Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość Pola_88
ok dziekuje za rady :) a jak wasze wagi? bo ja ciągle głodna chodzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Na przeziębienia polecam inhalacje, mi bardzo pomogły w pierwszej ciąży. Byłam przeziębiona dwa razy i obeszło się bez lekarza. Brałam jeszcze rutinoscorbin. Zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jak poranek ja dzis zjadlam platki z mlekiem zaraz kapiel i oragne mieszkanie. Wizyta za 3 dni (bo dzis juz nie licze ) i juz sie martiwe eh:) Odebralam wczoraj wyniki nowe moczu i juz sa nielicznebakterie w moczu leukocyty w granicach normy , ale robiac badanie moczu ciagle jeszcze biore urosept zostal mi na dzisiaj i na jutro. W poniedzialke jade jeszcze odebrac to badanie na hiv i do lekarza mam juz komplet wynikow na ta wizyte. Wczoraj w bierdonce kupilam sobie koszyki takie biale wiklinowe do sypialni, uzadzam sobie ja juz pomalutku bo mamy tylko 2 pokoje wiec tzreba wszystko dobrze zagospodarowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
No jA juz w 13tyg i przytyłam 1,5kg. Ale trochę sobie pozwoliłam. Czuje się taka ciezka ze tak dwa dni na jablkach bede bo to przecież wykończyć się mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten prenalen ktoś tu polecał, ale nie kupujcie tego!!! To świństwo słodzone chemią, do tego wystarcza na 2, 3 dni. Naprawdę lepiej jest pić herbatę z miodem, cytryną, imbirem lub mleko z miodem, czosnkiem, masłem. Na kaszel syrop cebulowy. A nie jakieś wynalazki z apteki, które nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Cześć słoneczka. Z telefonu piszę wiec w skrócie. Do tabelki dopiszę się jak już dostęp do kompa będę miała. Wczoraj na wizycie dowiedziałam się że te ciagniecia w kroczu nie są groźne w tym okresie ciąży. Bolące kolano mogę smarować masciami bo się słabo przedostają ich składniki do krwi. Ogólnie wyniki mam super i do następnej wizyty za miesiąc żadnych badań nie muszę robić. Dzwonili też że mogę już odebrać wyniki z prenatalnych. W poniedziałek wiec jadę. I chyba jednak są dobre bo z tego co wiem jak coś jest nie tak to wyniki wtedy wydają na wizycie u genetyka a nie w recepcji. Aha. Apap jak by coś dolegalo mam brać. Tak więc jak by mnie przeziębienie brało to i jego bym już bez żadnych skrupułów brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrfi no to super wiadomości. A ja się wczoraj pochwaliłam że mdłosci minęły a tu dzisiaj babo masz placek znowu mdli buuu.a takie mialam plany na dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syrfi no i super ze wszystko ok:) ja apap biore na ból głowy, mi nie pomaga lezenia,okłady itp a po co sie meczyc skoro mozna go brać nnnita ja tez miałam w planach dzisiaj duzooo i podobnie jat ty rano mdłosci, do tego te bóle w kroczu sie pojawiły makabra:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie. Dzięki moim mdłością i wizytom w kibelku moje dziecię wczoraj do przedszkola nie poszło. Mąż z małym się śmieją ze mnie żem obrzygałek :). Ogólnie mdlosci mam mało ale wymioty strasznie gwałtowne i nie do przewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Ja kończę 13 tydz i pół kilograma na plusie, bardzo się cieszę, że tylko tyle bo w pierwszej ciąży przytyłam ok 20 i juz nie chce tyle. Chociaż za bardzo się nie pilnuję, ale więcej ruchu bo z małym na spacery a do tego to taka wierc***eta, że nie usiedzi w miejscu. W pierwszej ciąży pracowałam do 9 miesiąca ale potem do domu i w zasadzie tylko leżałam, jak wracałam po 19 to juz na spacer iść się nie chciało. Wizytę z usg mam w on i juz mi się śnią różne dziwne rzeczy. Życzę Wam miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggiie
Ja zaczęłam 16 tydz i mam już 1,5 kg w górę-chyba dużo zwłaszcza że niedawno poszło w górę więc wydaje mi się dość szybko ale zobaczymy. Co do bóli głowy to mnie omijają. Położna mi powiedziała na początku żeby dużo wypijać płynów mimo parcia na pęcherz bo najczęściej są z odwodnienia. Jak dotąd działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam pytanko od kilku dni zaczął mnie pobolewac brzuch oraz dodatkowo po bokach od wysokości jajników mam ciągniecie . A zaczęłam właśnie 15 tydzień i zastanawiam sie czy to rozciągania macicy ? Moze któraś coś moze doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Mnie tez ostatnio brzuch pobolewa,a w pachwinach to czuje jakbym miala jakiegos siniaka gdzies wewnatrz,nie umiem inaczej tego okreslic.Mysle ze to normalne w koncu wszystko tam rosnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
Czujecie juz fikanie maluchów? Ja id tygodnia czulam rybke. A dzis tak kopie i się wypina ze i tatuś pod ręką czul. Mam 13 tc moje wszystkie tak szybko się krecily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikea84
Mnie tez wlasnie boli brzuch tak jak na okres (zaczelam 14 tc). W 1 ciazy bolal mnie na poczraku i w ostatnich tygodniach i nie pamietam czy w tym okresie tez. Jezeli chodzi o apapy itd.to ja nie biore. Czy komus wyszly w moczu bardzo liczne pasma sluzu w noczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
Trochę intymne pytanie ale podmywalas się przed pobraniem? Pamiętam w szpitalu jak bykami tak z miejsca popołudniu kazała mi pobrać do badan to mi wyszły wtedy i lekarz mówił ze to tak wychodzi jak tak z miejsca się pobiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikea84
malenka, wiem właśnie, że zawsze trzeba na czyściocha więc przed każdym badaniem się dokładnie podmywam:) ogólnie mam sporo śluzu ciążowego. We wtorek ide do lekarza więc się dowiem, najwyżej powtórzę badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie umieściło mojego wcześniejszego posta. Już nie pamiętam co chciałam napisać oprócz tego, że: trzeba też pamiętać, że to ma być środkowy strumień moczu. :) no nie wiem co jeszcze chciałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Czesc dziewczyny jak tam niedzielny poranek?bo u mnie tradycyjnie zaczal sie mdlosciami,ale wcisnęlam w siebie bułke i mi przeszlo Robiłyscie wynik na HIV? Bo mi lekarz niby napisal na kartce ale powiedzial ze jesli iestem pewna ze nie mam,to nie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Hej!witam w niedzielę, właśnie miałam Was wcześniej zapytać czy wszystkie dostałyscie skierowanie na HIV?Bo ja ani w pierwszej ani teraz nie dostałam. Jak Wam weekend mija? U mnie brzydka pogoda, wczoraj bardzo zimno było termometr pokazywał ok 5stopni, wiec spacer z synem krótki :-/ dzis do teściów na obiad i tak będzie po weekendzie. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja też nie robiłam testu na hiv. Ogólnie mało testow miałam, ani różyczki ani tokso. W katcie ciąży jest rubryka ale jakoś lekarz nie zlecał. Ide 27 na wizytę to zapytam.za to miałam już 2 razy robione antygeny. a wczoraj mało na zawal ze zeszłam. Ja do łazienki a tu w moczu krew. Tylko taka jasna. A moj mąż a miseczke buraków na obiad kto zjadł? Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na hiv robilam badanie jutro odbieram wynik lekarz mi wypisal na karteczce na tokso tez juz mialam badanie robione i na wirusa typu b i c to teraz mi wpisze do ksiazeczki. a te pasma sluzu zdarzaja sie w moczu czesto i nic sie ztym nie robi jak wychodza na abdaniu pytalam pani w laboratorium u kobiet sa czesto nawet jesli sie wykapia przed pobraniem próbki. ja jestem w pierwszej ciazy ale czuje takie laskotanie jakby wlasnie rybka plywala od niecalych 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
ja dotychczas mialam skierowanie na hiv, hcv, WR i toksoplazmoze ale moj lekarz daje mi skierowania stopniowo nie wszystkie na raz wiec moze tez jeszcze bedziecie mialy te badania :) najlepiej zapytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikea84
Ja mialam robiony hiv, tokso itd. ale za wszystko niestetu placilan:( u mnie nic sie w brzuchu juz nie przelewa, 3 dni temu poczulam takoe "puknoecie", a tetaz nic a nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2015
A mnie znów męczy bezsenność:-( Ja mialam wypasiony pakiet badań do zrobienia na poczatku,m.in hiv,toxo,gr krwi,weneryczne,skierowania oczywiście nie mialam i aż usiadłam z wrażenia jak mi podano kwotę do zapłaty,na szczęście teraz od paru wizyt już tylko mocz i morfologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Mama2015 ja wlasnie po ostatniej wizycie dostałam pakiet badań do zrobienia,jak pytalam w przychodni to koszt ok 170zł:O nie dosc ze u gina zostawilam 240zł to jeszcze to,u mnie w miescie niestety zaden lekarz pracujacy w szpitalu nie przyjmuje na NFZ a zalezy mi zeby miec lekarza ze szpitala no i trza płacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Ja do lekarza chodzę prywatnie i będę rodziła prywatnie, u nas w mieście nie jest to aż tak duży koszt jak w innych miastach. A nasłuchałam się i naczytałam o lekarzach i pielęgniarkach w naszych szpitalach i tak się bałam... Mój biedny syn ząbkuje i co godzinę w nocy budził się z płaczem, nic nie pomaga... Dziewczyny, które macie juz dzieci czy pamiętacie co pomagało waszym maluszkom? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej słoneczka :). Widzę, że pisanie lekko wyhamowało. Czyżby urok weekendów? MamaMaksa mojemu małemu pomagała taka maść z apteki na ząbkowanie. Nie pamiętam nazwy ale u nas się sprawdziło. Co do badań to poprosiłam lekarza by mi wypisał na wszystkie bo ja mam zawsze problemy z pobraniem krwi. Ostatnio byłam kłuta 14 razy i nie dało rady więc musiałam iść kłuć się dalej na następny dzień. Moje ręce wyglądały jak u narkomana . Takie były podziurawione. I na hif też miałam. Zostawiłam wtedy w labie ponad 300zł. Teraz praz ponad miesiąc będę miała spokój. Lekarz powiedział , że na razie nie muszę robić żadnych badań. No a za wizytę jak do tej pory nie płaciłam więcej jak 100zł. Oczywiście znając życie to następnym razem już tak kolorowo nie będzie. Na szczęście następna wizyta dopiero pod koniec listopada. Dziś jadę odebrać wyniki z pappa. Wyobrażacie sobie , że mi się nie chce. Jakoś one mnie nie obchodzą i gdybym nie miała umówionej wizyty u dentysty to pewnie by sobie jeszcze tam poleżały :). Ciekawa jestem co mi powie. Nie byłam u kontroli od jakichś 5 lat :) ale że ciąża to trzeba zadbać i uważać bo nie chcę się potem obudzić z brakiem uzębienia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×