Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość titilinkaa
Mamamaksa moj syn przeszedł zabkowanie praktycznie niezauważalnie,natomiast corka na odwrot,chyba tylko jedynki wyszly w miare,przy reszcie zebow od razu pojawiala sie goraczka ktora spadala bo lekach ale trwala i tydzien wiec zazwyczaj mala dostawala antybiotyk przy kazdym wychodzacym zebie,mase wynikow jej robilam bo lekarze mysleli ze to moze cos innego a to wszystko przez zeby,zęby wyszly i byl spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja bym chciała rodzic prywatnie, ale 8 tysi to wole wydać na wyprawke cala plus cos:) ale jakby bylo taniej to bym się nie wahala. Przynajmniej nie musze chodzic na wizyty kontrolne i badania do nfz. Mogli byc gorzej:) co nas nie zabije to nas wzmocni:) wierze w to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
ja chodze na NFZ do dobrego lekarza i jestem bardzo zadowolona ale tak jak mowie badania mam robione stopniowo bo wizyte i tak praktycznie mam co 2 lub 3 tygodnie wiec stwierdzil ze nie trzeba od razu wszystkiego robic. Na usg chodze do niego prywatnie bo lepszy sprzet no i tez inaczej pozniej patrzy na taka pacjentke jak juz sie znajdzie w szpitalu :) Takze wszytko w duzym stopniu zalezy na jakiego lekarza sie trafii, bo kazdy inaczej prowadzi ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chodzę prywatnie, w sumie z dobrych 15 lat cały czas do tego samego lekarza więc jakoś tak z rozpędu raczej też będę rodzic prywatnie. Na szczęście u , nie w mieście cenowo jest całkiem całkiem. A co do dentysty to robicie znieczulenie? Czy na twardziela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u mnie 16 tydz i leze na oddziale a tak bylo pieknie. Pojawilo sie delikatne plamienie. Najpierw myslalam ze poloze sie poleze nie ma co panikowac ale później doszlam do wniosku ze to glupie i lepiej się zbadac. Łożysko przodujace.... podobno sie przesunie w trakcie wzrosty ciąży ale i tak nie brzmi to ciekawie. Bunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na wcześniejszym usg nie pokazało ci że znajduje się nisko? Czytałam że do 20 tyg może przesunac sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buntu ile czasu będę Cię trzymać w szpitalu? Badania odebrane. Prawdopodobieństwo chorób genetycznych znikome. Dentysta zaliczony. Nic nie mam do zrobienia jak na ten moment. Kontrola za ok pół roku. Co do znieczulenia to w pierwszej ciąży miałam robione zęby bez znieczulenia. Jak nie kanałowe to nie takie straszne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Dzięki Dziewczyny za odpowiedz, mam nadzieję że to była przelomowa noc i juz będzie tylko lepiej. Bunia trzymaj się! Ja dziś po usg i wszystko dobrze :-) a lekarz powiedział, ze dziecko wygląda mu na dziewczynkę, ale gwarancji nie daje bo w sumie to za wcześnie. Ale ja i tak szczęśliwa jestem, ze wszystko dobrze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nita - ostatnie usg mialam w polowie wrzesnia w 12 tyg wszystko bylo ok. Kolejne mialam miec w polowie listopada. Strasznie dluga przerwa ale chodze na kase wiec nie robi mi na kazdej wizycie. Mama - ja mam nadzieje ze dzis wieczorem... dostalam luteine na podtrzymanie, plamienie ustalo oby ... bo zdecydowanie lepiej czuje sie w dom. Jak pojawilo się plamienie to nie bardzo wiedzialam gdzie wlasciwie mam isc. Wybrałam oddzial bo maja usg w przychodni to lekarz tylko mnie moze zbadac i tyle. Myslalam ze zrobia usg spr co i jak dadza leki i kaza lezec w domu, a oni mnie bach do łóżka. Bunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie Panie :). Cichutko tutaj :(. Buniu na pewno Ci nie zaszkodzi parę dni na oddziale. Badania porobią a i Ty się będziesz czuła pewniej. Zresztą w domu nie da się wyleżeć tyle co na szpitalnym łóżku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście cisza. Za mna ciezka noc znowu wróciły bóle brzucha plus takie 3sekundowe klucie. Wylądowałam u lekarza z badań ok dostalam zastrzyk i nakaz leżenia. Boli caly czas ake juz bez kłuć. Wiec zdycham. Miałyście moźe takie kłucia bo u mnie to pierwszy raz coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początku ciąży miałam . Lekarz zalecił brać magnez. Szybko ustało. No i na jakiś czas odstawiłam kawkę :). Teraz znów piję . Jedną a nie 5 jak to miałam w zwyczaju :). jeszcze zapytam. jakie witaminy bierzecie. O ile w ogóle bierzecie. Mam kwas foliowy odstawić a zacząć brać jakiś preparat witaminowy i mam dylematy. Niby kupiłam w aptece jakąś tam nowość po czym się okazało, że z witaminami to n wiele wspólnego nie ma. Mądry polak po szkodzie. I teraz się zastanawiam czy czasem normalnych witamin nie brać na zmianę z tym co kupiłam. Tylko czym ja żelazo podgonię? No wiecie przecież że anemia w ciąży to plaga :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggiie
Syrfi ja od początku dostałam Wit E 400 mg kw foliowy 5 mg (ten na receptę) Wit D3 i magnez z potasem i tak biorę cały czas Wit E ma chronić przed zatruciem ciążowym w późniejszym okresie kw foliowy taki duży bo za krótko brałam przed ciążą a wit D miałam zeszłej jesieni zdecydowanie poniżej normy teraz już jest w normie ale przy dolnej granicy. A ponoć i tak wszyscy mają niedobór. Anemię zwalczam póki co dietą- w przyszłym tyg zobaczę efekty. Póki co żadnego prep witaminowego mi doktor nie kazał łykać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
sytfi a co kupiłas, nazwe podaj. czemu z witaminami ma mało wspólnego? na witaminy tez trzeba uwazac zeby nie przedawkowac, i musi to byc specjalny zestaw dla kobiet w ciązy, żadne zwykłe. ja tez kupuje na czuja, kieryuje sie składem i ceną bo lekarka mi zaleca tylko kwas foliowy, a inne to jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie podzielam zdania, że Prenalen powoduje bóle, odparzenia etc... przeciez to czysto naturalny syrop.. i nie wiem ile bym musiała go wypić aby moje dziecko miało odparzenia... Dla mnie nie ma lepszego leku na walkę z przeziębieniem. A do tego do ssania tabletki działają fajnie, znieczulająco i dają sporą ulgę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama dha :(. Takie coś kupiłam a jak okazuje się to w składzie tabletki jest: kwas foliowy, jod, magnez, dha, witamina d3. I to by było na tyle. Żadnych witamin z grupy B, A, itd. Nie mówiąc już o żelazie które jest praktycznie w każdym preparacie witaminowym dla kobiet w ciąży. Dlatego też jak kupowałam to nawet nie przypuszczałam , że trafię na coś takiego. Wspomagająco można je brać ale wystarczające na pewno nie są. Szkoda że nie przeczytałam składu w aptece :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
hej ja od miesiaca biore zamiast kwasu foliowego Symnatal Pro Baby, z tego co czytalam to zawiera 11 witamin oraz 9 skladnikow mineralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CałaWTrawie86
Witajcie dziewczyny! Pisałam troszkę jakiś czas temu, ale widzę, że skład się zmienił więc się jeszcze raz przedstawię :) Mam 28 lat, jestem w 14 tygodniu ciąży, termin na 26.04. To moje drugie dziecko, mam córę 2,5 letnią :) Co do witamin to ja biorę tylko kwas foliowy, w pierwszej ciąży też nic innego nie brałam, jadłam dużo warzyw i owoców i to wystarczało, wyniki miałam bardzo dobre, ale ja z reguły jestem przeciwniczką syntetycznych środków i biorę jak już na prawdę muszę. Niektórzy twierdzą (np. moja położna), że od brania witamin rodzą się większe dzieci, to dla mnie kolejny powód, aby ich unikać ;) Pierwszy poród wspominam świetnie, nie nacinali mnie, a tego się najbardziej bałam ;) Postaram się częściej udzielać, wcześniej szybko się poddawałam, bo po jednym dniu miałam 5 stron do nadrobienia, w tym większość nie na temat i odechciewało mi się czytać... A pracując i mając dziecko nie mam czasu, aby przesiadywać tu całe dnie ;) Pozdrawiam dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDy MaMa
Hej dziewczyny! Pozwólcie, że się dołączę. Mam termin na 29 kwietnia ale pewnie będzie trochę wcześniej. Będę mieć dwóch chłopców. Trochę się boje. Na szczęście ciąża przebiega dobrze więc nie muszę się chociaż nią martwić. Mam już skompletowane 2/3 ciuszków dla maluchów. Lekarza mam prywatnego ale nie żałuję. Nie wiem jakie imiona chciała bym mieć w zanadrzu z 6 imion 3 na jednego. Na razie mamy tylko Dominika, Kacpra i Aleksandra. Dominika i Kacpra wymyślił mój mąż. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
syrfi, śmiało możesz to brac wg mnie, a witaminki uzupełnić dietą. Jak skonczysz opakowanie to kupisz cos innego. Chyba tylko z grupy B sa potrzebne, A na pewno nie, w ciazy wręcz może szkodzić, ja szukałam preparatu bez wit A. Jak sie dobrze odzywiasz i wyniki masz ok to nic prócz kwasu foliowego nie potrzeba. Moja lekarka tak mówi, a ja kupiałam tylko dlatego ze za mało jem zdrowych rzeczy, w ogóle mało jem, nie mam tak apetytu, przed ciażą co chwile na cos miłam ochote, teraz 2-3 razy dziennie jak naprawde zgłodnieje. Na tym etapie ciazy podobno DHA i omega 3 sa wazne, jesli juz cos sie chce zażywać, wit mniej. Widziałam tez preparaty które miały tylko w składzie kwas foliowy magnez + coś tam, tylko 3 składniki. Nie musi byc od razu wszystko, zalezy co kto potrzebuje. Nie ma co przesadzac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cała w trawie ja cię pamietam:) ja tez wole poczytac jedna strone konkretnych rzeczy niz 5 o głupotach Lady mama witaj, co do imion to mi sie podobaja Jas i Karol, Dominik fajne moj M ma tak na imię;) jesli chodzi o witaminy to ja nie biore nic, przez 3mc kwas foliowy łykałam no a teraz nie biore zadnych i poki wyniki dobre to nie bede tego zmieniac, dziecko i tak ciagnie wszystko od matki wiec jak bedzie za mało dla mnie to zacznę sie wspomagac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Witam nowe mamy! Fajnie ze jest nas coraz więcej :-) Piszecie o witaminach, mi się właśnie kończą i jutro muszę coś kupić.Pewnie wybiorę jakieś z DHA bo to jest potrzebne teraz, zresztą ktoś już pisał. Też słyszałam, ze jak się bierze wit. to duże dzieci się rodzą, ale nie wydaje mi się. Ja brałam całą ciążę a malutki urodził się o normalnej wadze. Dopiero jak bym nie brała to bym się martwiła czy dostarczam mu wszystkich potrzebnych składników. A lekomanką wcale nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie :). Bardzo się cieszę, że do nas dołączacie. Jeżynko o omega 3 się nie obawiam bo chlebkiem z olejem lnianym mogę się zajadać. O to pieronskie żelazo jedynie bo już mam obecnie hemoglobine niską a wiem jak będzie dalej. Wit A natomiast jest wskazana ale ta w postaci beta karotenu a nie rutyny. I już wiem czym się różnią właśnie witaminy dla kobiet w ciąży od tych normalnych. Właśnie formą wit A. Porownałam parę preparatów i ich skład jest bardzo zbliżony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikea84
Od poczatku ciazy biore femibion. Tez wolalabym naturalne witaminy ale przez mdlosci i wymioty nie bylam w stanie jesc warzyw ani owocow wiec wspomagalam sie tabletkai. 1 ciaze bralan caly czas witaminy a malu wazyl 3050. Slyszalam, ze waga dziecka jest genetycznie uwarunkowana. Ps. Mdlosci prawie minely i w koncu moge otworzyc lodowke bez wymiotow:) ps.2. Cala w trawie,,mamy dzieci w podobnyn wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Moje 1 dziecko waga 3950-cala ciaze bralam witaminy,drugie dziecko 3700 witamin nie bralam a waga tez spora wiec nie wiem czy to ma jakis wpływ choc tez tak slyszalam U mnie z dolegliwosci to nasila sie rwa kulszowa niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
ja mam teraz vitaminer prenatal czy jakoś tak, narazie zwykły, ale wiem ze jest tez na drugi trymestr specjalny z dha. No i własnie beta karoten ma, nie było wit A w składzie i cenowo przystepny to kupiłam. Titilinka, ja tez na rwe zaczynam narzekać, ale tak falowo, 2 dni gorzej, a potem np dłuzsza przerwa. w ogole mam problematyczny kregosłup wiec pewnie ciezko bedzie z kazdym kolejnym miesiacem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
Ja tak jak w poprzednich ciazach biorę prenatal. Pierwsza 3150g a druga 3025g czyli witaminy z waga nie maja nic wspólnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×