos tez juz coraz wiecej sie usmiecha;) xxx Nasz synu ma tak ze w ciagu dnia wypija po 120ml mleka ale przed wieczornym spaniem jest mu to malo. wypije 150ml i jeszcze mu malo;) wypije jeszcze ok 60ml i dopiero zasypia spokojnie;) taki to nasz glodomorek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
Jejku jedna pobudka w nocy- marze o tym:) my standardowo co 2 godz, i sen z nami bo w lozeczku zle, no i od godziny juznie spi Xxx Magda moze maly to leniuch i nie chce mu sie ssac? Xxx Ja na swieta postanowilam podawac malemu mm. Normalnie do wigiliibede go karmic a po i w nocy butelka. Ja tez chce cos miec z tych swiat! Xxxx Repetytorium a jak twoje bole i miesiaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Dziewczyny jestem wykończona, my z brzuchem to mamy raczej coraz gorzej aniżeli lepiej... Wczoraj mała w dzien praktycznie wogole nie spała, cały czas prezenie i marudzenie... S wieczorem juz krzyk!!! Pewnie zmęczenie ja tez odpadło i cały czas brzuch bolał:( Przez pogodę cały nasz system dzienny był rozwalony, nie byłyśmy na długim spacerze tylko maz z nia na chwile przed dom wyszedł, to nawet w wózku płakała... Wczoraj nie miałyśmy kupy, dopiero teraz poszła, myslalam ze wyluzuje, ale nie nadal sie pręży nawet jak teraz spi. Wyczytał maz ze to na bank przez chleb żytni który zjadlam...wracam do grachama... Wypiłam wczoraj koper włoski, z myślą ze jej pomoże... Pije któraś jak dziecko reaguje? Moja siostra podawała 5 Latkowi bo miał ostatnio straszne problemy, to podobno baki extra szły:) jak mi mała pozniej usunie to wpadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Nfocat No chyba troche tak tylko co takiemu leniuszkowi poradzic. Malwi Ja pije koper czasem i rumianek codziennie i jeszcze polykam ziarenka kminku to mi polozna doradzila a maly tez popija koperek. X Ja wlasnie siedze od godziny przy lozeczku bo maly sie ciagle prezy. Wczesniej slyszalam kilka baczkow ze puscil ale ewidentnie jeszcze go cos meczy i bidak spac nie moze bo go to wybudza. Do d.u.p.y sa te wszystkie krople skoro dziecku te gazy i tak luzno nie wychodza tylko meczyc sie musi. Ja do tego debridatu na wieczor podaje jednak ten delikol bo wydaje mi sie ze troszke mu wieczory wtedy lepiej schodza i jakos nam usypia. Tzn debridat podaje dwa razy czyli raz w nocy i raz kolo 10 rano i w miejszej ilosci niz 2,5ml ale za to wieczorem dokladam wlasnie ten delicol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, ja nie podaje tego debriadatu, mała miała jakieś zielonkowate kupki... Wczoraj odstawilam i dzisiaj juz żółta. Mialam ten delicol ale go otworzyłam i nie używałam i jest do wywalania bo tylko 3 tyg po otwarciu mozna stosować... Kurde a pogoda znowu tragiczna i nici ze spaceru:( Przynajmniej chuda juz jestem bo juz -1 niz przed ciąża to wbije sie w jakaś fajna kiece na wigilie:) kurde tylko nie wiem czy mam taka żeby cycus zawsze był dostępny, kurde....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
hej, ja debridat podawal kilka dni...oczywiscie nie pomagal wiec odstawilam. Zostalam tylko przy ss aczkolwiek tez zaczynAam watpic w ich dzialanie. Malwi jak ja Ci zazdroszcze spadku wagi. A w ogole Ty chyba jestes wysoka prawda?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Heja:-) Andzik a jakie mleko podajesz? Nie boisz sie ze Leosia przekarmisz? Ja pilnuje zeby minely 3 godziny miedzy posilkami a dopijam koperkiem. Xx Ja teraz po ciazy dopiero mam chcice na wszystko! Jem jak szalona ;-) dlatego chodze 2 razy dziennie na spacerki;-) Xx Milego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Agagula podaje. hipp bio combiotik. widocznie maly tyle potrzebuje. w dzien normalnie pije i. tez daje mu herbatke. a wieczorem potrzebuje wiecej i jak nie chce to wyplowa butelke. na siile mu nie wciskam. a jaka herbatke podajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiecha
hej, u nas wporządku, mała to cycek, odwrotnie jak u Madzi, smoczka od razu wypluwa, pierś może ssać godzinami. Noce ogólnie przesypiamy, pod warunkiem, że nie pozwolimy jej spać tak na 2-3h przed położeniem, bo inaczej świrujemy pół nocy :P Kolek nie ma w ogóle, w przeciwieństwie do syna mogę jeść wszystko nawet czekoladę. ---> Ja nie tak dawno temu byłam u gina i okazało się że była przy całej cesarce. Powiedziała, że żal mnie było kroić, przy 8 cm rozwarcia ;/ no cóż mi też żal, ale najważniejsze, że mała żyje i jej stan nie wykazuje żadnych objawów niedotlenienia . ---> z innej beczki, znacie jakąś dobrą maść na bliznę po cc? czym smarujecie to paskustwo? BTW. mając porównanie do obu porodów - NIGDY nie wybrałabym cesarki. Zdecydowanie natural.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat, to się ciesz, że co dwie godziny :) u mnie zmiany, obudzi się mała, nakarmię ją, poleżymy żeby zasnęła budzi się Olaf... i tak na zmianę do rana :P przysypiam kursując między jednym łóżkiem, a drugim heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Andzik - jako mama wiesz najlepiej:-) w koncu duzego masz Synka:-) moj wieczorem pije ciut mniej... Ja daje mu koperek z ogrodka cioci:-) Xx Doktorka mi dzis polecila krople Floractin na brzucho... poki co jestem zadowolona z Esputican ale moze zmienie...musze poczytac. Xx Zawiecha super ze u Ciebie i corci wszystko git! Ja blizne smaruj****lsamem z tolpy i mam jeszcze mnostwo probek wiec leci wszystko pokolei ;-) Xx Moze stworzymy tabelke z wiekiem i waga maluchow? Aktualizacja zawsze np w niedziele? Co Wy na to:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula, mi na razie kazała położna smarować Alantanem plus, ale już zaczynam się zastanawiać nad jakąś typowo na blizny. --> My się nie ważymy co tydzień :P ewentualnie swoją wagę mogę podać heheh :) ale pomysł fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Agagula - Mieszko - 19.10. - 10t1dz - ok.5,5kg Co Wy na taka tabelke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×