Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Susan07

Nowe zycie po... czyli jak zyc zdrowo z usmiechem na ustach.

Polecane posty

Gość agatka1214
Wpisz chleb fasolowowy south beach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mamy pierwszy ostry spór hehe ja dalej wybieram dip czosnkowy Deepa a susany ketchup awaryjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak poprzestanę na moim sosie,nie chce sie już wciągać w ketchup,moj sos jest jak najbardziej naturalny i potrzymam to co Gerda pisała,przez tyle lat był ketchup ....poprostu chce sobie odmienić .....na coś zdrowszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedynie co zachowam to musztardę (ale swojską ze sprawdzonego źródła) bo ze wszystkich " dziadostw'' jest najlepsza.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry w srode! Piekny, sloneczny dzien, dzisiaj bede sie duzo ruszac, no i radosc jest, bo maz dzis opuszcza Afryke, nareszcie! Dlugo do trwalo, ale juz za chwileczke, juz za momencik bedziemy razem. Milego dnia wszystkim zycze i ide krecic hula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka1214
Hej upieklam ten chleb powiem wam ze mi smakuje dzis na sniadanie trzy kromki tego chleba z polendwica wedzona na zimno pomidorem i salata do tego sok z grejfruta obiad niecaly woreczek kaszy jaglanej z buraczkami jednyny minus ze z garmazerki ale brak czasu i kolacja kotlety mielone w siemieniu lnianym i salata z jogurtem powiedzcie mi co do mielonych daje mieso przyprawy i nie mam zmielonego tego siemienia czy w takich ziarnach bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka1214
800 g jogurtu greckiego szczypta soli Sposób wykonania: Jogurt wymieszać z solą i przełożyć na gazę. Całość zawiesić i podłożyć talerzyk, aby woda miała na co kapać. W taki sposób jogurt powinien wisieć od doby do półtora dnia. Co myslicie o tym serze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerda1966
Witam w pięknistą słoneczną środę :) ja już dziś po zastrzykach na temat sera to Ci nie powiem nic agatko za to jeśli chodzi o mielone kotlety to musisz zmielić siemię w młynku do kawy całe nie sklei mięsa .Idę do biedry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do bialego sera, to ja znam przepis z kwasnego mleka, a nie z jogurtu, i trzeba najpierw pogotowac to kwasne mleko, zeby sie serwatka oddzielila. Tu masz przepis: http://inforybka.bloog.pl/id,331676675,title,ZSIADLE-MLEKO-CZYLI-JAK-ZROBIC-BIALY-SER-,index.html?smoybbtticaid=614bbe Nie wydaje mi sie, zeby z przecedzonego jogurtu greckiego wyszedl ci ser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
susan taki ser robi moja mama jak kupi mleko bezpośrednio od krowy :) a jak tam Twój balkonik ? jak go zaaranżowałaś? Deep jak tam góralskie fotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balkonik gites, czekam tylko na prawidziwie balkonowa pogode i czas, zeby na tym balkonie siedziec.... tzn zamawiam super pogode jak maz przyjedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:))))))))))))) Fajnie z ta pogoda. Mam bratki, lawende, kocimietke, i "zloty deszcz", takie zolte kwiatki Bede jeszcze miala pomidorki i truskawki. Dzien dobry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jak wiemy mamy dzisiaj czwartek jeszcze raz rano wstać i sobota :) a w sobotę jade na targi ogrodnicze do Starego Pola HA :D po sadzonki i po kwiatki.Susana to troszki Ci się tam pomieściło na tym balkonie myślę tylko jak dasz radę z tą lawendą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam jeszcze jutro i wkońcu weekend ,niestety nie pogoda ma być kiepska przynajmniej u mnie :( Dlatego w tym tygodniu wykorzystałem pogode na trening pół na pół rower + bieganie,więc w tym tygodniu u mnie na talerzu przewaga dobrych węgli,jutro dzień regeneracji więc więcej białka,warzyw i wpadnie może jakiś robiony sok marchwiowo-jabłkowy ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgo57
Mam bardzo ciekawe doswiadczenie na temat picia alkoholu po 50 roku życia . I to jest odkrycie ze alkohol nie szkodzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgo57
Znam was wszystkich z poprzedniego tematu i podziwiam . Lubię nawet. Ale chce sie podzielić moim spostrzeżeniem . I bardziej dotyczy to Gerdy lub starszych osób. Reszta niech idzie swoją droga. Ja tylko chce powiedziec co zaobserwowałam. Potem rozwinę temat. Teraz muszę wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm Malgo witaj :) bardzo mnie zaintrygowałaś :D czekam na szczegóły hehe pozdrawiam Cię serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgo57
Hej. Witam z rana silna grupę. Sorry ze pisze tutaj bo to nie ten temat ale nie wiem czy tam ktoś z Was jeszcze zaglada. Otóż moje doświadczenie jest takie ze miałam łagodne nadciśnienie. Ale już takie do leczenia (150/100) i niestety wysoki cholesterol.Lekarz powiedział ze powinnam już zacząć brać leki. Leki na nadciśnienie trzeba już brać jak to on powiedział do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgo57
Kontynuując. Wiec co to za łaska ze strony medycyny? Leki tak samo obciążają wątrobę i maja rożne skutki uboczne. Czyli jak przestajesz brać leki to nadciśnienie wraca. Alko działa identycznie bo obniża ciśnienie. Sprawdziłam. Po wypiciu 100gr wina spadło mi ze 155/98 do 118/70 z lekko podwyższonym tetnem (80). Na drugi dzień rano już miałam w normie czyli 136/88 puls 71. Wniosek? Mała powtarzam mała ilośc alkoholu działa jak tabletka a jest może mniej szkodliwa. Zaznaczam ze mam prawo eksperymentować. Nie zachęcam (broń Boże) do picia ale udowadnian ze alko w rozsądnych ilościach nie szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że po częci tak jest,jeżeli zachowamy umiar to owszem mała ilość alkoholu napewno nie zaszkodzi a może i nawet pomoże np lampka czerwonego wina czy jedno piwo od czasu do czasu,ale trzeba uważać właśnie żeby nie przeholować,to w dużej mierze zależy od genów,jedni będą sporo wypijać,a nie będą alkoholikami,natomiast drudzy wypiją raz nawet i się uzależnią,choć choroba alkoholowa rozwija sie latami. I zgodzę sie z tobą Malgo że alko w bardzo małych ilościach napewno nie zaszkodzi a wręcz pomoże tak jak piszesz.Ale dotyczy tylko tych co nie są uzależnieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sloneczny wietrzny piątek.HEHE Malgo ja od urodzenia mam niskie ciśnienie 80/60 jednak puls do 120 dochodzi cholesterol miałam 320 odkąd nie jem mięsa do 200 czyli normę trzymam przez używki typu alkohol,papierosy,kawa i slodycze ( nie wspomne o narkotykach i innych wynalazkach) najwyzej podnoszą się trójglicerydy i homocysteina i to należy zbadać : )i wtedy pogadamy :D a to, że alkochol obniża ciśnienie to wie każdy a jak wywietrzeje z organizmu to ciśnienie wraca do poziomu wyjściowego stąd u mnie taka arytmia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie Jutro rusza strona ''KALORIOPEDIA '' długo przeze mnie wyczekiwana,może i wy zajrzycie z ciekawości ,strona będzie podzielona na różne kategorie i każdy produkt będzie opisany ile ma kaloryczności jak i zawartość makroskładników w % Jutro wrzucę linka zapraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgo57
No wiem Gerda i Deep ...Ameryki nie odkryłam chociaż prze moment miałam takie wrażenie hihi. Teraz tak duzo sie mówi o "wieku biologicznym". Szczególnie gwiazdy show-biznesu sie nim chwala. Otóż odżywianie jest najważniejsze a Wasze posty to kopalnia wiedzy, z ktorej tez korzystam, aby sobie taki "wiek biologiczny" obniżyć . Gerda Ty duzo czytasz i wiesz. Ja mam arytmie i przestałam sie tym przejmować. Tez na rożnych forach o zdrowiu czytałam, ze duzo bardzo młodych ludzi to ma, wiec chyba jeszcze pozyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maglo pożyjemy hehe ale lasko proszę zrob sobie poziom homecysteiny! Ja dzis odebrałam wynik ! z 17 mam 12 !!! po 4 tygodniach!!! jak sie cieszę chociaż do elegancji jeszcze mam 2 poziomy za wysoko ale wiem, ze spada! a to tylko bylo brak witamin z grupy B i kwasu foliowego za małe dawki brałam :( i mam o 50% mniej zagrożenia udarem (genetycznie mama jest o trzech) ,ajzachmerem i parkinsonem ! cholesterol 192 bez statyn hehe jestem z siebie adowolona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deep czekam na linka! nie kumam czaczy choć czytam wciąż hehe susana i agatka a Wy gdzie? agatka ogarniasz wyjazd?a susan przyjazd? męża oczywiście hehe u mnie pogoda suoeroska ! zrobiłam "namiot" na tarasie i sobie czytałam kody podświadomośc***awlikowskiej mądrze pisze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×