Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julciaaa

KLINIKA NOVUM kontynuacja topiku

Polecane posty

Gość kura13
Jestem i ja :) Sylwia gratuluje 1,5. szczęścia ! Mnientez łapią skurcze łydek ale mi lekarz zalecił kupić i brać aspargin ma potas i magnez w jednym. Widzę ze kupilas wózek ogladalas może x Lander 3 kołowy jakiś ? JS się zastanawiał nad 3 kołowym co prawda mieszkam na wsi ale jeśli ma kola poponane i amortyzatory powiem się sprawdzić w terenie. Tylko ze ja jeszcze w ręku nie miałam a tylko w necie ogladalam. Widzę ze konczysz szkole a ja dopiero zaczynam 1 zajęcia 6 czerwca. Sylwia przykro mi z powodu pogrzebów wiem co to znaczy byłam juz na 2 w ostatnim czasie nic przyjemnego s jednak czulam ze muszę tam być... Mój synek ważył na ostatniej wizycie 800 g ja za to schudlam od tej diety cukrzycowej 1,3 choć mam czasami takie dni ze rzucilabym się na każde jedzenie przeważnie słodycze no ale co zrobić , ostatnio nawet po zdrowym posiłku mam cukry ponad normę wiec porażka..? Doramar za transfer kciuki ! Kinga za transfer trzymał kciuki ! Dandm za szybki powrót do domu! I żeby szyjka się wydluzyla. Mam koleżankę która miała szef ale szyjka jej się skróciła dość mocno i dzięki temu urodziła prawie w terminie a szef miała jakoś w 20 tyg lub wczesniej nawet. Skarbnik oby ten czas ci szybko zleciła...kciuki za was cały czas nieustannie !!! Ja po 3 próbach MZ muslalam ze juz nie zrobię in vitro brak kasy na samodzielna probe a po 9 miesiącach pojechała do dr L tylko pogadac tylko na konsultacje i podczas wizyty podjeclismy decyzje ze robimy 4 probe płatna nie mając kasy potem bieganina po bankach załatwianie kasy po drodze problemy ze splata działki bo siostra kazała się spłacić w momencie gdy życie mi się walilo nie sadzilam ze dam rade przez to przejść a jednak udało się wsiąść kredyt i na spłatę i na in vitro i teraz z czystym sumieniem nie żałuje tej decyzji i tej przerwy 9 miesięcy chyba potrzebowalam czasu na zebranie sił i nowa walkę wtedy... Bajanka za ten jedyny zarodek by dal wam szczęście ! Lilslu moja koleżanką miała problem z sercem właśnie ta t.. Co piszesz ale pomimo tego rodziła naturalnie i chyba to nie wpływa na ciążę trzeba być tylko pod opieka lekarza. Daramar ja miałam plamienie mleczko kawowe wtedy kiedy mi się udało ale wtedy po kilku dniach beta przestała rosnąć i uznali ciążę biochemiczna a potem przy 4 próbie jak tez się udało nie miałam żadnego obnjawu żadnego! Or chidea cieszę się ze papa ok !!! Nie mogło być inaczej..? Leweczek za stymulację ! Witam nowe forumki i życzę jak najszybszego zaciazenia!!!! Choć wszystkie znamy te trudy i walki całym sobą to zawsze warto walczyć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę właśnie że aspargin pomoże i wystarczy :) Ja w ciąży byłam już na 2 pogrzebach ale jakoś tak się zblokowałam, że niespecjalnie to przeżyłam (mimo iż były to dość bliskie osoby). Cóż takie życie, jedni umierają, żeby rodzili się następni... nie ma co rozwlekać... Trzeba brać życie takie jakie jest, to najlepsza recepta na wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle to mam mały brzuch... to już 19 tc a jak mam luźniejszą bluzkę to nie bardzo go widać :) oczywiście ja widzę że dużo urósł ale jest nieduży... przytyłam na razie 4 kg i jakoś nieźle się czuję :) Potrzeba mi trochę więcej ruchu... ale wreszcie wyleczyłam się z tego kaszlu i idę na basen... na pewno zrobi mi to super! :) Trzymam kciuki za Was wszystkie... niech ten rok będzie wyjątkowy dla nas wszystkich!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia83
Witajcie :) Pogrzeby nie należą do najprzyjemniejszych wydarzeń dla tego postanowilam sobie darowac, w ogole słyszalam,że nie powinno sie chodzić...ale to kazdego indywidualna sprawa. Właśnie dziś byłam na wizycie,usg w przychodni miejscowej. Powiem wam,że rece mi opadają jak wychodze czasem z gabinetu, dzis 33tc i do dnia dzisiejszego dr ani razu nie zbadal mnie, mojej szyjki na fotelu gin!!! średnio wizyty co 3 tyg . Mają jakąś chorą taktykę bo na wizycie z usg nie zalatwisz innych badan czy L4!! Dobrze,ze chodze tez prywatnie bo inaczej nie spalabym spokojnie. Dzis mały ponad 2kg wazył :) no i juz dobrze czuje ta jego wage bo Ja ledwo sie poruszam tzn sama na miasto sie nie wybieram bo słabo mi sie robi czasem. kura Nie oglądalam trzykolowych wóżkow, jakoś sie nie interesowałam. Ale byc moze tez są ok orchidea Jak to szybko zleciało, prawie polmetek :) dandm i lilalu Wy tez idziecie jak burza, dandm- kawal "chłopa" z Waszego malucha ;) Dort, joahna Wy zanim sie obejrzycie bedziecie na porodowce ;) jak wyprawki u Was? Andzia Czekamy na info od Ciebie :) pozdrawiam Kciuki za nowe cykle, stymulacje, punkcje i transfery :) Dziewczyny wytrwalośći i siły Wam życze, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie chodzenie do ginekologa na nfz to jakby nie chodzić wcale :) i nikt mi nie powie że jest inaczej, przynajmniej w Wawie. Warto tylko żeby nie płacić za badania krwi. A jak wygląda wizyta z prawdziwego zdarzenia człowiek przekonuje się dopiero jak pójdzie do dobrego gina prywatnie... Niestety nasza służba zdrowia to tylko profilaktyka... wyjątkiem są przychodnie przyszpitalne i to nie wszystkie, do których ciężko się dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia83
Lillalu Zgadzam sie z Toba w 100 %. jedyna korzysc z tych wizyt na nfz to darmowe badania. /i tez sie trzeba prosic o nie czasem. Ja kolejna wizyte w przychodni mam za 3 tyg i to tez zwykła wizyta bez usg!!! to bedzie 36tc Jak czytam dzis,ze dandm od tej pory wizyty co 2 tyg ma miec to mnie szlak trafia, jak pomysle jak to wyglada w przychodni, 3 razy usg w ciagu calej ciazy....... na szczesie wizyta prywatna w piatek i potem juz co 2 tyg, dr super gosc,zamierzam sie z nim umówic na cc :) zastanawia mnie jak umawiaja na te planowane cc? skoro termin wypada na 15 lipca to kiedy,przed czy po??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
Ja chodzę na NFZ i jestem bardzo zadowolona, może dlatego że prowadzi mnie młoda lekarka na stażu jeszcze która nie idzie leczeniem i praktyka sprzed 20 lat tylko wszytsko ładnie ksiazkowo na każdej wizycie bada mi szyjkę usg robi przez brzuch ostatnio co wizyta dopochwowo bo miałam łożysko przodujace ale wczoraj na wizycie okazało się ze się ladnie przesunelo w swoje miejsce a znowu mały leży w poprzek nie chce leżeć główka w dół ale pewnie się przekręci. u mnie 28 tc i mały ma 1116 g , współczuję ze trafiliście na kiepskich lekarzy. U mnie wyprawka prawie w komplecie zostały tylko rzeczy do higieny wanienka kremy i takie tam :-) no i wyprawka dla mnie do szpitalA ale jeszcze nie kupuje :-) . No i u mnie już 10 kg na plusie ale jak ja to mówię że to są moje ukochane kilogramy na plusie :-) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie po wizycie ok! Za każdym razem czuję ulgę :-) Z szyjką jest w porządku, ciśnienie i cukier też w normie. Oby tak dalej... USG dziś nie miałam, raptem 12-go miałam genetyczne... U mnie wyprawka rzeczy dla dziecka i dla mnie już na finiszu. Zostawiłam tylko środki pielęgnacyjne do kupienia na koniec. Wanienkę będę mieć od koleżanki, wózek i nosidełko chyba od niej odkupimy. Pozostaje komoda z przewijakiem i łóżeczko + pościel. Co do cesarki to robią ją najczęściej przed terminem, ale po skończonym 38tc. z tego co czytałam. Ale pewnie indywidualnie wszystko wychodzi w praniu... Pozdrowienia Kochane :-) I czekam na dalsze wieści od Andzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa... zapomniałam... chyba Skarbnik pytała... przytyłam ok. 3,5 kg i brzuch już zrobił się małą piłeczką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dandm cos sie nie odzywa....mam nadzieje ze ok u Ciebie? / Orchidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramaar
Dadm pewnie odpoczywa na całego :D. Mi dzisiaj stuknął tydzień od transferu maluszka... hmmm objawów brak jakichkolwiek. Dzwoniłam do Novum odnośnie tej luteiny i polecili mi provag żel i o dziwo jest lepiej, tzn podrażnienie nadal jest ale juz wiem że to nie infekcja..uffffff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, dzieki, ze o mnie pamietacie, u mnie poki co wszystko w porzadku, leze, leze i jeszcze raz leze :) a przytylam 4,5 kg do tej pory, z dnia na dzien malego czuje coraz mocniej :) i to tyle poki co u mnie, czekam na kolejne wiesci od Was , pozdrawiam wszystkie :) Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kura 13
Lilalu tez się zgodze ,e wizyty na NFZ są beznadziejne u mnie w przychodni lekarz nie ma USG:) w zasadzie chórze prywatnie bo po badania mi się nie chce stać i słuchać kretyna a dostalabym mocz tylko i może morfologię wiec mi się nie chce! Sylwia 2 kg wow ! Planowana CC robi się przeważnie 2 tyg przed planowanym porodem,ale może co lekarz to inna informacja. Jonahnaaaa fajnie ze tobie się na NFZ trafiła fajna lekarka ale pewnie jak piszesz młoda na stażu ! Ja 26 + 4 dni ale mój malec waży 800 g. U mnie remont w trakcie wiec wyprawia dopiero po ale dużo rzeczy juz mam w weekend jade obejrzeć wózki kupić kolderke i poszewki. Na plusie mam 7 kg bo teraz xchudne na diecie cukrzycowej. Dort cieszę się ze wizyta ok;) tajne te brzuszk piłeczki :) ja mam bardziej podłużny:) Doramar dla pocieszenia nie miałam żadnych objawów! Dobrze ze żel pomaga! Dandam łez grzecznie i odpoczywaj. Fajnie ze ruchy coraz bardziej czujesz to zawsze poprawia chumor!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia83
Lece za chwilę na prywatną wizyte, ciekawe co ten nasz agent dzis nam pokaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia83
Maly wazy 2300g i chyba będzie dlugi bo kość udowa długa :) Wszystko ok po za tym. Jak to dr.pow ksiazkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylvia super! dandm jestes na clexane caly czas?/ orchidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super Sulvia, ze u Was wszystko ok, Orchidea jestem caly czas na kleksanie i w szpitalu powiedziano mi ze mam nie przestawac i ze mam je brac jeszcze w czasie pologu, pozdrawiam wszystkie zyczac milego weekendu , Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
clexanie :), klawiatura mi zamienia, Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dandm Pytam, bo mnie raczej tez to czeka, ja biore clexane 40. A planujesz porod naturalny czy cesarke? u mnie jest miesniak spory i jeden znajomy dr mi mowil ze jak miesniak i clexane to cc, bo w czasie naturalnego moze sie rozkrwawic i byc zagrozeniem dla mnie i dziecka...zobaczymy... Narazie jest 13 tc..i wszystko ok/ orchidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarb_ik
Ale tu cisza przez weekend :-) Doramaar jak się czujesz? Kiedy testujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na poczatku wszyscy mowili mi o cesarce, a teraz cisza, jak sie zapytalam lekarza ostatnio to powiedzial, ze jeszcze mam wybor, a czas pokaze, mysle , ze decyzje podejme w ostatniej chwili, oby tylko dotrwac do bezpiecznego okresu dla malego, , za dwa dni zaczynam 21 tydzien ciazy, maz zglupial na punkcie malego, dopiero co wrocil z Anglii i kupil tyle rzeczy malemu ze oczoplasu dostalam, samych bucikow kupil 6 par :) , po malutku zaczynamy kompletowac wyprawke majac nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze… Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dandm, musi być! Ja dziś zaczynam 20 tc. W środę USG :) Ale wciąż nic nie kupiłam dla malucha :) ale obiecaliśmy sobie, że już zaczniemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramaar
Dzięki :) Czuję się dobrze, zupełnie normalnie no może trochę bardziej rozdrażniona ;) Dzisiaj dokładnie jedenasty dzień po transferze. Co do testowania to nie wiem, odkładam to jak mogę. W czwartek będzie równo 14 dni i chyba zrobię sikańca a w pt pójdę na betę z krwi. Wynik po 14 dniach nie daje już złudzeń, ale mam pietra.... myślałam że będę testować jak głupia a tu taka blokada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doramar! mialam to samo przy udanym transferze! odkładałam i nawet sikańca nie zrobiłam, tylko krew po 12 dniu ( ale był 5 dniowy zarodek). Wiec moze to dobry znak!!!:))) a która próba u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doramar ;) idź jutro na krew... w 12 dpt tez nie pozostawia złudzeń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORT14
doramaar - twarda jesteś :-) Ja w 11dpt byłam już po nocnym testowaniu, bo nie mogłam wytrzymać... Nie lubię niepewności! Spokojnie możesz już testować. Powodzenia!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramaar
To moje pierwsze podejscie :) nie licząc dwóch lat starań ale in vitro pierwsze. Tam na tych zaleceniach po punkcji jest adnotacja żeby testować 15 dnia i tak się jakoś tego uczepiłam. Chyba sie boje negatywa i własnej reakcji tego że będę ryczeć a potem się łudzić i rozmyślać że pewnie za wcześnie testowane i jeszcze nie wszystko stracone i tp. Już to przerabiałam nie raz ..... Chyba wolę zrobić to raz a dobrze ;) dla własnego zdrowia psychicznego :) no chyba że nie wytrzymam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramaar
dodam że mój zarodeczek był 4-komórkowy więc malutki :) dr W dawał mu 11 dni na zagnieżdzenie oby był silny i mu sie udało. Jak zatestuje to w tajemnicy tzn tylko Wam dam znać ;) Czy jest tu jakaś przyszła testowaczka po transferze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarb_ik
Doramaar a który to dzisiaj Twój dzień cyklu? Trzymam mocno kciuki!!! Kinga chyba tez niedlugo bedzie testowac. Kinga jak tam u Ciebie? Jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leweczek
Cześć dziewczyny ja jestem dzisiaj po pierwszych zastrzykach. Wizytę mam w piątek i zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało.Mimo źe to dopiero początek a czuje takie rozpieranie w brzuchu.Mam nadzieję źe wszystko będzie ok.Doramaar ja teź testowanie odkładałam do końca tylko mnie uprzedzało plamienie .Mam nadzieję źe tym razem tak nie będzie .Moźe i na nas kolej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×