Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość nnnita
Ja ogólnie mam problem z kręgosłupem, więc juz od dłuższego czasu mi boli. A to że muszę jak najwiecej leżeć to nie pomaga.strach pomyślec co będzie poźniej. Dzisiaj byłam u lekarza i znowu morfologia w dół, dostałam większą dawkę żelaza ii znowu mam brać nospę 2 x dziennie no i oczywiście luteina. Zwątpić można tyle leków. Ale skoro lrzepisują to chyba nie szkodzi dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
ja tez mam obecnie wyzsze tetno niz dotychczas wiec chyba tak musi byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
no ja tez mam problem z kręgosłupem 16 tc a co bbedzie jak brzusio urośnie bardziej? A już mnie boli w krzyżu byłam u pani masazystki dała mi takie plastry jak czasem sportowcy noszą, za 5 dni mam je wymienic na nowe podobno pomagają w ciązy i są bezpieczne bo nawet małe dzieci mają je zakładane na razie mam isc do lekarza i ten ma zadecydowac czy mogę mieć masaże dla kobiet w ciąży bez zgody lekarza mi na razie nie zrobią masazu chyba że jakiś masaż stóp no ale czego sie nie robi by zmiejszyć sobie ból i cierpienie może jakies ćwiczenia gimnastyczne powinnam robic? Na razie miałam dużo leżenia to może i od tego boli nospe tez mam brac 2 razy dziennie a dokładnie nospa max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ee
Chyba no-spa forte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
no-spa max tez jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
A czemu bierzecie nospe? Macie skurcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
po prostu byłam u gin i miałam na poczatku ciązy twarda macicę i maiałam 3 razy dziennie magnez brać i 2 razy nospa forte max i teraz jest już ta macica jak to się fachowo nazywa przez gin rozpulchniona, miekka czy jakos tak na to lekarz powiedział nie może byc twarda a bada to przez nacisk dłonią tak samo szyjke macicy mi sprawdza czy miękka czy twarda czy zamknieta czy rozwarta na zwykłym badaniu ginekologicznym takim macanym oprocz tego mam usg zawsze robione, bywało że co tydzien! No ale jak sie biega do lekarza tak jak ja:) to tak jest w późniejszej ciązy na skurcze i twardnienie brzucha dają kroplówki z magnezem ale to w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, czy króras z was miałą sprawdzaną przyzierność karkową w 11tc (10tyg i kilka dni)??? czy dzidzia nie była za mała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeresniara
Ja miałam i dziecię nie bylo za Male. Miało prawidlowa wielkość jak na ten tydzień ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetgreen90
Witajcie dziewczyny, podczytuje Was już spory czas, ale nigdy nie bylo okazji napisać. Jestem w 15tc, termin mam na 18 kwietnia. To będzie nasze drugie dziecko, mam 20miesięczną córeczkę. Bardzo przeżywam i martwię się, ze ze.coś będzie nie tak. W przeszłości poronilam 3 razy, stąd moje duże obawy. Pozdrawiam, postaram się częściej pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
Księzna Kate też ma termin na kwiecień więc w kwietniu bedzie głośno o narodzinach kolejnego dziecka w rodzinie królewskiej ale to na wyspie my bedziemy cieszyc sie wtedy własnymi maleństwami:) I tego się trzymajmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnita
Dziewczyny mam pytanie, czy na każdej wizycie macie usg robione? Ja ostatnio miałam w 12 tc( teraz jestem w 17). Caly czas mam bóle brzucha i dostalam zalecania nospa forte i luteina. Dodatkowo lekarz zbadał szyjke i stwierdzil ze mam twardą macicę. Wiec kazal jak najwiecej leżeć ec. Ale tak się zastanawiam czy nie pójść na usg zeby sprawdzić czy z dzieckim ok. Moj prowadzacy nie wykonuje usg. Jak myślicie co mam zrobic czy zaufac prowadzacemu czy dla swietego spokoju zrobic usg? Polowkowe mam dopiero pod koniec listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetgreen90
W poprzedniej ciąży również chodziłam prywatnie do lekarza, w ciągu calej ciazy mialam 4 usg, z czego jedno nadprogramowe, bo kosci byly slabo zwapnione, lekarz po miesiącu chciał zobaczyć czy będzie poprawa. Mówił, ze nie ma potrzeby robić częściej usg, choć przecież miał z tego duże pieniądze. Tez przyjmowalam luteine, nospe. Powodzenia! zaufaj lekarzowi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Ja chodzę prywatnie i jak na razie robi mi usg na każdej wizycie, ale w pierwszej ciąży po połówkowym nie robili niestety juz tak często, sprawdzali tylko tętno. Dzięki za odpowiedź z tą nospą, pytałam z czystej ciekawości, bo mi lekarz powiedział że jak poczuję jakieś skurcze czy twardnienie macicy to mam brać no spe właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeresniara
Ja na początku miałam co wizytę, potem zmieniłam lekarkę i ona powiedziała, że nie można tak często robić. I teraz będę miała dopiero w 20 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
ja też miałam twardą macicę i mam nospe max codziennie 2 razy brać i do tego magnez 3 razy dziennie bo działa rozkurczowo nie zapominajcie o magnezie i bierzcie bo jest wazny zapytajcie lekarza ile macie brac na pewno wam tez poleci ja robie usg co tydzien albo i co dwa, a powód? Mam ciąże zagrożoną, jestem panikarą, histeryczką i to moja pierwsza ciąża, mam chorą tarczyce i inne jeszcze niefajne sprawy i nie chce aby to ciąże skomplikowało poza tym chodze prywatnie do dwóch ginekologów na zmiane najcześciej i zawsze robią u jednego płacę 80 zł za taką wizyte u drugiego 150 zł wiec ceny sa różne ale i jeden dobry i drugi dobry, ten drugi ma jeszcze drugą specjalizacje, jest endokrynologiem a ja właśnie mam chorą tarczyce i musze chodzic do takiego ale jak wasze ciąże nie są zagrożone, nie macie wskazań to raz w miesiącu wystarczy tak chodziła moja siostra i ma zdrową córeczkę no ale siostra jest wiele lat młodsza i nie ma chorej tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi uspokoilam się trochę. Kurcze ja chyba schizuje poprostu. To moja pierwsza ciąża wiec może za bardzo sie wsłuchuję się w organizm. A czy też macie bóle , napiecie brzucha?czy nie czujecie nic ze coś tam siedzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISS MAGGIEgość
hej!rowniez mam termin na 18 kwietnia.Tez mam wrazenie ze nic tam nie mam,nie czuje jeszcze ruchow i brzuch sie wcale nie powiekszyl.Wsluchuje sie w swoje cialo ale jest cisza.Przez to nie czuje zebym byla w ciazy...............tez tak macie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MISS MAGGIE mam podobnie, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chuda jestes to brzucha nie widzisz:) ja tez nie czuje ruchów ale brzucha mam jak po wigilii )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Hej słonka :). No ja tam czasem ruchy czuję ale nie zwracam na nie uwagi bo.... moje już mnie zaczęło czasem kopać i tych właśnie oznak wyglądam. Co do usg to powiem wam że chętnie bym zrobiła. Tak z ciekawości jak się ma moje dziecię i jak duże urosło. Niestety następną wizytę mam na 19 listopada i podejrzewam , że i wtedy mi lekarz nie zrobi bo to będzie 19 tydzień więc pewnie będę musiała iść na jeszcze jedną wizytę w 20 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISS MAGGI
wlasnie nie jestem chuda brzuch mam ale jeszcze nie ciazowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze zdążysz i znudzisz sie brzuchem:) teraz mysle ze brzuch codziennie będzie troche większy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
Hej Ja już mam nieco większy brzuszek a kończę 17 tc choć raczej wyglądam jakbym przytyła a nie jakbym była w ciąży. Mi się wydaje, że czuję czasem takie bulgotanie ale nie jestem pewna. Pewnie wiele sama sobie dopowiadam. Wolałabym już czuć i mieć pewność że to maluch fika. Myślę, że już niebawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Ja brzuch mam i to juz całkiem spory chociaż to zależy ile zjem, wieczorem zawsze większy. Ruchy czasem czuję, ale wiem ze to jeszcze nie to co będzie :-) pamiętam, że jak byłam z synem w ciąży to myślałam, że właśnie tego będzie mi najbardziej brakowało. U mnie leci 15 tydzień a brzuch jak bym była w 20, cóż słabsze mięśnie. Wizytę mam w poniedziałek i mam nadzieję na usg bo bardzo bym chciała zobaczyć kruszynkę i może lekarz powie płeć. A Wy chcecie znać płeć dziecka czy wolicie mieć niespodziankę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
Ja też mam w poniedziałek wizytę i na pewno będziemy mieć USG. Mam nadzieję, że poznamy płeć ale nie wiem czy powiemy czy będziemy udawać, że małe nie chciało pokazać:) Ja chodzę prywatnie i za każdym razem mam USG. Na początku w ciągu pierwszego miesiąca miałam chyba z 5 razy bo dr sprawdzał serduszko a potem kontrolnie jak coś mnie niepokoiło i przyleciałam kilka razy upewnić się, że jest ok to zawsze było szybkie USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CałaWTrawie86
dziewczyny a na wizytach lekarz was bada czy tylko robi USG? Ja byłam 2 razy i miałam tylko USG a pamiętam jak byłam z córką w ciąży to lekarz badał mi szyjkę, robił cytologię itp... A teraz nic, tylko USG i wyniki z krwi... Zastanawiam się czy nie pójść skonsultować do innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×