Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

JAKIE CIASTA PIECZECIE NA WEEKEND?

Polecane posty

Gość gość

Szukam inspiracji ;) Ja ostatnio upieklam pyuszniutka szarlotke na kruchym ciescie. Piszcie jakie ciasta Wy pieczecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przedwczoraj upiekłam piernik :classic_cool: wyszedł troche gliniasty, bo za duzo smietany dodałam, myslalam ze bedzie wtedy lepszy ale i tak zjedlismy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozne,w zaleznosci od smaku i sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja teraz planuję marchewkowe. Znalazłam fajny przepis na takie z kremem z mascarpone - wygląda pysznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj przepis na ta szarlotke plisss.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadnych, bardzo rzadko ciasta robimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czasem na święta zrobie, dla mnie to zbędne i niezdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zatem, oto przepis na pyszne ciasto marchewkowe, które udaje się znakomicie. I nie zawiera glutenu! Składniki: - 4 jajka - 150-170g cukru muskowado (może być brązowy, ale muskovado bogatszy w smaku i bogatszy w minerały) - 2 łyżki kirszu (za pierwszym razem użyłam Soplicy wiśniowej, za drugim likieru Cointreau – oba się sprawdziły) - 1 łyżka przypraw korzennych(cynamon, imbir, kardamon, goździki) – najlepiej wszystkie naraz, utarte w moździerzu. - otarta skórka z jednej cytryny - 250 g mielonych orzechów laskowych - 250 g startej marchewki - 1 szczypta soli, 3-4 łyżki skrobi kukurydzianej, 1 łyżeczka proszku do pieczenia. - nieobowiązkowe składniki na nieobowiązkową masę: opakowanie serka Philadelphia, cukier puder i strączek wanilii Żółtka należy ubić z cukrem, dodać likier, przyprawy, skórkę z cytryny. Następnie marchew i orzechy. Dobrze wymieszać. Białka ubić na sztywną pianę (ta odrobina soli pomaga). Dodawać po trochu do masy marchewkowej, na przemian dosypując proszek wymieszany ze skrobią i delikatnie mieszając. Wlać masę to wysmarowanej tłuszczem tortownicy. Wstawić ciasto do piekarnika nagrzanego do 100 stopni, na niższy poziom. Następnie temperaturę podwyższyć do 180 stopni i piec 50 minut. Po 50 minutach wyciągamy z piekarnika i wpadamy w zachwyt. Właściwie ciasto gotowe. Ja, po wystygnięciu smaruję ciasto masą z serka Philadelphia. Pewnie są inne patenty, ale ten wydał mi się taki bardzo amerykański (bo ciasto marchewkowe wydaje mi się dość amerykańskie) i poza tym poszłam na łatwiznę. Opakowanie Philadelphii naturalnej ucieramy (albo miksujemy z cukrem pudrem i tu zupełnie nie mam pojęcia ile tego cukru. Po prostu na oko. I jeszcze jeden bardzo ważny element. Wanilia. Koniecznie prawdziwa. Przekrajamy taki brązowy strączek wanilii, zeskrobujemy łyżeczką miąższ z drobnymi ziarenkami i dodajemy do serka. Nic nie zastąpi prawdziwej wanilii. Pachnie i smakuje nieziemsko, a czarne drobinki w masie serowej wyglądają bardzo apetycznie. I taką waniliowo-serkową masą smarujemy wierzch ciasta. I gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AUTORKA mOJA szarlotke zrobilam z tego przepisu z takim wyjatkiem, ze zamiast uzyc 300g maki ( co bylo stanowczo za malo i ciasto bylo strasznie mokre - nie dalo sie nniego nic zrobic) dodalam 480g maki pszennej i wszytskie pozostale skl bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie da rady wkleic linku z przepisu o ktorym p[isalam BO pisze , ze spam. Wpiszzcie sobie w google haslo quchenne inspiracje- szarlotka i wyskoczy wam przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKŁADNIKI 2 i 1/2 szklanki pszennej mąki 480 (40 dag) 3 dag świeżych drożdży 10 dag masła 3/4 szklanki mleka 5 czubatych łyżek cukru (lub 7, jeśli lubisz słodkie ciasta) 3 żółtka 1 łyżka pasty waniliowej (można zastąpić łyżką ekstraktu lub 2 łyżkami cukru z prawdziwą wanilią) 1 płaska łyżeczka soli nadzienie: 1/2 kg truskawek kruszonka - według przepisu Bajaderki: 9 dag mąki 5 dag cukru 1 łyżeczka pasty waniliowej (można zastąpić łyżeczką ekstraktu lub łyżką cukru z prawdziwą wanilią) 5 dag mocno rozgrzanego, roztopionego masła Wszystkie składniki powinny mieć temperaturę pokojową. Drożdże rozetrzyj z łyżką cukru, dodaj 4 łyżki mleka, odstaw w ciepłe miejsce na około 10 minut. Pozostałe mleko wlej do rondelka, dodaj masło i cukier, postaw na małym ogniu i doprowadź do rozpuszczenia masła i cukru. Odstaw do przestudzenia. Do miski przesiej mąkę z solą, dodaj mleko z masłem i cukrem, wyrośnięte drożdże, żółtka, pastę waniliową, dokładnie wymieszaj dużą łyżką. Masa powinna być dość gęsta. Przykryj ściereczką, odstaw na 15 minut. Przełóż ciasto do formy wyłożonej papierem do pieczenia (użyj papieru do pieczenia, nawet jeśli używasz nieprzywieralnej formy - truskawki podczas pieczenia wypuszczą dużo, dzięki papierowi ciasto nie przyklei się do formy). Powierzchnię wyrównaj szpatułką lub dłońmi oprószonymi mąką. Przykryj ściereczką, odstaw w ciepłe miejsce do ponownego wyrośnięcia na 25-30 minut. Kiedy ciasto wyrasta przygotuj kruszonkę: mąkę wymieszaj z cukrem i pastą waniliową. Wlej gorące masło i dokładnie wymieszaj. Umyte, osuszone i pozbawione szypułek truskawki przekrój na połówki. Na wyrośniętym cieście układaj połówki truskawek, przekrojoną stroną do góry. Ciasto posyp równomiernie kruszonką. Wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piecz przez 40-45 minut, aż kruszonka będzie złocista, a ciasto będzie odstawać od brzegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W weekend odpoczywam, ciasto wtedy kupuje jakies owocowe Lajkoniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×