Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość TaNikola

Co ludzie maja do imienia Nikola?

Polecane posty

Gość gość
A kto mówi o zatrudnieniu? Annie może będzie dobrze na stanowisku a Nikola nie koniecznie musi się widzieć na stanowisku. Może to właśnie ta Nikola będzie dawała prace tysiącom kobiet o różnych imionach? To teraz tak popularne imie że nikt wartościowy się nie będzie zastanawiał czym się różni od innego. Zresztą nawet jeśli to Nikola nic na tym nie straci.(i tutaj niestety potrzeba już inteligencji żeby zrozumieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przekonasz mnie. Na swojej drodze Nikola nie spotka samych tolerancyjnych ludzi, tylko większość takich, którym to imię będzie się kojarzyć z pustką umysłową, białymi kozaczkami i patologią. Dlatego warto się zastanowić, w imię czego naznaczać dziecko. Owszem, Nikola może być inteligentną, wartościową osobą, jej rodzina również, co nie zmienia faktu że imię jest pretensjonalne, a nie wszyscy ludzie pozbawieni wpływu stereotypów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto mówi o zatrudnieniu? xxx no tak, Nikola to przecież typowa przedstawicielka klasy wyższej, pracować nie będzie, za to pierwsza w kolejce po zasiłek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszelkie Nicole,Nikole,Nikol i Wanessy,Dzesiki,Keviny i Brajany to u nas dzieci ludzi z marginesu,rodzin korzystajacej z opieki spol. A jezeli zaczniecie krakac,ze wy to nie margines i nie patologia to ludzie z kiepskim gustem.Beznadziejne imie. :D I fruuu teraz patole zleca sie powiedziec jaka to jestem okropna,mowiac swoje zdanie i wyrazajac statystyki roczne osrodkow spol. A ja mam was w pupce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu nie da się dodawać komaentarzy? czyżby modka miała córeczkę Nikolkę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikola to w europie imię męskie. Tak między innymi maił ana imię ostatni, zamordowany sekretarz Rumuni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest kafe :D jak nazwiesz córkę Nikola to pewnie jesteś tępą blondyną. Jeśli nie jesteś to na pewno jesteś patologiczna i chcesz, żeby dziecko się wyróżniało/dałaś się porwać przez owczy pęd. Jeśli to nie to to NA PEWNO masz zły gust :D Olać gadanie ludzi, ja znam panią prokurator Nikolę, znam panią doktor Nikolę i co? Jak widać można zdobyć dobry zawód i jak ktoś jest dobry w tym co robi to nie będzie miał z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracowałam w opiece społecznej i najczęściej nadawanym imieniem było Julia, zaraz potem Zosia i Ania. Wśród chłopców królował Michał, Kuba i Kacper. Ani jednego Brajana, Alana, trafił się jedynie Xavier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co nie zmienia faktu ze rodzice mieli naprawde kiepski gust ahhahaa xxxx a twoi kiepskie metody wychoawacze xxx a niby czemu kiepskie metody wychowawcze? Bo pokazali, jak rozpoznać tandetę i wyrażać swoje zdanie? xxxx jest różnica między nauczeniem wyrażania swojego zdania a wyśmiewaniem imion i ludzi ich noszących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzataaaaaaaa
Moja córka ma tak na imię, dałam je jej zanim zaczęłam wchodzić na kafeterię, w ogóle nie przypuszczałam, że może się ludziom negatywnie kojarzyć. Jej też się podoba, póki co nikt się z niej nie śmiał, pracę też znalazła w dobrej firmie marketingowej i jakoś sobie radzi :) ma 23 lata. Nie sądziłam, że to imie stanie się tak popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej tam wy z tymi prokuratorami i lekarzami Nikolami... Prokurator to musi mieć z 32-35 lat a około 1980 roku imię to było ekstremalnie rzadkie. Lekarze...najmłodsi prawdziwi lekarze to roczniki 80te wtedy też mało było Nikolek i trzeba trafu wszystkie wyrosły na prokuratorów i lekarzy hahahahahahaha ! Nie dowartościowywujcie się . Nikole można owszem spotkać w prywatnych drogich przedszkolach ale są to często pociechy nowobogackich dorobionych na szwindlach którym słoma z butów wystaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie :D może jeszcze pani sędzia Wanessa i pan profesor Brajan? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem, że osoby z roczników przed 2000 rokiem noszące te imiona nie są z patologicznych rodzin a rodzice nie mają beznadziejnego gustu? te wasze spostrzeżenia dotyczą tylko obecnych przedszkolaków i gimnazjalistów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sa_ra_
może jeszcze pani sędzia Wanessa i pan profesor Brajan? smiech.gif xxx żebyś się nie zdziwił(a) za te 15 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikola90
mam na imię Nikola i mam 24 lata (rocznik 90), po lekturze tego tematu nie pozostaje mi nic innego jak iść się powiesić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z cebulandii
Ale z was cebulaki, imię Nikola za granicą jest imieniem męskim? Zależy od kraju. Widać, że banda zakompleksionych cebuli tu siedzi, chłopiec nazwany przez starych "Nikola" u nas to miałby tak samo p********e jak dziewczynka nazwana "Nikola" we Włoszech. U nas jest Mikołaj (włoski Nikola), a nie ma damskiego odpowiednika tego imienia (we Włoszech to Nicoletta), więc przyjęła się Nikola a nie Mikołajka. Dziwne że się imienia Roman nie czepiacie cebulaki, w końcu we Francji to imię żeńskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, jestem cebulakiem, bo krytykuję cudowne imię Nikola 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z cebulandii
bez tego "to"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z cebulandii
Dobrze, jestem cebulakiem, bo krytykuję cudowne imię Nikola lapka.gif xxx No tak w końcu to działa w jedną strone co? ty sobie możesz ludzi wyzywac od tępych blondyn, patoli albo bezguścia, ale jak ktos tobie zarzuci cebulactwo i brak mózgu (bo sobie nie zdajesz sprawy ze swojej hipokryzji) to obraza majestatu co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nikogo nie wyzywam :D skąd ten pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z cebulandii
nie wiem czy ty, piszę ogólnie bo widze ze troche tu padlo tekstow o tepych blondynach w bialych kozaczkach i rodzicach bez gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikola - i wszystko jasne :D Osobom na pewnym poziomie nie trzeba tego tłumaczyć. Choćbyście wypisywały tu nie wiadomo co, nic nie zmieni faktu że Nikola to tandeta i pretensjonalizm świadczący o niskim poczuciu dobrego smaku u rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka79
Choćbyście wypisywały tu nie wiadomo co, nic nie zmieni faktu że Nikola to tandeta i pretensjonalizm świadczący o niskim poczuciu dobrego smaku u rodziców. xx Dodaj do tej wypowiedzi "wg mnie", bo na przykład ja nie odbieram tego imienia jako pretensjonalnego i świadczącego o niskim poczuciu dobrego smaku u rodziców. Sama bym tak swojej córki nie nazwała, bo mi się to imię niezbyt podoba, ale w ogóle nie budzi we mnie takich skojarzeń. A już na pewno bym nie napisała, że jest to imię tandetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, wg niektórych białe kozaki też nie są tandetne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka79
Wiesz, wg niektórych białe kozaki też nie są tandetne smiech.gif xxxx No i co z tego? Rozumiem, że pewne rzeczy mogą budzić skojarzenia, sama tak mam, ale szufladkowanie ludzi i zakładanie z góry, jak to ma miejsce w tym temacie, że np. ktoś kto nosi białe kozaki i ma na imię Jessica pewnie jest z rozbitej rodziny i wieje mu pustką w głowie jest po prostu krzywdzące. Dorosły dojrzały człowiek powinien mimo wszystko skojarzenia zostawiać sobie i nie kierować się nimi w życiu. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę i nie skreślam nikogo tylko i wyłącznie dlatego, że się inaczej ubiera, nosi imię, które mi się nie podoba czy ma inny gust muzyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie mówi o skreślaniu, tylko o automatycznych skojarzeniach, których nie sposób uniknąć. Nie wierzę, że nie masz absolutnie ŻADNYCH skojarzeń z danym szczegółem ubioru czy wyglądu poszczególnych osób i że nie szufladkujesz wstępnie (nawet nieświadomie). Jak już gdzieś wcześniej pisałam, nie neguję że Nikola może być wartościową osobą z porządnej rodziny, lecz moje (i jak widać, nie tylko moje) pierwsze skojarzenie jest inne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ładne to co ładne, ale ładne co się komu podoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem, każdy ma swój gust, ale są imiona przez gro osób uznane za tandetne i pretensjonalne, dawniej była to Mariola, Wioletta, Andżelika, teraz "na topie" jest Nikola, Dżesika czy Wanessa. I coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka79
Nikt nie mówi o skreślaniu, tylko o automatycznych skojarzeniach, których nie sposób uniknąć. Nie wierzę, że nie masz absolutnie ŻADNYCH skojarzeń z danym szczegółem ubioru czy wyglądu poszczególnych osób i że nie szufladkujesz wstępnie (nawet nieświadomie). Jak już gdzieś wcześniej pisałam, nie neguję że Nikola może być wartościową osobą z porządnej rodziny, lecz moje (i jak widać, nie tylko moje) pierwsze skojarzenie jest inne.. xxx Oczywiście, że mam skojarzenia! Kto ich nie ma ;) moja wypowiedź dotyczyła raczej tych osób, które piszą, że Nikola nie może zostać sędzią, prokuratorem, lekarzem i że skazana jest na pracę słabej fryzjerki, bo takie imię zobowiązuje. To jest przykre i nie dziwię się, że później osobom takim jak autorka tego tematu przykro czyta się czyjeś chamskie teksty, które często są po prostu upokarzające i niewiele mają wspólnego z kulturalną wypowiedzią o imieniu. W końcu czym innym jest napisanie "nie podoba mi się to imię, jest moim zdaniem wulgarne i źle mi się kojarzy" a czym innym pisanie "tak to swoje dzieci nazywają tylko patologiczni rodzice, jak słyszę Nikola to wiem, że matka to pusta blachara".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu jest ohydne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×