Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Samochód nowy czy używany

Polecane posty

Kupowanie używanego samochodu to czasem niezły stres, sam go ostatnio doświadczyłem. O mały włos a kupiłbym auto po wypadku. Wszyscy mechanicy mówili, że wszystko z nim w porządku, no ale niestety prawda była inna. Kolega polecił mi stronkę autobaza.pl, na której można sprawdzić czy samochód nie jest po wypadku. Warto tam zajrzeć przed kupnem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogóle nie rozumiem jak można auta nie sprawdzić przed zakupem. Samo obejrzenie auta nic nam nie powie, najlepiej sprawdzić najpierw po numerze VIN (np. na www.autobaza.pl - ja tam sprawdzam) najważniejsze informacje, bo może się okazać, że było po wypadku, jest kradzione czy nie wiadomo co jeszcze i od razu macie z głowy problemy, a potem jeśli wszystko jest ok, jechać do warsztatu na dodatkowy przegląd auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto sprawdzić VIN zanim kupisz auto używane, ja ostatnio sprawdzałem na autobazie i polecam, najważniejsze informacje na darmo. A przy szczegółowym sprawdzaniu całkiem przystępna opłata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak wiele osób tutaj napisało o tym sprawdzeniu numeru VIN i bardzo dobrze. Popieram też, że autobaza jest dobrą strona do sprawdzenia. Nie dajcie się oszukać i sprawdzajcie auta przed zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na autobazie jeszcze mi się nie zdarzyło bym musiał wykupować dodatkowe informacje, bo darmowe są zupełnie wystarczajace w większości przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid45
Też sprawdzałem na autobazie i potwierdzam, że fajna stronka. Udało mi się uniknąć kupienia samochodu od oszusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mellody
nówka wiadomo lepszy ale z tego co wiem ubezpieczenie jest droższe :) ja jak kupowałam to porównałam sobie ceny tu http://www.superpolisa.pl/ i było to widac jakies 20% drożej jest za nowe :) no i kwestia czego potrzebujesz czy bierzesz oc ac i nw czy tylko oc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście lepszy jest samochód nowy, ale nie każdego stać na taki wydatek. Nawet najtańsze auta w promocji to wydatek co najmniej kilkunasty tyś., choć na kredyt to jeszcze nie tak dużo - ja za nowego Opla Corsa dałam na wyprzedaży 18 tyś. (wzięłam go na kredyt). Tutaj http://opel.autozoliborz.pl/promocje-opel/ znalazłam promocję na sporo modeli Opla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używany to jednak nie to samo i nigdy do końca nie wiadomo czy nie ma żadnych ukrytych wad. Teraz naprawdę można trafić na nowy samochód w miarę rozsądnej cenie bo jest na tym rynku spora konkurencja. Ja przykładowo kupiłam swojego fiata w promocji w Dukiewiczu www.dukiewicz.pl i z tego co wiem to nadal tam takie robią od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam od niedawna prawo jazdy i najpierw kupiłam starego fiata pandę, która wymagała kilku napraw. Mechanika znalazłam nieopodal swojego miejsca zamieszkania, w Markach, warsztat przy aso Honda Matraszek. Po kilku miesiącach jazdy zdecydowałam, że czas się przesiąść na coś większego. Rozważam obecnie zakup używanego samochodu, właśnie w Honda Matraszek można zakupić też używane: http://www.hondamatraszek.pl/pl/samochody/samochody-uzywane.html w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nowy, bez dwoch zdan. Samochod ma sluzyc lata wiec lepiej zainwestowac w nowy niz kupic stary i potem caly czas do niego dokladac. W http://www.dealerstock.pl/ znajdziesz fajne oferty z roznych salonow samochodowych w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber54
Jeśli ma to być auto na firmę to kupiłabym nowy. A masz już jakiś model upatrzony? Mi podobają się amerykańskie samochody i coraz poważniej myślę o zakupie takiego. Znalazłam już sklep internetowy z częściami do "amerykańców" na http://czesci-z-usa.com.pl/ i w razie W będę zamawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam z mężem używany w salonie samochodowym http://prestig-e.pl/. Bardzo ładny samochód, ekskluzywny, elegancki, i praktycznie nowy. Dlatego polecam sobie obejrzeć ich ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy, w jakim stanie jest używany :) Jeśli nie wymaga dużych napraw, to można się pokusić :) A i tak dobrze zasięgnąć rady u mechanika, ja tak zrobiłem, kupując żonie auto. Zabraliśmy je do warsztatu przy aso Hondy, www.hondamatraszek.pl i okazało się, że jest potrzeba niewielkich napraw, ale i tak się opłacało, bo teraz służy niezawodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy czy kupujesz ten używany od zaufanej firmy/osoby i w jakim jest stanie. Ja niedawno kupiłam fajną toyote w www.uzywanetoyoty.pl o wiele taniej niż teraz życzą sobie w większości salonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stare to jest dobre wino i skrzypce, a nie pojazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używany jest zdecydowanie bardziej opłacalnym wyborem - nowe błyskawicznie tracą na wartości. Najlepiej kupić taki kilkuletni. Przed zakupem warto jednak sprawdzić historię auta, aby nie zostać oszukanym przez sprzedawcę. Można to zrobić po numerze VIN na kilku stronach - największą jest chyba http://www.autobaza.pl . Ja dzięki sprawdzeniu auta na takiej stronie uniknęłam kupna samochodu powypadkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwiązanie o jakie pytasz to po prostu program komputerowy Moto Scanner. Ściągnij sobie wersję demonstracyjną - oczywiście za free, i sprawdzisz sobie czy warto płacić, ale myślę, że warto. Zauważyłem, że wreszcie nie dochodzi tak często do takich sytuacji, w której ktoś mnie wyprzedza. Sporo fajnych samochodów kupiłem dzięki temu programowi, a ile zaoszczędziłem czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje, że wszystko zależy tak naprawdę od funduszy jakimi dysponujemy. Ja szczerze mówiąc wolałabym nowy samochód, ale wiadomo - używanie też nie są złe, jeżeli dobrze się trafi. Nowe są pod tym względem nieco pewniejsze, a przy używanych to prawie jak kupowanie kota w worku. Poza tym są niskie oprocentowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się zdecydowałem na nowe auto, ze względu na to, że mam fundusze no i takiego samochodu można być pewnym. Auto marki bmw z Salonu bmw Zdunek Premium. W Trójmieście są salonem wiodącym. Jestem bardzo zadowolony ze swojego zakupu. Kiedyś miałem auto używane, ale jeżdżenie i szukanie dobrego auta wymaga poświęcenia dużej ilości czasu a i tak nigdy nie można być pewnym co się z tym autem wcześniej działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję zawsze nowy, często oszukują sprzedając używane samochody, przekręcają liczniki i ukrywają wady. Niedawno kupiłam sobie volvo v40 w www.intercar.volvocars-partner.pl i bardzo jestem z niego zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolie 152
napisze tak : masz mniej niż 20 tys zł w kieszeni - kup używany masz więcej niż 20 tys zł w portfelu , uzbieraj na nowy uzywany moze byc złomem , który sie mocno psuł , dlatego wlasciciel chcial sie go pozbyć . .Bo nikt normalny nie sprzedaja nowego auta po 4 latach od zakupu .. To musi być złom ! szkoda dawać 25 tys za uzywane auto .. Dlaczego ? Bo moze nie byc tyle nawet warte . Niektorzy sprzedają za 25 tys zł auta o wartosci 15 tys zł .. a nowe zawsze to nowe i wiesz co masz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nowe-jasna sprawa. Teraz auta są tandetne nie to co kiedyś wszystko z niskiej jakości materiałów-szybko się zużywa. Tylko nowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolie 152
powiem tak - tylko przegrańcy kupują za 30 tys używane auta , bo to kot w worku .. Trafisz zle , trafisz bardzo zle , albo w najlepszym wypadku przecietnie .. Bo nigdy nie wiesz co z tym autem mogło sie dziać .. Lepiej brac z salonu i sie nie bawic w podchody ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolie 152
mój wujek kupił sobie uzywane audi a4 , dał 18 tys zł i cały czas mu się psuje jedyne co go usprawiedliwia to to ze nie wydał na uzywane auto 30 tys zł , wtedy byłby kompletnym frajerem , a tak to jest tylko frajerem sredniego sortu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooii
cztery zera dla frajera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wedlug mnei bardziej oplaca sie uzywany, jezeli juz na taki sie zdecydujesz to bardzo szeorki wybor aut w przystepnych cenach znajdziesz tutaj www.autotrans.com.pl powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×