Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość jeżynka123
czeresniara to nie było miłe, mimo ze miało byc chyba smieszne...Poza tym piszesz "u nas" jakbys nie pamietała kto to forum zakładał i utrzymywał przy zyciu, zanim cała reszta ukrytych sie odezwała... Zaczyna mi to wyglądać na jakies przepychanki przedszkolaków gdzie jest lepiej. Bądźmy dorosłymi ludźmi. A na dziewczyny które przeszły na inne forum mogłybyście nie narzekać, choćby dlatego ze załozyły i rozkreciły wątek na którym obecnie piszecie i mówicie ze jest taaaki fajny. Więc jednak tez cos zyskałyście. titilinkaa szkoda ze nam nie wyjasniłas czemu uciekasz i sie nie pożegnałaś, przeciez nikt by cie nie zjadł, normalna sprawa ze mogło ci sie nie podobac. W ogóle ja na twoim miejscu to bym podczytywała z ukrycia, zamiast konto usuwać ;) no ale cóż, będziemy się spotykac tutaj ;) tak samo jak z syrfi i z innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titilinka no jak mogłaś :) ? Przecież to obrzza majestatu i chyba wszystkie psy i koty teraz będą na Tobie wieszane :). (Taki żarcik ). Spokojnie , my tu jesteśmy i cieszymy się że jesteś. Dziewczyny od paru dni boli mnie krocze. Takie jakby ciągnięcie mięśni. Cy któraś ma takie odczucia u siebie bo zaczynam się zastanawiać czy to normalne na tym etapie ciąży. W pierwszej ciąży tego typu dolegliwości zaczęły się mi jakoś w 6 miesiącu. Niby jutro wizyta u lekarza więc się spytam czy to normalne ale do jutra będę miała o czym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2015
Emilia,dzięki,chyba rzeczywiście podjade do zusu i dowiem się wszystkiego,tez coś kojarzę,że oni pocztą normalnie wysyłają,a ja jak nawiedzona konto co chwilę sprawdzam;-) Kredyt nieszczęsny.. Dziewczyny,do niczego nie mogę się zabrać,głowa boli,spać mi się chce,za oknem pada.. Kiedy macie kolejne wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wyszło zacinanie forum w postaci moich dwóch postów w tym samym temacie. Jeżynko ja się tam bardzo cieszę że jesteście na tym forum mimo że zgodnie przeszłyście na zamknięte. Jest to dowodem na to, że nie macie nas tak do końca w poważaniu. Mi tam nie przeszkadza że ktoś na dwóch forach pisze. I mam prośbę. Skończmy ten podział. Jak ktoś wchodzi to nie musi się tłumaczyć czy pisze gdzie indziej czy nie. Każdy jest mile widziany :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżynko jeszcze jedno. Zapytaj dziewczyn co z tabelką . Tworzymy nową czy modyfikujemy obecną.Doszło parę nowych mamusiek i pewnie by się chętnie wpisały :). Tak szczerze to nie wiem czy któraś jeszcze zagląda :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama2015 a podawałaś im swój numer konta? Prześlij im w liście i wtedy na pewno kasę dostaniesz na konto. Jadę dzisiaj na 16.15 do lekarza. Jeszcze do jednego się przejadę żeby dzidziusia obejrzał. Może powie coś mądrego odnośnie tych testów Pappa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2015
Emilia,nie podawałam konta,jakoś to wszystko przegapiłam,miałam chyba też nadzieję,że może zakład pracy będzie się z zusem rozliczał.. Koniecznie daj znać jak po wizycie. Trzymamy kciuki:-) Bądź dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrfi, z tymi bólami mam tak samo. Zaczelo sie od tego ze casami cos mi kłuło to w prawym to lewym jajniku, wyladowałam w szpitalu , Pani doktor powiedziała mi ze jestem stara to musi cos ciągnąć boleć. Dostałam leki rozkurczowe w tylek i po 2 dniach przeszło. Przez chwilę bylo ok i teraz znowu wrociło plus klucie w okolicach kosci łonowej pęcherza. Tym razem poszłam do swego lekarza zbadał mnie powiedzial że wszytko ok, to moja pierwsza ciaźa więc wxzystko sie rozciaga i temu ciagnie kłuje. Kazał mi dużo wypoczywac leżeć na lewym boku najlepiej a jak mocno boli to nospa. Z czasem powinno przejść. Więc tak leżę i dostaje odlezyn. Daj znać co u ciebie lekarz stwierdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
zaglądają, zaglądają, przynajmniej mam taka nadzieję, ja mysle ze jak chcecie tu tabelkę to może nowa byłaby lepsza, w tamtej starej było sporo dziewczyn które nigdy więcej sie nie odezwały, po prostu kto bedzie miał ochote w niej byc to sie dopisze, ale to tylko moje zdanie. Jesli chodzi o zus to wiecie moze czy zwolnienie liczy tylko dni robocze czy kalendarzowe? chodzi mi kiedy ta data 33 dni mija, od kiedy zaczyna płacic zus. Bo juz za wrzesien spodziewałam sie tylko połowy wypłaty od pracodawcy, a dostałam całą. chyba ze zawsze bede dostawac od pracodawcy, a on sie z zusem rozliczy. Szczerze to mi wszystko jedno, abym miała kase :) zobaczymy po październikowej wypłacie od kogo ją dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżynka nie pisałam nic bo ja nie jestem osobą ktora napisze:dziewczyny zegnam a po tym zacznie sie lawina pytan:a czemu, a po co, a co sie stało, nie odchodz, we love you :D:D to tak jak wrzucasz zdjecie na fb a pełno osob pisze ci ale jestes sliczna, masz piekne dzieci choc nie widziałas tych osob od nie wiem kiedy i tak naprawde maja cie w poważaniu a powiem szczerze stwierdziłam ze nie bede tam pisac bo nie mam tyle czasu aby czytac kilka stron o pierdołach, chcę sie dzielic wrazeniami z ciaży a nie z mojego życia..no i nie chce nikogo podczytywac z ukrycia bo mnie nie interesuja pierdoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka zen
Mama 20 15 na stronie Zus masz numer tel na infolinię. Szybko i sprawnie wszystko ci wyjaśnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zwolnienia, to liczy się wszystkie dni, więc może być tak, że pracodawca się będzie z zusem rozliczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggiie
Witam dziewczyny Ja mam termin na 9 kwietnia Też Was czytam od początku:) Początkowo bałam się dołączyć choć nie jestem przesądna, a potem nie mogłam nadążyć z czytaniem. W końcu przeszłam wszystkie strony:) Smutno mi się zrobiło jak dziewczyny chciały przejść na zamknięte forum. Fajnie że forum zostało:) i cieszę się że tyle jeszcze dziewczyn się znalazło które czytały tak jak ja i że dziewczyny które od początku tu są nie zostawiają wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnnita dzięki za odpowiedz :). Jutro zapytam lekarza ale zrobiłam się trochę spokojniejsza. Ile masz lat, że mówisz że stara jesteś? Emilia bardzo jestem ciekawa co powie. Daj znać po wizycie :). Jak jest z zusem to się nie orientuję. Matka zen dobrze pisze. Najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć :). Z tabelką jeszcze zaczekamy bo może ktoś się obrazić że się nie zgadzał jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli dzis jak sie zatrulam będę pic tylko wode a nic nie zjem to cos się stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggiie
Syrfi ja czytałam chyba na parentingu , że w 2 trymestrze ciągle coś boli i ciągnie i może powodować u kobiety obawy i lęki że coś nie tak ale że to normalne bo to więzadła się naciągają, macica rozciąga i tak ma być. Mnie czasem coś zakuje ale po tym co przeczytałam i jak czytam że wszystkie tak mają to się nie martwię zwłaszcza jak na początku co mnie bolał brzuch to leciałam do lekarza i okazywało się że wszystko dobrze. Mi kazał wtedy doraźnie No-spę i cały czas magnez bo to mogą być mięśnie a w ciąży dużo magnezu potrzeba i faktycznie jak biorę regularnie Mg to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
titilinka, w pewnym sensie rozumiem, także spoko, ja sie trzymam zawsze tego ze kazdy ma prawo do własnego zdania i własnego sposobu bycia, o ile nie obraza tym innych. jak mi wypłata podejrzanie niska wyjdzie to na pewno zadzwonie do zusu i do kadr :) mi lekarka z kolei nic nie zalecala oprócz kwasu foliowego. Powiedziała ze to mój wybór, jesli chce to mode cos tam kupic dla kobiet w ciazy. Kupiłam dla własnego spokoju, bo wydaje mi sie ze za mało jem, i za mało zdrowych rzeczy wiec wole uzupełnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syrfi mam 32 lata. Ale z tego co wiem to nie jestem pierwszą osobą która wg tej pani jest za stara. Co zrobisz nie ma to jak rozwianie obaw przez lekarza. Teraz sie z tego śmieję ale na badaniu nie było mi przyjemnie słuchać jaki to okaz jestem. A tak jeszcze jeśli chodzi o bóle to ponoć do 20 tyg może być różnie, ale nie bedę udawać madrej bo jesli o mnie chodzi to wszystko to nowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggiie
Z ZUS-em jest zdaje się tak, że płaci pracownikowi jeśli jest mała firma do iluś tam osób Chyba 20 czy jakoś tak. A jak jest powyżej to firma płaci pracownikowi cały czas a ZUS przesyła kasę firmie i dla pracownika nic się nie zmienia. Ale to tylko informacja jaką mam od koleżanki. Tyle że ona niedawno to przerabiała i jest w miarę na bierząco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnita
O wywaliło mnie to wyzej to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2015
Maggiie,ja pracuje w szkole,to moloch,około 200 pracowników,w szkole wypłatę dostaje się na początku miesiąca i od nich dostałam na początku października tylko same nadgodziny plus jakąś śmieszną kwotę nie wiem jak wyliczaną bo to oj 1/4 pensji było więc założyłam,że reszte dostanę od zusu. Ale nie ma co gdybać,jutro zadzwonię do kadr i będę wiedziała:-) do zusu tez sie przejdę. To moje 35 lat to dopiero sędziwy wiek:-) Testu pappa nie robiłam. Mnie od dwóch dni pobolewa podbrzusze i czuję kłucie tak na wysokości spojenia,zakładam,że wszystko tam się rozciąga,ale zapytam o to lekarza w przyszłym tygodniu na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama2015 no to pani doktor ze szpitala mogłaby sobie pogadać. Ale jak czytam tu na forum sporo jest dziewczyn 30+. A z tym rozciaganiem to patrze że sporo osob tak ma. Ale pytajcie lakarzy i dawajcie znac co wam mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggiie
Mama2015 faktycznie najlepiej sprawdzić u źródła a czasem nawet coś wyjaśnić bo błędy zdarzają się wszędzie. Ja tylko napisałam jaką wiedzę na ten temat otrzymałam od koleżanki która niedawno przerabiała temat zwolnienia a potem macierzyńskiego i mówiła jak to jest. A od niej jak mam informacje to zwykle tak to wygląda bo ona dokładnie zawsze sprawdza. Słyszałam też że ZUS potrafi mieć opóźnienia z płatnościami i czasem się czeka na wypłatę świadczeń 1-2 tygodnie. Ja miałam w zeszłym roku l4 powyżej miesiąca jak we mnie auto wjechało i wtedy końcówkę ZUS płacił i było terminowo, choć ponoć był jakiś błąd w l4 a oni do tego potrafią się mocno przyczepić ale u mnie było ok. U innych wiem że bywało różnie i czasem trzeba coś odkręcać wyjaśniać. Ja piszę co wiem może komuś te informacje się przydadzą może mnie ktoś poprawi jak mam błędne info. W każdym razie mama2015 lepiej sprawdzić niech wytłumaczą. Mam nadzieję że się wszystko wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do bóli. Czuję ciągnięcie, rozpieranie, kłucie. Byłam z tym u lekarza. Sprawdził, że wszystko ok. Powiedział, że tak musi być. Wszystko się rozciąga. Ja jestem 16 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ohhhh ohhh ohhhhhhh ooooooohhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Mnie też ciągnie, ale to pikuś przy bólu spojenia łonowego, w pierwszej ciąży też bolało a przeszło jakoś pod koniec 2 trymestru. Czytałam, ze niektóre kobiety z tego powodu maja wskazaną cesarke. Ja juz wiem, ze i tak będę ją miała bo od poprzedniej minęło 8 miesięcy dopiero. A powiem Wam ,ze bardzo mnie to cieszy bo jak się nasłuchałam o porodach naturalnych to ciarki po plecach przechodzą, a ja bardzo szybko doszłam do siebie. Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikea84
Syrif, ja mialam podobne robione w 9\10 tc i wyszlo mi prawdopodobienstwo 1 do 13000:) a na czerwowo tez nialam bo laboratorium oznaczalo jak Nie dla kobiet w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_83
Ja dzisiaj pojechałam jeszcze raz do innego lekarza. Według jego oceny dziecko rozwija się prawidłowo. Ale on mi nie zakaże robienia amniopunkcji i nie powie, że na pewno dziecko jest zdrowe. Pytałam o ten wysoki wynik wolnej bety i on mówił, że może mi za chwilę wyjść nadciśnienie, albo cukrzyca ciążowa. Ze ta wysoka beta związana jest ze źle funkcjonującym łożyskiem. Może okazać się też że dziecko ma hipoglikemię, czyli że będzie mniejsze niż powinno. Pytałam czy płeć ma wpływ na wynik tej bety, a on że nie. No ale prawdopodobnie noszę pod sercem dziewczynkę. Więc być może potwierdzi się nie jeden podobny przypadek. Amnio mam za 1.5 tygodnia. Strasznie się boję, ale muszę doprowadzić to wszystko do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Emilko jaką miałaś wartość bety hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×