Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość nnnita
Dawno nie pisałam ale cały czas czytam. Co do wagi to u mnie problem bo mam 28 tydz. A tylko 6 na plus od 3 tyg 100 g tylko przybyło. Co prawda lekarz mówi ze to przez cukrzycę ale ja coraz gorzej się czuję. A tyle czasu przede mną. Jutro idę na wizytę moźe cos ciekawego lekarz mi powie. A co do porodu i pakowania rzeczy to położna w szkole rodzenia powiedziała zeby juź powoli wszystko przygotowywać właśnie na wszelki wypadek gdyby cos się wydaźylo. A swoją torbę to mieć cały czas spakowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Ja właśnie postanowiłam skompletować sobie w tym miesiącu torbę, nie zaszkodzi jak będzie przygotowana leżała w kącie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Trochę mnie wystraszyłyście bo z jednej strony jeszcze dużo czasu, a z drugiej to się człowiek nawet nie obejrzy a przyjdzie termin.Chociaż jak dobrze pamiętam to te ostatnie tygodnie się ciągnęły. A jak tam Wasze maleństwa, mocno kopią? Bo mój synuś z dnia na dzień coraz silniejszy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nnita ja tez malo przytylam-w 25 tyg bylo 4 kg,dzisiaj zaczelam tydzien 27 i nie sadze bym cos przytyla od tamtego czasu,moj ginekolog mowi ze z waga ok,problem maja raczej kobiety tyjace po 20-30 kg bo to zbedne kg Ja juz mam torbe spakowana od kilku tygodni,lubie miec wszystko pod kontrola,a w foteliku samochodowym mam uszykowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
To wyzej to ja,wcisnelam cos na tablecie i wyslalao;) Wiec wracajac do tematu mam uszykowane ubranka na wyjscie dla dziecka,nie bede pozniej przez telefon tlumaczyc mezowi co gdzie w ktorej szufladzie Jakie mialyscie wyniki po tescie obciazenia glukoza?ja mam przed wypiciem cukier 75,po godz 128 po 2 godz-124 To chyba ok? Bo niemam norm podanych na wyniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
MamaMaksa moja mała tak się wierci i kopie że wnetrznosci aż mnie bolą. Przed ciążą wyobrażałam to sobie raczej jak jakieś motylki w brzuchu a ja czuje że mam małą karateke:-) nieraz tak się układa że na siedząco prawie śpię bo na rzadnym boku nie da rady bo ona w poprzek brzucha. Teraz poproszę lekarza zeby ja zmierzył bo podejrzewam że idzie w podobieństwo tatusia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej tez jestem na kwiecien na 5 a ile ważą wasze maluchy moja córa w 28 tc ok 1200 gr a ja przytyłam ok 7 kg teraz od ostatniej wizyty kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
A z ******* to dopiero początek :-) moja koleżanka wylądowała 2 razy w szpitalu bo jej mały tak jej właził w nerkę, że prawie mdlala z bólu. Mam nadzieje, ze nas to ominie. Dziś pogoda taka piękna była,że spacerowałam z synem 2 godziny i znowu ledwo żyję. Ale grzech nie wykorzystać takiego słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Byłam dziś na wizycie u gina. Ostatnio bolał mnie często brzuch i jakoś tak dziwnie mi było a dziś moje przypuszczenia się potwierdziły. Mała się przekręciła. I leków trzy tysiące. Ciśnienie mi daje popalić. Wasze dzidzie też już mają pozycje główką w dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Syfri a jak bolał Cię brzuch? Ja dziś zaczęłam 26t i ostatnio tez pobolewa mnie podbrzusze i czuję takie napięcie w miednicy jak by mi tam ktoś piłkę włożył. Ale u mnie to chyba za wcześnie na przekrecenie. Wizyta za dwa tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie podbrzusze bolało. Nic konkretnego ale jakieś takie dziwne uczucie. A dziś rano spokój i kopniaki zamiast w pęcherz to w górze brzucha było czuć. I tak podejrzewałam, że się gibnęła. Pewności jednak nie miałam. Lekarz potwierdził bo tętno dziecka w dole brzucha ( nad spojeniem ł. ) było co oznacza ,że jest główką do dołu. Usg nie było :). U mnie jest obecnie 27 tydzień. Termin mam na 17 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ulozenie dziecka w 27 tygodniu glowka w dol jest niebezpieczne? czy raczej to cos prawidlowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
To może i to moje dziecię postanowiło się przekręcić. Do tej pory była raczej w poprzek bo po skosie czulam ruchy. Teraz tak raz u góry raz u dołu. Nic poczekamy zobaczymy :-) ja ma termin na 24:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu ulozenie glowka w dol jest jak najbardziej prawidlowe,choc oczywiscie dziecko moze sie jeszcze przekrecic Moje jest tak ulozone juz od bardzo dawno,glowka jest nisko,ale szyjka trzyma,wiec jest ok,kopniaki dostaje w zebra a czkawke malenstwa czuje wlasnie na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikea84
U mnie się mały przekreca. Przez jakiś czas czuje jak mnie kopię po kroczu, a po kilku dniach i gory.ma jesCze trochę miejsca więc się kręci:) co do przygotowań to zamierzam prać i praaowac ciuszki pod koniec lutego. Torbę na początku marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnita
Moja mała bardzo często się przewraca góra dól co powoduje niezly ból.w przeciągu weekendu np potrafila to zrobić. W pìątek była główkowo a juz w poniedziałek pośladkowo. Teraz chyba od paru dni znowu kombinuje bo tak jak piszecie boli mi podbrzusze miednica i kopniaki po żebrach czuję więc leżysobie w poprzek dobrze ze w piatek wizyta. Syrfi a co dostałaś za leki ? To na ból? Pomaga coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to dobrze ze jestem gruba i czuje ruchy ale jest to raczej przyjemne a nie ze mnie boli :). Czasami mocniej czasami lżej ale w 28 tygodniu mnie nie boli wiec mam cos z tego ze mam wielki brzuch wielki tylek. :) bo na bole nie moge narzekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
U mnie w ciągu dnia czuję takie przyjemne ruchy, ale wieczorem jak w łóżku czytam książkę i leżę na plecach to kopniaki są bardzo porządne, brzuch faluje i czasem to aż boli :) ale to taki pozytywny ból :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja należę raczej do szczupłych i malo przytyłam wiec ruchy czuję bardzo wyraznie i często jest to bolesne ale powiem szczerze że wiem wtedy że z małą jest ok.Gdy dłuższy czas jej nie czuję to panikuję wiec już wolę te bolesne kopniaki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Ja należę raczej do szczupłych i malo przytyłam wiec ruchy czuję bardzo wyraznie i często jest to bolesne ale powiem szczerze że wiem wtedy że z małą jest ok.Gdy dłuższy czas jej nie czuję to panikuję wiec już wolę te bolesne kopniaki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie :) nie chcę wam tu robić bałaganu ale mam pytanie: czy są tu mamy które prowadzą działalność gospodarczą i starają się o wysoki zasiłek macierzyński bądź znacie inne mamy które taki zasiłek otrzymały? również mam termin na kwietnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Dziewczyny czy któraś z Was miala może doczynienia z cholestazą, jakie są objawy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka101
jestem w 27 tyg ciąży , term mam na 17 kwietnia, przytyłam 6 kg, wieczorem czuje okropne parcie na pęcherz moczowy, nie wiem czy to normalne wydaje mi się że nie, we wtorek mam wizytę u lekarza to się zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa1 ja miaałm podejrzenie cholestazy. Objawy szczegolnie nasilaja sie w nocy zaczyna sie od swędzenia przede wszystkim dłoni nóg stóp, moze byc tez całego ciała. Przewaźnie objawy wystepuja po koniec 2 trymestru lub w 3. Chociaź zdaźają się wcześniej zeby stwierdzic czy masz cholestazę robi się badania krwi na wątrobę. Biluribina , ast , alt, ja dodatkowo mialam jesz ze robione badania na krzepnięcie ale. Ie wiem czy w zwiazku z podejrzeniem cholestazy. Badanie robi sie bardzo szybko u mnie juz były wyniki tego samego dnia. Krew pobierana na czczo. A jakie masz objawy? U mnie na szczescie skonczyło się jakimś uczuleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka ja mam tak samo lekarz mi powiedział ze po całym dniu macica juź od chodzenia stania opada i naciska na pęcherz. Wogóle od 3 dni boli mi podbrzusze i cały czas czuję nacisk, mała się rusza więc się tak nie denerwuję. A w piatek wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Od kilku dni mam wysypkę na brzuchu, udach trochę na rękach i nogach. Swędzi mnie przy tym skóra ale nie aż tak bardzo, w nocy nie jest aż tak źle wiec nie wiem czy to wysypka czy powinnam się martwić. Do tej pory nic mi szczegolnego nie dolegalo wiec wolałbym zeby tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka101
nnnita ja się boję dlatego że 23 tyg ciąży wylądowałam w szpitalu ze skurczami, dostałam kroplówki, i się uspokoiło i od tego czasu biorę luteinę dopochwową, na zagrożenie porodem przedwczesnym, szyjka jest porządku, chyba mam za mało progesteronu i chyba stad te skurcze miałam plus do tego zwiększona dawka magnezu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka ja też byłam w szpitalu ze skurczami w 20 tyg. Jestem caly czas na nospie, scopolanie, i do przedwczoraj brałam luteinę więc jedziemy na tym samym wózku. Lekarz mi mówi ze wszystko ok ze taka moja uroda więc moźe u ciebie tak samo. Jak się mocno denerwujesz to zadzwoń do lekarza albo na ip podjedź. Ja to teź cały czas w stresie ze coś nie tak. Nowa 1 z tego co lekarz mi mówił to przy cholestazie nie ma pokrzywki tylko jak mocno sie podrapiesz to wyskakują takie ślady. A moźe zminilaś proszek do prania albo plyn do kapieli? U mnie to byly pomidory chyba. Lekarz kazał mi brać essentiale forte i wit b complex, przestalo swędziec. A dlugo masz do wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Wizytę mam 2.02 lekarz narazie na urlopie. Stwierdzilam że pójdę poki co do rodzinnego pokazać jak to wygląda. Jezeli chodzi o kosmetyki i proszki to nie mam nowości bo z reguły mam suchą i wrażliwą skórę. Mysle że może coś zjadłam i to od jedzenia. Poczytałam o choleostazie w necie i wszędzie pisze że świąd jest niedowytrzymania i że przede wszystkim stopy i dłonie. Także pewnie jak zwykle panikuję a im bardziej myślę to tym bardziej swędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×