Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Cześć piękne. Byłam w mieście i w sumie nic nie kupiłam takiego :P Malwi dziękuję, będę bardzo wdzięczna za listę :) Ja też bardzo się boję tych komplikacji przy porodzie, ale zakładam, że wszystko musi być dobrze. Co do tego uciskania brzucha przez lekarza to mam zaznaczone przy planie porodu, że nie wyrażam na to zgody itp. Ale ponoć lekarze już od tego odchodzą. Na dworze zimnica i też nie dopinam kurtki zimowej, także zostaje mi poruszanie się autem i naprawdę krótkie spacery :( Miłego weekendu dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Neska łap:) W czasie laktacji pij: • wodę mineralną (nisko- lub średniozminaralizowaną). Idealnie, jeśli woda jest podstawowym napojem zaspokajającym pragnienie karmiącej mamy. Butelkę z wodą zawsze miej przy sobie. • herbaty owocowe • soki owocowo-warzywne, • kompoty, • słabe napary zielonej herbaty • mleko, jogurty naturalne, kefiry, maślanki (jeśli lekarz u dziecka nie stwierdził alergii na mleko krowie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska łap:) W czasie laktacji pij: wodę mineralną (nisko- lub średniozminaralizowaną). Idealnie, jeśli woda jest podstawowym napojem zaspokajającym pragnienie karmiącej mamy. Butelkę z wodą zawsze miej przy sobie. herbaty owocowe soki owocowo-warzywne, kompoty, słabe napary zielonej herbaty mleko, jogurty naturalne, kefiry, maślanki (jeśli lekarz u dziecka nie stwierdził alergii na mleko krowie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jednak wyświetla... Gdy karmisz piersią, unikaj: • częstego picia mocnej czarnej herbaty (zawarta w niej teina działa pobudzająco) • picia mocnej kawy (zawarta w niej kofeina działa pobudzająco, • picia wody gazowanej (może powodować kolki u niemowlęcia karmionego piersią) • słodkich napojów gazowanych (zawierają puste kalorie, prowadzą do otyłości, mogą powodować kolki u dziecka). Gdy karmisz piersią, nie pij: żadnego alkoholu, także piwa, wina: alkohol przechodzi do twojego pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owoce w czasie karmienia piersią: Możesz jeść: • jabłka, • maliny, • jeżyny, • porzeczki, • agrest, • banany • morele, • brzoskwinie • śliwki • czereśnie • wiśnie • gruszki Gdy karmisz piersią, jedz ostrożnie: • truskawki, poziomki, cytrusy, owoce południowe (mogą powodować alergię u dziecka) • owoce suszone (są konserwowane), jeśli chcesz je jeść, dokładnie je umyj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Dziewczyny woz juz gotowy dla malego;-) xxx Mezu konczy podlaczac grzejniku wiec wkoncu bede miala ciepelko w lazience:-) xxx Jutro moj tato przyjedzie pomierzyc schody i bierze sie za ich robienie:-) xxx My juz po obiadku chwile oddychne i biore sie za sprzatanie:-) choc przeokropnie mi sie nie chce. Ale musze ogarnac porzadnie nasza gorke zeby ze spokojnym sercem isc do szpitala w ten poniedzialek. I mezowi musze wszystko pokazac gdzie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieczywo w czasie karmienia piersią Poszczególne gatunki pieczywa różnią się między sobą. Gdy karmisz piersią, jedz bez obaw: • Róźne gatunki pieczywa, szczególnie typu graham: jest bogate w składniki mineralne. Bardzo dobre jest ciemne pieczywo (jednak w dużych ilościach może powodować wzdęcia). Unikaj: • pieczywa jasnego, tostowego, słodkich chałek, bułek, • pieczywa z konserwantami. Kasze, ryż, makarony w czasie karmienia piersią Produkty zbożowe jedz 5 razy dziennie. • Wybieraj gruboziarniste kasze, ciemny ryż, pełnoziastnisty makaron: są wartościowsze niż produkty oczyszczone. Jajka w czasie karmienia piersią Jedz 2-3 razy w tygodniu. Powinny być ugotowane lub usmaźone. Nie jedz: • kogla-mogla. Może powodować zatrucie pokarmowe. Ryby w czasie karmienia piersią Jedz 2 razy w tygodniu: najlepiej tłuste, morskiee: łosoś, halibut, dorsz, mintaj, makrela, śledź). Ze słodkowodnych wybieraj pstrąga. Gdy karmisz piersią, unikaj : • surowych ryb, np. sushi, • konserw rybnych i ryb marynowanych, • ryby maślanej • pangi, tilapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięso w czasie karmienia piersią Jedz: • mięso białe (drób, mięso z królika): raz dziennie • chudą wieprzowinę, jagnięcinę: kilka razy w tygodniu. Gdy karmisz piersią, unikaj: • wędlin, szczególnie tłustych, • mięsa smażonego, • cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową) Produkty mleczne Gdy karmisz piersią, jedz: • sery, twarogi, jogurty, kefiny (najlepiej naturalne, niesłodzone). Zrezygnuj, jeśli dziecko ma alergię na białko krowiego mleka. Gdy karmisz piersią, uważaj na: • sery pleśniowe, • sery żółte - są ciężkostrawne i wysoko kaloryczne, • pikantne sery i twarożki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tłuszcze w czasie karmienia piersią Pamiętaj o tłuszczach roślinnych, ograniczaj zwierzęce. Jedz: • świeże masło • olej rzepakowy, oliwę z oliwek Gdy karmisz piersią, unikaj: • smalcu i oleju arachidowego Orzechy Możesz jeść w ograniczonych ilościach (są ciężkostrawne). Uważaj na uczulenia. Szczególnie często powodują je orzeszki ziemne i pistacjowe. Alkohol w czasie karmienia piersią Nie pij alkoholu pod żadną postacią Przyprawy i dodatki w czasie karmienia piersią Przyprawiaj dania bez obaw: • świeżymi ziołami: koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem, • majerankiem, • kminkiem, • innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi. Gdy karmisz piersią, wystrzegaj się: • produktów zawierających barwniki, konserwanty, polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności, • ostrych przypraw (pieprz, chilli, musztarda): mogą powodować bóle brzucha i kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do napojow gazowanych to juz wczoraj pisalam ze to sciema, babelki nie powoduja kolek u dziecka. Nie przedostaja sie do mleka. Mozna smialo pic wode gazowana. A poza tym tylko pl ma jakas diete dla matki karmiacej-w innych panstwach tego nie ma. Jesc mozna wszystko i obserwowac dziecko, np mojemu synowi po jajkach wyskoczyla wysypka na brzuszku, ale wplywu na brzuch/kolki to nie mialo zadnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiula24
cześć mamusie, Ja w nocy spałam dobrze. Tak dziwnie mi wszystko przeszło. nic mnie nie boli( czasem podbrzusze kłuje ale rzadko), aż się boję że to cisza przed burzą. A co do krocza to współczuje Wam, bo ja tego ie miałam w pierwszej ciąży ani teraz , może jakaś inna jestem. Jeśli chodzi o karmienie to ja w pierwszej ciąży miałam przekichane bo mi wszyscy nagadali że tego nie wolno, tego nie wolno. żadnych świeżych owoców warzyw, bałam się cokolwiek zjesc , wszystko gotowane i sama miałam anemię a młody ciągle był głodny więc karmiłam go bardzo krótko tylko 2 miesiące a pozniej mm. Teraz już bede troche mądrzejsza mam nadzieję i postaram się karmić jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
Stokrota33-------???------3dz---02.10------synek------350 0/57---cc Anja----------------27l----- 1dz---09.10------Hania------3250/56---cc Asiek1111--------30l------1dz---14.10------Julian-----235 0/48---cc Agagula-----------31l------1dz---19.10------Mieszko---336 0/56---cc CZEKAJĄCE: Mmamba----------20l--------2dz-----------27 październik------Zuzia Karolinaaaaaa---26l--------1dz-----------01listopada----- ----syn newt ---------------37l--------2dz-----------01 listopada---------Adaś Andzik87----------27l--------1dz-----------03 listopada---------Leon Claudina----------27l--------1dz-----------04 listopada---------Córcia onaoczekująca--27l--------2dz-----------06 listopada---------córka Matosza-----------38l--------3dz-----------07 listopada---------Kalina Malwi86-----------28l--------1dz-----------09 listopada---------Marysia Misiula24---------25l--------2dz-----------09 listopada---------Mikołaj Katka84-----------30l--------2dz-----------11listopada- --------Synek Ags-----------------33l--------2dz------------11listopada - -------Córa kita1987----------27l--------1dz------------14 listopada--------córka Safari29-----------29l--------1dz-----------14 listopada--------córka izulinka7----------24l--------1dz-----------15 listopada--------Zuzia Martyna8---------26l--------3dz-----------15 listopada-----Nadia/Artur magdalenkamz-24l--------1dz-----------15 listopada--------Synuś Marita1990-------24l--------1dz-----------15listopada --------Bartek Pałka89-----------25l--------1dz-----------16 listopada--------Maja promyczek85----29l--------2dz-----------16 listopada--------Kubuś Magdalenka_moja788---22l---1dz-----19 listopada------Magdalena gosiaczek847----30l--------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama---25l--------2dz-----------23 listopada--------Synek nfocat-------------26 l-------1dz-----------23 listopada--------Jeremi repetytorium----29l--------2dz----------23 listopada---------Asia zawiecha---------24l--------2dz----------25 listopada---------Katrina Neska851---------29l-------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333------------36l-------3dz-----------25 listopada---------Nikola nata91lia----------23l-------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85--------------29l-------1dz-----------29 listopada---------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka84
Hej laseczki, straszne te historie porodowe:/ chciałabym to już mieć za sobą i wiedzieć ze z maleństwem wszystko jest ok... byliśmy dziś z synkiem na urodzinach jego kolegi z przedszkola w figloarku i okazało się ze rodzice poprzyprowadzali chore dzieci które na codzień nie chodzą do przedszkola no ale jak na urodziny im odmówić. ..z tym wirusem bostonskim- skrajna nieodpowiedzialność. ..ehhh. .. Mi powoli stawy juz nawalaja zaczynam się czuć jakbym miała 80 na karku... mam nadzieje ze u was lepsze samopoczucie Ok uciekam do prania i prasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Dziewczyny u mnie masakra. jestem potwornie zmeczona. Juz nie wyrobilam sie z myciem podlog i prasawaniem. Zostawiam to na jutro. xxx Poszykowalam juz wszystko na poniedzialek i mezowi jak bedziemy wychodzic ze szpitala. Zeby niczego nie mysial szukac;-) i zebym ja byla spokojniejsza;-) xxx Co do diety laktacyjnej to u nas pierwsze trzy tygodnie sa na bialej diecie a potem mozna juz powolu wprowadzac normalne jedzienie. a i kawe mozna pic;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Tak Malwi;-) bede was na bierzaco informowac co sie u mnie dzieje i jaka decyzje lekarze podejma:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super, bo juz sie martwiłam, ze będziemy czekać na wieści, aż do twojego powrotu do domu, a chyba bym umarła z ciekawości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Malwi musze miec neta bo musze byc na bierzaco z tym co sie u was dzieje:-) no i super ta twoja lista mamy karmiacej, na pewno z niej skorzystam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie :) Czytam Was Kochane ale z odpisaniem to już gorzej :( Mam ostatnio złe dni i strasznie obawiam się porodu tzn. czy z Małą będzie wszystko ok.Muszę przyznać się,że nie jestem dobrą mamą :( cukry mam złe i nie dbam o siebie ....... podjem coś słodkiego. Coraz więcej mam się rozpakowuje fajnie :):) Kupiłam wózek i nie podoba mi się już :(:( M na mnie zły,że tak mało zdecydowana jestem.Z jednej strony podoba mi się a z drugiej wyszukuje same wady. Przepraszam na narzekanie ale nie mam nawet z kimś porozmawiać.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyna mi doskwierać ból kręgosłupa i o miednicy nie wspomnę.Nie wiem już jak mam ułożyć się do spania.Małą mam ułożoną pośladkowo i nie wiem czy jeszcze obróci się,skończyłam dzisiaj 35 tydz.A zgagę mam okropną i nie pomagają leki Rennie a mleka nie wezmę do ust. Bardzo lubię Was czytać i podnosicie na duchu Listopadowe Mamusie :):) Dobrej nocki życzę :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i październikowe Mamusie zapomniałam dodać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi, dzieki za liste. Z ciekawoscia poczytalam. xxxx Mila, Hania ma jeszcze czas, aby sie odwrocic. A wozek jest bardzo ladny a Ty widze podobna do mnie ;). Ja jak tylko cos kupie zaczynam wynajdywac wady ;) xxxx Ania, wow nie moge sie juz doczekac wiesci od Ciebie ze szpitala. Ciutke Ci zazdroszcze, ze to juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona oczekujaca, Alutka spora dziewczynka juz :) Super,ze lozyslo jeszcze trzyma i ze wszystko dobrze. xxxxxx Katka, bo przedszkole jest be a darmowa impreza to darmowa impreza ;) W Anglii w szkolach twierdza, ze nawet z goraczka powinno sie dziecko przyprowadzic do szkoly a nauczyciel poda leki jesli sa przepisane przez lekarza. Dla nich tylko choroby zakazne i jelitowka jest usprawiedliwieniem. A ja tam bym nie chciala z goraczka 6 godzin w szkole siedziec :/ Kiedys jak Bartek byl maly na plac zabaw przyszla Angielka z dzieckiem z ospa. Strupkow nawet jeszcze ta mala nie miala a mamusia stwierdzila, ze ladna pogoda i w domu nie beda siedziec. Wszystko super, tylko ze my za tydzien mielismy na Madere leciec i mialam takiego stracha, ze szok. xxccx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Dobranoc brzuchatki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, pozdrowionka z porodówki, wody odeszły o 22.30, leze teraz pod ktg No i czekam na regularne skurcze:) narazie mam tylko takie lekkie, jezeli do rana nie bedzie akcji to mi beda wywoływać porod. Trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
Kurcze nie śpię od 3:30 nowego czasu. Spalam moze z 4 godziny. Kark mnie tak boli ze juz mam dość. Nie moge sie wiele ruszać bo brzuch twardnieje. A jak tak siedzę i sie krece po domu tylko to kark nawala.... I jak tu znalezc rozwiazanie.... Choroba pomału odpuszcza. Malwi trzymamy kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki ze tyle postów, ale pokazywalo mi ze nie weszły. Dopiero jak teraz napisałam z iPada to jest ok :-) Ps. Wlasnie zasadami sie waflem ryzowym z czekolada gorzka i jogurtem. Mam ochotę na paczki.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×