Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelizarda2015

Rodzące w sierpniu 2015

Polecane posty

Gość gośćterka
Hej. Nie dotarłam w końcu do tego szpitala. Mój lekarz do mnie oddzwonił kilka godzin później i wypytał dokładnie o to jak się czuję, powiedział żeby nie panikować. Tak jak r_j wspomniałaś, mam takie bóle w biodrach, kręgosłupie. Dodatkowo silny ból przy wypróżnianiu. Póki co to jakby trochę zelżało ale odpoczywam sobie i biorę tabletki rozkurczowe. Za tydzień mam wizytę, więc jeśli się nic już nie będzie działo to lekarz mnie dokładnie przebada. Ja od 3 tygodni noszę spodnie ciążowe z szerokim pasem i są bardzo wygodne. Średnio mi się uśmiechało kupować specjalnie za 150zł/szt, więc poszłam do sklepu z odzieżą używaną, mamy jeden naprawdę fajny, gdzie 50% ciuchów to nowe z metką. Wyobraźcie sobie, że znalazłam tam dwie świetne pary spodni jedne z C&A drugie z H&M. Zapłaciłam za nie razem....68zł. Właściwie nówki, wyglądają jak zwykłe jeansy, a nie jak niektóre ciążowe wycierusy. Bluzki mam swoje jakieś luźniejsze, więc na razie nie mam potrzeby kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagadka ja poduszke-rogala uzywam juz od pewnego czasu. Jest swietna! Mam w ksztalcie litery C fimy Motherhood i spie na niej codziennie a w dzien uzywa jej moj 8 letni syn na zmiane z mezem ;) bo jest bardzo uniwersalna. Polecam! Dziewczyny nie wiem co sie ze mna dzieje ale od kilku dni pozeram slodycze w rozmiarach hurtowych :( Codziennie musze zjesc cos slodkiego, a ostatnio zjadlam cala czekolade Oreo i pol zwyklej mlecznej. Boje sie ze zrobie krzywde dziecku ale to jest ode mnie silniejsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
zoe moze masz cukrzyce ciazowa, wtey sie wlasnie pozera slodycze w duzych ilosciach poki sie nie wie, powiedz o tym lekarzowi zleci ci szybciej badanie obciazenia glukoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
zagadka no tak , ciezko bylo ale na szczescie z happy endem, teraz oprócz polipa na szyjce ktory juz sie ponoc wchłonął nic nie dolega poza bolem w miejscu szycia macicy zobacze we wtorek czy jest sie czym martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagadka to jestem teraz trochę spokojniejsza. porozmawiam na ten temat z moim gin. pod koniec ciąży. Też nie przypuszczałam, że na tym naszym forum tyle dziewczyn miało cc. U mnie nadal panuje przeziębienie w domu. W piątek mąż, a teraz synek ma gorączkę. Siedzimy i się kurujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, znów mnie nie było ale odkąd czuję się lepiej mam tyle do zrobienia, że żal mi czasu na komputer. U mnie ruchy czuć już cudownie, wczoraj Gajeńka chyba zmieniała pozycję bo dosłownie było widać jak się uniosła połowa brzucha do góry tam gdzie ją najczęściej czuję, cudnie znów to poczuć...Zanacie jakieś dobre strony dotyczące przewijaka a może macie jakieś pomysłowe rozwiązania, dla mnie przewijak jestnieocenioną wygodą. . . Jeśli chodzi o ubrania ciążowe to kupiłam dwie pary leginsów ale są zbyt duże więc na razie chodzę w sukienkach wyłącznie dla wygody, bo przytyłam zaledwie 3 kg do tej pory. Dziś zaczęłam 19 tydzień...a gdzie ten sierpień? U mnie po pierwszej cesarce mam już przykaz na drugą,zupełnie nie odczuwam żadnych związanych z cięciem dyskomfortów...za to moje drugie dziecko uważam nie będzie należało do tych spokojnych.Pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Martamartika, ja zaczęłam19 tydzień wczoraj i nic, żadnych ruchów. Zaczynam się martwić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
ja w sobote zaczełam19 tydzien i tez jakos specjalnie nie czuje ruchów, za to blizna na macicy boli i to bardzo dobrze ze jutro wizyta bo juz tez sie martwie . co do przewijaka to ja mam z poprzedniego razu kupilam na allegro, ale teraz jak nie bede miala łóżecza tylko kołyske to musze sobie kupic stojak na przewijak bo na kołysce go nie połoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Gosc terka ja tez nie czuje ruchow za czesto , kilka razy sie zdarzylo tylko ze poczulam wyraznie a tak to od czasu do czasu cos smyrnie , wiec moze czujesz a nie wiesz? Poza tym to jeszcze wczesnie na martwienie sie ze nie czujesz ruchow , tydzien , dwa i sama zobaczysz :) Ja w poprzedniej ciazy pozeralam slodycze i faktycznie mialam cukrzyce na koniec ( jakos 36 tydzien) , z tym ze mogla byc juz wczesniej bo nie mialam robionych testow dopoki cukier sie w moczu nie pojawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Martamartika , ja tez przytylam jakies 3-4 kg ale brzuch mam wielki , z przodu nie widac ale jak stane bokiem to jest calkiem spory , wiec tylko w ciazowe spodnie wlaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hancik
Hej, u mnie kończy się 20 tydzień i ruchy są bardzo mocne. Mój m juz miał przyjemność poczuć mocnego kopniaka. Sam był zdziwiony ze takie strzały juz otrzymuje. Aż się boje co będzie dalej. Jeżeli chodzi o cesarki to ja miałam już dwie i teraz trzecia przede mną. Mam nadzieje ze ostatnia ale sama nie wiem jak mam się teraz zabezpieczać żeby było dobrze. Tabletki odpadają a wkładki się boje ze znów mnie zawiedzie. Prezerwatywy to już w ogóle są dla mnie mało skuteczne. Na serio najbardziej boje się kolejnej ciąży. Chyba nie dałabym rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane każda z nas jest inna inaczej zbudowana i ciąża każdej z nas też inna, kopniaki to nie wyścigi i nie ma się czym przejmować jeszcze będziemy narzekać jak już maleństwa będą w żebra trafiać...Hancik a myślałam o zastrzyku antykoncepcyjnym. ..średnio wiem jak to wygląda ale wiem, że coś takiego jest i chyba( o ile się nie mylę ) co pół roku. Popytaj może warto zastanowić się nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćterka : ja niestety mam już tak jak w tym tekscie że w "trzeciej ciąży ciuchy ciążowe stają sie normalnymi", także może i troche szkoda mi kasy na kupowanie nowych ale tez chce wygladac dobrze i czuc sie swobodnie. a dzinsy z h&m owszem drogie ale sa najlepsze jak dla mnie. choc nie powiem bo ost w szmateksie za kilka zlotych kupilam ze dwie super ladne bluzeczki. ale i tak w lecie pewnie bede chodzic w wiekszosci w sukienkach. Agson cukier w moczu to juz chyba powazna sprawa. wydaje mi sie ze jak masz podejrzenie ze masz cukrzyce to powinnas zrobic ten test obciazenia jak najszybciej, bo to w koncu dziecku najbardziej szkodzi. Hancik a duze masz przerwy miedzy cesarkami? nie boli cie blizna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hancik, gagula34 a jak znosicie ta trzecia ciaze? bo mnie sie wydaje ze nie jestem chyba stworzona do wielodzietnosci.. pierwsza ciaza byla idealna, druga dala mi troche w kosc ale teraz to juz przegiecie, a wchodze dopiero w 5 miesiac, nawet polowki tzn 20tyg nie przekroczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagadka ja kiepsko znoszę trzecia ciążę. Dwie poprzednie ok, ale teraz masakra. Od początku miałam bóle w kroczu. Tak to dosłownie odczuwałam. Podejrzewałam spojenie lonowe. Okazało się ze miałam skurcze, macice mi wypchnelo do góry i w nagrodę dostałam leki na podtrzymanie. Teraz czuję się lepiej ale brzuch twardnieje mi dość często. Blizny po cesarce nie czuje. Dzieci mam w wieku pięć i pół roku i trzy i pół. Także pomiędzy ta a poprzednia cesarka będzie prawie cztery lata Za to pomiędzy poprzednimi miałam dwa lata. Martamartika dzięki za info odnośnie tego zastrzyku. Pogadam o tym z ginem. A w ogóle to zastanawiam się czy trzecia cesarka nie jest czasem wskazaniem do powiązania jajowodow. Jakby dało rade to ja jestem zdecydowana. Pochwalę Wam się ze wybraliśmy imię dla syna. Będzie Igor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
hancik 3 cesarka nie jest wskazaniem do podwiazania, ale zawsze mozesz o to poprosic, nikt ci tego nie zrobi bez twojej zgody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elilu no właśnie zamierzam poprosić grzecznie. Może się ulituje nade mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zauważyłam że napisałam o powiązaniu jajowodow a nie podwiązaniu :) przepraszam najmocniej, piszę z telefonu i on jak zwykle wie lepiej :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
Hancik śliczne imię dla synka mnie trzecia ciąża mija dobrze już nie mogę się doczekać sierpnia i maleństwa gdybym była młodsza to nawet bym się zastanowiła nad czwartym dzieckiem mój ginekolog mówi że jestem stworzona do rodzenia dzieci jedyne co mi doskwiera to strasznie wypadają mi włosy zawsze miałam gęste długie włosy a teraz skrociłam je o połowę bo miałam już dość zapisałam się na wizytę do dermatologa jak nie pomoże to do trychologa się zapiszę bo jeszcze trochę to zostanę Łysa nawet rzęsy i brwi mi trochę wypadają byłam dzisiaj na zakupach były takie śliczne ubrania ale szkoda mi kupować na razie ubrań mam dużo leginsow tunik dżinsy i luźne koszulki z poprzedniej ciąży to mi wystarczy tymbardziej że mieszkam poza miastem i często to do nas wpadają goście szczególnie jak się robi ciepło na grilla a na wyjście kupiłam sobie bardziej elegancką tunike to mi wystarczy wolę wydać pieniądze już po porodzie na zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
hancik pamietam taka sytuacje jak urodzilam pierwsze dziecko, dlugo lezalam w szpitalu i sie naogladalam rózności , byla kobieta ktora urodzila 8 dziecko, miala krwotok ciezki ledwo ja odratowali i wogole,dzieci miala rok po roku i z tego co wywnioskowawam z jej wygladu( bo lezala ze mna na sali) i rozmow telefonicznych z mezem ( bo ani razu przez 4 dni bo tyle lezala jej nie odwiedzil) to w domu bieda wielka, przyszła do niej lekarka i slyszalam jak rozmawialy o podwiazaniu jajowodów i lekarka ja prosila, prawie blagala zeby sie zgodzila, ale ta babka nie zgodzila sie, no wiec przypuszczam ze jak juz nie chcesz miec wiecej dzieci to nie bedzie problemu z zabiegiem nawet podczas cesarki tylko trzeba pogadac z odpowiednia osoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hancik Igor piękne imię, też na takie stawialiśmy gdyby był syn...a z tym powiązaniem to niestety nie taka prosta sprawa, wiem bo szwagierka chciała bardzo, ma czwórkę dzieci i lekarz powiedział, że gdyby to od niego zależało to nie ma sprawy, ale to jest chyba warunkowane prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia z Kujaw
dziewczyny. odebralam wyniki krwi i moczu - mocz jakis niezbyt. liczne nabłonki płaskie, liczne bakterie, śluz tak samo... ciezar sie zgadza i ph tez. miala ktoras tak? moja gin byla na urlopie 2 tyg i w sumie nie wiem teraz od kiedy tak mam...bo ostatnie badania ponad miesiac temu robilam. jutro ide na 16 na wizyte, martwie sie, ze chodze dlugo z jakims zakażeniem i szkodzę dziecku :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hancik podwiązanie jajowodów też nie jest zabezpieczeniem przed ciążą na 100% ,serio! żeby było skuteczniej musisz też męża na wazektomie wysłać. niby żart ale sama o tym mysle .. Klaudia masz zakazenie ukladu moczowego, w ciazy czesto sie zdarza. gagula34 a u endokrynologa bylas? kolezanka tez tracila wlosy i wyszlo ze z tarczyca ma problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
W piątek idę zrobić badania to przy okazji zrobię na tarczyce moja młodsza wstała dzisiaj o 4.40 i szaleje dzisiaj cały dzień do późnego wieczora sama z dziewczynami mąż wyjazd służbowy do Warszawy mam nadzieję że wytrzymam bo dzisiaj zaplanowałam sobie posprzatanie całej kuchni i wykapanie moich psów obiad dzisiaj zamowie nie mam ochoty na gotowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
gagula, mi tka samo wlaosy wypadaja kępkami dosłownie. Na codzien nosze zwiazane w kite, a i tak moje wlosy sa wszedzie. Nie wiem co by bylo, gdybym miala rozpuszczone. Boje sie czesac i mysl wlosy, bo wtedy to masakra. Pytalam ginekologa, ale powiedzial, z enie bardzo na to cos poradzi, badania na tarczyce robilam na poczatku ciazy i sa ok. Poki co kupilam szampon na wypadajace wlosy, bo boje sie nawet skrzyp brac. Widze, ze tamat antykoncepcji na forum dla ciezarowek sie pojawil ;) W zeszlym tygodniu widzialam proganam Wellan i Mlynarskiej (zapomnialam tytulu) i tam byla wpasnie zacieta dyskusja na temat podwiazywania nasieniowodow i jajowodow. wypowiadal sie lekarz, ktory robil takie zabiegi i pani doktor, ktora uwazala to za kastracje niezgodna z prawem, powolujac sie na prawo z 1939, gdzie mowi sie, ze karana jest pozbawianie czlowieka zdolnosci plodnosci. Ciekawe to bylo. A powiedzcie, czy majac dobre wyniki glukozy mozliwe jest, ze wyjdą zle wyniki krzywej cukrowej. Pytam, bo cukier mam ok, a straszna chec na slodycze. A , no i mam ph moczu 8, czyli wysokie i tez nie wiem co z tym zrobic, choc lekarz powiedzial, ze nie ma opwodow do niepokoju i to zalezy od diety, ale i tak chcialabym je zmniejszyc, a o to juz nie zapytalam. Milego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście, super :) Klaudia ja też w ciąży mam często bakterie w moczu i inne cuda. Posiew nigdy niczego nie pokazuje. Przede wszystkim trzeba dobrze pobrać materiał czyli środkowy strumień i wcześniejsze podmycie. Niestety nie gwarantuje to sukcesu bo ponoć dużo jeszcze zależy od laboratorium. Gin pewnie da Ci skierowanie na posiew. Ja na Twoim miejscu nie martwiłabym się tym za bardzo. Jeżeli chodzi o temat antykoncepcji to na serio dla mnie jest on bardzo ważny. Obawiam się ze polskie prawo jest tak beznadziejne ze na podwiązanie nikt się nie zgodzi. A ja chcę być pewna bo moje ciało i psychika więcej nie zniesie. Dzięki za ciepłe słowa odnośnie imienia. Jest to super mile bo właśnie zaczęliśmy wysłuchiwać negatywnych opinii rodziny. Coś o mafii rosyjskiej nawet słyszałam :) Ludzie są czasem beznadziejni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny współczuję Wam wypadania włosów. Ja za każdym razem mam w ciąży piękne. Niestety po porodzie masakra. Wypadają kępami. Nie dałam sobie poprzednio i po każdym porodzie obcinałam włosy na krótko. Inaczej chyba bym była łysa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahah dobre Hancik z ta mafia rosyjską :D r_j ja zawsze mialam super wyniki glukozy na czczo, ale jak robie krzywa cukrowa, to zawsze mam zle wyniki. po pierwsze nie moge tego wypić bo zwracam, a po drugie jak juz wypije to cukier mi skacze i pokazuje wynik na cukrzyce. lekarz mi znowu karze powtarzac i tak w kolko. dla mnie to zawsze masakra to badanie. nawet mialam glukometr zeby przez tydzien sie kluc i mierzylam cukier + dieta i wyniki mam ksiazkowe. moj ginekolog sie nad tym zastanawial i stwierdzil ze to moze przez trzustke ktora warjuje po otrzymaniu takiego zastrzyku cukru i stad te moje zle wyniki na tescie. tylko ze ja w ogole nie mam checi na slodkie. prawie nie jem slodyczy. jedyne co to slodze herbate. a z tym badaniem moczu to faktycznie czasem roznie wychodzi. moj lekarz mi kiedys powiedzial zebym patrzyla na godzine kiedy byla robiona analiza (powinno byc na kazdej kartce z badaniem) bo do 2 godz po oddaniu jeszcze wychodza wiarygodnie ale pozniej juz moze wyjsc np wiecej baktoerii czy inne ph. ale i tak chyba bym zlapala za butelke wody i jak najwiecej pila, zeby przeplukac organizm. Hancik ja jestem pewna ze moj organizm wiecej ciazy nie udzwignie. takze moj maz idzie na wazektomie bo to jest legalne i juz w sumie o tym gadalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×