Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość sabinka1990
Ja miałam termin na 9 kwietnia tego roku a urodziłam 1 kwietnia przez cc. Wody odeszły 31 marca w południe, rodziłam w Wadowicach to tez nie tak daleko Oświęcimia. Moja gin, dr Gawlik pracuje w Oświęcimiu. Poród masakra, brak postępu zakończony cc ale opieka szpitala rewelacja polecam. PS Mój syn ma 8 msc a rok temu szykowałam się tak jak wy; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_1983
Hej, dawno się nie odzywałam. Tydzień temu dostałam dopiero oficjalny wynik amniopunkcji- będzie zdrowa dziewczynka :) Poza tym dopadło mnie straszne przeziębienie i musiałam dostać antybiotyk, bo mnie straszny kaszel męczy. Nie nadrobię raczej wszystkiego, ale z ostatniej strony co przeczytałam o *****ch to napiszę jak to u nas :) Ja w pierwszej ciąży bąbelki czułam koło 17 tygodnia. Teraz niby wcześniej, ale kopniaków raczej jeszcze nie ma. Czasem mocniej czuć jak mała się rusza. Ja mam tym razem łożysko na przedniej ścianie i to też przez to amortyzuje więcej ruchów dziecka. Zresztą mój pierwszy synek też raczej się lekko ruszał i był delikatny :) a zdrowy jak ryba jest. Ja większość rzeczy też mam po synku. Muszę dokupić trochę bardziej dziewczęcych rzeczy, a tak to nie będę za dużo szalała, bo nawet nie mam tyle miejsca w domu. Prz pierwszym dziecku to wiadomo inaczej się robi zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś ma grubą warstwę tłuszczu to będzie później czuć ruchy. Mała istota musi naprawdę namęczyć się żeby "przebić się" przez zbędne kilogramy żeby przyszła mama mogła poczuć ruchy. Podobno jak gruba ciężarna zje kilo lodów dziecko szybciej zaczyna się ruszać. Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_83
chyba się forum zacięło. Moje go postu nie widać już trzeci dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu sam sobie zjedz kg lodów. Nie każdy musi być taki gruby jak Ty. Oszczędź sobie takich komentarzy, bo aż żal się je czyta. Kama a co lekarz podejrzewa? A może dzidzia będzie po prostu mniejsza? I taka jej natura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikea84
Kama, jak to lekarz wyjaśnił? Może się jesCE wszystko unormuje. A miałaś robione 1 prenatalne? Emilka, myślałam o tobie ostatnio ale byłam pewna, że wynik będzie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama a lekarz co ci dokladnie powiedzial?jaka moze byc przyczyna?kurcze,moze jednak wszystko bedzie dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Kama to straszne co przeżywasz, bardzo Ci współczuję, nawet nie za bardzo wiem co Ci powiedzieć....to strasznie smutne. jedyne co ja bym zrobiła to poszła bym do drugiego lekarza. Modlę się o Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikea84
Mamamaksa ma racje, skonsultuj z ddrugim lekarzem jak masz mpzliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
Kama, co jeszcze mówił lekarz? Może po prostu córcia będzie drobniejsza lub źle wyliczyć tygodnie ciąży? Masz możliwość skonsultowania się z innym ginekologiem? Trzymam za Was kciuki i myślę ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Cześć. Kama nie trać nadzieji, czasami lekarze podają złe rokowania ktore sie nie sprawdzają. Może jak radza inne koleżanki skonsultuj się z innym lekarzem. Trzymam za Was mocno kciuki :-) . Ja swoją córeczkę zobaczę we wtorek na polowkowym usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
Kama, nie trać nadziei i wiary, idź do innego lekarza, rokowania rokowaniami ale żaden lekarz nie jest jasnowidzem ani Panem Bogiem i co się wydarzy to tylko pan Bóg wie. Może sie okazać, że bedzie super mimo kiepskich rokowań. Ile już było takich przypadków, że lekarze nie dawali dużych nadziei a potem było dobrze. Pomódl się, daj na mszę, i nie trać wiary! Trzymamy tu wszystkie za Ciebie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jakies forum katolickie?? Wszystkie jestescie takie kosciolkowe ze szkoda gadać ...chyba przestane was czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
To przestań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Gosciu to nie czytaj:p Kazda ma jakis sposób na problemy i dla niektorych tym sposobem jest własnie wiara A co mamy napisac: idz zapal sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Cześć dziewczyny :). Hehe. kilo lodów mam zjeść bo gruba jestem? No nie muszę a do małych nie należę :). 100 ponad na liczniku a małe kopie i daje mi tak popalić że czasem się zastanawiam czy jakiegoś adhd nie ma :). Serio. Odczucia to sprawa indywidualna. W pierwszej ciąży to takiego kopania nawet w 7 miesiącu nie miałam jak mam teraz :). Kama głowa do góry. Nie każde dziecko rozwija się tak samo. Jeszcze się wszystko może wyrównać i tylko niepotrzebnie cię zestresowali. Dziewczyny robiłyście już glukozę i test obciążeniowy? Ja mam dziwne wyniki ( jak dla mnie) a do wizyty jeszcze ponad tydzień. I zastanawiam się o co biega. Mam stanowczo za niskie wskaźniki co do norm obowiązujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Cześć dziewczyny :-) ja już po połówkowym usg. Córcia rozwija się prawidłowo :-) ma 330 gram, zrobilam usg 4 d, jak dla mnie wzruszające na maksa widzieć jak maluch ssie kciuk. :-) pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrfi chodzi o ta glukoze do picia? Ja w 2 poprzednich ciazach tego nie robilambo moj ginekolog nie kieruje na to gdy w rodzinie nikt nie choruje na cukrzyce,jutromam wizyte to zobaczymy czy i tym razem sie uda;) Ja dzis robilam morfologie i mocz,krwinki czerwonei hemoglobina na dolnej granicy a w moczu leukocyty i bakterie ehhh:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_1983
Ja mam zamiar za tydzień iść na tą glukozę.W pierwszej ciąży piłam 50g, a teraz aż 75g muszę blee :) A co do modlitwy- to kto się śmieje, że to nic nie daje nie musi krytykować innych. Może kiedyś gościu sam doświadczysz mocy jaką daje modlitwa. A tym czasem nie czytaj forum i zrelaksuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
ja robiłam już glukozę, 3 godziny siedzenia w poczekalni :/ 2 książki zdążyłam przeczytać :D na szczęście wyniki są ok, ale za to mam toksoplazmozę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikea84
Syrfi,może normy są dla kobiet, które nie są w ciąży. Ja tak miałam na jakimś wyniku, nie pamiętam co to bylo niestety. A masz moLiwosc np. Wysłania e-maila do swojego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
Mi modlitwa pomogła, wymodliłam sobie zdrowego synka, właśnie byłam na połówkowym, Usg prenatalnym, mały wazy już 430 gram jest zdrowy, mąż był wzruszony jak oglądał syna, który ziewał:) ruszał rączkami:) Uważam, ze modlitwa pomaga, za mnie modli sie cała rodzina, moja chrzestna dzwoniła i mówiła, ze chodzi na masze do kościoła i modli się za mnie, miło mi się zrobiło że tak się cieszy i pragnie szczęscia dla mnie:) Ja miałam leżeć jakiś czas w ciąży byłam też tydzień w szpitalu I modlitwa mi pomogła, wszystko teraz jest dobrze, choć bardzo się oszczędzam i nie przemęczam:) Jeśli chodzi o ten test na glukozę to na razie mi lekarz nic nie mówił o nim, mam 22 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikea84
Test na glukoza robi się właśnie mniej więcej w połowie ciąży.Ja idę na polowkowr w przyszłym tygodniu i wtedy też zleci mi to badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
Cześć Ja robiłam właśnie ten test i będę musiała powtórzyć bo dwa pierwsze wyniki w normie a ostatni troszeczkę podwyższony. Zaczęłam sobie mierzyć cukier na glukometrze i nie za bardzo mi się podoba. W piątek powtórzę to się dowiem ale liczyłam się z tym od początku że mogę mieć problem z cukrzycą w ciąży bo miałam wcześniej za duże wyrzuty insuliny a to ponoć predysponuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość24
edda123 No ale teraz przechodzisz tokso? Jaki wynik miałaś dokładnie? Co lekarz na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe. Już byłam u lekarza z wynikami . U ogólnego bo bym chyba jajko zniosła zanim do wizyty u ginekologa bym doczekała. Dobrze jest. Mój organizm bardzo dobrze sobie radzi z cukrem. Aż za dobrze. I niech tak pozostanie. Ja miałam glukozę 62 przy normie 70-99 i po 2 godzinach ( tak jest napisane na wyniku a w rzeczywistości już po godzinie mi wzieli) 100. Oczywiście muszę kontrolować cukier zwłaszcza przy dużych spadkach. No mi często się zdarza mieć podwyższone tętno, zawroty głowy i nagłe poty nie do opanowania. Myślałam że to może przez ciśnienie a to chyba przez cukier. jeśli chodzi o hemoglobinę i hemokryt to też mam poniżej normy ale tym się nie przejmuję bo to naturalne. Jeszcze jest powyżej 10 więc nie ma co panikować. Podejrzewam , że mi lekarz deperzyt czy jakoś tak zapisze. edda123 teraz tą tokso złapałaś czy wcześniej? I co lekarz mówi. Nie chcę wprowadzać w błąd ale ja słyszałam że tokso jest groźna w pierwszym trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda123
Robiłam badania (awidność) i wyszło, że tokso zaraziłam się już kiedyś. Jest tak, że jeśli zaraziło się tym kiedyś to w ciąży pierwsze 3 miesiące są najbardziej zagrożone poronieniem. Jeśli tokso zaraziło się w trakcie ciąży, to zagrożone są ostatnie miesiące (poronienie/wada płodu). Dostałam rovamycine na miesiąc i znów zrobiłam krew, mam odebrać wyniki i za tydzień iść na wizytę, zobaczymy czy antybiotyk zadziałał i czy będę musiała przyjmować go do końca ciąży. Na razie moja ciąża rozwija się prawidłowo (22 tydz.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 1
Hej dziewczyny :-) Powiedzcie mi jak jes u Was z ******* Waszych pociech. Czy macie jakies dłuższe przerwy w ktorych nie czujecie jak sie ruszają. Ja zostane mamą poraz pierwszy i powiem Wam szczerze że jak dłuższy czas nie czuje ruchow to panikuję. Na usg bylam we wtorek i lekarz powiedzial ze wszystko jest w najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Nowa pewnie ze tak :) dziecko ukołysane w dzien twoim ruchem zazwyczaj po prostu spi:) jesli dlugo by sie nie ruszalo to zjedz cos slodkiego i połoz sie na lewym boku Ja w dzien czuje sporadyczne ruchy,najczesciej jak sobie usiade,wieczorem sa mocniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Kama bylas u innego lekarza? Ciągle o Tobie myślę, napisz jak samopoczucie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×