Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julciaaa

KLINIKA NOVUM kontynuacja topiku

Polecane posty

No i nici z usg :( Dr miał tyle pacjentów, że tylko dałam mu kartkę z wynikiem progesteronu i pokazałam betę. Mam powtórzyć i bete i progesteron we wtorek dopiero. I w nastepna sobote wizyta ciążowa, czyli to już chyba serduszkowa? Dziewczyny myślicie że jakbym poszła sobie zrobić prywatnie w celu zobaczenia tych pęcherzyków ile jest to by nic nie zaszkodziło ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Lillalu wszystkiego najlepszego dla synka. Przykro mi, że się nie udało, ale doskonale wiem, że się nie poddasz I masz już w rękawie plan B . Andzia. Serduszka słychać i widać jeśli beta jest powyżej 10 tysięcy. W ciąży jesteś na pewno, jeśli chciałabyś podglądać co i jak, na pewno to nie zaszkodzi, wiedz jednak, że najważniejsze są serduszka i pierwszy trymestr. Do Ciebie należy decyzja. Życzę Ci jak najlepiej, ale proszę też i uczulam na to, że z dwoma pęcherzykami różnie może być, czasami jeden po jakimś czasie się wchłania, ale jest jest też tak, że oba są silne do samego końca. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia no ci Ty, to nie byłaś umówiona na wizytę??? Ja jak wiedziałam po 14 dniach ze beta wyszła to zrobiłam"małą awanturę" na infolini i już następnego dnia byłam u Pani doktor i było wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ale może juz zacznij sie rozglądać za lekarzem do prowadzenia ciąży.... ja już na 2 wizytach musiałam,w razie co moge CI polecić swojego lekarza, jest rewelacyjny( i nie tylko ja tak uważam :-) ) i pracuję w Szpitalu ŚW. Zofii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, jest ok :) Andzia bardzo się cieszę że jest ok. Nie mów że zapłaciłaś za tą wizytę? Że tylko spojrzał na wynik? Idź dla spokoju gdzieś na usg jak już będzie koniec 6 tygodnia, to tak na prawdę w większości przypadków widać tętniące serduszko. Czekaj w spokoju, kolejna beta jest moim zdaniem zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj do tego wtorku, jest ok, zapewniam cię, nie masz już na nic wpływu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E ja chciałam zobaczyć tylko ile jest pęcherzyków , nie liczyłam na serduszka, wiadomo ze za wcześnie :). No właśnie o to chodzi, że dlatego tak mi zależało na tym usg żeby się dowiedziec czy jest jeden czy dwa. Ale nie udało się zrobić :( Lillalu na szczęście nie płaciłam. Bo to nie była takla wizyta, wizyta . Tylko to była taka wizyta między pacjentami. Ale myślałam , że chociaż chwilkę dłużej będzie trwała i mi zrobi usg. No widzisz a dr kazał powtórzyć we wtorek jeszcze i bete i progesteron. Tylko właśnie jestem ciekawa , czy nie zaszkodzi jak bym teraz poszła na dniach. Dzisiaj, jutro?. Bo w Novum mam wizytę ciążowa w nastepną sobotę. Iwona czyli 15 dpt widziałaś już pęcherzyki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to nie mogłam wytrzymać i zrobiłam sobie test w 8 dniu... i wyszły dwie kreski ale jedna blada... w 11 dniu dwie widoczne, a w 13 dniu już byłam w Novum i z tego co pamiętam to już na pierwszej wizycie potwierdzoną miałam ciąże w 100 % tylko nie było dobrze widać na usg czy 1-czy 2 ale za 3-4 dni jak poszłam to było wszystko jasne, wszystko było szybko...:-) no i zaraz mi powiedziała a P.doktor że muszę mieć lekarza prowadzącego... no ale to bobrze bo ja w Novum płaciłam za wizyte ciążową 320 zł.. troche dużo a u mojego lekarza 200:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Iwona wybraliscie już imiona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ciekawe zatem czy jest dwójka... :) Wiecie co, leżę i płaczę ze szczęścia że go mam... nic więcej już nie ma znaczenia. Nigdy się nie poddawajcie w walce, ja moją już wygrałam i mimo, że już nie spełnię kilku marzeń, bo jest ON, to najważniejsze marzenie i sens życia już się spełniło! I wiem też że ta walka była po coś, bo bardzo mnie to zmieniło, na lepsze! Dobranoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalutwój wpis bardzo piękny i wzruszający. Chyba msz rację zmienia się myślenie, jak się ma już jednego skarba. Dziewczyny ja rano dostłam krwawienia. Dzwoniłam do Novum. Rozmawiałam z Panią położną. Mowi że mam brać nospę i leżeć , i Luteinę zamiast Lutinusa. Między 12.20 a 12.40 konsultacja z dr Wojewódzkim , bo on najwczesniej miał dyżur. Powiem wam, że jestem zawiedziona mocno, Bo : Po pierwsze Pani położna, mówi że w 15 dpt , nie ma prawa być widać żadnego pęcherzyka ciążowego , że to za wcześnie. Ale przecież mam przykłady, koleżanka miała wizytę w 14 dpt i było pięknie widać. Po drugie, powiedziała że to może być plamienie implantacyjne. Kurcze przy takiej becie wysokiej? Pzeciez chyba przy takiej becie wysokiej, to już są zagnieżdzone. Po trzecie to najlepsze, pyta się mnie o dane ja jej podaje i pyta się kto lekarzem prowadzącym, ja mówię że dr L. A ona do mnie, że nie do konca. Ja zdziwiona jak to?A ona, że byłam u dużo lekarzy. A ja no tak, ale od czwartej próby, tylko do dr L chodzimy, konsultuje nas itd. A ona no nie konca. Jestem bardzo zniesmaczona, bo przepraszam w takim razie kto jest naszym lekarzem teraz, jeśli nie dr L? Rozumiem z jej wypowiedzi, że wszyscy u których byliśmy do tej pory są naszymi lekarzami prowadzącymi?Głupie to dla mnie bardzo. Nie wiem co robić, z jednej strony mam leżeć, a z drugiej mam ochotę jechać na IP żeby zrobili mi usg, w celu wykluczenia krwiaka. I się borykam z myślami. Boli mnie brzuch jak na okres cały czas i czuję takie parcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Andziu trzymaj się Kochana. Myślę o Tobie cały czas... Daj znać co się dzieje... Pozdrawiam, DORT14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po konsultacji. Dr W powiedział, ze jak jest krwawienie to jest krwiak, ale że też będzie go widać na usg ciążowym jak jest. Jutro powtórka bety i progesteronu. Jeżeli będzie niski progesteron to mam wziąść receptę na Prolutex zastrzyki i zwiększyć Luteinę do 5 razy dziennie po 2 tabletki. Zamiast Lutinusa. I mam lezec cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia 83
Andzia A może prywatna wizyta u dr W by Cię uspokoiła. Dr.przyjmuje w swoim gabinecie wtorek i czwartek chyba :) skoro juz jesteś po konsultacji z Nim to moze posluchaj jego zaleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu andzia, co za obłęd... Powiem ci tak. 9 dpt blastocysty to teoretycznie koniec cyklu (koniec 4 tygodnia) + 14 dni = 23 dpt jest koniec 6 tygodnia ciąży, więc wtedy już widać, najczęściej tez chociaż pulsujące delikatnie serduszko. Wytrzymaj do tego dnia i idz do dobrego lekarza który ma usg w gabiniecie (nie do novum, bo oni do ciązy to nie są i te wizyty są bardzo drogie) Tak na prawdę czy to luteina czy lutinus nie ma żadnego znaczenia. Lepiej leż i beta jest już zbędna. Zrób tylko progesteron. Chyba że masz wcześniej wizytę w novum, to idz dla spokoju, moim zdaniem od ok. 16 dpt to już musi być widać choćby małą kropeczkę ;) w sensie pęcherzyk. Krwawienie jest najgorzej stesującą rzeczą, ale trzymaj się! który masz dziś dpt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia ja jak krwawiłam na początku ciąży to odpuściłam sobie Novum tylko wezwałam karetkę i położyli mnie na 2 tyg do szpitala... Byłam 24 h pod kontrolą i fachowa opieką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia, z tym że dr w, powiedział , że nic się więcej oprócz leżenia i brania leków zrobić nie da. Słucham jego zaleceń po konsultacji z nim , dzisiaj cały dzień leżę , wstaję tylko do łazienki. Lillalu obłed straszny. Nie wiem co się stało z naszą kliniką :(. Odkąd program przestał istnieć zrobiło się fatalnie moim zdaniem. Nawet za recepty trzeba płacić za wypisanie ich, jeśli są wypisane poza wizytą , czyli jak np zabraknie leków albo coś, no to przesada dla mnie. Właśnie myślałam o tym , żeby iść do innego lekarza. Tylko, że jest problem, bo nawet głupio mówić, ale nie pamiętam kiedy miałam ostatnią miesiączkę. W karcie wszystko mam w Novum wpisane. Dlatego myślałam, żeby iść, niech zrobią usg, niech założą kartę ciąży i wtedy już chodzić gdzie indziej. Dzisiaj mam 15 dpt , jutro będzie 16 dpt. Betę zrobię i tak jutro dla mojego św. spokoju. Żeby sprawdzić czy nie spada. Bo wynik muszę mieć i tak, zeby zobaczyć co dalej z lekami. Wizytę w Novum mialam mieć w natępną sobotę czyli 24 dpt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona a w którym dpt miałaś krwawienie? Dziewczyny ja mam straszny mętlik w glowie, bo bardzo bym chciała zrobić usg. I nie wiem czy iśc prywatnie gdzieś zrobić już jutro, czy tak jak Lillalu mówi, poczekać do tego 23 dpt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam krwawienia w 22 dniu,a że byłam sama w domu to nie miałam wyjścia... Ale dobrze ze to zrobiłam bo nie wiem jak by sie to skończyło. A w szpitalu miałam naprawdę świetną opiekę a był to szpital podwarszawski... A może podjedź na ip ja 2 tygodnie temu byłam w Św.Zofii bo mnie kości miednicy strasznie bolały i nie mogłam chodzić,czekałam bo to była sobota ok południa ale przebadali mnie i zrobili usg i szyjkę zbadali dali luteinę kazali sie oszczędzać i isć do swojego lekarza ale byłam spokojniejsza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Andzia zaczekaj z usg...jak jest krwiak to zeby nic nie naruszyc i nie spowodowac krwawienia....takie moje zdanie...zrob bete dla spokoju to bedziesz wiedziala czy ok z maluszkiem / ami ...i lez. ja tez plamilam na poczatku to lezalam plackiem i mijalo.../ orchidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona no to naprawdę szczęście że pojechałąś. My kobiety mamy najlepszą intuicję. U Ciebie się sprawdziła ona. Ale szczęście że Cię przyjeli i że wszytsko dobrze się skończyło. A że krwiak to dr W powiedział , ze jak jest krwawienie to musi być krwiak. Chyba nie będę jechac nigdzie. Zrobię jutro betę i progesteron i zobaczę co powiedzą w klinice jak zadzwonię i czy te zastrzyki bede musiała brać. Orchidea masz rację , poczekam z usg. Ja też leżę plackiem, teraz się wykąpałam tylko porządnie, żeby rano tylko szybko wyjść na badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia mam nadzieje i wierze ze będzie dobrze! Kiedyś opowiem Ci jak będzie okazja moja historie bo ja z krwawieniem poszłam też do Novum dostałam luteinę i do domu a potem szkoda gadać,ale co nas nie zabije to nas wzmocni... Trzymam kciuki i czekam na dobre wiadomości !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Powiem tak, dla mnie diagnoza dr W, że jak jest krwawienie to na pewno jest krwiak, może być błędna, dlatego dziwię się, że jest przekonany o swojej pewności. Jednak ja nie mam dobrego o nim zdania. Moim zdaniem krwawienie może być przyczyną - niskiego progesteronu - krwawienia w okolicach miesiączki - oczyszczania się organizmu (z jednego zarodka), więc nawet spadająca beta nie musi być oznaką tracenia ciąży a jedynie przyjmowania się mocniejszego i silniejszego okruszka. - krwiaka Więc stawianie diagnozy przez telefon, czy w ogóle bez badania to paranoja. Poszukałabym lekarza do prowadzenia ciąży, który od początku do końca będzie czuwał nad każdym niepokojącym sygnałem. Novum bym sobie odpuściła w tym wypadku ;) Andzia - leż i myśl pozytywnie. Ważne też jest jakiego rodzaju jest krew, czy brązowa, czy też świeża, czerwona. Pozdrawiam , czekam na pozytywne wiadomości. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pobrałam betę i progesteron :) Czuję że wzrośnie. Dzisiaj brak krwawienia i plamienia żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×