Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Andzik87
Newt super:) mamy pierwszy zabek na forum;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Andzik dynia jest dobra, myślę, że maluszkom raczej smakuje :) Fajnie, że imprezka udana X Pałka może dawaj pić w pozycji polsiedzacej, no chyba, że tak właśnie dajesz to wtedy nie mam pojęcia co radzić :P X Agagula to super, że znalazłaś sposób na wydłużenie snu Miesia :D X Iza dobrze, że badania wyszły ok :) Zuzka nie spała jak tata jechał, bo pewnie wyczuwala Twój stres i smutek i jej też się udzieliło, a Ty się nie smutaj, bo przy dziecku czas zapiernicza i nim się obejrzysz miną te 2 miechy :) A ten automat , o którym pisałaś to myślę, że to po prostu zmęczenie , będzie dobrze! :D X Zimowa ja mam podniesione oparcie w gondolce na 1-szy poziom, czyli tak jakby na klinie leżała, a sporadycznie podnoszę o poziom wyżej, ale to naprawdę rzadko X Nfocat wszystkiego dobrego ! :) X Malwi zdrowia X Newt gratuluję ząbka! ;) X U nas wczoraj cudna pogoda 18 st było, więc cały dzień na dworzu ;) Ja dostałam w sobotę okres 1-szy po porodzie i mam nadzieję, że nic się nie zmieniło co do długości jego trwania i jutro będzie koniec. X Dziewczyny Wy sadzacie swoje dzieciaczki do bujaczkow? Bo ja mam z FP i producent napisał, że można od urodzenia dziecko wkładać, z tym , że on jest dość głęboki, myślę, że mniej więcej jak fotolik. Jak Ada była malutka to kladlam gruby kocyk i ona leżała niemal na płasko, a od ok 2-go m-ca wkladam ją bez niczego. Pytam, bo natknelam się ostatnio w necie, że dopiero po 3 m-cu mozna korzystać z takich rzeczy... No i teraz się boję czy nie zrobilam dziecku krzywdy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja tez mam z Fp huśtawke elektryczna i nie wiem tez jest dość głęboka jak on tam leży ale czy robie mu krzywdę to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia-przeciez mala nie lezy w nim.caly dzien nie? Po trochu naprawde sie nic nie stanie. Xxx Co do zebow to nie pomoge bo w sumie u nas zabkowanie przebiegalo bezobjawowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia o to wy mieliscie chrzest o 18stej ja bmyslalam ze od poludnia siedzieliscie az do 22iej. ja juz sie zdecydowalam na sali bedziemy o 13stej i rosol ziemniaki dwa rodzaje salatek 3 rodzaje mies potem kawa herbata a ja torta i ciasto sama w swoim zakresie zalatwiam. mam nadzieje ze o 17-18stej bede juz w domu. za osobe 30zl to widze ze malutko w porownaniu z wami czy innymi barami jak dzwonilam. kupilam kobieta do baru blekitne serwetki na chrzest zeby porozkladaly przy talerzach i blekitne baloniki z wozkiem i jakims napisem i bedzie ladnie mam nadzieje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Claudina wymagajaca ta twoja Ulka. mam nadzieje ze szybko z tego wyrosnie i da mamaie troche wytchnienia;) xxx ja od wczoraj walcze z kojcem dla małego. porozkrecałam go wczoracj całego i wypralam poszycie i materacyk, a dzisiaj od rana skrecałam spowrotem. dwa razy;))) bo 4 rurek przez tunele nie przełozylam. ale na szczescie za drugim razem juz poszła. ale co sie nameczyłam to moje;))) Synus oczywiscie kontrolował czy mama wszystko dobrze zrobiła;) xxx Od rana sprzatanko bo synus po wstaniu i porannej gimnastyce zasnął spowrotem na 40 min. zaskoczyl mnie tym. potem sniadanko i lenanko i obowiazkowo spacerek bo mega ciepło dzisiaj u nas;) teraz spi ale po poldniu idziemy spowrotem na dwór;) xxx No i dzisiaj na obiad pierogi ruski;))) ale robione wczoraj wioeczorem jak synu poszedł spac;) xxx No i dzis Leos dostał dynie. ale mu smakowało;))) a i kupka po kleiku kukurydzianym jest o wiele lepsza. tzn miękciejsza i Malemy latwiej ja bylo zrobic. xxx A ja po fryzierze ok byłam tylko tył podciac bo na karku juz mi sie nie układaly. i zapuszczam spowrotem wlosy. w dlugich mi chyba lepiej a przedewszystkim wygodniej. xxx Musze jakas naskote do wózka skabinowac bo mały coraz mniej spi na spacerkach i musze czyms go zajac;))) ktoras miala taka fajna przy wózku na klamerce;) xxx Magda a wy kiedy macie chrzest bo nie pamietam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska851
Andzik ja dzis tez bylam u fryzjera. Oj poprawia humor taka wizyta, nie powiem. W czwartek jeszcze ide na paznokcie a wczoraj zaliczylam solare. Oj milo jest zrobic cos dla siebie. Claudina wspolczuje kobieto. Nie odpuszcza ta Ulenka. Ojj oby to sie wkrotce zmienilo. Mi Michu w dzien baaardzo malo spi. Potrafi miec 2 lub 3 drzemki po 0.5 h. I to wszystko. Ale za to ostatnio o 18 juz Go nie ma, wiec wieczory mam dla siebie. Magda to taniutko Wam policzyli, super. Mysle ze menu macie wystarczajace. Nie za malo i nie za duzo. Milego wieczorku laseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Newt przyłączam sie do gratulacji :-) xxx Andzik ja tez mysle ze dlugie wlosy sa zdecydowanie wygodniejsze niz krotkie :-) xxx Malwi jak zdrowko? xxx Agagula jak Ty szczepisz Mieszka?? skojarzone czy normalne? xxx Kurde ja dzis na spacerze spotkalam kolezanke ktora ma trzyletnią coreczke. Jak byla niemowlakiem to borykala sie z takim samym problemem jak ja czyli krecenie stekanie w nocy, alergia pokarmowa i azs( wczoraj dostalysmy niestety sterydy) a co sie okazalo? ze nie bylo to nic z tych rzeczy tylko byl to skutek szczepieni skojarzonych!!!!!!!!! dziewczynka teraz bardzo mało mowi, sika w pampersa bo boi sie nocnika(ma 3 latka) i jest mega zamknieta w sobie. Kurde tak sie wystraszylam ze zastanwiam sie czy nie przerwac tych szczepien!!!!!!! Co o tym myslicie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Magda strasznie tanio Wam policzyli za ten chrzest tzn menu na chrzest ! U nas to conajmniej 50zł od osoby i bez takiego "wypasu" jak u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Anja ja szczepie normalnie - tak mi poleciły położne i tego sie trzymam...bałam się tych skojażonych bo to jest mega dawka w jednym... xx Młody mi zaczął ulewać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Newt - gratulacje pierwszego ząbka :) xx Claudina - a u neurologa z nią byłaś? może warto poszukać przyczyny? chociaż są i takie dzieciątka jak Twoje i są zupełnie zdrowe! mam nadzieję że i tak jest u Ciebie i szybko się "wynormujecie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Anja a jak to sie okazało ze to akurat od szczepionki skojarzonej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula nie byłam u neurologa, u nas było juz w miarę ok ze spaniem I potem się znów popsuło. Ja myślę że ona jest taka bardzo niespokojna bo idą zęby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
no tanio tanio. chrzest 29 marca. nie wiem troche to meza znajomego zony bar ale watpie ze to ma wplyw na cene to jest po prostu taki bar w ogole z niskimi dosc cenami zaobiady. takie domowe jedzenie w dobrej cenie. a w srodku sala jest dosc ladna normalna wiec sie zgodzilam. dzis bylam wszystko potwierdzic i zjedlismy tam obiad, placek po wegiersku 12zl i byl pyszny placek goracy swiezo smazony.a na cenniku schabowy np i tylko 10zl. maz sie dzisiaj zastanawial czy to sie oplaca w domu obiady gotowac :-) xx mi bartek jak w domu pospi to tez sie zaczyna drzec na spacerze i strasznie sie wkurza jak slonce go razi, przewaznie od tego sie zaczyna placz ale jak w domu go przetrzymam i wychodzimy ze bartek jest calkiem zmeczony to spi wtedy caly spacver i nawet slonce mu nie przeszkadz tyle ze ubieram go i wychodzimy z krzykiem i placzem bo spiacy ale wole chwile krzyku przy wychodzeniu z domu a potem 2 godziny spokojnego spaceru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, ja mam tali mentlik w glowie, ze sobie nawet nie wyobrazasz. Tym bardziej, ze ja Bartka szczepilam a teraz mam takie obawy, ze szok. Wczoraj znalazlam blog, gdzie wypowiadaja sie rodzice dzieci dla ktorych szczepienia skonczyly sie tragicznie ;(. Ja tez mysle, zawsze myslalam, ze Bartus mi strasznie przez szczepienia chorowal. Oczywiscie nie jestem w stanie tego udowodnic, ale po roczky byl non stop na antybiotyku. Co chwile zapalenie droh oddechowych. Przestalam szczepic i jest ok a teraz ma non stop kontakt z dziecmi a wczesniej w domu siedzial i non stop cos lapal. No ale tak jak mowie, to jedynie moje przypuszczenia. Jest taki film Bought, statystyki sa przerazajace :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, i nas na spacerach podobnie. xccc Newt, gratulacje pierwszego forumowego zabka! xxxx Claudina, hehe trzeba Ulcie przeczekac. xccc Malwi, powrotu do zdrowka! xxxx Andzik, mnie sie krotkie fryzurki podobaja ale tez wole dlugie wlosy. xxx Cos tam jeszcze mialam ale nie oamietam co :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek847
Ojej dziewczyny nie straszcie z tymi szczepieniami Xxx Ulcia napewno sie unormuje stawiam ze to będzie jakiś mega skok.Wytrwalosci zycze Xxx U nas spacer bez spania to max 0,5h potem tak jak u was zreszta w domu w łóżeczku spi nawet 3 h a na spacerach max 1 h. Teraz musimy przeczekać do pozycji siedzącej potem znów dzieciaczki będą chciały spacerować dłużej Xxx Tak chrzciny mialam wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej... wiem ze to pewnie nie tu powinnam pytac ale sadze ze Wy jako doswiadczone mi pomozecie. Mam taki problem od 7 dni spoznia mi sie okres.Nie mam jakis typowych objawow ciazowych,jedyne co mnie zastanawia to ciagla suchosc co mi sie wczeniej nie zdazalo. A raczej tylko w dniu spodziewanego okresu a tu juz od tyg taka susza czasem sladowe ilisci takiego przezroczystego sluzu. Raczej okres tez mi sie az tak dlugo nigdy nie spoznial czasem zdazylo sie ze 2 dni ale to tyle. Wczoraj wieczorem robilam test ciazowy. Ale wyszla tylko jedna kreska. Od momentu kiedy mielam dostac okres to hmm "czuje" jajniki nie tak zeby mnie bolalo tylko czuje po prostu tak samo w dole brzucha. Czy sadzicie ze jednak moze to byc ciaza? Bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Gosciu zrób moze jeszcze jeden test ale z porannego moczu. albo idzi do labo i zrób badanie krwi. ono powinno powiedziec prawde;))) xxx My dzis od godziny 7 nie spimy. Malego cos ewidentnie meczy. tylko nie wiem czy brzszek czy zabki. xxx Jakis w ogóle ten dzien do d... ale na szczescie wieczorem zumba;) xxx Kojec super sprawa. maly sie w nim grzecznie bawi a ja mam czas na popchniecie obiadu np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Agagula jak ze spaniem u Miesia? ja malemu zostawiam otwarte okno i odpukac wczoraj ładnie spal. xxx Ja dzis wypucowalam cala kuchnie. a na popoludnie planuje lazienke ale to juz ze synkiem jak wstanie;) xxx no i pogoda dzisiaj nie najlepsza. popoludniowy spacerek stoi pod znakiem zapytania. xxx Ciekawe jak tam Nfocat po operacji? mam nadzieje ze szybko wroci do zdrowia xxx Izus co tam u was? xxx Malwi jak zdrowko u was? xxx repetytorium palka hop hop gdzie jestescie? xxx Marita jak Bartus. gdziie wy sie podziewacie. prosze podeslij mi na fejsa strone tych memlakow co Bartus ma. xxx wczoraj zrobilam male przemeblowanie w salonie. przestawilam stol w inna strone i salon mam jeszcze raz wiekszy jak wczesniej:) a i jeszcze kojec wstawilam a i tak mam mase miejsca:) ale jestem zadowolona z tego. xxx dobra uciekam obiadek wykonczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
Hej, ja wczoraj mialam operacje, niby jest ok ale dren jest straszny, nie moge oddychac przez niego i boli ciagle bo watrobe gdzies podraznia. mam nadzieje ze go dzisiaj wyjma:-) dostalam juz suchary do jedzenia:-) ogolem leze na sali z 2 innymi babkami i wszystkie jestesmy skomplikowane przypadki, ordynator sie smieje ze to Jej ulubiona sala i ze pol siwych wlosow ja kosztowalysmy:-) jedna z dziewczyn tez ma 4 miesieczna coreczke:-) moja laktacja Hmm raczej slabom. Wczoraj nie mialam sily odciagac pokarmu bo po narkozie w ogole nietomna bylam, opowiadalam cos ze piwo pilam i ze na jakims grllu czu ognisku bylam:-) tylko 2 razy wczoraj sciagnelam, poza tym jeslu tak mnie bedaie bolal brzuch i bok to nie ma szans zeby malego przystawic:-( ordynator w ogole powiedziala nam bysmy kogis zalatwily do noszenia dzieci bo nie ma opcji zeby je dzwigac:-( sorry ze tylko o mnie ale.pisze.z telefonu i nie.wiem co komu mialam odpisac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
Cześć dziewczyny. u nas ostatnie 3 dni dosyć ciężkie podejrzewam 4 skok.... Mia nie chce w dzień w ogóle spać, wymaga ciągłej uwagi, marudzi płacze i ciągle by chciała na ręce. Teraz ma właśnie 2 drzemkę ale ciągle się zrywa. Pierwsza była tylko dzięki suszarce i tylko 1 godzinę. Jak trochę będzie luźnej napisze wiecej. Narazie tak tylko o sobie sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat wszystkiego dobrego :-) Xxx Newt gratki zabka. xxx Izka trzymasz się? Daj znać xxx Magda u nas sam obiad tez za ok. 30 by chyba byl. Ja muszę dopytac bo oprócz obiadu chce jeszcze zimną płytę jednak. Obawiam się ze samo ciasto po obiedzie tak jak wstępnie planowałam to trochę mało a nie chce by głupio wyszło. My chrzcimy w 2 dzień świąt. W kościele o 14.30 a w restauracji o 16.30 zaczynamy. .. dziewczyny tez mam pytanie co miałyście w tej zimnej płycie ? Sałatki wędliny pieczywo iiiii? Jakiś alkohol chyba wezmę chociaż wino i piwo no jednak to święta. Ale powiedzcie czy pasuje iść w czarnych eleganckich spodniach rurkach do tego elegancka bluzka jakas rozpinana bo karmie i do tego marunarka tylko chyba musze jakąś kupić no mam 2 fajne ale czarne... a to za czarno chyba jak sama bluzka jasna? Spódnica odpada chce się czuć wygodnie i elegancko. Doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
heja, Andzik - Moesio zasypia o 19 i śpi do 4 potem butla i śpi jeszcze przez 2,5 - godzinki... w południe różnie...czasem po godzince a czasem nawet trzy. Ja mam teraz gorszy etap - jestem jakaś zrezygnowana - nic mi się nie chce, na nic nie mam sił...czekam na cieplejsze dni bo łapie mnie jakaś deprecha :/ idę bo młody stękoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja tez nie mam pojęcia w co na chrzest się ubiore.... Xx Bartek mi w ta noc znowu się dziwnie obudzil o 3 i do 5 postanowili sobie nie spać i tak siedzielismy po cichu żeby taty nie obudzić . Xx Jeju dziewczyny ale sobie przed chwila poplakalam tak się wystraszylam. Bartek nam się zaniosl tak nagle wpadl wplacz i maz mu raz dmuchna nic drugi raz nic i juz nim trochę zatrzasl bo tez się wystraszyl i dmuchnal trzeci raz i Bartek zaplakal odwiesil się. Boże jaki to jest stres i paraliżujący sgrach ...wiem ze to ze zmęczenia bo dzisiaj prawie caly dzień nie spal . W polu dnie 0,5h drzemki i o 16stej tez tyle i bylam z nim na dwóch spacerach i na nich wlasnie pospal po te 0,5 h a potem chwila rozgladania i szybki powrót do domu bo zaczyna krzyczeć. A w domu jak bylo zmęczony i chcialam go ululac do spania to tez zaczyna plakac jakby nie chcial spać wiec na sile go nie iusypialam i tak to się skończylo ze o 19stej mi się bidaczek zaniosl juz bylo taki czerwony ....:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu Magda jak to przeczytałam to zamarłam :( Współczuję, dobrze, że tak to się skończyło. Mój Michu też jakiś niespokojny. Rano jeszcze jako tako ale po południu masakra. Nic nie pasowało, absorbujący na maxa, cały czas musiałam się z nim bawić, nosić, bujać, kołysać a i tak było źle. O 18 znów mi padł. W dzień wstajemy o 6.30, pierwsza drzemka 9 rano - 30 min, druga drzemka ok 12 - 30 min, trzecia drzemka 14-15 - również 30 min, nie więcej. Pewnie dlatego o tej 18 już jest nieprzytomny. Ale co zrobić, jak się budzi? Anja temat szczepień jest kontrowersyjny. Ja szczepie podstawowymi, od początku wiedziałam, że nie chce skojarzonych. Piguła była wręcz oburzona, że się nie zdecydowałam na te 5 w 1 a "męczę" dziecko 3 wkłuciami. Szkoda gadać. W ogóle nie szczepić bym się nie odważyła. Dlatego podjęłam taką a nie inną decyzję. Oczywiście po każdym szczepieniu stresuję się na maxa i modlę się, żeby nie było żadnych odczynów. Do tej pory było w porządku. A powiedz mi skąd Twoja znajoma wie, że u jej córki to właśnie szczepienia tak wpłynęły na zdrowie? Andzik kobieto nie zawstydzaj mnie... Ty codziennie sprzątasz? Jak znajdujesz na to energię?? Masz czasem dzień leniucha i leżysz do góry brzuchem???? :) Safari myślę, że taki strój jak najbardziej sie nadaje na chrzciny. Nfocat wracaj do zdrowia kobietko!!!! Teraz już będzie tylko lepiej. Dzielna babeczka z Ciebie. Miłego wieczorku wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Tez się zaczęłam bać tych szczepień.. U nas nie ma wyboru, są tylko skojarzone i tyle, i na dodatek szczepienie jest obowiązkowe, trzeba zdać dokument do gminy, że się ukończyło, bez tego chyba nawet do przedszkola nie przyjmą. Z tego co czytalam, to te 5 w 1 lub 6 w 1 nie są jakieś niebezpieczne, bardziej chodzi o te późniejsze tzn na różyczkę, świnkę i odrę, że niby te mogą nieść powikłania.. Już sama nie wiem X U mnie Ada w domu mało śpi, ale za to na spacerach nie ma problemu, nawet jak się przebudzi to i tak po paru minutach znowu zasypia :) A w niedzielę byliśmy niemal cały dzień na dworzu i ona przeważnie spala, później to tak na siłę już, kręciła się ciągle ale oczy zamknięte hehe ona po prostu uwielbia wozeczek :) X Andzik fajnie, że kojec się sprawdza :) my też już mamy zamówiony X Nfocat dobrze, że już po :) teraz będzie tylko lepiej, zdrowiej szybko ;) X Safari czarny gajerek zawsze wygląda ładnie i elegancko, wcale nie musisz być ubrana na jasno, moim zdaniem jak dasz jasna bluzeczke, to będzie git ;) X Agagula Ty i depresja ? Jakoś mi nie pasujecie do siebie, głowa do góry! Wiosna już się czai ;) X Magda współczuję przeżycia :/ dobrze, że szybko sobie poradziliscie X Neska u nas też wieczory marudne się zrobiły :/ X Ja w końcu weszlam w jeansy w swoim "starym" rozmiarze :D co prawda strach się schylić, żeby nie poszły na szwach hehe ale i tak się cieszę, bo jeszcze miesiąc temu nawet na tyłek nie mogłam wsunąć :) Dobrej nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy na kolejny konkurs... Tym razem do wygrania mamy piękną chustę od PandaBejbi szczegóły: www.sklep.brzuchatki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Hej my juz od 5.30 nie śpimy. Bartuś się obudził. W ogóle jestem zmęczona i nie wyspana. Cała noc się kręciłam . Dzisiaj chyba go przetrzymam w domu i na spacer wyjdziemy z krzykiem ale może będzie spał dłużej bo wczoraj od samego rana od 6 stej do 19 stej wieczorem spał tylko 2 godziny a to na pewno za mało i był wieczorem strach jak cho.lera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Emilia ale co to znaczy ze nie mq wyboru? To co placisz za kazda szczepionke bo ci kaza??? Ja pierwszego szczepilam 3w1 ale teraz zdecyduje sie na refundowane, najwyzej przejde na skojarzone. Umowilismy sje na szczepienie w srode na rano-zobaczymy co z tego wyjdzie i czy sie uda w koncu zaszczepic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×