Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julciaaa

KLINIKA NOVUM kontynuacja topiku

Polecane posty

wiem o tym, mnie dzis caly dzien trzymaja mdlosci a do tego jeszcze zgaga, niefajne uczucie, dobrze,ze jestem na l4 i moge duzo lezec, podziwiam Ci Lillalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zamierzasz jeszcze wrócić, czy już do końca nie? Ja jestem po prostu głupia, i tyle... ale powiedziałam dość... chociaż znając moje szczęście to nie dostanę zwolnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu w koncu tyle o to walczylas zeby cialo odmawialo teraz posłuszeństwa. No raczej przy plaskim brzuchu to nie zastaniesz przez najbliższe miesiące :) Ja tyje gigantycznie szybko 15kg ,ale w zadnym wypadku mi to nie przeszkadza.cale życie o tym marzylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście... :) Chociaż po tym wszystkim to jakoś mniej wszystko cieszy... chyba mam taki moment, z tego co pamiętam, też to przezywałaś na początku... mam nadzieję że minie wraz ze złym samopoczuciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierz zwolnienie Lillalu i odpoczywaj - to Ci się teraz należy! Nie ma co przesadzać. Odkąd jestem w domu jest mi lepiej, nie ma pośpiechu i stresu rano, że nie wyspana jestem, że się spóźnię, itp. Od dziś mam wzmożone sikanie nocą... dziś było 4x, często potem nie mogę od razu usnąć... Ale jestem w domu więc nie muszę się rano zrywać z budzikiem i w każdej chwili mogę się położyć i zdrzemnąć - to bardzo ważne! A w pracy 8 godzin przy komputerze w jednej pozycji... to nic dobrego tak ugniatać brzuch. U mnie waga jak zaklęta - stoi w miejscu, a jem raczej normalnie, lekkie mdłości dopadają mnie po obiedzie od jakiś 2 tyg., wcześniej miałam spokój. Zapachy mi przeszkadzają, nie używam w ogóle perfum i dezodorantów, na zapach kawy mnie przytyka i źle się czuję. Ale nigdy nie byłam kawoszem więc mi to nie przeszkadza i nie tęsknię. Tak czytam dziewczyny Wasze wypowiedzi nt. leków, ziół, wina itd... ja bym tego wszystkiego tak nie mieszała! Zaufajcie lekarzom i nie popadajcie w paranoję z tymi dodatkowymi lekami bo się napędzacie, analizujecie, stresujecie niepotrzebnie a wskazany jest SPOKÓJ!!! To najlepszy lek :-) Ja odkąd byłam stymulowana nie piłam wina ani nie brałam dodatkowych "dopalaczy". Co za dużo to niezdrowo. Zapytałam tylko dr czy mogę brać acerolę i tran na wzmocnie organizmu, skupiłam się na diecie, jadłam dużo ryb, owoców, soków. Brałam tylko te leki, które mi zapisali m.in. witamina D i kwas foliowy. Po transferze 1,5 dnia przeleżałam, potem były święta, które spędziłam w domu na spokojnie bez gości, odpoczynek w dobrym humorze bez ciągłego myślenia czy się uda czy nie, dużo się śmiałam, tak do łez i myślę że nastawienie psychiczne jest tu kluczowe. Jutro mam USG prenatalne - proszę o trzymanie kciuków! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Babeczki a co to za narzekania, ja mam dużo za dużo w brzuchu już teraz i z chęcią bym się jeszcze powiększyła :-) Nudności... byłabym przeszczęśliwa gdyby były :-) Lillalu idź na zwolnienie, po co się męczyć, mi wszyscy zawsze powtarzają że na koniec i tak nikt nie doceni tego że poświęcałabym się pracy w ciąży. Tyle o to walczyłaś że fajniej byłoby siedzieć z Maluszkiem w domku i na spokojnie wszystko przeżywać. Myślę że internista bez problemu da Ci zwolnienie lekarskie, mdłości, ciąża z in vitro nie ma wyjścia zwolnienie dostaniesz na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam zamiaru pracowac do konca ciazy, najwazniejszy jest teraz babelek :) Skarbik tylko patrzec jak i Tobie bedzie brzuszek rosnac, ja sie ciesze bardzo z tego stanu, w ktorym jestem i mam nadzieje ze tak zostanie do pazdziernika :) Kotek, jesli endo nie rosnie to bym przelozyla o kiolejny miesiac, nie w kazdym miesiacu rosnie tak samo, wspolczuje Ci sytuacji w pracy, kim jestes z zawodu jesli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bu_bu trzymam za Ciebie kciuki majac nadzieje, ze ten jedyny bedzie wlasciwym i juz z Toba zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu U mnie zle samopoczucie minęło wraz z chwilą w której zaczęłam czuć ruchy :) Cos wspanialego, zwłaszcza dla kogoś kto pierwszy raz jest w ciąży. Mam nadzieję, że nie robie przykrosci dziewczynom które jeszcze czekaja na swój cud tym wpisem. O której masz wizyte u internisty? Dort Kciuki zaciśnięte, będzie ok. bubu Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbik tez bym nie mieszała ziół z lekami....każdy mówi " to tylko zioła!", ale one działaja! z tego co wiem, to ziola osłabiaja działanie lekow. Bierzemy tyle chemii przy IVf, ze ja sobie obiecuje, ze jak tylko sie uda, po ciazy, po karmieniu, oczyszcze swoj organizm! ja biore naprawde sporo lekow, ze jedna dr jak zobaczyla liste, to sie zdziwila, ze moj organizm to wytrzymuje! ale co sie nie robi dla osiagniecia celu............. staram sie przy tym wszystkim dobrze odzywiac! Rowniez mam za duzo w brzuchu, ale gdyby tylko ta ciaza była, niech rosnie ile wlezie!:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonilam dzis do Novum, myslalam, ze moze jest juz moj wynik z histerskopii....nie ma, ale Pani mnie uspokoila, ze jesli bedzie cos zle, sami zadzwonia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea1
i prawidlowo lillalu!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki dziewczynki za rady co do endometrium jem to wszystko co mówice i biore wit b ,d ,nie pije wina bo nie chce mieszac z lekami zobaczę jutro dziś pojawił się dopiero sluz ja mam długie cykle może to dlatego, ale dzięki za rady.DANDAM jestem krawcowa z zawodu .kotek1975.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotek to znaczy, ze pracujesz razem z mama dziewczynki od nas z przedszkola :) jak bys szukala pracy to daj znac na priv jaka by Cie mogla interesowac, bo u nas duzo rodzicow i nie jednej osobie sie pomoglo cos znalezc, a poki co trzymam kciuki za Twoje endo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak pracuje z mama Martynki ,a odnośnie pracy to najchętniej w moim zawodzie ale to już coraz trudniej przez polityke rosyjska ale zastanawiam się nad jakas praca na pól etatu bo ja prowadze gospodarstwo ogrodnicze i chyba bym chciała trochę zwolnic jakbys cos słyszała to daj znac.kotek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja dla Ciebie nie jestem taka anonimowa :) , mam nadzieje, ze kiedys bedziesz chciala sie ze mna spotkac i zapoznac osobiscie, ja jestem bardzo otwarta osoba,a co do pracy zrobimy rozeznanie i jakby co to dam ci od razu znac :)mam nadzieje, ze uda Ci sie ten transwer i zaowocuje to Waszym malym szczesciem, z calego serca Ci tego zycze Kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje mdlosci przeszly same siebie, leze i zdycham nad miska, Lillalu masz zamiar jeszcze wrocic do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak raczej nie mam wyjścia moja praca jest dość specyficzna nie chcialabym tu wchodzić w szczegóły bo nie wiadomo kto to czyta ☺ ale liczę na to ze 2 trymestr będzie ok ☺ zauważyłam dziś ze przestały mnie boleć piersi. To normalne czy juz zwariowałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dandm którego dpt masz wizytę? Powtarzasz betę i prog? Aga jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama nie wiem jak u mnie :( Od kilku dni pobolewał mnie brzuch był wzdęty, miałam ciągnięcie pachwiny i ból barku. Dla świętego spokoju byłam wczoraj na USG aby wykluczyć pozamaciczną. W obrazie USG w macicy pojedynczy pęcherzyk mogący odpowiadać pęcherzykowi ciążowemu o sr. 0,82cm. Na USG widać kilka dużych pęcherzyków 16-33mm i niewielka ilość płynu w obrębie jajników. Niby się uspokoiłam, bo jest pęcherzyk ale czy te jaja powinny tam być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem ok. Niedługo pojawi się zarodek bo przy takim pęcherzyk nie musi być widoczny a nawet chyba nie może.. ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenasz 88
Jeśli mogę Wam coś doradzić odnośnie magnezu. To magnez polecany przez lekarzy w Novum ( dr O. i dr W.) to konkretnie magne b6, tłumaczyli to czymś w rodzaju że inne to suplementy diety i się słabo wchłaniają a to jest lek. Ja przy silnym twardnieniu brałam 3x 2 tabl czyli maxymalną dozwoloną ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie wrocilam z pobrania krwi, dr zlecila mi morfologie, hcg, progesteron, toxoplazmoze, clamydie, glukoze, zapomnialam zrobic tylko tsh, ale najwyzej jutro zrobie, mnie piersi bola bardzo i bardzo sie zmieniaja z wygladu, dzisiaj poki co mdlosci nie ma, wizyte mam dzien przed Toba czyli 10.03, oby wszystko bylo dobrze, poprzednie ciaze stracilysmy na tym wlasnie etapie prawda Lillalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenasz Dzieki za podpowiedź, właśnie taki magnez mam. Ale wzielam wczoraj tylko 2×1 tab. Dzis sobie zwieksze ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziewczyny ciąża zakończyła się w 10 tygodniu ale tak od 9 przeszły mi nagle z dnia na dzień dolegliwości. Miałam straszny ból piersi i mdłości takie popołudniowe i momentalnie się skończyły i pojawiło się delikatne plamienie. Jeden z lekarzy powiedział mi, że jeśli z dnia na dzień mijają dolegliwości ciążowe do 12 tyg. to trzeba alarmować. Dla mnie było to trochę niezrozumiałe i nadal w sumie jest bo przecież to chyba normalne że dzień czujemy się lepiej a dzień gorzej. I jak któraś z was pisze też o plamieniach to mi aż ciarki przechodzą bo zaraz mi się źle kojarzą ale już z obserwacji teraz widzę, że nie muszą one nic złego wróżyć. Lillalu, Dort, Dandm, Sylvia, Aga, Joahnaa, Olaluna i wszystkie nasze mamusie :-) jestem z Wami całym serduchem dziewczyny! Wasze historie napawają optymizmem, że w końcu wszystkim nam się uda i chyba tu wszystkie razem przeżywamy z wami te chwile radości ale i też niepokoju gdy którąś trapią np jakieś wyniki. Ale w grupie jest siła i moment zleci jak zostaniemy forumowymi ciotkami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu wczoraj miałam 19 dpt - dzisiaj czuje się jakbym miała owulację ;). Patrząc na moje cykle to by się zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×