Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julciaaa

KLINIKA NOVUM kontynuacja topiku

Polecane posty

Dziewczyny , załamałam sie :( Okazało się , że w szpitalu mają inne jednostki Beta Hcg. W szpitalu mają mIU/ml a w moim labolatorium, gdzie robiłam betę U/I. I siedzę i czytam . Na bocianie lekarz piszę, ze to są inne jednostki , i że ich przelicznik to 1000 mniej, czyli teoretycznie by wychodziło, ze ciąży nie ma bo jest 0.6. A na forum o nowotworach na zagranicznym forum, jest napisane, że to jest ta sama jednostka. Czyli że bete mam normalnie tyle ile pisałam. A z drugiej strony gdyby ciąży nie było , czyli tak jak piszę lekarz, ze 1000 razy mniejsza jednostka, to chyba w szpitalu by mi nie wyszedł taki wynik duży , tylko zero prawda? Wariuje... Jutro pójdę zrobić bete w moim labolatorium. Ale do jutra mam nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Andzia, powiem tak, na pewno w ciąży jesteś o tym świadczą chociażby przyrosty bety, czy pojedynczej czy bliźniaczej, nie myśl proszę. Mój lekarz sceptycznie podchodził do tego nawet po usg dwóch serduszek, więc nie myśl na zapas, zrelaksuj się i ciesz się chwilą. JESTEŚ W CIĄŻY ;) ja betę robiłam dwa razy, potem usłyszałam dwa serduszka. Co do wózków, chętnie doradzę, my mamy easywalker duo, jest ciężki, ale rewelacyjny do prowadzenia. Z perspektywy czasu kupiłabym bodajże bugaboo donkey duo, ponieważ można z niego zrobić (jeśli istnieje taka konieczność) wózek pojedynczy. Pozdrawiam . Lillalu - myślę o Tobie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia... jakaś bzdura. Co masz dokładnie w wynikach? Jaka jednostka. Ewidentnie taki wynik sugeruje jednostkę standardowa i poprawna bęte. Nie swiruj! :) z tymi bliźniaki bym nie przesadzala... ja 8dtp miałam 250 a 10dtp sporo ponad 500 i mam jednego (ale szatana) na usg w 8 tyg się poruszył i taki *****iwy jest do dziś. U mnie? Sama nie wiem... ja się nastawilam raczej realistycznie że nie a organizm czasem da jakiś znak. Coś zarwie etc. Nie wiem. 2 zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednostki są ng lub U (czasem określane IU czy podobnie) ty nie masz ng więc masz standardowa jednostkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie to nawet nie mam czasu o tym myśleć. Od kilku dni na pełnych obrotach... nawet luteine biorę jakoś niezbyt regularnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny normalnie dzięki wam nie zeświruje :D Kurdę i to lekarz z bociana się wypowiedzial w kwestii tych jednostek , normalnie jestem zla, że tak twierdzi, bo dziewczyna zadała podobne pytanie do mnie. Gość E : Ja się bardzo cieszę, ale wiesz jak człowiek przeczyta jakąś glupotę to się zaczyna zamartwiać. Tak samo jak mój mąż. Dr. L powiedział, ze ciąża bliźniacza bardzo niebezpieczna itd i ciągle się boi , ze będą bliźniaki , i że coś sie stanie. Niestety wpływ ma duże znaczenie. Ja wiem że musimy sobie poradzić i już :). Jeżeli by były oczywiście :) Strasznie drogi ten drugi wózek :O Lillalu w wynikach mam ze szpitala : 621,8 mIU,ml A w ostatniej becie z mojego labolatorium mam : 152.5 U/I No właśnie ja też myślę, że to jest to samo. Właśnie mi też administrator czy ktoś na bocianie odpisał, że to to samo :). O no widzisz , to moze jednak będzie pojedyńcza. Nie ma znaczenia zresztą :). Aby zdrowe :). Masz dobre podejście, bo w najmniej spodziewanym momencie się dowiesz że się udało :D. I tego wam życzę najmocniej :). Mi też czasem luteina wypada z pamięci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zaraz bo już nie rozumiem... najpierw miałaś 150 a później 600 nie odwrotnie? :) jeśli tak to ok i to ta sama jednostka. Są dwie. Ng i U (przed U czasem coś dodają) ale U jest od unit i to jest podstawową jednostką do bhcg w ng można mierzyć wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziu a dzwoniłaś już do Novum z wynikami i umawiałaś się na wizytę? Robiłaś może progesteron bo też jest ważny i pytają zawsze o wyniki? Lillalu trzymam nieustająco kciuki! B_ubu super że wyniki męża w normie To jak wszystko dobrze pójdzie to na święta już możesz być po transferze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu tak moje wyniki to : 7 dpt 53.5 9 dpt 152.5 11 dpt 621,8 (wynik dzisiejszy ) Tylko pierwsze dwa są z innego labolatorium, a trzeci dzisiejszy ze szpitala i ten szpitala ma inną jednostkę właśnię ta : mIU/ml a w moim labolatorium, gdzie robiłam betę U/I. I w tym caly problem, ze o tą jednostkę się boję, bo Beta jak widać przyrasta tylko w innej jednostce dzisiaj dostałam . Kinga będę dzwonić jutro, bo zapomniałam o tym progesteronie żeby zrobić, i jutro zadzwonię jak będę wyniki miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia100
Dziewczyny znów mam problem :( Wczorajsza beta była 621,8 w jednostce mIU/ml Dzisiejsza beta w moim labolatorium to : 692,8 w jednostce U/l jak na jeden dzień to chyba bardzo mały przyrost. Progesteron mam 43,82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga241
Andziu jak tam? Moze ci sie wydaje ze przyrost nie jest duzy bo to moga byc rozbieżności między laboratoriami a poza tym to tylko jeden dzień roznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia100
Kinga dziękuję : Właśnie masz całkowitą rację. Nie powinnam wogóle brać pod uwagę wczorajszego wyniku.Tylko ten z przed 3 dni i dzisiejszy, bo są z tego samego laboratorium. A tylko się zdenerwowałam tym wynikiem. W środe mamy wizytę :). Mam zrobić progesteron , o becie nic dr nie mówił. Mam nadzieję, że usg zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillalu
Test to raczej tylko formalność. Szyjka macicy jest zgieta jak do okresu. No ale rano idę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia100
Lillalu kciuki zaciśnięte , będzie dobrze :) U nas jutro też wielki dzień , wizyta u dr , mam nadzieję że zrobi usg, żeby zobaczyć czy jest pęcherzyk , lub dwa. Dziewczyny kiedy miałyście wizytę najwcześniej i zobaczyłyście pęcherzyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu może jednak uda się Cały czas trzymam kciuki! Andziu mysle ze raczej na pewno będzie usg bo po co bylaby w sumie wizyta My mieliśmy chyba w 20 dobie i byl oczywiście pecherzyk Tak zwykle sa chyba wizyty w 25-27 dobie i robi sie wtedy tez bete Bede z Tobą myslami Rano masz moze wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga , ja niestety ok.13.00 mam przyjechać. No licze że zrobi mi usg i pęcherzy będzie , albo dwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu kciuki ściskam. Wszystkiego najlepszego dla solenizanta synka :). Roczek to jak 18 prawie :D. Organizujecie urodziny w dużym gronie czy tylko rodzinnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu kciuki ściskam. Wszystkiego najlepszego dla solenizanta synka :). Roczek to jak 18 prawie :D. Organizujecie urodziny w dużym gronie czy tylko rodzinnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu ode mnie też najlepsze życzenia dla Julianka! I kciuki mocno zacisniete za Ciebie i Andzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
andzia wchodze non stop na forum i patrze czy sa juz wiesci od Ciebie!:))) trzymam kciuki za dwa pecherzyki! lillalu za Ciebie takze! Podziwiam Wszystkie mamy co daja rade z blizniakami! Bo moj lobuz wymaga tyle energii, ze z dwoma takimi chyba bym nie dala rady,,,chociaz zdjaje sobie sprawe, ze od malego inaczej sie dwojke wychowuje...i Wszyscy daja rade;) Moj synio juz niebawem skonczy rok, zaczyna stawiac pierwsze kroki i jest predki strasznie i ma faze na mama non stop... takze sie nie nudze...... Pozdrawiam / orchidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillalu
Dziękuję Wam :*** Ja czekam przed kompem... lada chwila powinien być wynik. I od razu lecę do pracy załatwiać formalności, bo przecież skończył mi się macierzyński !!! Już tam na mnie czekają, wiec stres jest podwójny. Dam albo zwolnienie albo wnioski o urlop :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, napiszę, mam odpalone oba okna... sama się strasznie denerwuję, bo czas goni i taka nerwówka, sprawdzam co chwilę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez dzisiaj bete powtarzałam :P.tez zaraz idę po wynik i pędze na wizytę do dr Lewandowkiego. Ciekawa jestem ile podskoczyła :) Orchidea dziękuję :). Wizyta będzie pewnie dopiero za dwie, 3 godziny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem w ciąży, uciekam! Andzia dawaj znać... trochę mi przykro a trochę ulżyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia100
Lillalu strasznie mi przykro :(. Kurcze byłam pewna że szczególnie w taki dzień będzie pozytywna beta. Ale wynik całkowicie poniżej ? Teraz mi głupio mówić o sobie jak taka sytuacja. Odebrałam wynik bety 1800 prawie :). Czekam pod zabiegowym na pobranie Progesteronu i wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu strasznie mi przykro :(. Myślałam że się uda ,szczególnie ze testowalas w taki dzień wspaniały. Nie wiem co powiedzieć nawet :( Teraz mi nawet głupio pisać. U mnie beta dzisiaj 14 dpt wynosi prawie 1800. Czekam na wizytę juz. Pobralam Progesteron wynik za 2 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×