Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mam 1500 zł i chcę kupić ekspres do kawy. Doradzicie?

Polecane posty

Gość gość

Witam, mogę wydać 1500 zł na ekspres do kawy. Chcę w tej cenie kupić coś dobrego, do domowego użytku. W domu kawę piję tylko ja, dwz razy dziennie. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam ekspresy kapsułkowe. Nie sa aż tak drogie, wiec na pewno jeszcze zaoszczedzisz, a są łatwe w uzytkowaniu no i nie ma z nimi tyle roboty co np. z cisnieniowymi. I łatwiej utrzymac je w czystosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w kapsułkach nie ma kawy!!! to substytut kawy, podobne do kawy rozpuszczalne. za 1500zł kupisz już fajny ekspres, tylko nie baw się w automat. lepiej kupić osobno młynek samemu mielić i nabijać na kolbę. przerobiłam chyba z 4 ekspresy i jednoznacznie mogę stwierdzić, że samemu ubijany jest najlepszy. ekspres kapsułkowy ma jeden plus, jest czysty, tzn wkładasz kapsułkę, odpalasz i gotowe, z kolbą niestety jest tak , że trochę tej kawy się rozsypie, ale jej smak jest dużo lepszy. poczytaj opinie, porównaj sobie także modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam Siemensa, droższego w prawdzie. 3000 KAW juz zrobił i nie było problemów. wydaje sporo poleceń dzięki czemu jest zawsze zadbany. menu po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam automat. po co. ci ekspres jak sama wszystko robisz? wstaj3, wciskam nguzik i IDE pod prysznic. kawa sama się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to teraz jest kwestia, czy zależy autorce na czystości, szybkości, czy smaku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka :) Dziękuję za odpowiedzi. Zależy mi i na smaku (czy w dużej mierze zależy tonod ziaren kawy, prawda?), szbkościi czystości. Chociaż mogę się przy ekspresie trochę wysilić. Wolę automatyczne mielenie. Do tej pory miałam ekspres Krups na kapsułki i nie jestem zadowollna. Dlatego chcę zmiany. No i jestem kwotą ograniczona, bk mam 1500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
automat nie ubija porządnie kawy, miałam okazje korzystać z ekspresu 'dobrej klasy' za wysoka cenę, automat własnie, i nie ubijal kawy jak trzeba. teraz kupiłam tańszy, do tego młynek do kawy, i dobrą kawę, trochę trwało aż odnalazłam poprawna grubość mielenia, ale teraz kawa wychodzi rewelacyjnie. wystarczy ubić kolbę i włączyć przycisk. mój ekspres ma także pojemnik na mleko, co daje możliwość latte albo cappucino. naprawdę przed zakupem przerobiłam wszelkie polskie fora, Tobie też to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kawiarka świetna sprawa, sama piłam taka kawę 4 lata ;), ale po jakimś czasie zaczęła być dla mnie za mocna, i ekspres okazał się idealny. ale kawiarka w kuchni dalej stoi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poranna Kawoszka
My z mężem cały czas używamy kawiarki, bo nie ma miejsca na porządny ekspres do kawy. Przed zakupem ekspresu polecam zapoznać się z mapą twardości wody w Polsce - http://www.zmiekczacze.com/twarda-woda/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy dobrym ekspresie sa mierniki twardości wody, i można ekspres dostosować do poziomu właśnie twardej wody. autorko zdecydowałaś się na coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekspres ciśnieniowy jest lepszym rozwiązaniem niż ten na kapsułki. Kapsułki trzeba ciągle dokupywać a cena ich też nie jest taka tania. Ja mam ekspres zamówiony z aliexpress24.pl i jestem z niego zadowolona. Od 6 miesięcy działa bez zarzutu a kawa z niego jest przepyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio jak robiłam zakupy na selgros24.pl to widziałam, że mają sporo ekspresów do kawy i to różnych. I ciśnieniowe i przelewowe i na kasułki. plecam zajrzeć. Ceny mają bardzo spoko. Przy okazji można kupić zapas dobrej kawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekspresy kapsułkowe są bardzo słabe. Mam taki w pracy i nikt prawie go nie używa. Odradzam. Jeśli chodzi o ekspresy ciśnieniowe, to za 1500 zł widziałam już wiele fajnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katmaz
Duży wybój mają na electro.pl ceny niższe niż w innych sklepach. U mnie w pracy ostatnio kupili u nich na kapsułki SAECO Tchibo HD8603/59 Red Latte i z tego co szefowa mówiła to ok 100zł wyszedł jej taniej niż mają ofercie inne sklepy internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzyj sobie na http://flintespresso.eu/ - duuuży wybór ekspresów, w róznych cenach, myslę,że do 1500zł na pewno cos znajdziesz. Oni mają tez od razu serwis, wiec w razie co mozna zawsze do nich oddac sprzęt, ale podejrzewam,że nie bedzie trzeba w ogole sie tym martwic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość placenta
Wszystko zależy od potrzeb autorki tematu. Jeśli nie chcesz za bardzo się przejmować czyszczeniem, ubijanie itd., to jednak polecam automatyczny ekspres. Powiem szczerze, że przeciętny człowiek nie poczuje aż takiej różnicy z ekspresem kolbowym, poza tym dla laików używanie ekspresu z kolbą może być zbyt skomplikowane. Zerknij na ekspresy Saeco np., sama używam tej marki ekspresów, ale nie kupowałabym w żadnej sieciówce, tylko u jakiegoś przedstawiciela autoryzowanego jak np. Flint itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uważam, że najważniejsza jest po prostu kawa dobrej jakości i o wspaniałym aromacie. I chyba wystarczy zwykła kawiarka zamiast ekspresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawa z kawiarki smakuje wyśmienicie, nawet lepiej niż z ekspresu. Tylko trzeba odpowiednio dobrać urządzenie. A jak to podpowiadają na http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-kawiarke-kafeterke-czy-warto/1374/ I przede wszystkim zaopatrzyć się w dobrą i aromatyczną kawę. Najlepsza jest oczywiście świeżo mielona. Naprawdę jest różnica między świeżomieloną kawą zaparzoną w kawiarce, a kawą rozpuszczalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No raczej za 1500 to się dobrego ekspresu nie znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A właśnie że spokojnie można kupić w takim przedziale cenowym bardzo dobry jakościowo ekspres. Nie wszystko co drogie musi być najlepsze. Ja osobiście mam ekspres Lavazza który kupiłam za 600 zł (jak coś to tu www.sklep-bicafe.pl) i jestem z niego naprawdę zadowolona. Jest mały więc nie zajmuje dużo miejsca i kawa z niego ma świetny smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalojka
zajrzyj na sferis.pl znajdziesz tam ekspresy o wiele tańsze i jeszcze starczy Ci na zapas dobrej kawy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaką kawę pijesz. w większości ekspresy różnią się ceną ale mechanizm jest ten sam, zrobić kawę. Za dodatki już się płaci, np. sam spienia mleko. Ja mam taki który robi czarną kawę, ale mleko muszę sobie sama spienić, dałam za niego 800 zł w promocji i jestem zadowolona: Philips Saeco small

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×