Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Nie wiem czy ta łyżeczka kleiku coś zmieniła, bo mały żarłok zbudził się na jedzonko już po 2, ale później pospał ponad 3,godziny i dopiero teraz znowu jemy. Zobaczymy jak nam wyjdą kolejne noce :-) xxx Gosiaczek - w Rossmannie jest Bebilon 1 w saszetkach po 3 złote, to porcja na 180 ml. Dobra alternatywa jak dokarmiasz tylko czasami, nie trzeba kupować całego pudła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Gosia XX Super ze chrzciny takie udane zdjęcia macie na prawde super. Widać na nich jaki Natus był grzeczny. XX Iza No to trafiłaś tez na wielką panią madralinska. Te baby nie które są okropne. Najgorsze ze jedna mówi tak druga inaczej XX Mnie w szpitalu po porodzie dwa dni jak przeniesli nas do innej sali z lampami to pierwszy dzień Bartek nie chciał tam leżeć płakał i w ogóle te okulary na oczach musiał się przyzwyczaić po prostu i noc wtedy była tragedia w ogóle nie mógł zasnąć co chwile się budził i pielęgniarki przychodziły pomoc mi go uśpić a przyszła taka jedna wredna zmiana z taką hamska położną i ona zobaczyła ze jestem przy kości to od razu do mnie odpalila " może pani się już czekolady najadla i dziecko zasnąć nie może brzuch go boli " myslalam ze mnie trafi pierwsze dziecko nie wiedziałam co i jak i juz 2 dni po porodzie rzuciłam się na czekoladę no głupie babsko jak nie wiem i potem cała noc przychodziła z krzywiona gębą bo nie mogła spokojnie posiedzieć tylko do mnie przychodzić. Bardzo źle ja wspominam a Bartuś po prostu tak zareagował na lampy i strasznie się wybudzal własnymi rączkami miał takie odruchu nagle nimi i się straszył sam bidaczek mój a ja wtedy cała noc przy nim płakałam bo mi go szkoda było a jeszcze ta wredna położna doprowadzala mnie do szału XX My dzisiaj na 14.20 mamy badanie bioderek dopiero bo wy już pewnie wszystkie miałyscie co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomnialam się pochwalić ze Bartus juz 4 dni pod rząd jak uśnie okolo 20stej to śpi calą noc albo do 5.20 albo do 6stej. Dziś np wstał właśnie o 5.20 ja tez spioch jestem i takie ranne wstawanie i tak troche męczy ale cieszę się ze Dziubek przesypia calą noc tylko ciekawe jak dlugo tak będzie SPAL czy znowu coś mu się nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
w sumie racja- co bedzie to bedzie :) ale lekarze z tego co ludzie mowia i my tutaj piszemy top jakies dziwne podejscie maja i lubia straszyc. Nie wiem czym to jest powodowane? bo na serio takie glupoty czasami opowiadaja ze az glowa boli:) xxx magda gratulacje przespanych nocek:) xxx newt napisz jak kolejne noce mijaja :) u nas butelki tommee tippee closer to nature wiec sa chyba w miare ok :) xxx iza ehheeh dobrze ze nie dajesz sie im zmanipulowac i trzymasz sie swego :) bycie konsekwentna kiedy kazdy mowi co innego i daje dobre rady jest trudne:) xxx Ags Twoaj Emi w ogole aparatka jest - wiekszosc dzieci tutaj nie lubi na brzuszku, nie chce sie przewracac a ona wszytsko na opak :) indywidualistka mala:D xxx claudina ehhhe fajnie :") a jak u was noce?? xxx u nas noc dzisiaj lepsza- maly zasnal o 21, pobudka o 2, 30 , kolo 5 i 7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Newt współczuję nocy :/ ale jest nadzieja, że będzie lepiej :) X Kasica fajnie, że basen wypalił , no i ten gril ... mmm :) X Neska zdrowka dla Was X Repetytorium ja też nie miałam jeszcze @ ale też nie czuję żadnych objawów na jej przybycie :) a te oznaki ciąży to pewnie bardziej w Twojej głowie siedzą :) X Safari i ja nie pomogę, myślę, że lekarz powinien to zobaczyć. X Agagula ja to się zastanawiam jak ten katar w takich ilościach i tak szybko się produkuje.. He a sprzedawać też bym mogła, tylko watpię czy byśmy kupców znalazły hehe ;) X Nfocat moim zdaniem to laktator przez tydzień podtrzyma laktację, nie przejmuj się tym tak, będzie dobrze ;) X Iza rety co za lekarz Ci się trafił upierdliwy :/ u mnie Ada też jakoś dużo nie waży ale lekarka mówiła żeby koniecznie po 6 m-cu rozszerzać dietę, bo nie ma nic lepszego jak mleko mamy itd. A co do blizny to nie pomogę, ale może jeszcze ciągle się goi i dlatego pobolewa.. No nie wiem ;P X Gosia fajnie, że chrzciny się udały :) no i super pomysł z tymi kontami dla dzieciaków ;) X Magda ale wredna piguła Ci się trafiła, ja na tą czekoladę bym jej odpowiedziała, że 3 wsunelam ;P A tak apropo to tutaj jest takie podejście, że jeśli w ciąży jadlaś wszystko to i przy kp możesz jeść wszystko, i że jak dziecko ma mieć kolki to choćbyś suchy chleb jadła to kolki będą. No i nawet w szpitalu raz na śniadanie były kanapki z czekoladą hehe , a Adusia kolek nie miała :) X Co do bioderek to tutaj nie robią USG, lekarz na każdej wizycie tylko obmaca i powygina i tyle... Trochę mnie to martwi, że w pl jest to obowiązkowe a my nie mialysmy X My dziś wieczorem mamy szczepienie brrr :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasica00
hejo :) ale produkujecie tych stron:) ja pisze z wyrka bo i mnie przeziebienie dopadlo:( moj wziol sobie dzis wolne i bedzie zajmowal sie malym a ja bede sie wygrzewac:) narazie zrobil pyszne sniadanko:) chodz nie wiem czy malego nie zarazilam bo jak narazie to spi jeszcze ze mna:) trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
cześć Laseczki! Andzik - kanałówkę musiałam dokończyć bo w ciąży zaczęłam ;) dentystę mam fajnego - cały czas śpiewa ;) xx Nfocat - będzie dobrze! uda Ci się :) xx Kasica - basen fajna sprawa - ja też się w końcu wybieram bo przez te przeziębienie musiałam przerwać - tylko ja chodzę do naszego "naturalnego"basenu Bałtyckiego ;) xx Ags - mała gwiazda Ci rośnie :) fajnie :D xx Izulinka - Kobieto moja kochana - jakbym ubrała Miśka na biało i położyła na białym kocu - to długo bym go szukała ;) on jest taki blady - ale ja wiem że ma to po mnie - więc lekarka bzdury Ci opowiada! Fajnie, że masz skierowanie na krew - nie zaszkodzi - nam też dała bo Misiek powoli przybierał - i wsio jest oki -- taki jego urok :) zresztą doktorka sama powiedziała że rośnie mi długie i szczupłe dziecko ;) a wprowadzanie stałych posiłków wcale nie jest takie łatwe i proste...chociaż u nas już są postępy i w jedzeniu i w pluciu :D xx Newt - kurczę ja właśnie chcę zacząć zagęszczać - i zastanawiam się jak najlepiej do tego podejść...chyba zrobię tak jak Ty :) xx Gosiaczek - no i jest nasza Gwiazda :) normalnie nie mogę się zawsze na Ciebie napatrzeć :D Super że chrzciny się Wam udały! co do diety - dasz radę - choć i tak uważam że super wyglądasz!!!!! xx Anja - co u Was dziewczyny?? jak odchudzanie? ja mam +2 od ostatniego ważenia...czyli +8 sprzed ciąży ;) spacery mi nie służą bo za dużo na nich jem :D hehe xx umówiłam się z fdunfelą na kawę - posprzątałam, syna ululałam i zaszalałam - otworzyłam mega pakę chipsów zielona cebulka...i kuźwa okazało się że jesteśmy umówione na jutro....moja głowa szwankuje...i muszę zjeść sama te chipsy :P xx a ja już miałam tyle @ że mam dość :( xx Magdalenka - powodzenia na usg :) my już byliśmy 2 razy :) xx Emi - powodzenia na szczepieniach - będzie git! :) xx Kasica - zdrówka! też bym z chęcią zaległa w wyrku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny moja 3,5 miesieczna córka ma katar od tygodnia. biały wodnisty stosujemy inhalacje,kropelki nasivin,wit c,calcium co jeszcze mozemy zrobic?oczywiscie odciagamy. aha mamy jeszcze masc majerankowa. kiedy to minie? juz raz katar poszedl na oskrzelka jak mała miała 4 tyg;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emila Agagula Dzieki . A te bioderka to do przychodni calkiem gdzie indziej idziemy niż nasz pediatra ale watpie ze to będzie USG . Po prostu specjalista go trochę pomaca bo bioderek jesz cze w ogóle nie mial sprawdzanych a USG to chyba juz robią jak cos jest nie tak nie wiem. Xx Kur de rano p**dzi..lo ze śniegiem a teraz slonce wyszlo ale dalej tak wiatr szaleje ze podjade do tej przychodni autobusem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brrrrr muszę iść po Oliwcia do szkoły a tu wieje i sypie śnieg ze świata nie widać ,chyba sobie odpuszczenie wózek i wsadze małego w fotelik choć on go tak nienawidzi ze jak tylko go widzi to juz płacze Xxxx Newt matko dziewczyno z nieba mi spadlas ja nawet nie wiedziałam ze takie cos jest jutro jade do bielska to wstąpienia do rossmana super pomysł i dziękuje ci bardzo 🌻 Xxxx Magda ja bym się navtakie cos odgryzla wredna baba nie dość ze kobieta po porodzie dla dziecka by życie oddala a ona z takim tekstem trzeba jej było nogę podłożyć. Powodzenia na bioderkach i gratuluje nocek Xxx Emila powodzenia na szczepieniu Xxxx Agagula skleroza nie boli tylko czasami za kare trzeba się chipsów najesc :p Xxx neska, kasica zdrowia dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Gościu jeśli kp to wpuszczaj swoje mleko, po 3 kropelki , 3x dziennie. Mi było ciężko się przełamać ale warto było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu dobrze Emilia mówi ze możesz jeszcze swoje mleko. Nie wiem czy sa jakieś określone normy ale tu słyszałam że można nawet co pół godziny dawać i ja dawałam jak tylko była okazja. Iza kurcze nasze niunki z tego samego dnia Twoja waży jedynie 10dkg mniej. Byłam u lekarza tydzień temu ważył i mierzył. Ja nie wiem skad to niechęć lekarz w Polsce do karmienia i wgl. Tutaj jak słyszą ze się karmi piersią to gęba uśmiechnięta od ucha do ucha ze super i w ogóle. Lekarz mowil.na ma temat karmienia tyle ze.... narazie skoro małej to wystarcza ma jeść mleczko. Jeśli zauważymy ze bardzo zaczyna interesować się tym co my jemy to wtedy pomyśleć nad rozszerzeniem diety nie wcześniej. Mówił ze 4-6 miesiąc powinno to nastąpić ale nie spieszyć się bo i po co mleko matki jest the best. Dawać najpierw po troszkę warzyw i mleko pl tym k tak 1 posiłek w ciągu dnia później całkiem wykluczyć 1 środkowe karmienie i dawać warzywka. A dopiero później jak warzyw poprobuje to owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Gościu - bardzo dużo tego stosujesz na katar jak na takie małe dziecko - ja bym poszła do lekarza. My na tą chwilę stosujemy tylko sól fizjologiczną + odciąganie...ale katar u niemowlaków jest niebezpieczny :/ mam nadzieję że wyjdziecie z tego cało! xx Gosia - dobre powiedzonko ;) hehe uśmiałam się - a czipsy już prawie kończę ;) xx u nas niby słońce wyszło - ale pogoda jest na tyle "dziwna" że mój maly Barometr jest dziś delikatnie mówiąc nieznośny ;) xx dziś pierwszy raz jadł jabłko z marchewką - mina bezcenna - potem podeślę foto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasica u wszystkie chore mamusie i dzieciaczki zdrowia dla Was. Xxx Magda to trafiłaś na wredna babe. Xxx Emilia ja też w ciąży jadłam wszystko i teraz prawie Wszystko juz jem poza straczkowymi i kapusta.. jem juz nawet jaka cebulę i kukurydzę czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
hej dziewczyny ale jestem dzisiaj przetracona;/ dostałam okres ale na szczescie brzuch mni nie boli. ale ogólne samopoczucie nie najlepiej. wieczorem cos skrobne jak dojde troche do siebie. a do tego okropna pogode mamy i chyba słabe cisnienie jest bo oczy sam mi sie zamykaja;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Cześć Dziewczyny:) Przysiadłam teraz na szybko do komputera to coś naskrobie. Niestety nie odwołam się do każdej, po imieniu, bo nie pamiętam, przepraszam z góry:( x O co chodzi z tym zagęszczaniem mleka? Żeby dziecko spało całą noc? ze względu na ulewanie? czy ze względu na mały przyrost wagi? x Gosia, super że po chrzcinach, my 15.03 odprawiamy małej:) i chce mieć to już z głowy hihi:D Fajne włoski, super fotki i extra prezenty:) x Magda, szwagierka masakra, ja sama mam wyrzuty po parówkach a co dopiero dziecku podac... a jeżeli chodzi o słoiczki to nie wypowiem się bo nie znam składów, ale raczej ich kupować nie będę. x Claudina, Iza też już zamówiłam książkę BLW, także będę się szkolić:) x ehh ta służba zdrowia, szkoda gadać:/ x okresu też nie mam, nie ubolewam;) x gosciu, ja na katar u małej stosuje nasivin, inhalacje, nawilżam powietrze, maść majerankową i odciągam, witminke c podałam dwa razy, i też zakrapiałam mleczkiem... niestety nadal się go do końca nie pozbyliśmy... i jestem już wściekła! x laktator da rade:) laktacja się tak szybko nie skończy, moja koleżanka tylko odciągniętym mleczkiem wykarmiła syna:) x słodycze mną zawładnęły, masakra:( x Kasica, zazdroszczę basenu, my też pojedziemy jak się wykurujemy, znaleźliśmy już odpowiedni basen dla takiego dziecka, bo niestety nie każdy się nadaje, strój jest, także czekam z niecierpliwością:) x x Ags, Emi wymiata:) Zdolne dziecko nie powiem;) x Marysia, w nocy śpi różnie raz budzi się na jedzenie 2 razy, raz 3 a raz 4 nie wiem od czego to zależy... może to ten katar... nadal jednak zasypia już prze 19 a wstaje przed 7 także w gruncie rzeczy chodzę wyspana. W dzień mamy od 3-4 drzemek po godz a jedna popołudniowa 2 godz. Posiłki będziemy wprowadzać po ukończonym 6 miesiącu, i już jak o tym myślę to mam dreszcze ten cycuś to jest jednak wygodny:) Maryś nadal ulewa i często jak ja położę na brzuszek to wymiotuje...:/ Jeżeli chodzi o zabawę to dużo czasu spędza na brzuszku wpatrując się w zabawki, nadal jednak lubi jak jestem blisko, dosyć szybko się nudzi i bez zmian kombinuje jak by ją zabawić... Ruchowo jakoś stanęła w miejscu nawet przestała się obracać z brzuszka na plecy, a umiała;/ ale nie przejmuje się tym dam jej czas:) x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia Ja tylko teraz zaluje ze bylam wtedy tak przejęta i przerażona i zmęczona i ze nic jej nie odpyskowalam. Ale bylo minelo juz jej nigdy nie zobaczymy na szczęście. Xx Byliśmy na bioderkach i wszystko ok dziś bylo tylko macanie rękami a USG jednak tez ma być ale dopiero dal doktor skierowanie i mamy się umowic . Bartek bylo bardzo grzeczniutki i nawet się Cieszyl jak doktor mu nóżki zginal :-) Xx Teraz mniej przyjemna wiadomość ....jutro mamy szczepienie. Juz się boje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia jutro Magda w takim razie. Xxx Ja właśnie wracam od dentysty bo mi się plomba ukryszyla w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda dobrze ze z bioderkami wszystko ok. usg to tylko formalnosc. u nad bylo tylko usg miedzy 4-6 tyg zycia i bylo wszystko ok. xxx Safari mnir tez czeka dentysta. xxx ja dostalam okres. drugi od porodu. i czuje sie podle. xxx Jutro w gosci idziemy sasiada malutkiego zobaczyc xxx I obiad tez na jutro mam zrobiony. golabki sie wlasnie pieka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
I Leon odkryl dzisiaj ze ma nogi. Lapal sie za stopki. przesmieszny widok;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Kasia zdrowka :) X Agagula Ty głodomorku! Hehe ;) X Safari u nas identyczne podejście do kp , dziś pani z recepcji gotowa była mnie usciskac, że kp hehe. A co do jedzenia to ja wszystko jem , już nawet nie zwracam uwagi czy kapusta czy czosnek, a ostatnio jadlam fasolę szparagowa w duuuuzej ilości , uwielbiam ;) X Malwi może Marysia ma skok, skoro stanęła w miejscu " ruchowo " ,to normalne :) X Magda powodzenia jutro! X Andzik może jutro już będzie lepiej :) a obiad pychotka, na pewno niebawem zrobię gołąbki ;) X Na szczepieniu dziś było lepiej niż za 1-szym razem, tylko jedno wkłucie i trochę płaczu uff :) jeszcze tylko jedno przed nami i narazie będzie z głowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. Dzisiaj postaram się chociaż nie plakac. Idziemy na 16.20 Xx Emila fajnie ze u was szczepienie gladko poszlo. U nas będę 3 klucia. Xx Andzik mój Bartek juz od 2 tygodni gdzieś odkryl swoje nóżki. Najpierw zadzieral do gory i patrzyl co to, potem podciagal bliżej za spodenki, a teraz juz łapie za stopki i się bawi. Slodki widok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda powodzenia na szczepieniu;) xxx Emilia dobrze ze po szczepieniu wszystko w porzadku;) xxx My dzisiaj bylismy zobaczyc malego sasiada i tak mi szkoda maluszka bo ma straszne baczki i wzdecia. Poadzilam im te kropelki co Leon ma i maja z nim dzisiaj do dr jechac . W nocy budzi sie co godzine a w dzien praktycznie wcale nie spi a ma 2 miesiace dopiero. a okruszek taki ze szok. a do tego strasznie ulewa. xxx Mnie sie dzisiaj leje jak z kranu brzuszek pobolewa ale i tak jade na zumbe;p. xxx Ide na obiadek poki moj Ksiaze jeszcze spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Magda jak po szczepieniu? X Andzik szkoda tego maluszka sąsiadów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. No ja nie plakalam chociaż juz bylo bardzo bliskoblisko . Bartus plakal bardziej niż ostatnio :-( potem poszlismy z nim na spacer pospal troche . Niedawno go wykapalam szybko nakarmilam i siedzimy spokojnie. Dalam mu czopek viburcol zrobilam sobie kawę i czekam jaka będzie noc. Xx Bartus mierzy 63cm i wazy prawie 6600kg :-) pani doktor go ogladnela powiedziala ze super chlopak i poszlismy się kluc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Heja:-) Malwi jak nasza Merry? Dawaj foto:-) Xx Madzia - bylas dzielna? A Bartus? Xx Andzik - ty nasza rokendrolowa zumbowiczko:-) nawet okres Ci nie straszny:-) Xx Ags - super ze Emi juz tak nie ulewa! Xx Anja - kobieto czemu Cie tu zrobilo sie tak malo? Czyzby Hania stanela juz na nogi i biegacie ;-) mam nadzieje ze wsio oki... Xx Poprzedni post mi wpierdzielilo bo cos wcisnelam...musialam odreagowac;-) Xx Czy Wasze pocîechy tez maja miekkie uszy?:-) mojemu non stop sie zaginaja :-P Xx Marita a co u Was? No i chce kota!:-P Xx Izus - jeszcze jestescie w trzypaku? Xx Zgrzeszylam dzis...zjadlam pizze :-P Xx Jak zdrowko u chorych istot tego forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Hej;) Agagula, niech Ci pizza lekka bedzie;) X Magda, dobrze, ze juz po szczepieniu oby noc była ok:) X Andzik, za cholerę na zumbie nie umiałam ogarnąć tego machania rekami, o co w tym chodxi;)? X Mery ma katar okrutny... Ale byłyśmy sie odsłuchać u lekarza i jest czysto na szczescie:) X Claudina co u Ulki? X Anja, przyłączam sie do pytania Agaguli co u Was? X Agagula, zara na fb wrzuce co nieco z dzisiaj:) X Kolorowych snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×