Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelizarda2015

Rodzące w sierpniu 2015

Polecane posty

ja tez ostatnio na bierząco robię badanie moczu,dopadł mnie jakaś infekcja i mam zwaracać uwagę na ilość leukocytów ma być1,2,3, (pewnie masz podane w badaniu jakieś normy) no i białko ma być nieobecne,a ja ostatnio miałam niestety pojedyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
martamartika ja mam tak: BADANIE OGÓLNE MOCZU: leukocyty, erytrocyty, nit, białko glukoza, ketony, bilirubina -wynik negatywny, pod tymi wynikami jest ANALIZA OSADU - nabłonki wielokatne pojedyńcze, leukocyty pojedyncze w pou widzenia, inne-śluz liczne, inne-bakterie pojedyńcze, no i nie wiem czy ten osad jest taki wazny skoro wyżej w analizie ogólnej nic takiego nie napisano, a wizyte mam dopiero za 2 tygodnie . aha i jeszcze ten kwas askorbinowy, czytalam ze to przedawkowanie witamin c i wydala sie z moczem bo nerki nie zdarzają jej filtrowac, ale skad u mnie przedawkowanie jak ja mało jem rzezy z ta witamina a suplementów tez nie biore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elilu nie mam pojęcia zielonego...czytać tych wyników tez nie potrafię...u mnie zawsze są na wynikach dwie tabelki...moje wyniki i norma...jestem teraz w pracy więc nie mogę porównać ale jak tylko sprawdzę to napewno napiszę co jest u mnie...przede wszystkim to się nie zamartwiaj bo te wyniki zawsze tak strasznie wyglądają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
no własnie na badaniach z moczu nie mam zadnych norm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość messy
Hej Dziewczyny ! Można do was dołączyć?:) Termin z OM mam na 16.08 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
messy dołączać dołączać im więcej tym lepiej :) elilu a więc moje ostatnie badanie moczu ostatnie moje dr stwierdził ze książkowe ciężar właściwy 1,018 odczyn kwasny białko nb. (norma0) glukoza nb aceton nb. urobilinogen w normie (norma0-0,2) OSAD MOCZU nabłonki płaskie b.liczne nabłonki okrąg. 0-1 leukocyty 1-2-3 (norma do ) ostatnio miałam złe wyniki brałam żurawit i urosept przez 5 dni 3 razy dziennie i się wypłukało...ostatnio w tym badaniu miałam obecny aceton obecne białko i leukocyty 10-12 oraz dodatkowo obecne bakterie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta89
A robila ktoras z Was cytematologie w ciazy ? Moj lekarz dal skierowanie zrobilam jutro mam wyniki do odebrania i wizyte i czeka mnie przeziernosc troche sie boje tego badania bo to nigdy nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
mój nie zleca cytomegali bo tego sie i tak nie leczy i nie chce zeby sie mamusia denerwowala cala ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
a ja znów wstalam rano i zaplamiłam tym razem na brązowo, kurcze jak sie rozszaleje tojade na izbe dzis a jak przejdzie to przenosze wizyte u gina na jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do nas po fajne,tanie,angielskie używane ubranka w świetnym stanie i nowe też mamy :) http://e-rafix.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na szczęście nic złego się nie dzieje,oprócz tego,że codziennie rano mam tzw"rozmowy z muszlą".Czy Wy też macie takie okropne mdłości?? Mój lekarz nie zlecił mi cytomegalii, a ja sama umówiłam się na usg prenatalne,z nadzieją na wykluczenie jakichkolwiek patologii.MIłego dnia dwupaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Czesc wszystkim Masakra,u mnie juz 14 tydzien się zaczal a mdlosci i wymioty zamiast mijac to nasilaja się.To chyba nie jest normalne :O Wczoraj caly dzien przelezalam a dzis jest nie lepiej a u Was jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajskiejabłuszko
Martamartika, ja mam mdłości, ale chyba to też op luteinie-tak sobie mysle. Ja jednak nie wymiotuje, tylko mnie mdli, wowczas musze cos przekasić i mi mija. Dziwne to ;) Dziewczyny, czy w 12 tyg. czułyście takie rozpieranie w macicy, takie ni to bóle ni to skurcze... Mam tak od wczoraj. Ciezko opisac, po prostu czuje, ze mam macice- co o tym sądzicie? Powinno mnie to na tyl etapie ciązy martwić, tez tak macie? Bardzo prosze... moze cos wiecie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eszka24 wszytko jak najbardziej normalne w pierwszej ciąży wymiotowałam od samego początku,teraz już się cieszyłam,a tu klops odkąd zaczął się 12 tydzień jest coraz gorzej dziś leżę cały dzień...głupie ale pomogła mi puszka coca-coli.Za to moja siostra zaczęła wymiotować punktualnie gdy zaczęła drugi trymestr...także bywa różnie. Rajskiejabłuszko no cóż cos tam się dzieje w tej macicy więc z pewnością coś czuć,u mnie nie bo to już druga ciąża więc wszystko jakby przygotowane,czasem jednak czuję taki napięty brzuch...pewno maluch się wiertoli.Ruchów się nie mogę doczekać w pierwszej ciąży poczułam "motylka w brzuchu" w 17 -nastym tygodniu teraz pewnie będzie szybciej...ah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
ja caly czas mam taki napiety brzuch i czuje czasem jakby mi pekała wielka banka :) jak sobie nacisne brzuch to jest taki tkliwy w miejscu macicy nie wiem do czego to porównac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Hej dziewczyny. Też wydaje mi się, że bardziej "czuję" brzuch a zwłaszcza macicę. Wieczorami mi ją tak jakby wydyma:) Poza tym, głupio się przyznawać, ale nie mam żadnych złych objawów jak na razie, oprócz lekko bolących piersi. Głupio mi przed Wami, kiedy macie takie niedogodności. Aż się zaczęłam zastanawiać czy wszystko w porządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczyny martwić się nie ma czym macica się rozciąga,dziecko rośnie...byle by wszystko było ok .Nie ma sobie czym napędzać złych myśli,tak to już jest! No a jak przeczucia do do płci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalegobrzdaca
Hej dziewczyny, ale mnie tu dawno nie było u Was. Ostatnio miałam wiele zawirowań, odebrałam wybniki a tam "białko w moczu 100" :O Na szczęście okazało się że to błąd laboratoryjny bo się załamałam, robiłam usg, z bobasem wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajskiejabłuszko
Dziewczyny, dziękuję wam bardzo za odpowiedzi, bo czuję się spokojniejsza. Spokojnie będę czekać do kolejnego usg w przyszłym tygodniu, najważniejsze, tak jak mówicie, to się nie zamartwiać i nie panikować, a w tym to akurat jestem dobra ;) Dziękuję i postaram się odzywać częściej, bo poczytuje was i tak mi się miło zrobiło, że odpisałyście ;) Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atkaa1006
Hej dziewczyny. Ja jestem w 11tc blizniaczej to moja pierwsza ciaza dlatego chcialabym bardziej utozsamic swoje odczucia z waszymi. Mam termin na 26.08.2015 jednak z blizniakami moze to byc duzo wczesniej. Jestem z wojewodztwa mazowieckiego . Pozdrawiamy mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamy :) super ze nas coraz więcej. Ja w poniedziałek byłam na wizycie i jestem już po usg genetycznym. Wg mojego gina wszystko jest ok. Tylko ze maluch nie współpracował i ciężko było dokonać pomiary. No i pochwalę się ze powiedział nam, że wg niego to chłopak. Potwierdzi na 100% za cztery tygodnie. Teraz zaczynamy wybierać imię i to juz nie jest takie łatwe. Mamy całkiem inne typy. Zastanawiam się jak to się stało ze dwa razy udało nam się dojść do porozumienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mamy pierwsze bliźnięta na forum :) super i podwójne gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Hancik super, że już lekarz powiedział co tam możesz mieć w brzuchu! Zazdroszczę i gratuluję, też bym chciała chłopaka :) Który masz dokładnie tydzień i dzień? Ja idę na genetyczne w ten piątek, więc mam nadzieję również dołączyć do grona tych spokojniejszych. Witam bliźniaki, na razie pierwsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
o bliżnieta, ale fajnie, witamy w naszym skromnym gronie:) ja ide jednak jutro na wizyte, konczy mi sie 12 tydzien to moze i genetyczne badanie mi zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie:) jak tam samopoczucia?Wczoraj niestety przeleżałam na zmianę biegając do toalety....straszne nic nie pomagało,dopiero wieczorem ustąpiło.Dziś jak nowo narodzona zero mdłości nic a nic,mam nadzieję,że tak zostanie... Gratuluję podwójnej ciąży atkaa! Hancik gratuluję i cieszę się,że wszystko ok u mnie z imieniem byłoby łatwo,ale jakos wszyscy w domku marzymy o dziewczynce. Elilu jak po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata2301
Hancik w którym tygodniu powiedzieli Ci, że chłopak? :) Ja byłam tydzień temu w szpitalu i powiedzieli mi też że chłopak, ale zaczynałam wtedy dopiero 10 tydzień... Także nie wiem czy tam już faktycznie jest coś widać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
martamartika wieczorem mam wizyte :) dziewczyny jajbym sie nie nastawiala na waszym miejscu na 100procent na płec na tym etapie, gdzies czytalam ze nie jest mozliwe jej potwierdzenie w 13 tygodniu na 100 procent a co dopiero w 10, w tym okresie wargi sromowe dziewczynek sa bardzo napuchniete i lekarze czesto mylą je z siusiakiem wiec ja bym sie jeszcze nie cieszyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
"w 12 tygodniu ciaży, rozwija się aktywność ruchowa płodu, lecz są to jeszcze ruchy niewyczuwalne dla matki. Wykształcone są również zewnętrzne narządy płciowe, nie można ich jednak jeszcze uwidocznić w badaniu usg. Jeżeli usłyszysz informację, że już teraz możliwa jest ocena płci – jest to nieprawda. Bardzo często w tak wczesnym tygodniu ciąży wargi sromowe u płodów żeńskich są mocno przerośnięte i mogą być mylnie zinterpretowane jako „coś” między nóżkami, sugerując płeć męską. Może to prowadzić do niepotrzebnych pomyłek diagnostycznych. Najlepiej poczekać z oceną płci do skończonego 15-16 tygodnia ciąży."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×