Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość nfocat
u mnie jeremek fika bardzo sprawnie z brzucha na plecy od jakichs 3 tygodni, z plecow na brzuch potrafi tez ale nieczesto to robi bo nie lubi na brzuchu byc aktywny. Na brzuchu za to spi i zanim go ulozymy to milion razy sie wywroci na plecy a tak za chiny nie zasnie:D xxx agagula to pisz czesto gesto nfocat :)a miechu na bank sobie ze wszystkim poradzi:D i bedzie podnosil glowe z kazdej strony :d xxx ags cwiczysz przez 1 i 30 sek odpoczywasz tzn truchtasz ale daje wycisk!! wiesz ja nie mam za bardzo kondycji wiec dla mnie to wyzwanie :D bita godzian cwiczen tkj jak brzuchy, pompki pajace wyskoki , wykroki, deska itp itd:D xxx agagula mam niby ten okres ale na razie (tfu tfu tfu) nie boli mnie brzuch:) xxx andzik dawaj na zumbe:D xxx safari u nas dzisiaj tez byla dynia i w przeciwienstwie do brokula smakowala bardzo :D xxx magda ja czasami tez z bon prixa cos zamawiam , tylko u nich z rozmiarem trafic to loteria! xxx i moje dziecko tez niepijace wody ani soczkow:( kupilam mu kubek treningowy z lovi - moze sie nauczy ?:) xxx dziewczyny a kiedy zmienic smoczki uspokajajace na 6-18 mcy? bo to bez sensu ze np 14 Jeremek skonczy 6 miesiecy to moze dostac nastepny smoczek a 10 jeszcze nei moze??:) jak to jest ze zmniana smoczkow?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Hej! moja tez fika z plecow na brzuch i odwrotnie, ona ogolnie jest hiperaktywna i nie wytrzyma dwóch minut w jednej pozycji repetytorium Ty to masz trochę obsesję z tym ważeniem;) Ja nie mam pojęcia ile moja waży i ile przybiera, jest zadowolona i dobrze się rozwija to znaczy ze jest ok Ja na razie tylko kp i ciagle sie zastanawiam czy moze jednak już dawac jakies warzywka ale fakt faktem nie siedzi sama w ogole chciałbym rozszerzac diete wg blw ale sie boje! chyba dostane zawalu jak sobie będzie wpychac wielkie kawalki do buzi i sie ksztusic.. kto jest w gr blw na fb niech sobie poszuka filmiku jak nie jaki Rysiu je makaron... szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina mam właśnie obawy przed dlawieniem i jak narazie nie planuje blw... zrobiłam ten kopocik jabłkowy Jednak ale ciamkala ciamkala i nic nie ubyło z niekapka hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Agagula mój Leon tez się jeszcze nie obraca jedynie na boczki się kładzie ale to musi mieć humor a tak to leży na wznak i pani dr stwierdziła na szczepieniu ze rozwija się prawidłowo i ze na wszystko przyjdzie czas i mam się niczym nie stresować. Każde dziecko rozwija się indywidualnie. Xxx Ja dałam żółtko do obiadku. Smakowało. Teraz czekać czy będą jakieś efekty. Troskawki i śmietanę tez juz próbował jak robilismy placek w zeszłym tygodniu i nic mu nie było Xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Gościu uważam ze waga Leona nie ma nic wspólnego z rozwojem ruchowym Leona. Tym bardziej ze juz ładnie się trzyma podczas siedzenia i jak łapie go za łapki to od razu prostuje nóżki do stania. Na wszystko przyjdzie czas. Choć nie ma się czym stresować bo moja SIS praktycznie wcale nie raczkowala. Od razu na chodzenie poszła;-) Xxx Ja jednak dałam małemu żółtko. Jak na razie nie zauwazylam nic niepokojące go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Nfocat - Nfocat :-) Nfocat, Nfocat :-) Nfocat:-D Nfocat :-P ....yyy...a co do smoczka ;-) to moja Droga Nfocat ;-) my wymienilismy tydzien przed 6 miesiacem bo Mieszkowi gorna warga sie nie miescila ;-) tzn. odwijala mu sie :-P Xx Dzis nagrywalam nasze cwiczenia - jak siade do kompa to Wam pokarze jakie ,,glupoty,, ma w glowie moj synu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Leon tez jak na razie woli Mały smoczek. Większy szybko wyplowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Kurde cisza byla jakis czas mala a dzisiaj tyle napisalyscie ze teraz w telefonie Nie wiem co komu wiec ogolnie Xx Mam nadzieje ze to od sliny kurcze i nie wiem czy isc jutro do lekarza czy nie. Alantanu zadnego nie mam ani wazeliny. Tylko oliwka albo masc tlusta z wit. A ktorej ja uzywam do suchych pekajacych dloni. Xx Andzik Moim zdaniem dobrze ze sprobowalas i dalas leonkowi kawaleczek zoltka Xx Ags O miodzie slyszalam i tak tego batkowi nie dam nie bede ryzykowac. A plamki oby byly od sliny. Xx Bartek tez fika z plecow na brzyszek szybko i zwinnie a spowrotem juz nie umie i to jest bardzo denerwujace bo na brzuszku dlugo nie polezy zaczyna plakac ja go odwracam na plecy a on znowu na brzuch placze i tak w kolko. Xx Marudny jest znowu nie wiem czy mu druga jedynka nie idzie. A ta pierwsza co wyszla juz to narazie tylko kawalek ale tak fajnie stuka jak go karmie nawet plastikowa lyzeczka Xx Od 2 dni jemy juz po lyzeczce kaszki z glutenem Xx Dzis wyczytalam ze niemowlaka od 5 miesiaca mozna podac juz maliny. Kupilam dzisiaj i jutro mu na pierwszy raz ugotuje troszke kompociku malinowego. A latem bedziemy jesc swieze z krzaczka na dzialce :-) Xx. Bartek spi tez sie klade Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Co do jedzenia...dalam ostatnio rosol z ryzem - juz taki powyzej 6 m-ca i tam sa juz minimalne kawalki - latwo Mieszkowi nie bylo...wiec kombinowac nie bede i jade stara sprawdzona metoda... Xx Nfocat :-) hehe pamietam to do dzis jak w ciazy mi sie ciezko myslalo a chcialam cos do Ciebie napisac:-) hehe Nfocat alez mnie to wysilku kosztowalo :-D haha raz nawet se na kartce napisalam Nfocat :-P hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Claudina haha moze i mam mala obsesje:P ale teraz to i tak nic,wszak 6tyg jej nie wazylam:D ze starsza mialam w domu,taka stara metalowa niemowleca wagę,pozyczona ze szpitala,i wazylam ja co 2-3dni hahah ale to chyba przez to jej niespanie mi na leb padlo haha i tak do 8m.gdzies ja wazylam hihih a Joasia mi sie taka mala wydaje,taka pchla mala:)u nas obroty z każdej strony. Tylko ze nasza pchla nie lubi leżeć na plecach i od razu na brzuszek fika. xxxxx Andzik gosc ma racje,cięższe dzieci zazwyczaj wolniej ruchowo sie rozwijają,bo im ciężej dźwigać po prostu cialo. Skoro pediatra uspokaja to jest ok:) trzymam kciuki zeby jajeczko dobrze bylo tolerowane. xxxxx Safari my tez tylko na piersi poki co. Powstrzymam sie tydz z wprowadzaniem kleikow i warzywek. Po 5m.ten gluten powoli zaczne wprowadzać. A jak zrobić kleik na swoim mleku???jeny nic nie pamietam juz:/czy gotowalam,czy dosypywałam tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
U nas smoczek ten mniejszy,choc ost e ogóle go nie chce,ciągle wypluwa,nawet na spacerach:/ xxxx Agagula z tym rozwojem ruchowym,to ile lekarzy rehabilitantów tyle opinii:/moja starsza miala slabe napięcie mięśniowe,na rehab.chodzilismy od 6tyg życia. Wszystko robila ciut wolniej,ale w granicach,Np.raczkowala w wieku 11m.,zaczela chodzic w 15m.,siedziec w 10m.do tej pory jest wiotka,ma straszne luzy w stawach,stopę mozna jej tak wygiac,ze dotknie sie niemal piszczela!czlowiek guma:D to nie jest u nas do wyćwiczenia,trzeba wzmacniać ogólnie miesnie,basen super sprawa,tylko,ze mala duzo choruje i nie da,rady regularnie chodzic. Podsumowując nam tez jedni mowili,ze ma,drudzy,ze nie ma. Bezsens... xxxx Ags trzymam kciuki za szczepienie!!!a dlaczego jednak zmienilas zd.?no i na co szczepilas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Poczytałam o tym blw i mam podobne odczucie jak Agagula,chyba to nie dla mnie,bym sie stresowala za bardzo. Moze jak juz pierwsze papki będą za nami,dostanie cos extra "na zab"hihihi xxxxx tez sie klasę dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
hej, tak Was czytam dziewczyny i kurde kazda juz prawie cwiczy. Jak nie zumba to jakies inne wygibusy :-) dajcie troche sily i motywacji :-) My byłysmy wczoraj z Hania na pierwszych urodzinkach naszego kolegi i było suuuuper :-) xxx Agagula Hanka tez przekreca sie sprawnie z brzucha na plecy i na odwrot, potrafi przez caly salon sie przeturlac. Podnosi pupe i grzbiet do gory ale nie mze tego zsynchornizowac ze soba zeby raczkowac :-) xxx Kurcze super ze tak wprowadzacie jedzonko Waszym maluszkom, u nas mega ostrożnie. Dalej daje raczej te sloiczki po 4 miesiacu bo boje sie reakcji brzusznych. xxx Agagula jak Mieszko spi w nocy? dalej sie tak wieci czy juz mniej? A co do nfoca to był to pierwszy nick ktory zapamiętałam, jak dla mnie mega charakterystyczny i jakos zapadł w pamieci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
A i miałam Wam napisac odnosnie spacerowek, ja kupilam juz wczesniej mamas&papas ale niestety spacerowka ma kiedrunek jazdy tylko przodem, nie da sie przelozyc siedzicka tak zeby Hanka byla w moja strone a ona nie chce tak jezdzic. Pozyczylam od kolezeanku bugaboo bee i od 2 tyg nim jezdzimy ale dwa dni temu sprzedałam naszego xlandera bo tam tez spacerowka w jednym kierunku i kupilam dzisiaj maxi cosi mura 4 :-) juz nie moge sie doczekac kiedy do nas przyjdzie :-) wiec dziewczyny ktore zastanawiaja sie nad spaceroką....kupujcie te ktore w ktorych przekladaja sie raczki badz siedziska bo nie wiedaomo czy Wasze dzieci tak jak Hanka nie beda potrzebowaly jeszcze Was widziec :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
hej laseczki dalam zdjecie brody bartusia na fb ocencie teraz czy to od sliny czy mam isc do lekarza . trzeba sie przypatrzec bo mimo ze robilam zdjecie z lampa to kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Osobiście tych spacerowek z przekladana raczka nie polecam, po przelozeniu raczka jest mega krótka. Lepiej kupic spacerowke z mozliwoscia przelozenia jej a nie raczki. Starszemu pasowalo to ze jezdzi do mnie tylem, zreszta ten tez nie narzeka;) Xxx Magdalenkamz-kurcze mam wrażenie ze strasznie szybko dajesz duzo rzeczy, ktore sa alergenami.Maliny czy truskawki no jeszcze nie sa nasze wiec na noe bym najbardziej uwazala, poczekaj na nasze polskie-nie uciekna;) smietana to samo. On ma dopiero 5mcy i jeżeli krostki okaza sie od uczulenia to nie bedziesz wiedziala co go uczulilo. Xxx My czekamy do 6mca i juz mi sie plakac chce ze trzeba będzie cos wprowadzac bo kp jest wygodne:)i gluten tez wtedy zaczne wprowadzac Xxx Ags wlasnie ponoc sie to zmienilo ze nie zależnie jak sie karmi to wprowadzanie posilkow po 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimowamamo te krostki nie bede ani od smietany bo ziemniaki ze smietanka dawalam wczesniej a od truskawek tez nie bo mial to juz 2 dni przed truskawkami zreszta ja ich dalam tak malutko ze na prawde wyrzutow sumienia nie mam 3 x na czubeczek malej lyzeczki i nic mu nie bylo. ja widze ze on jest gotowy na jedzenie a to ze czasem dam mu ociupinke czegos co niby jest od 6 czy 7 miesiaca to nic zlego. to moje pierwsze dziecko i niby nie mam doswiadczenia ale tez nie chce sie wszystkiego bac ciagle. czytalam ze malinki juz mozna to czemu mialabym mu jednej czy dwoch nie dorzucic do kompotu z jablek ?? a tego ze to ze sklepu i jeszcze nie nasze to tez nie chce sie tak kurczowo trzymac bo teraz wychowalabym dziecko na naturalnych higienicznych sloiczkach i ekologicznych warzywach brzuszek mu sie do tego przyzwyczai i potem pojdzie do zlobka tam dostanie jedzenie z produktow ze zwyklego marketu i zaczna sie wtedy bole brzuszka albo jakies biegunki. zreszta i mama i co dziwne babcia mi mowia zeby sie nie bac tylko podawac warzywa i owoce bo potem mi bedzie wymyslal i nic nie jadl. nie wiem pewnie nie ktore z was nic do mnie nie maja a nie ktore mnie potepia i powiedza ze oszalalam ale nie chce sie bac kazdego nowego produktu i na prawde uwazam, daje na poczatek na prawde troszeczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo Magda to baba ze wsi i tylko czekać aż poda flaki,kasznke i boczek małemu. Nie liczy się ilość,a sam fakt podania produktu alerizujacego.Ale co ty możesz wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda jesli widzisz ze małemu nie nie jest to rób jak robiłas w koncu to tyjestes matka. jak jz pisalam ja malemu tez dalam na spróbe truskawki ale swoje ze słoika i smietane tez odrobine i bylo ok xxx Ja meldje sie po dentyscie. było szybko i bez bolesnie. i dwa zabki na raz zrobione, spokoj na jakis czas;) xxx I kupiłam małemu kolejny kubek niekapek bo ten co kpilam ostatnio okazal sie kapkiem;) xxx Dziewczyny zakladacie rajstopki pod spodnie jak idziecie na spacer? xxx cos jeszcze mialam pisac ale nie pamietam... a zolteczko zaakceptowane xxx No i chyba mamy skok rozwojowy bo maly mega marudny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi chodzi glownie o to ze to chemia, a tego warto unikac jak dlugo tylko sie da. Swoje to zupełnie cos innego. A zanim pojdzie do zlobka to tez minie troche czasu i zoladek/uklad pokarmowy bedzie juz inny. I zeby byla jasnosc ja w zyciu bym sie nie odwazyla potepic za takie cos mamy!:) tylko staram sie zrozumiec niektore rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do gotowania dla dzieci polecam parowar, bardzo duzo go uzywalismy jak zaczelismy wprowadzac nowe produkty tymkowi. Bez soli, ew jakies przyprawy. No i wlasnie oduczylam sie gotowania zup na kostkach (moj maz narzeka ale je;)) przez gotowanie dla tymka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowa mAmi właśnie dziś przypomniałam sobie ze na blacie mam parowar ha ha i mam zamiar go używać jak juz całkiem rozszerze Diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i jakis gosxiu znowu. .... xxx U nas do przedszkola 2 lata wiec tez jeszcze mala poprobuj***ardziej urozmaiconyc h i mniej zdrowych rrzecczy z chemia. Nawet dorosłych ostrzega się przed nowalijkami. I ja nieraz miałam jakąś wysypke i bóle brzucha na wiosnę po tych 1 warzywach . w to lato z wlasnegk ogrodka a raczej od mamy beda ziemniaczki i dynia bez zadnej chemii. Pomidorki koktajlowe kolo sierpnia i owocki . Xxx a przeraziłam się jak przeczytałam na forum u nas w de ze polskie mamy co niektóre dały w 4 5 lub 6 miesiącu schabowe go i ogórki kiszone no masakra. Co to to nie. Xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik co do niekapka moja ostatnio wylala na siebie cala wodę z niego. Ale chyba wyczailam jak. Gryzla i chyba cześć smoka się wysunela z plastiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
zimowamamo :-) ja jak widac kazde dziecko jest inne.Twojemu nie przeszkadza a Hance niestety tak wiec uwazam ze lepiej jest miejc jednak mozliwosc zmiany kierunku jazdy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja-chodzilo czysto technicznie o te wozki gdzie jest przekladana raczka-ona zawsze z jakiejś strony bedzie krotsza, dlatego pisalam o tycg gdzie siedzisko sie przekłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
ja na mega szybko - bo ćwiczymy obroty ;) co do wózka - podzielam zdanie m.in. Anji - przekładana rączka jest git! u mnie się przekłada a do tego można jej część obniżyć lub podwyższyć :) xx jesteśmy po kontroli wagi - przez 2 tygodnie przytył 200gr i nie ma co narzekać bo jest *****iwy :D tyle się dowiedziałam :) xx dziś maruda mu się włączyła więc kończę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Arla
Hej dziewczyny :) Repetytorium i Agagula ja mam to samo jesli chodzi o bw. Nie wyobrazam sobie Alana jedzace duze kawalki. Jestem za bardzo strachliwa :) xxx Andzik- tak ja zakładam rajstopki. W sumie jestem bardzo lubiaca rajstopy i Młody czesto w nich chodzi nawet w domku :) tyle ze juz bez spodenek i w samych bodach. xxx Magda- nie jestem tak odwazna w dawaniu nowych pokarmow ale uwazam ze znasz swoje dziecko, jestes jego mamusia i wiesz co dla niego dobre ;) xxx Dziewczyny- dzisiaj przygotowujac Alana do kapieli zauwazylam zabka u Małego :) Juz wyszedl i czuc go palcem. Powiem szczerze ze nie spodziewalam sie bo Alan ani nie byl marudny ani nie goraczkowal. Jedyny objaw to mooorze sliny :) i to wszystko :) ciesze sie ze tak bezbolesnie mu to poszlo i licze ze kazdy zabek bedzie tak wychodzil :D xxx Lece ogladac tv i poprzytulac sie do m :) dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
A ja dzisiaj dałam małemu ugotowane jabuszki rozgniecione widelcem a nie miksowanie. Smakowało i nie ksztusil się. Xxx I z dzisiejszej zumby dupa bo okres dostslam i leje się jak z kranu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×