Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelizarda2015

Rodzące w sierpniu 2015

Polecane posty

Na wyspach wiosna pełną parą, a u mnie w związku z tym masakra. Mam alergię wziewną na pyłki i zaczynam czuć jej skutki, z tego co czytam w internecie to jedyne co jest bezpieczne bez konsultacji z lekarzem to jedno wapno na dzień także najbliższe tygodnie zapowiadają się nieciekawie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa mamo 20-sty tydzień to brzmi pięknie :) A niedawno o testach pisaliśmy. Dziewczyny ani się obejrzymy i będziemy pisać relacje z porodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
cześc dziewczyny, ja zaczelam 17 tydzien i troche sie martwie bo brzuch wogóle minie rosnie, wieczorem troche wystaje spoza spodni ale caly dzien to taki jak byl przed ciazą , a wczoraj jeszcze młody mi skoczył na brzuch, ale narazie sie nic nie dzieje i juz nie boli, gdzie mi sie mieści to 10 cm malenstwo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam dziewczyny. a ja wczoraj mialam straszne bole brzucha pojechalam wieczorem do szpitala ale z dzidzia wszystko dobrze. moje malenstwo ma juz 10.19cm . bedzie dziewczynkaa na 100%. dzis zaczynam 16ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynasierpien
*dzien a termin mam na 23.08 . brzuszek juz dobrze widac z rana bo w poludnie i wieczorem jest duuuzo wiekszy . i mam juz imie dla mojej malenkiej(Nadia). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hancik
Elilu tez nie miałam brzuszka a teraz w ciągu kilku dni bardzo mi urósł. Dosłownie z dnia na dzień. Także u Ciebie tez pewnie niebawem się pojawi. Myślę że nie ma powodu do zmartwienia. Martyna gratuluję córeczki :) Fajnie ze macie już wybrane imię. My się chyba nie zdecydujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczny ja bylam w piatek na usg i wszystko ok maluszek sie rozwija wazy 189 g ale termin mi lekarz napisal poczatek sierpnia a nie polowe jak mialam wyznaczone i powiedzial ze bede miec napewno cesarke ze wzgledu na pierwsze ciecie i boi sie ze moze mi macica peknac podczas parcia a porod mialam 5 lat temu jeszcze do konca nie wiemy czy chlopak czy dziewczynka bo cos tam niby dyndalo miedzy nozkami ale ciagle sie zaslanialo i nozki scisle trzymalo tak zeby nie zobaczyc :P pewnie sie dowiem co bedzie w swoje urodziny bo tak mm nstepny termin juz sie doczekac nie moge zeby znowu zobaczyc to moje male cudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
hancik moze masz racje, z reszatą w pierwszej ciazy tez dlugo nie mialam brzucha, do porodu w 33 tygodniu mialam brzuch jak niektóre dziewczyny w 3-4 mieciacu prawie wcale nie bylo widac, czuje coraz wyraźniejsze ruchy, teraz sobie siedze i czuje jak sie rozpycha coś po lewej stronie, zapomnialam juz jakie to fajne uczucie , jeszcze chwile i zacznie sie liczenie ruchów i strach gdy cos odbiegnie od normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Czesc ! Kurcze wlasnie ostatnio tez przez noc mi brzuch urosl , pojechalam na wakacje z ledwo zauwazalna ciaza a wroce z wielkim brzuchem :D Znam wiele przypadkow ze brzuchy byly malo widoczne wiec to nie jest powod di niepokoju , taka Twoja uroda elilu :) Moj synek bardzo uwaza na brzuch , czasem sam zwraca mi uwage zebym go nie przytulala za mocno bo dzidzie zgniote :ad zasypia przytulony do brzucha :) Nastepne usg mam na 27 /03 wiec moze tez wkrotce poznam plec ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
agson,moj syn wrecz przeciwnie, tlumacze mu ze tam rosnie dzidzius i ze nie moge go nosic ze nie moze mi siadac na brzuchu, rzucac sie na mnie jak to zrobił w piatek, ale albo jest taki zazdrosny albo nie rozumie do konca o czym mowie bo nie mam brzucha i specjalnie jeczy zeby go nosic , czy chce usiasc mi na brzuchu na sile i zlości sie jak mu nie pozwalam, no ale ma dopiero 2,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnowy
hej dziewczyny, w ktorym tyg jestescie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elilu nie przejmuj sie, mi raz widać a raz nie widać :) ostatnio trochę miałam sprzątania w sobotę to mi tak wywaliło brzuch do przodu ze nawet mąż zauważył a dziś taki maluśki :) Co Ty nie Powiesz, współczuje mój M. jest alergikiem nie wyobrażam sobie jak by funkcjonował bez leków:/ tak że życzę przechodzenia jak najłagodniej tęgo okresu :) A co myślicie o odrze? Która ponoć zaczyna sie rozprzestrzeniać. W mojej okolicy już odnotowano pierwsze przypadki i boje sie by nie złapać mimo ze byłam zaszczepiona to jednak jest strach o maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Hej dziewczyny! W piątek miałam wizytę ale niestety niczego nowego się nie dowiedziałam. Wszystko jest w porządku, nic nie odbiega od normy ale maluch odwrócił się tyłkiem do nas i lekarza, a potem jeszcze skrzyżował nogi :) Mam nadzieję, że przy następnej wizycie w końcu się zlituje nad starymi i czegoś się dowiem. Kolejną mam 3 kwietnia, czyli przed samymi świętami, to będzie 20/21 tydzień. Rozmawiałam już też z lekarzem na temat zwolnienia i na 90% po świętach nie wracam już do pracy. Muszę się pochwalić, że naprawdę fajnie spędziłam Dzień Kobiet w minioną sobotę. Dostałam zaproszenie od firmy z którą współpracuję na wydarzenie rajdowe, auta Subaru i Mutsubishi. Zabrałam koleżankę i nasze mamy, które do końca nie wiedziały gdzie jedziemy:) Ja niestety jako jedyna nie mogłam się sprawdzić na torze, ze względu na już widoczny brzuch i pasy, które zapina się dokładnie w tym miejscu. Dodatkowo w takim aucie jest dosyć duże przeciążenie, więc nawet na jazdę jako pasażer nie mogłam liczyć :( Musiałam się zadowolić jazdą w Toyocie Yaris po śliskim torze, emocje jak na grzybach :D Mimo wszystko było naprawdę super, pojechałyśmy potem na kolację do eleganckiej knajpy, najadłyśmy się jak bąki, więc po powrocie do domu byłam w łóżku w 15 min, nawet nie wiem kiedy zasnęłam :) Weekend pełen emocji, polecam każdemu! Miłego dnia Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
anusia ja też miałam pierwszą cesarkę. u mnie będzie dwa lata różnicy. jestem właśnie ciekawa jak to wygląda przy drugim porodzie. Twój gin. pracuje w szpitalu, w którym będziesz rodziła? mój nie i nic nie mówił, że cesarka mnie czeka, a pytałam o tą bliznę po cc i pow.,że jest dobrze zrośnięta i nic poza tym. on jest chyba zwolennikiem sn. ja bym wolała umówić się na cc, bo całkiem dobrze ją przeszłam, ale nie wiem czy muszę iść do szpitala, w którym zamierzam rodzić i tam się umówić? jak to ma u Ciebie wyglądać? jakieś skierowanie Ci wypisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
Przenioslyscie sie gdzies czy sie nie odzywacie? ;( Przeciez tak fajnie jest jak mozna pogadac, poczytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hancik
Hej, tez się zastanawiam czy się może gdzieś przeniosły dziewczyny? Ostatnio to mam wrażenie ze sama ze sobą pisze. Jeżeli chodzi o odre to jakoś nie wpadam jeszcze w panikę. U nas nie słyszałam o jakimś przypadku w okolicy i może dlatego jestem spokojna. Dzieci są zaszczepione wiec nie powinno być źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Ja podczytuje temat i jestem na bieżąco ale przecież nie będę sama ze sobą pisać ;) a reszta dziewczyn nie wiem gdzie się podziała a tyle osób w tabelce jest zapisanych :)Znowu jestem przeziębiona co już jest normą u mnie odkąd jestem w ciąży a tak to nic nowego.Wizyta u lekarza dopiero 25marca a póki co muszą mi wystarczyć ruchy dziecka właściwie gdyby nie one to "zapomniałabym",że jestem w ciąży :) 19tydzien i 3kg na + a u Was jak z kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anga26
ja tez zaczynam wyczuwać mocne kopniaki :) właśnie dostałam okropnego bólu głowy- to chyba przez zmianę pogody, mam nadzieje ze mi kawa pomoże :) A ja 19 tc + 8 kg, chyba nikt mnie nie pobije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
ojjj ja cie chyba pobije, 16 t 4 dzień i 7 na plusie ;( nie ma sie czym chwalic ;( Oki, to sie rozkrecamy jak wszystkie są obecne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
hej, ja sie nie odzywałam bo mialam wrazenie ze ciagne wszystkich za jezyk :) u nas takie ciepełko ze caly dzien spedzamy na polu , młody wogóle do domu nie chce isc, co to bedzie w lecie juz sie boje :) u mnie 17 tydzien , nie wiem ile przytylam bo nie mam w domu wagi wizyta za 2 tygodnie to sie dowiem czy cos przybrało, brzucha prawie wcale wiec sadze ze wiecej jak 2 kg w boczkach nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
No proszę jakie poruszenie :) U mnie 16tydz 4 dzień, ruchów nie czuję. Czasami miałam takie wrażenie, że coś tam siedzi ale nie potrafię jeszcze tego odróżnić od ruchu jelit:) Ja na razie 1,5kg na plusie, więc nie jest źle. Oby to moje przybieranie szło w takim samym tempie jak teraz, bo do kruszynek od jakiegoś czasu nie należę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
Ja wczoraj miałam wizytę dzidzia się odwracała więc nie znam płci następna wizyta 31 marca mnie dzisiaj też koło 12 zaczęła boleć głowa bez tabletki się nie obyło za dużo różnych rzeczy do zrobienia więc nie było czasu na odpoczynek teraz mam chwilę więc piszę starsza odrabia lekcje młodsza usunęła ale zaraz ją budzę musi się wykąpać i może iść dalej spać ostatnio wstaje między 5 a 6 także moim marzeniem jest się wyspać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z wagą jak narazie dobrze. Jestem około 1 kg na plusie ale do kruszyn nie należę. W pierwszej ciąży tez waga szła zdecydowanie szybciej i tak samo szybko spadała. Także dziewczyny nie martwcie się kg. Teraz to najmniejszy problem. Ja tez czuje juz mocne kopniaki. Przeraża mnie to bo przypomina mi się co będzie się działo niebawem. Później to tak może dać.czadu ze człowiek ledwo żyje i rozpychanie pod żebrami. Brrr. Teraz jest po prostu cudnie. Najpiękniejszy etap ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hancik w którym jesteś tygodniu że już takie kopniaki czujesz? Ja w piątek zaczynam 17 tydzień i chyba jeszcze nic nie czuje, a może tak jak i gośćterka nie potrafię ich jeszcze wyłapać. Za to brzuszek powiększa mi się z dnia na dzień w dodatku jakoś dziwnie bo z lewej strony jest bardziej uwypuklony, z początku myślałam że mi sie wydaje ale zapytałam męża spojrzał bokiem i faktycznie po lewej stronie jest odrobinę większy :) i często bóle mam właśnie z tej strony, nie wiem może maluszek jest jakoś ułożony bardziej z tej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
cotyniepowiesz, moze to łożysko, ja wlasnie w pierwszej ciazy mialam taka wypuklosc bolalo mnie i lekarz mowil ze tam jest łożysko ale ja mam macice dwurozna i tak sie wcisnelo w jeden rog i tak wygladalo dziwacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
dziewczyny a dno macicy w 17 tygodniu to mniej wiecej gdzie moze byc, bo jak narazie to czulam takie muskanie po lewej stronie tak ze 4 cm pod pepkiem a dzis całkiem z dołu praktycznie w miejscu blizny po cc mocnego kopniaka chyba i juz nie wiem sama czy to dziecko czy jelita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa mama
Hej dziewczyny :) ja tez czuję mocne kopniaki ale bardzo nisko w pachwinach prawie :) w pierwszej ciazy czułam dużo pozniej a ten maluszek juz od 18tc daje o sobie znac i to bardzo wyraznie :D ja mojego dwulatka staram sie nie nosic tylko tyle ile musze do kapieli go podnoszę wkładając do wanny i znosząc na spacer z 4 piętra ( wchodzi już sam :) ). Ja go juz w wakacje przyzwyczajałam do tego ze go nie nosze w trakcie poprzedniej ciazy, pozniej po zabiegu tez nie moglam no i tak poszlo. Ja w poniedzialek mam usg wiec licze na poznanie płci no i przedewszystkim chce uslyszec ze z maluchem jest wszystko ok. U mnie raz 1,5 kg do przodu a raz nic zalezy kiedy o ktorej sie waze ;) wiem ze w 20tc macica jest 2 palce pod pepkiem wiec w 17tc moze byc własnie 3-4 :) bardzo biodra zaczynaja mnie bolec az na nogi mi promieniuje w pierwszej ciazy lykałam magnez na taki bol teraz lekarza musze dopytać. I tez brzuch podbrzusze i pachwina boli mnie bardziej z jednej prawej strony. Dziewczyny teraz jak przyjdzie wiosna zaczniemy zakupy przygotowania i nim sie obejrzymy bedzie lipiec :) ja juz zaczynam panikowac przed porodem. Mimo z juz wiem co i jak to obawy i strach jednak zawsze będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja tez czuję mocne kopniaki ale bardzo nisko w pachwinach prawie :) w pierwszej ciazy czułam dużo pozniej a ten maluszek juz od 18tc daje o sobie znac i to bardzo wyraznie :D ja mojego dwulatka staram sie nie nosic tylko tyle ile musze do kapieli go podnoszę wkładając do wanny i znosząc na spacer z 4 piętra ( wchodzi już sam :) ). Ja go juz w wakacje przyzwyczajałam do tego ze go nie nosze w trakcie poprzedniej ciazy, pozniej po zabiegu tez nie moglam no i tak poszlo. Ja w poniedzialek mam usg wiec licze na poznanie płci no i przedewszystkim chce uslyszec ze z maluchem jest wszystko ok. U mnie raz 1,5 kg do przodu a raz nic zalezy kiedy o ktorej sie waze ;) wiem ze w 20tc macica jest 2 palce pod pepkiem wiec w 17tc moze byc własnie 3-4 :) bardzo biodra zaczynaja mnie bolec az na nogi mi promieniuje w pierwszej ciazy lykałam magnez na taki bol teraz lekarza musze dopytać. I tez brzuch podbrzusze i pachwina boli mnie bardziej z jednej prawej strony. Dziewczyny teraz jak przyjdzie wiosna zaczniemy zakupy przygotowania i nim sie obejrzymy bedzie lipiec :) ja juz zaczynam panikowac przed porodem. Mimo z juz wiem co i jak to obawy i strach jednak zawsze będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×