Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość Arla
Hej dziewczyny po dosc dluuugiej przerwie :) Wiem ze w sumie prawie sie nie odzywalam to tez mnie za bardzo nie znacie :) xxx Madzia i Kasia- moj Alan tez dzisiaj konczy 5 miesiecy. Takze najlepszego dla naszych chlopaczkow :D xxx Tez mysle Madziu ze moze to byc od truskawek. Ja sie wlasnie balam mu podawac nawet soku z truskawek mimo ze mam zrobiony z ogrodka od mojej mamy xxx Moj maluszek to jest jakis anty-sokowy. Nie chce pic ani wody ani zadnych soczkow. Mysle ze poprostu tego nie potrzebuje skoro wypycha jezykiem a nawet jak podam lyzeczka to wypluwa:D xxx Anja- menu swietne. Jestem swiezo po chrzcinach i mialam podobne menu tzn obiad z zupka, pozniej tort z ciastami oraz przekaski. Mialam male bo na 15 osob ale moj synus zebral naprawde duzo pieniazkow. nie ze sie przechwalam bo to nie o to chodzi ale ciesze sie ze goscie tak go obdarowali. dostal 3800 i mysle nad otworzeniem mu konta. czy ktoras z Was ma moze jakas lokate badz konto dla dziecka i powie mi jak to wyglada? xxx Kasiu zdrowka dla malenstwa. Jesli chodzi o kaszke, ja kupilam mu kleik le nie mam odpowiedniego smoczka i jest wielki ryk bo nic nie leci wiec zrezygnowalam. Mlody niestety nie przesypia mi calej nocy. Budzi sie ok 1-2 a pozniej 4-5. Klade go spac o 20. xxx Co do mieszkan. My tak jak wczesniej wspominalam przeprowadzilismy sie do naszego nowego m :) mamy 62 m2- 3 pokoje :) ale tez juz myslimy o takim z ogordkiem dla Alana. Z mezem mamy pomysl zeby wziac kredyt na szeregowke a to ze mamy kupione za gotowke wynajac i zeby nam ktos splacal kredyt. Nrazie to sa plany ale moze cos z tego wyjdzie :) xxx repetytorium- ja niestety mialam tylko umowe do dnia porodu. chodz moj manager firmy ( pracowalam w spedycji) zapewnil mnie ze bede miala powrot. Nie wierze mu zbytnio ale zobaczymy. Mialam tez pomysl z moja mama na otworzenie przedszkola. Moja mama ma obok domu dzialke na ktorej mozna byloby wybudowac przedszkole ( jest ona nuczycielka klas 1-3) ja tez mamskonczone studia pedagogiczne wiec super pomysl. Zaczelysmy sie dowiadywac ale poki co nie ma programu na dofinnsowanie takiej budowowy a niestety takich pieniazkow to nie jestesmy w stanie wylozyc. xxx Troche sie rozpisalam. Mam nadzieje ze bede juz teraz bardziej aktywna. Bo czytalam Was na biezaca ale zawsze w telefonie w wolnych chwilach i nie mialam jak napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja menu super. U nas miała być tez lampka wina bo mi alkohol nie pasował jakiś na chrzciny ale ostatecznie było i piwko i wódka bo jak mnie starsze pokolenie przekonywalo i nawet dziadek ze zdrówko dziecka musi być heh w sumie nie żałuję każdy napil z umiarem :-) Xxx Madzia nie wiem co to może jak dziewczyny piszą. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda u nas to samo. I wydaje mi się ze to od ogromnej ilości śliny. Bo JS nic uczulajacego małemu nie dawalam a ma takie chrosteczki. Xxx Arla pisz częściej i wszystkiego dobrego dla twojego maluszka Xxx Agagula Anja dawalyscie juz może żółtko dziecia? Bo mam swoje wiejskie jajka i dziś je gotuje do zurku i tak myślę czy dac sprubowac Leonkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to są chrosteczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Moja tez Malo przybrala 510g/6tyg.wcz pozyczylam wagę. Tylko nie wiem czy to nie przez to,ze ma raz w miesiącu katar od starszej:/Zimowa jak Ci sie wydaje,juz czas chyba dokarmiać co nie???czy poczekać tydz.zwazyc po tyg,akurat 5m wtedy skonczy i wtedy podjąć decyzję???wazy teraz 6420g. Dziewczyny kp ile Wasze maluchy "tyja"miesiecznie?? xxxxd Arla tez chcialabym przedszkole otworzyć,ale kupe kasy trzeba mieć...:( moze kiedys sie uda?:( xxxx magda moze uczulenie na cos innego???od proszku,plynu do plukania??? xxxxx no ja z ta praca to nie wiem,aż boje sie myslec...:(pewnie w jakims sklepie wyląduje,ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Chrosteczki-krosteczki gosciu:P xxxxx Safari u mnie tesciowa byla ponoc zniesmaczona,ze nie ma wodki!!!co za baba no comment.... xxxx Arla moim zd najfajniejsze są takie programy oszczędnościowe,ze wplacasz co miesiąc jakas kwotę,przez ileś lat,takie oszczędzanie ma sens a i procent fajny rosnie. Bo tak wplacisz na lokatę inflacja i te spr.nie jest to oplacalne,musisz sie w banku popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
repetytorium ja pracuje w banku i uwierz te programy oszczednosciowe nie sa takie fajne- maja spore oplaty za prowadzenei i brak gwarancji zysku :) inwestujesz zgodnie z planem i w akcjach - roznie bywa- w obligacjach zyska znikomy :D xxx menu spoko:) u nas bylo winko ale my robilismy chrzest razem ze slubem to co innego :) xxx repetytorium moj na piersi przybieral super, teraz na mm tez przybral jakie spol kg w 6 tyg:) xxx madzia aj tez nie qwiem co to jest :/ xxx arla fajnie ze kaske dostal maluch :D xx u nas tez pogoda faaajna:D xxx a ja dostalam pieriwszy okres po ciazy :( xxx dzisiaj ide chyba tylko na ogrod posiedziec z malym xx wczoraj byalam na tabacie!!! masakra jaka pompa!! zostalam pol godz n akvji bikini ale oszlam bo dostalam okres:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
heja hoł xx ja tak na momento bo Młody ma kryzys zębowy - a raczej dziąśłowy bo zębów brak - są tylko nerwy i bezsenność ;) xx Anja - menu super! xx Andzik - ja też miałam jajca prosto z dupki wolnej kurki - od cioteczki - ale można dopiero podawać po 7 miesiącu - więc jeszcze ciut się wstrzymałam xx Arla - pisz do nas :) pamiętamy o Tobie! skoro taką piękną sumę uzbierałaś na chrzciny - to zrób jeszcze kilka imprezek i kasa na przedszkole będzie ;) xx Madzia, Kasia i Arla - 1000 buziaków dla Waszych pociech!!! i dużo sił i cierpliwości dla Was ;) xx Repetytorium - no w końcu jesteś - dawaj jakieś fikcyjne konto na fb :) ja też tak mam :) fajnie że chrzciny udane - też już bym chciała być po... xx co do szukania pracy - to ja powoli zacznę już przeglądać ogłoszenia bo u nas to ze 3 miechy trzeba czekać na rozmowy itd.itp. aż strach się bać... xx Ags - a jak zęby u Twojej ślicznoty? przebiły się pierwsze trójki??? xx Emi my na dziąsła mamy Bobodent - szybko działa xx Nfocat - uwielbiam ten Twój nick ;) hehe :D xx Kasica - u nas też jabłko króluje - a jak dodam ciut banana to już jest szał ciał ;) nic innego nie zje :) xx a u nas po rehabilitacji tym razem usłyszałam o słabym napięciu bo Miechu powinien non stop fikać z pleców na brzuch i z powrotem... no ale ćwiczymy codziennie - w domku też :) czy każde dzieciątko już tak fika? mi wcześniejsza doktorka mówiła jaki on super ekstra a teraz inna widzi jednak niedociągnięcia - szkoda gadać - co lekarz to opinia... xx Gość Emilia - a jak Twoja Ślicznotka? śmieje się już w głos? :) xx miłego - piękne słoneczko dziś mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Nfocat - az musialam sprawdzic co to tabata :-P zacofana jestem ;-) Xx Ja w koncu jestem umowiona w piatek na zumbe...mam nadzieje ze moj M nie nawali... Xx Co do okresu - wspolczuje...mi porod nie pomogl a raczej cc ;-) i dalej cierpie...a na podpaski wydaje majatek! Powinni je dawac nam za darmo! :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kosteczki na buzce to na pewno nie proszek ani płyn bo wtedy są tam gdzie ciuszki. Jeśli na całym ciele to bardziej na jedzonko ale skoro tylko broda to może Magda faktycznie od śliny. .... Xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium niby u nas właśnie miało być tylko winko i piwko ale jak usłyszałam opinie to wolałam aby goście jednak się nacieszyli. A i tak w sumie mało co poszlo. Było nas 15 a pół nie pijący i poszła 1 butelka a tak to winko i piwko ale naprawdę mało co... no ale mieli wybór to nie narzekali :-) niech piją to zdrowie Niuni heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
kurcze nie wiem czy od sliny ale dzwonilam do lekarza tyle ze miejsc nie ma jutro z nim pojde bo boje sie ze to sie rozrosnie albo zacznie go piec. to nie sa krosteczki pojedyncze tylko dwie takie plamki czerwonawe jakby u nas zajady cos w tym stylu xx Andzik wczoraj o tym pisalam o tym czyli o jajku. ogladalam pytanie na sniadanie i tam sie doktorka jakas wypowiadala ze ludzie sie za bardzo boja tych alergizujacych produktow. na temat jajek wlasnie mowila ze mozna spokojnie sprobowac podac w 6 miesiacu juz tylko na piewszy raz moze nie dawaj nawet pol tylko cwiarteczke do jakies zupki czy obiadku xx dziekujemy za zyczenia xx my idziemy na spacer kolo 14.30 i potem z tatem na zakupy i na dzialke. ide na poczte bo w koncu mi przyszlu spodnie z bonprixa,. przerabane ale musze tam zamawiac bo tylko tam maja dlugosc nogawki do wyboru i nie musze chodzic ze spodniami do kostek hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Arla
Repetytirum- na pewno w koncu sie nam uda:) wiesz jak masz juz miejsce ( tzn budynek) to jest latwiej dostac dofinansowanie. ja chce sie starac o wybudowanie przedszkola metoda modułowa. No ale na to musze poczekac. Agagula- heh a to dobre :D moze do Alana 18 bym zebrala na te przedszkole :D musze grac w lotka moze trafie :D na naszym weselu zamiast kwiatow chcielismy zdrapki i lotto i trafila nam się 5 wic bylo blisko :D Dziękuje rowniez za zyczonka dla mojego Maluszka. Podsyła Ci usmiech :) Jesli chodzi o przerwcacanie Alan dzis konczy 5 miesiecy i narazie przewraca się z pleckow na brzuszek jednak w druga strone jeszcze nie ogarnal. xxx nfocat-to co proponujesz jesli nie ten program? xxx My wlasnie wroclismy ze spacerku ale strasznie wiaterek wieje. Myslalam ze ladniejsza jest pogoda patrzac przez okienko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas było 3 dni dynia i wszystko ok jedynie jakieś baczki miała więcej. Ale tak to ok. Miał być dziś konpocik z jabłka ale nie wiem w sumie tak jak zimowa napisała ma jeszcze całe życie żeby próbować heh. My na początek będziemy podawać warzywa gotowane bez soli i nie z zupy bo tam zwykle jakąś vegeta lub kostka z glutaminianem sodu i innymi świństwami ląduje do smaku. Sama nie wiem w sumie ale jednak stopujeny troszkę i tylko będziemy na razie badać czy Nie ma uczulenia na poszczególne warzywa i owoce. Bo w sumie i tak non stop cyco wisi. Juz sama nie wiem co myśleć o rozszerzeniu diety. Jedni ze po 6mies inni ze indywidualna sprawa. No ale nabiał mleko śmietana i inne krowie piszą ze po 1 roku dopiero np. ..i tak jak pisza żeby bez przypraw warzywka same tylko na początek. .. ech zglupiec idzie. A które mamy kp nie dają jeszcze kompletnie nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arla u nas 5m1t i nie przewraca się w żadną stronę tylko na boki fika i kręci się wokół oso swojej no i dupke podnosi heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia u mnie na odwrót. Zawsze pamiętam jak musiałam skracać spodnie zwłaszcza jak dzwony były modne. Bo legginsy i spodnie rurki zawsze bez problemu teraz kupię. Oby jak najdłużej się je nosiło heheh ale dawniej każde do obciecia :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Agagula mój Leon tez się jeszcze nie obraca jedynie na boczki się kładzie ale to musi mieć humor a tak to leży na wznak i pani dr stwierdziła na szczepieniu ze rozwija się prawidłowo i ze na wszystko przyjdzie czas i mam się niczym nie stresować. Każde dziecko rozwija się indywidualnie. Xxx Ja dałam żółtko do obiadku. Smakowało. Teraz czekać czy będą jakieś efekty. Troskawki i śmietanę tez juz próbował jak robilismy placek w zeszłym tygodniu i nic mu nie było Xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
No i u nas problem z kupka jest. Mamy zatwardzenia choć codziennie maly je jabuszka i sok jabłkowy pije. Na szczepieniu dostalismy syrop na to ale nie pomaga. Xxx I dostalismy ciuszki od mojego brata z Holandii ale bede stroic małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasica00
hej :) dziekujemy za zyczenia i solenizantom też składamy wszystkiego naj !! :) xx safari no to od ciebie zależy kiedy diete rozszerzycie ja bym nie rozszerzała gdyby mój mały nie był takim głodomorem, on by móg jeść co chwile i wszystko nawet jak z cyca już niec nie leci to on by jeszcze pojadł :) wiec o 12 je obiadek o 14 je jabłuszko i na noc kaszkę :) czasem też pije soczek jabłkowy ale to nie zawsze :) xx repetytorium mały ostatnio przybrał w nie cały kilogram a tak to po kilogramie przybierał ale wiadomo teraz mniej przybiera bo jest bardziej aktywny :) xx Adi tez się przewraca z plecków na brzuszek ale odwrotnie jeszcze nie umie chodź próbuje :) xx my po spacerku mały spi a ja odpoczywam mam chwile czasu dla siebie :) Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Hej laseczki, Magda, mi sie tez wydaje, ze od sliny moze byc. Moj Bartek tak mial przy zabkowaniu i lekarka mowila, ze od sliny. Kazala wazeline smarowac. Magda, tylko miodu narazie nie podawaj, bo to nie tyle co o uczulenie chodzi, jak o bakterie. xxxx My diete tez ok 6 miesiaca zaczniemy dopiero rozszezac. Dzis na wizycie bardziej die w temat zaglebilam z doradca i tutaj diete rozszeza sie ok 6 miesiaca, nie wazne czy dziecko na mm czy kp. Poza tym to co Claudina kiedys pisala, ze o gotpwosci dziecka swiadczy tez umiejetnosc samodzielnego siedzenia. Tak ze dla mnie nowosc, bo jak Bartek byl maly radzili inaczej. xcxx Moje dziecko tez niechrzczone jeszcze ;) xxcx Repetytorium, moja przybiera po 300 g miesiecznie. Wazy cos ponad 6,700 i na pol roczku spokojnie podwoi wage urodzeniowa. Ja sie tym jakos nie szczegolnie martwie, bo juz widocznie taka uroda moich dzieci. Ja do pracy wracam w czerwcu :/. Na poczatek na kilka godzim w tyg. xxxx Agagula, Emiska mi fika na wszystkie strony. Juz dawno sie przewracala ale od killu dni robi to szybciutko, tak ze fika po calym lozku, lub podlodze . Ciezko jej nawet pieluche zmienic ;). Ale racje masz, ze co lekarz to inna opinia.... xxxx No i stalo sie zaszczepilam dziecko dzis :(. Tyle czasu sie przed tym bronilam, bilam z myslami az skapitulowalam :(. Placzu bylo co nie miara. xxxx A co to jest to co cwiczyłas, nfocat? Ja wpadlam na pomysl kupna jakiegos uzywanego joggera i biegania razem z mala, bo samej nie dam rady sie wyrwac. Wieczorami marze tylko o padnieciu na łóżko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za mega post i milion literowek. Oczywiscie pisałam z telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj Rycerz przewraca się z pleców na brzuch za kazdym razem jak lezy na plecach, ale z powrotem to bardziej przypadkiem niz z intencją. Aaaa i jeszcze jedno, przewraca się tylko przez lewe ramię, nigdy przez prawe. Andzik, Leon ma sporą wagę, jest poza siatką centylową, a to moze powodować wolniejszy rozwój ruchowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Arla
gosc- Moj Alan to tez klopsik i przekreca sie bez problemu. To raczej nie ma z tym zwiazku. Tak jak u kazdego dziecka w roznym czasie wychodza zabki tak i przekrecanie jest indywidualna kwestia kazdego Malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
Uspokoił się mnie z tym przekrecaniem bo juz myślałam że tylko.moja malutka taka w tyle. ..a niby ze to normalne. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Hej, Madzia u nas tez krostki na brodzie, to na 100% od sliny przy ząbkowaniu. Andzik, Hania tez czesto ma zaparcia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
I mi troche lepiej...chociaz moja rehabilitatka jest naprawde dobra...w kszdym badz razie cwicze w domu i ja z Mieszkiem...nie chce nikogo straszyc no ale u nas to niby obnizone napiecie... Andzik ale skoro i Leon tego nie robi to jestem spokojniejsza, bo to silny chlopak! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
O przypomnialo mi sie! Mieszko na prawym boku podnosi glowe a na lewym nie...to tez ona mi pokazala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×