Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda len

Mamy rodzące w styczniu 2015

Polecane posty

Hej dziewczyny,wczoraj na świecie pojawiła się długo wyczekiwana Julka :) poród musielismy zakończyć cesarskim cięciem. Mała waży 3670 i ma długość 55cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje marta !!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też nie weszła w niektóre ubranka, a niektóre ubrała tylko raz. Najwiecej ubranek mam od 0 do 3 miesiecy, a tych wiekszych troche mniej. Ja na razie nic nie kupuje bo praktycznie w domu siedze, a przez internet nie lubie kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaDwochCoreczek
Marta gratulacje :) odpoczywaj Karolina 29 na nastepna zme nie kupuj bo ciezko trafic w rozmiar. A lek o dziecko wcale sie nie zmiejza z czasem. Zobacze jak to bedzie jak pojawi sie Ala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie niestety jakieś 2 tygodnie po porodzie coś się zaczęło. Przy załatwianiu niemal płaczę, normalnie jak poród:-( Czytałam, że samo przejdzie, ale jak na razie, to nic nie przechodzi. 🌼 Co do ubranek, to ja dostałam 3 torby używanych i prawie nic sama nie kupowałam. Część rzeczy już odłożyłam, bo są za małe. 🌼 Karolina z tym karmieniem u mnie, to jeden wielki chaos. Najpierw daję cyca i zazwyczaj po tym daję mm, ale nie zawsze, bo tak ze 4x dziennie teraz. Daję różnie, robię np 80 ml i mały zje wszystko a czasami zrobię i zje ledwie 20-30 ml. W piątek idziemy do lekarza, to może popytam i zacznie to nabierać jakiś norm, bo na razie to pilnuję tylko, żeby nie był głodny. Ale strasznie lubi wisieć na cycu, zdarza się, że zje całe mm i jeszcze chce i wtedy dostaje cyca, je jakby nic wcześniej nim dostał. No nie wiem, nie umiem go jeszcze odczytać... Pierwsze mleko jakie kupił mój luby awaryjnie po nieprzespanej nocy w aptece, to było bebiko, ale dziewczyny pisały, że może powodować kolki, więc przeniosłam się teraz na Nan Pro 1, droższe, ale najbardziej opłaca się większe opakowanie. 🌼 Edi, ja znowu kupuję prawie(oprócz żywności) tylko przez internet, bo nie lubię tego jeżdżenia, łażenia. Praktycznie wszystko meble, ubrania, ,sprzęty i inne, większość przez allegro, bo najczęściej jest tanio. Ubranek na razie mi nie trzeba;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, gratulacje! Prawie takie same parametry jak mój mały;-) Madzia, głowa do góry i włącz pozytywne myślenie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamusie: nick______data porodu_____imie dziecka___wymiary___sn/cc Monia_____29.12.2014_______Amelka_______3740/56___cc Gusia_____30.12.2014_______Arturek_______3800/57___sn dariaaa24__30.12.2014_______Asia__________3450/53___cc Aniusia31__31.12.2014_______Zuzia________3550/57____cc Joaasia____02.01.2015_______Natalia_______3540/55___sn aska1234___06.01.2015_______Alicja_______3030/51____sn Kasisi______12.01.2015_______Iwo_________3610/55____sn Morciek____14.01.2015_______Małgorzata__ 2950/52 ___sn karolina29___14.01.2015______Marysia____3980/58____cc edi1212______23.01.2015______Eliza______3400/54____sn gosc angela___24.01.2015______Olek______3710/54____sn MoniA__28____24.01.2015______Maja______3600/56____sn gosc Ala______ 27.01.2015______Paulina____4215/59____cc martulaaa82___ 03.02.2015_____ Julia ______3670/55____cc Ciężaróweczki: Magda len___25.01.2015____ maaajusia___27.01.2015___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia09
Gratuluje martula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martula, serdeczne gratulacje! :) Kasisi, ja podczas porodu dorobiłam się takiego "przyjaciela". Dosłownie czułam w którym momencie wylazł. Niestety, dziś minęły trzy tygodnie, a on ma się wspaniale. Jest chyba tylko nieco mniejszy. Odkąd się zagoiłam, stosuję maść Procto Hemolan. Nie wiem, czy ten żylak maleje dzięki niej, w każdym razie nie boli, tylko go czuję. Może też sobie kup? Acha, położna też mi mówiła, że sam się wchłonie. Na święte nigdy chyba. :) Z nowości, w naszym domu pojawiła się waga dla niemowląt. Można ją dostać w Kauflandzie za 79,99, ale nie wiem, czy w każdym. Małgorzata będzie więc teraz skrupulatnie kontrolowana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Marta gratulacje !!! W.końcu ;-) Dziewczyny! d/u/p/a. Nic nie ruszyło, co dwie minuty twardy brzuch, na ktg skurcze co chwile na 112 najwiekszy ale sa krotkie czyli tylko macica sie stawia. Moim problemem jest szyjka, nie jest nawet zgladzona nie mowiac o rozwarciu... Mysle ze gdyby nie ta szyjka to te stawianie macicy ("skurcze") by bolaly i by to szło, a tak to nic... 7 godzin chodzenia. jakby tego bylo malo to na ktg i potem przez 5 godzin kiedy sprawdzalam tetno to taka pani za drzwiami rodziła, ta bidulka bardzo jęczała i okropnie się męczyła, płakała.. Tak bardzo się boję, że nie dam rady a jak nie urodzę to najprawdopodobniej w poniedziałek albo wtorek cesarka a za ścianą dziewczyna, z którą się zakolegowałam cierpi okropnie po cesarce. Jak słuchałam tej Pani co rodziła sn dzisiaj to wtedy kiedy krzyczała (co ok pół mimuty) to mi się robiło niedobrze z nerwów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marta ile dni po terminie urodzilas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaDwochCoreczek
Marta len a nie moga ci cc zrobuc. Przeciez to jeszcze tyle dni. Na co oni czekaja? Wspolczuje Ci ze slyszalas jak inna babka sie meczy :( przy mnie tez dziewczyna urodzila. Poszlo jej szybko ale tez nerwowo bylo. Ja sie poryczalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam przed porodem w szpitalu pół dnia, ale jak tylko słyszałam odgłosy dobiegające z porodówki, to od razu uciekałam na drugi koniec oddziału. Sama nie krzyczałam, ale mąż mówił, że miałam taką minę, jakby mnie żywcem rozrywało. Madziu, nastaw się tak, że boli bardzo, ale to mija. Każdy skurcz, każdy dyskomfort i wreszcie każdy poród. Uszy do góry, wyśpij się, bo potem nie będzie Ci już dane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
8 dni po terminie nie robia cc,bo to moze byc blad w terminie przez nieregularne cykle. Poza tym nie mam zadnych przeciwskazan do porodu sn. Cc mi zrobia dopiero po 14 dniach, ale ja nie chce. No właśnie wiem, że minie każdy ból, ale ja teraz nawet bardziej niż tego bólu boję się, że umrę przy porodzie albo dziecku coś się stanie, wiem, że to głupie, ale przez to oczekiwanie i tyle niewiadomych mam dosyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodziłam 8 dni po terminie. Po podaniu oksytocyny, tętno Małej zaczęło zanikać i zdecydowali,że natychmiast zaczną wywoływać poród. O godzinie 10 miałam 4 cm rozwarcia,do 10 cm doszlismy o 15 i wtedy poród sie zatrzymał. Dodatkowo szyjka skróciła mi się do 0,5cm. Z braku sił wymusiłam na lekarzu cesarskie cięcie. Jak sie okazało bardzo dobrze,bo Julka juz była bardzo zmęczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marltulaaa gratulacje wielkie :-) teraz dochodz do siebie i wyśpij sie póki jeszcze możesz, buziaczki dla ciebie i dla maluszka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość karolina29
Gość wyżej to Karolina 29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje spanie już się zakończyło :) cesarkę miałam we wtorek o 15:40, a w środę o 9 rano zostałam już przeniesiona z sali pooperacyjnej i zostawili mi Julkę na cały dzień. Dzisiaj pierwszą noc spedziła ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martula i jak wam nocka minęła? A u nas wczoraj masakra cały dzień młody praktycznie nie spał trochę na rękach i na spacerze. A tak to 20 min i po spaniu. Ale chyba brzuszek go bolał bo się trochę pręzył pomimo że kupkę robił. Dopiero oo kąpieli i rowerku nóżkami się uspokoił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Było cięzko,bo jeszcze nie zaczęłam jej karmić piersią, a Julka ma bardzo silny odruch ssania -nawet smoczek nie pomaga. Dzisiaj mąż ma mi przywieźć do szpitala nakładki silikonowe i bedziemy się starały rozpocząć karmienie. Położne w szpitalu patrzą na karmiące z butelki z góry-czuję się co najmniej jak wyrodna matka. Najchętniej zabrałabym się stąd do domu i w spokoju przyzwyczajała do nowej roli zamiast czuć się co 5 minut oceniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedna nasza Madziulka. Tyle musisz sie oczekac...Kurcze no na prawde uparciuch z tej Twojej Cory ;) Nie lam sie tylko buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Dziewczyny, jutro badanie i oxy po raz drugi.. Czy coś ruszy - wątpliwe. więc dziś dzień stracony. Edi bardzo uparta, rozumiem że jej dobrze przy mamusi ale po drugiej stronie brzucha bedzie jej lepiej. Brzuch stawia mi sie caly czas, ale ta szyjka ... Zobaczymy Martula a jak sie czujesz po cc ?? Bo ani razu nie napisalas, ze Ci zle i jestem pelna podziwu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martula gratulacje :) Madzia nie łam się jeszcze Ci córcia niespodzianke zrobi :) dziewczyny na kolki i bolacy brzuszek wynalazlam nowy sposób. Termofor najlepiej z pestek wisni. Na alegro kosztuje okolo 15 zl. Taka mala okragla poduszeczka a w srodku pestki wisni. Nagrzewa sie ja w mikrofali albo na kaloryferze i przyklada malenstwo. Mozna malenstwo polozyc brzuszkiem na poduszeczke to przy okazji pomasuje. i jeszcze na stronie bobovita.pl jest mnostwo rad od mam. Sposoby na różne rzeczy, warto poczytać :) na prawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu,łatwo nie jest ale daję radę -jest dla kogo. U nas w szpitalu chyba bardzo szybko chcą się pozbywać pacjentek,bo pediatra był właśnie u Julki i powiedział,że nie widzi przeciwwskazań,żeby jutro mogła iść do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia, zachodzę w głowę, po co kładli Cię w szpitalu, skoro przeszło tydzień po terminie nie jest wskazaniem do cięcia lub innego kpnkretnego działania. Przecież psychicznie się wykończysz. A może ktoś liczy na kopertę? Nie wiem już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wlasnie wyglada " wywolywanie porodu" totalna glupota. Zwlaszcza w przypadku kiedy szyjka jest prawie ze nienaruszona .... takich kroplowek mozna miec kilka i zero skutkow. Magda powinnas dopytac o cewnik Foleya zaklada sie go do szyjki i po kilku godzinach sam wypada ( gdy ten balonik zrobi rozwarcie na ok 4 cm) wiec pozniej oxy ma sens bo szyjka juz jest podatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha ten cewnik zupelnie bezbolesny jest.. zaklada sie go zazwyczaj na noc wiec z ranca jest rozwarcie. Swietna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Morciek muszą mnie zatrzymać "bo takie są procedury" a jak już dostałam oxy chociaż raz to nie mogę iść do domu, bo dziecku po oxy może spadać ciśnienie i muszę to monitorować. Gościu słyszałam o tym cewniku i słyszałam, że zakładanie go boli i napełnianie wodą. Wiem, że takie tutaj na pewno mają, bo widziałam w zabiegowym, ale do takich metod posuną się nie wiem kiedy... położne i lekarze są tutaj mili i dobrzy, ale wczoraj znowu jakaś inna położna powiedziała mi, że ilość dni po terminie w których robią cc to już jest indywidualna sprawa każdej pacjentki, bo to zależy od dobrostamu dziecka. Ale do wtorku muszę być rozwiązana, nie ma opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×