Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelizarda2015

Rodzące w sierpniu 2015

Polecane posty

Gość elilu
stokrotka nie jestem lekarzem ale jestem na 100 % pewna ze jezeli nie krwawilas i nie zakrwawisz to przeciwciala ci sie nie wytworza , bo tworza sie tylko i wylącznie przy kontakcie krwi matki minus z dzieckiem plus, ( ale u mnie mimo 3 krwawien w 1 ciazy i tak sie nie wytworzyły ) poza tym immunoglobulina to nie żadna szczepionka. zrobisz jak zechcesz, pogadaj szczerze z lekarzem , ja robie co miesiac badanie na przeciwciala i narazie jest ok i nic doktor nie mowi o zadnym zastrzyku narazie bo poprostu nie ma takiej potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
moze inne dziewczyny mają tez doświadczenie w tym temacie i sie wypowiedza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
Zrezygnowałam bo może dla niektórych to głupio zabrzmi ale mam takie zaufanie do swojego ginekologa że po długiej rozmowie sam powiedział że urodziłam dwójkę zdrowych dzieci więc trzecie też będzie zdrowe zresztą ja wcześniej robiłam jest ze względu na dwa poronienia mam w związku z tym takie schizy a prawda jest taka że pierwsze poronienie gdyby nie to że mam zawsze regularne miesiączki to nawet bym pewnie nie wiedziała że byłam w ciąży ale drugim razem myślałam że jak dużo płacę i poszłam do ginekologa u którego są kolejki to mogę mu zaufać niestety przez niego straciłam ciążę to był 13 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
gagula troche dziwne podejscie lekarza- jak 2 zdrowych to trzecie tez bedzie, niestety na wiele chorób niemamy wpłyeu, mam kolezanke która ma 2 zdrowych dzieci a trzecie urodzilo sie z sespołem patau i ciezka wada serca która mozna bylo zoperowc jeszcze w ciazy a nic nie wiedziala bo tez ufala lekarzowi do ktorego chodzila ze wszystkimi ciazami i mowil ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku ze mnie znowu leci taki obfity sluz podbarwiony krwia , pewnie bedzie mnie czekało podwiązanie tego polipa , ufff tylko czy narkoza nie zagrozi dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
Dlatego w 22 tygodniu sprawdzi maluszka ma bardzo dobre usg i na wizyty chodziłam co dwa tygodnie dopiero teraz chodzę co trzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagula w pewnym stopniu Cie rozumiem. Bo ja też ufam mojemu gin bardzo. Mimo tego że to on zakładał mi wkładkę z którą zaszłam w ciążę :(Szkoda tylko że ten gin mimo dobrego sprzętu nie pokusił się o zrobienie usg genetycznego. W sumie mógł tylko sprawdzić kość nosową i zmierzyć przezierność. Mnie by to bardzo uspokoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
NICK.......WIEK.......REGION.......CIĄŻA.....TERMIN PORODU.......PŁEĆ malinowa mama.....30.... mazowieckie......3......02.08.2015 Ewelizarda2015...26...podkarpackie...1... 04.08.2015 Eszka234....24...małopolskie......2...04.08.2015 Aniasierpien.......31......dolnośląskie....1......07.08 .2015 Jagodaa85......29.....kuj-pom. ..............2......09.08.2015 joka_11............28.........dolnośląskie....2......10 .08.2015 r Angie87........27..........małopolskie ......1.......11.08.2015 Hancik.........30.........łódzkie............3......... 12.08.2015..... chłopiec? Mamamałegobrzdąca……24…..mazowieckie….1….12.08 .2015 Aglo88...26...........mazowieckie...2.......14.08.2015 ewell.........31.............dolnosląskie....2........15 .08.2015 aska2015.........29.......mazowieckie.....4......18.08.20 15 terka........25...........dolnośląskie......1.......20. 08.2015 Modliszka22.....31.....lubelskie.....2...........20.08.20 15 Kataarynkaa...33...kujawsko-pomorskie...2...21.08.2015 elilu.........28..........podkarpacie.......2.........23. 08.2015 Martika87.......28.....opolskie.........2.........23.08.2 015 MamaCóreczki...dolnośląskie...2..........24.08.2015 Zoe84............wielkopolskie.......2..............27.08 .2015 CoTyNiePowiesz ....27..... essex.....1....... 30.08.2015 Agata2301.....25.....łódzkie........1........31.08.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata2301
Witamy Cię Jagoda w naszym gronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hancik
Hej dziewczyny. Znowu u nas cisza :( Ja miałam dziś strasznie męczący dzień. Byłam z dzieciakami u dentysty. Powiem Wam, że ciężka to u nich sprawa i dla mojej psychiki również. Mamie zawsze jest ciężko jak coś jest robione wbrew woli jej dziecka ale pewnie rzeczy muszą być niestety zrobione. Pozdrawiam Was :) Agson jak po usg? Jurto i w piątek też któreś dziewczyny mają usg. Napiszcie później jak wrażenia :) Dziewczyny mam pytanie do mam w kolejnej ciąży. Ja jestem właśnie w 15-stym tygodniu i zaczynam czuć ruchy. Sama sobie nie wierzyłam i wmawiałam ze to nie możliwe ale to już kolejny dzień jak "to czuję". Dziewczyny powiedzcie mi że nie zwariowałam. W pierwszej ciąży czułam koło 19 tygodnia w drugiej 17 a teraz 15?!!! Jestem w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja jutro mam USG genetyczne, trochę się denerwuję, ale mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. I może poznam już płeć dzidziusia, chociaż 12 tydzień to ciągle jeszcze bardzo wcześnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hancik odnośnie dentysty, czy w ciąży można się wybrać ? Robi mi się mała dziurka i chciałabym od razu ją wyleczyć... Trochę jeszcze jestem mało doświadczona w tych sprawach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Hej ! Wczoraj mialam usg , wyszlo ze jestem piec dni do przodu , date porodu mam na 15 sierpnia Co do pytania o dentyste to ja prawie cala ciaze chodzilam i teraz tez sie wybieram , trzeba uprzedzic o ciazy i dadza odpowiednie znieczulenie i nie beda robic przeswietlen Szczerze to ja ruchy w poprzedniej ciazy czulam od 17 tyg i wierze jeli ktos mi powie ze juz w 15 cos czuje ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agson Twoje wierzę wiele dla mnie znaczy :) Sama zaczęłam się podejrzewać o urojenia ale na serio czuję go :) Agson super, że po wizycie ok. Doczekałaś się :) A powiedzcie dziewczyny czy Wasi lekarze zmieniają Wam datę porodu w zależności jak pokaże usg? Bo u mnie gin wyznaje zasadę że trzymamy się terminu z ostatniej miesiączki. Ciekawa jestem jak to u Was wygląda. Agata śmiało uderzaj do dentysty. I to właśnie lepiej teraz niż jak dziurka już nie będzie dziurką. Ja też jestem zapisana na kontrolę i przed porodem koło czerwca zapiszę się raz jeszcze, żeby w razie co przed porodem załatwić sprawę. Pamiętaj tylko, żeby uprzedzić o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To koniecznie muszę się zapisać, dzięki :) Ja to już nie mogę się doczekać kiedy poczuję swojego maluszka, pewnie to cudowne uczucie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o termin porodu, ja dopiero jutro mam drugą wizytę i muszę o to zapytać czy coś się zmieniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atkaa1006
Ja tez nie moge sie juz doczekac kiedy zobacze swoje dzieciaczki a bede miec usg prenatalne i trochę siè stresuje. Narazie brzuszek mam mały ì troszkę schudlam I jak mówie innym,że spodziewam się bliźniaków to patrza z niedowierzaniem. Tak bardzo chciałabym wiedziec czy sa zdrowe I bezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmamuśśka
Witajcie! Czy są tutaj mamusie oczekujące na narodziny swojego maluszka? Widzę, że tak :-) Serdecznie zapraszam na konkurs, w którym do wygrania są nowoczesne klemy pępowinowe firmy BOKA. Słyszałyście już o nich? Chronią przed HIV i WZW, a dodatkowo zapamiętują datę przecięcia pępowiny i co roku przesyłają życzenia urodzinowe dla dziecka :-) Myślisz, to niemożliwe? Wejdź i sprawdź: http://dumnamama.pl/konkurs/ - zestaw o wartości 159zł może być Twój! :-) Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy w ten piękny dzień :) Atakami doczekasz się. Ja tez odliczałam dni do usg genetycznego i teraz czekam na kolejną wizytę. Mam wrażenie ze 3 marca nie nadejdzie nigdy a wtedy mi na 100% potwierdzi płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Cześć dziewczyny:) Dziś już trochę lepiej się czuje i powoli mdłości i wymioty ustępują i jakoś mogę w miarę funkcjonować. Kończę 15 tydzień a wizytę u lekarza mam dopiero 4 marca.Wtedy pewnie poznam płeć dziecka a co do terminu porodu to mi wg OM wychodzi 9sierpnia a wg USG 4 sierpnia i lekarz mówi żeby patrzeć na ten z USG.W poprzedniej ciąży też była różnica kilku dni ale wtedy chodziłam do innego lekarza i mówił ze termin z OM jest bardziej wiarygodny bo ten z USG lekarze określają po wielkości dziecka i wtedy sprawdził mi się z OM urodziłam dokładnie w ten dzień ;) no ale to chyba zależy od lekarza bo teraz w karcie ciąży mi zmienił na 4 sierpnia termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
A co do ruchów dziecka to też na nie czekam ale w pierwszej ciąży pojawiły się dopiero w 21 tygodniu więc trochę jeszcze poczekam chociaż w drugiej podobno szybciej czuć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
czesc dziewczyny a ja w szpitalu, od wczoraj , krwawiłam z tego ropnia, polipa czy jak to tam sie nazywa, ale nic mi z nim nie zrobili jak sie sam nie zlikwiduje to usuna go po porodzie, zrobili mi genetyczne przy okazji ,wszystko w normie, dzis wychodze czekam na wypis mam na siebie uważac i sie nie przemeczac i lezec jak najwiecej , maly ma 6,5 cm płci nie było widac jeszcze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być Atkaa a wyszło atakami. Nie wiem jak to zrobiłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elilu współczuję wizyty w szpitalu. Ale w sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - przynajmniej usg Ci zrobili :) Eszka no właśnie co lekarz to inne zwyczaje. Dla jednego z usg ważniejsze a dla drugiego z om. I bądź tu człowieku mądry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
no przynajmniej mam z głowy i wszystko wiem ze jest ok, mieli mi podwiazywac to cos ale sie bali bo moglo by doprowadzic do powiklan, a nawet do poronienia, a w tej chwili nie zagraza ciazy ewentualnie jak dziecko bedzie roslo i ucislalo na tego polipa to moge wiecej krwawic i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elilu lekarze wiedzą co robią. Skoro nie zagraża ciąży to lepiej nie ruszać. Tylko Ty pewnie będziesz miała sporo nerwów bo za każdym razem jak zobaczysz krwawienie to będziesz się zastanawiać. Agata co u Ciebie? Już po wizycie? Jak usg genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anga26
mam pytanie ile przytyłyście? ja jestem w 15 tyg. A od początku ciąży przybyło już 6 kg, i za każdym razem co wstaje na wagę dag przybywają w zastraszającym tempie. Dodam że się nie objadam a na kolacje jem praktycznie same owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Co do wagi to u mnie narazie spadek aż 6kg ale waga poleciała w dol przez wymioty które dopiero teraz powoli odpuszczają i mogę coś normalnie zjeść a nie przez cały dzień tylko kanapke ledwo wcisnąć jak to było do tej pory :O Teraz z dnia na dzień coraz większy apetyt i zaraz pewnie te kg wrócą ale póki co nie przejmuje się bo chwilowo na wadze i tak jest mniej niż przed zajściem w ciąże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
hancik nie bede panikowac bo wiem z czego to krwawienie, w 1 ciazy pękały krwiaki i byl ryzyko poronienia a teraz doktorka mówila ze macica jest czysta, dziecko zdrowe a polip jest tak czesta przypadłością ciezarnych ze nie ma sie co nim przejmowac , wg niej sam wypadnie nawet nie bede wiedziec kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolcia1611
hej dziewczyny mam pytanie... czy mogę się do Was dołączyć ? termin mam na początek września ale atmosfera tu wydaje się być miła, a na wrześniówkach jest tragedia... :( postaram sie nadrobic ostatnie strony żeby wiedzieć mniej więcej co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×