Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość newt
Nie cierpię pisać na telefonie! Wlaśnie cośoś niechcący nacisnęłam i zniknął mi cały post! No to teraz w skrócie p9ki coś pamiętam. Dzięki za odpowiedź co do rozszerzania menu! Miałam taką nadziej3 że już po czwartym miesiącu będę mogła zacząć. xxx Mamitka - u nas dość podobnie, z tym że najczęściej są trzy butle.dziennie a piersią na żądanie. xxx Zimowamamo - łącze.się w bólu. U nas od dwóch dni tragedia, Adaś z rąk nie schodzi. Nawet przy jedzeniu się ws ieka, później pół mu się uleje i za chwilę znowu płacz bo głodny. Jedynie na spacerze mam z nim spokój. Mam nadzieję, że.szybko to naszym dzieciaczkom minie i znowu będą kochane ;-) xxx Nfocat - rzeczywiście masz co nosić! U nas na ra ie 6600 i też już ręce mam do podłogi ;-) xxx Andzik - ja będę zaczynać od słoiczków, bo nie mam zdrowia sama gotować takich małych ilości, a poza tym też się boję chemicznych warzyw i owoców. Na szczęście latem będę już miała jedzonko z własnego ogródka, ale do tego czasu jednak słoiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc, tez ostatnio mi jakos czasu na wszystko brakuje a, ze dwa ostatnie dni spedzilam w przychodni to juz calkiem mam ze wdzystkim zaleglosci. xxxx Palka, strasznie mi przykro ze cos takiego przdazylo sie Majeczce. Duzo zdrowka dla niej. Musialas sie strasznie syrachu najesc :(. Oby nic takiego sie juz nigdy nie przydazylo. xxxxx Safari, te sliwki w boczku sa pyszne. Zawsze je robie jak mam gosci a i jak do kogos ide to znajomi mnie prosza zebym przyniosla ;) xxxxx Kasia, wielki dzien sie zbliza. Ja tez nie dalabyn rady z dieta. Podziwiam Magde. xxxxc Magda, moj Bartwk tez mi takie akcje robil. zawsze na spacerze musialam miec nosidlo w pogotowiu. Minelo mi jak sie do spacerowki przesiadl. xxxxxx Zimowa, niezly ten Twoj Tymek jest. On mi mojego Bartka przypomina z tego co piszesz i co widzialam. Straszna pociecha ale roboty przy takim i netwow strasznie duzo jest. xxxxxxx Gosia, dolaczam sie do prosby o foto. xxxxx Andzik u nas ulewanie zaczelo sie jak mala miala 3 tyg a teraz jest gorzej niz wczesniej. Zmniejszylo sie na jakis czas ale wrocilo. Od dzis zaczelam podawac lekarstwo, bo lekarka stwierdzila, ze nie ma malej juz co meczyc, szczegolnie, ze malo przez to przybiera. xxxx Wczoraj wazylam Emilke. Ma 6,200 kg. Od kilku dni jest marudna i noce tez nienajlepsze. Brytyjska sluzba zdrowia i caly ten system to strata czasu. Zanim sie czlowiek po durna recepte do lekarza dostanie musi sie wystac w kolejce do pseudo specjalistow. I tak wczoraj np. poszlam do doradcy zapytac o ten refluks i on stwierdzil, ze Emi go ma i potrzebuje lekarstwo ale on wypisac nie moze, bo od tego jest lekarz. Ok. Pytam go o Krem na Emilkowe policzki, bo ma suchej i on tez nie wie, bo od tegi jest farmaceuta :/. Smiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ags a ile Ci mala przez miesiąc przybrala??bo wydaje mi sie,ze wagę ma ok teraz. Na jakiej podstawie ten refluks jej stwierdzili,tylko objawy czy usg miala? Wspolczuje tej sluzby zdrowia:(u nas ulewanie minelo,tfu tfu,po delicolu. Czasami sie zdarzy,ale bardzo rzadko. Choc czesto jej sie wszystko podnosi,beka mocno i dostaje czkawki. xxxxx Pałka,wspolczuje przezyc,straszne:(na szczęście wszystko jest juz dobrze!!!!ucaluj Malutka:) xxxxx Safari ja lubię robić faszerowane jajka lub pieczarki:)wybierz nieduże,odetnij nóżki,nafszeruj mięsem mielonym i smaz jak schabowe w panierce-pychotka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ja starszej dawalam sloiczki i sama gotowalam,roznie:)dietę jej po 6m.zaczelam rozszerzać. Claudina starsza podrzucamy dziadkom oni bardzo chętni:)ale mlodsza za mala,z butli nie je,zresztą bym jej nie zostawila:)starsza zaczelam zostawiać jakoś 1,5roku miala.teraz bym sie za bardzo denerwowala . Ost mielismy wolniejszy wieczór,to sobie film obejrzeliśmy haha:) ni i maruda sie naspala cale 20min. Najbardziej mnie wkurza to,ze ona w dzien nie spi,tylko na spacerze i tak nie zawsze!!!:(a tez teraz uwagi sie ciągle domaga i nie sposób zrobić czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Haha Repetytorium moje zycie tak wyglada od 3,5 miesiaca :D I ostatnio jesteśmy już zupełnie nierozlaczne bo obraziła się na butelkę i nawet jak odciagne mleko to nie dam rady jej zostawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
dziewczyny moj bartek tez kilka minut polezy sam bo akurat sie gdzies zapatrzy a potem juz trzeba do niego gadac. xx ja mam znowu inny problem teraz z synem. i pytanie czy sa smoczki o ksztalcie smoczka od butelki bo bartek jak usypia to chce miec butle ciagle w buzi od kilku dni tak jest. juz prawie spi zje wszystko ale sie kreci to daje mu smoczka a on wypluwa krzywi sie i rozbudza a dam mu ta pusta butelke to sobie ja ciamka i spi nie wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Moja laska opanowala przewrot na brzuszek :) :). No to sie pochwalilam, reszta pozniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Ags Emi jest naprawde niesamowita! Agagula a gdzie ten ekobazar i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Aga super tez bym chciala zeby Leon juz tak sie obracal. jak na razie sie na to nie zanosi. dzisiaj w nocy podpieral sie nozkami i dupke do gory ppdnosil;') na bok sie tez nie raz obruci i na tym koniec xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej co tu taka cisza;-)? mam pytanko do doswiatczonych mam. czy zageszczalyscie mleko maluszka na noc? jesli tak to jak to u was wygladalo i czym zageszczalyscie? bo dzisiaj mnie moja mama pytala o te sprawy a ja w tym temacie zielona. xxx no i wyczytalam gdzies w necie ze najpierw powinno sie podac jablko bo lepiej na kupki wplywa i teraz nie wiem czy lepiej jabklo czy marchewka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Andzik - ja starszego karmilam mm i po 4 miesiącu dosypywałam mu do wieczornej butli trochę kleiku kukurydzianego, albo kaszki ryżowej, ale kaszkę niezbyt często bo zatwardzała kupę. Najpierw dosypywałam łyżeczkę później stopniowo coraz więcej. A przy wprowadzaniu nowości zaczynałam od.marchewki, jabłko było później. Przy problemach z kupa dawałam częściej wodę do picia, lekarka mi doradziła,żeby podawać wod3 zwłaszcza rano jeszcze przed jedzeniem. Jak to nie działało to pomagała suszona śliwka ze słoiczka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mG_pl
www.MartynaG.pl - blogowa mama zaprasza do swojego internetowego kącika - od ciąży aż po wychowanie małego człowieczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik, ja nie pomoge z rozszezeniem diety, bo raz, ze malo pamietam a dwa, ze Bartek jak juz piers przestal ciagnac to nigdy mm nie chcial, wiec i zageszczac nie bylo co ;) xxxx Repetytorium, oni tu usg w oczach maja i nie potrzebuja robic ;). A tak serio to wszystkie jej obiawy na to wskazuja. Dwa razy nawet zademonstrowala jak wymiotuje temu doradcy. Oby ten lek pomogl. Jest jakby lepiej tylko kupki zielone i takiw zbite jakies. Ale miśka zadowolona ;) xxxxx Ja tez wiecznie wdzedzie z Emi. Jutro umowilam sie na obiad z kolezankami z pracy, ale nie wiem jak to bedzie. Najwyzej bede wracac na urwanie glowy ;) xxxxx Kasia, jak Adi po szczepieniu? xxxxx Safari, jak w Niemczech wyglada ta epidemia odry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, nie znam sie na smoczkach ani butelkach ale nie pozwol malemu zasypiac z butla. Moja kuzynka tak corce pozwalala bardzo dlugo spac z butla z mlekiem i w wieku 2 lat jej dziecko mialo jedynki jakby jej ktos pilnikiem spilowal :(. Pozniej ciezko malucha oduczyc takich nawykow. Mam nadzieje, ze uda Ci sie przeforsowac smoczek jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
hej dziewczynki;) ale miałam ciezka nic;( od 4 nie spalam bo to sie mały troche krecił a to pies w kotlowni szczekał a to mezu chrapał. no masakra jakas. mały w koncu zobil kupke w nocy;) xxx Nawet nie mam weny na pisanie, zas sie odezwe. milego dnia;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska851
Hej piekne. Andzik łącze sie w bolu. Ja prawie cala noc nie spalam. Michal mi sie rozchorowal. Rano mial 38,5. Wlasnie czekamy na lekarza. Bidulek moj kochany :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Claudina - hala olivia parking od ul. Bazynskiego. Gdansk, grunwaldzka 470. Czwartek 14-19 i sobota 9-14 :-) kupujesz bezposrednio od rolnika:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ags wlasnie wiem o tym dlatego was pytalam o smoczek inny podobny do butelki. wszedzie np na herbatkach pisze zeby nie dopuszczac do dlugiego trzymania smoczka od butelki w buzi dziecka poza chwila kiedy pije czy je bo to prowadzi do prochnicy. nie wiem kupilam mu wczoraj smoczki z Lovi takie okragle bardziej wlasnie a nie sciete od spodu tak jak mialam w pierwszym smoku i jak usnie to oczywiscie zabieram mu butle. on tak ma w dzien przy drzemkach w nocy sie naje i usypia normalnie nawet bez smoczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek wlasnie ma 2 drzemke ja wysprzatalam sobie mieszkanie cale a do obiadu nie mam weny kompletnie. zimno cos sie dzisiaj zrobilo. xx aha dziewczyny ostatnio kupilam bartkowi hebratke koper wloski z jablkiem i tam pisze od 4 miesiaca bo jablko. wczoraj w lidlu z mezem rozmawialismy z taka fajna babka ktora tam pracuje i ma dwie cory o bartusiu i karmieniu itd i ona do mnie zeby tak sie wszystkim nie przejmowac ze od 4miesiaca itd . tak wiec zaparzylam mu wczoraj ta herbatke wypil okolo 80ml przez dzien i do dzis nic mu nie jest. w ogole gadala ze ona przez 2 tygodnie podawala marchewke brokuly i jablko takie delikatne bez niczego zeby zobaczyc reakcje dziecka a potem juz sie nie cackala tylko te zupy warzywne co sobie gotowala i mezowi z przyprawami itd miksowala potem dziewczynom i normalnie jadly. mowila tez jak dziecko bedzie troszke starsze zeby nie podawac zadnych tych sokow kubusiow i danonkow. najlepiej zwykly serek homo. nie wiem czemu danonki nie ale o sokach kubusiach juz kiedys ogladalam program w telewizji ze maja jakies sztuczne gow.niane skladniki ze potem dzieci jesc nie chca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe a meza siostra to jak jej cora miala troszke ponad pol roczku tojuz jej parowy podawal. pamietam to jak dzis jak mala to ciamkala i wszedzie w kolo byly robabrane parowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
widac ze week na forum;-) My mielismy dzisiaj spokojny dzien. Leos grzecznie bawil sie na macie. polezelismy na brzuszku. bylismy na spacerku. i tak jakos dzien zlecial. xxx Magda parowki to najgorsza rzecz jaka mozna dac takiemu malutkiemu dziecku:-/ xxx Leos jutro konczy 4 miesiace;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik ja sie w szwagierki karmienie nie wtracalam jak dawala to dawala tylko napisalam ze mala miala ponad pol roczku troche i juz te parowki jadla. wiem ze parowki to jeden wielki smietnik resztek chyba ze jakies drogie gdzie jest 80% miesa i to najlepiej drobiowe. xx no prawda widac ze weekend. jest niedziela a my juz pijemy kawe bo Bartus sie obudzil o 5.30 no ale pierwszy raz spal cala noc bo pobudek innych nie bylo. spal od 20.30 do 5.30 ciesze sie bardzo ale wstajac o 5.30 i tak czuje sie zmeczona i glowa taka ciezka jakbym pila pol nocy xx dzisiaj moze pojedziemy w gory do tescia zobaczyc pochodzimy sobie z malym i odwiedzimy dziadka od strony taty bo jego Bartus jeszcze nawet nie widzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasica00
hej laski pisze z telefonu wiec tak kruciutko:) ags Adi po szczepieniu super nie byl marudny ani nie plakal poprostu rewelka :) dzis idziemy pierwszy raz na basen zobaczymy czy mu sie spodoba :) ja bylam wczoraj troszke poplywalam i naladowalam akumularotki :) milej niedzieli mamuśki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej Laseczki wlasnie mi kolezanka pazurki zrobila;-) jak to humor poprawia:-) a i zapomnialam wam sie pochwalic ze za tydzien ide na dzien kobiet z kolezankami. xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
jezuu dziewczyny ja juz nei wyrabaiam w piatek o 1 w nocy po 5 godzianch okropnego bolu znowu wyladowalam na sor , chcialam zeby mi dali cos przeciwbolowego bo juz nie wyrabialam po tylu godzinach a lekarz palant jeden bezczelny do mnie z tekstem ze ja nie szanuja ich pracy bo o tej godzinie przyjezdzam!!! spal kretyn jeden i wstawac mu sie nie chcialo!!!! ale dali mi jakies zastrzyki , na pytanie co to odpowiedzi nie uslyszalam.... malego nakarmilam po 9, 10 godzinach od podania leku, ale i tak sie boje ze te wszystki leki no spy itd mu szkodza :( xxx a dzisiaj w nocy maly budzil sie co godzine! taki mily byl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Nfocat ale na chama trafilas. nie nawidze takich lekarzy. jego usranym obowiazkiem jest Ci pomoc a nie jeszcze opieprzyc ze go budzisz. no i wspolczuje tego bolu. ale juz cora z blizej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
heja, Andzik - 100lat dla Leosia w 4 miesiącu ;) xx Nfocat - co za jełop - niech mu za kare przez miesiąc nie stanie :P xx Kasica - super że Adi taki dzielny :) xx my byliśmy u neurologa - ponieważ poszliśmy w nadziei że ktoś nie przyjdzie i wejdziemy w "okienku" - czekaliśmy 3 godziny...ale udało się... i tak w wielkim skrócie - mój synu wg mnie rozwija się prawidłowo, nie przewraca się z brzuszka na plecy ale nigdy się tym nie przejmowałam...a pani doktorka po badaniu stwierdziła że jego lekkie wygięcie zawdzięcza położeniu pośladkowemu w trakcie ciąży i gdyby raczkował przez 2 miesiące to by sam się skorygował...ale ona uważa że to moje dzieciątko bardzo szybko się rozwija i szybko stanie na nogi i dała skierowanie na ćwiczenia - więc jestem zadowolona. Cieszę się że tam trafiłam bo ona stwierdziła że Misiek jest nawet na poziomie 6-7 miesiąca - pomimo iż się nie przewraca - ma jeszcze na to czas :) xx dziś była marchewka z pietruszką - jadł aż mu się uszy trzęsły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Agagula ile dokladnie na twoj Miesio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
4 miesiące i 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Nfocat współczuję lekarza na którego trafiłaś. Niestety hamstwo pomylilo zawody XX Agagula Super ze maluszek się tak świetnie rozwija. Marchewka z pietruszka mniam mniam. XX My pojechaliśmy do ojca mojego męża i właśnie wracamy. Bartek śpi w aucie i niestety nie poznał dziadka bo go nie było. Za to byliśmy u cioci która Bartek tez pierwszy raz widział i był b. Grzeczny. Uśmiechał się i gaworzyl do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×