Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Baby31

Czy w naszej sytuacji możemy zdecydować się na dziecko ?

Polecane posty

Gość Baby31

Oboje z mężem pracujemy. Ja pracuję w zakładzie produkcyjnym na linii i zarobie 1700 zł, mąż też pracuje na produkcji i też zarobi 1700 zł, a czasem 2 tys zł. Mieszkanie wynajmujemy i płacimy za czynsz 800 zł. Mam już 31 lat i muszę się już zdecydować bo to ostatni dzwonek. Zastanawiam się czy poradzimy sobie z dzieckiem. Póki co obecnie nic nam nie brakuje.Ja nie jestem maniaczką kupowania ubrań i jestem bardzo oszczędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi rodzice poradzili sobie z pensją 2200 i czwórką dzieci, a uwierz mi, głodni nigdy nie byliśmy, ubrania były ładne. Ale mieszkanie mieliśmy własnościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baby31
Z tym że, kiedy urodzę to będę dostawać macierzyńskie i nie będzie to 1700 zł tylko mniej. Na same opłaty wydajemy ok. 1300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to pogoń chłopa do innej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że decydować się możecie jak najbardziej, jednak dobrze jest pomyśleć o tym, żeby mąz więcej zarabiał. Może praca w innej firmie, miejscu, branży. Przy obecnej pracy nie umrzecie z głodu oczywiście, jednak finansowo też trzeba się rozwijać przy większych porzebach rodziny - a takie będą - bezpieczniejszy samochod, dostosowanie mieszkania do rosnącego dziecka, atrakcje dla dziecka (nawet wyjście to kina to 100 zł dla takiej rodziny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ci powiem tak, lata uciekają. Tak jak piszesz, ostatni dzwonek. Jak będziesz odwlekać, to za kilka lat może się okazać, że dziecka mieć nie możesz. Ja mam dwójkę dzieci, zarobki podobne do twoich. Czynsz też. Jakoś dajemy radę :). Urodziłam mając dwadzieścia kilka lat i pomimo, że było ciężko, to w tej chwili cieszę się, że tak się stało, bo po urodzeniu drugiego wysiadły mi jajniki. Nie słuchaj ludzi, że masz mały zarobek, że to jakaś nieodpowiedzialność, że w wieku 42 lat rodzą się też zdrowe dzieci i takie tam. Patrz ze swojego punktu widzenia. Chcesz mieć dziecko, mąż jest ok, to się decyduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli mniej wiecej zostanie wam 1700 na miesiac i spokojnie dacie rade my mamy troszke mniej i zawsze jest pełna lodówka,obiad,chodzimy,do kina,basen,zoo wiec jak dobrze sie rozporządzi to nie ma sie czym martwic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dacie radę przy madrym palnowaniu. Też wynajmujemy, ale dla mnie to plus, bo chciałąbym wyjechać z tego miasta i wolę nie mieć mieszkania na własność. Pomyśl autorko: lepiej raczej nie będzie, więc powinnaś się decydowac teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jednym dzieckiem powinniście dać rade, macie dość tanie mieszkanie, to dobrze. no a że przkroczyłaś 30stke, to raczej nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na waszym miejscu jestescie tylko wy, nie ludzie z kafeterii i to wy musicie podjac decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baby31
Mąż jest trochę niezaradny. Wcześniej latał po różnych zakładach i ciągle mu coś nie pasowało.Teraz musi siedzieć w swojej pracy bo rachunki trzeba płacić, a ogólnie nie garnie się do roboty. Auta nie mamy i oboje z mężem nie mamy prawa jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
buhahahaha wysterylizuj się ja nie rozumiem jesteście robolami a dziecko wam się marzy . I to w wynajmowanej budzie echh a potem do MOPSU po zasiłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baby31
Mam rodzinę która chętnie pomorze w razie czego, ale mamy nadzieje, że nie będzie trzeba korzystać z tej pomocy, "robole" jak to ujęłaś, też chcą mieć dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
esencja kafeterii mniam mniam nie przejmuj się tu tak zawsze jest taki urok forum a temat raczej głupi bo to raczej wasza sprawa nie CELEBRYTKĄ nie jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×