Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grejpfrutowa

ślub wesele 2016 czas start!

Polecane posty

Gość gość
eM: my kupilismy takie kartonowe pudelka na ciasto i bedziemy rozdawac gosciom jak beda wychodzic po przyjeciu:) szczerze mowiac nie wiem ile ciasta nam na to potrzeba,ale jak juz bedzie blizej zamawiania to sie wtedy wszystko policzy;) mamy zamiar tez zamawiac sekacze,wiec i tego sie dolozy i bedzie dobrze,a pamiatek zadnych gosciom nie kupowalismy,tylko myslelismy o takich "chinskich" ciasteczkach z wrozba dla kazdego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomocy! Szukam tekstu do kartki "zamiast kwiatka". Ogólny zamysł jest taki, żeby goście wcale nic nie przynosili, w co wątpię... jednakże chcielibyśmy poprosić ich o przybycie. Karteczki te będę mieć gratis, więc fajnie je wykorzystać a w głowie pusta dziura jak to ująć... napotkała któraś z Was taką prośbę? Wszystkie prezenty, kwiaty itd. chcemy zostawić na kościelny, a teraz liczy się dla nas obecność. Ma ktoś pomysł jak to ująć? Może wierszyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: w ten dzień wyjątkowy nie obdarowujcie nas kwiatami, wiedzcie,że najbardziej pragniemy, byście byli wtedy z nami;) A chciałyście zobaczyć efekty mojego sutaszu to daję na dole link:) trochę to kanciaste wyszło w niektórych miejscach,ale trening czyni mistrza i jak dla mnie na pierwszy raz to spoko:D http://tufotki.pl/cRyRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eM fajnie to wydzlo faktycznie troche kanciaste ale to kwestia wprawy. Dla siebie na slub to chyba zrobisz juz idealne! Jest dużo wierszykow na necie trzeba wpisac w Google wierszyki do zaproszen np zamiast kwiatow itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierszyków właśnie było dużo, ale nie z prośbą o przybycie. Wszędzie wino, lotto, pieniądze... posklejałam do kupy różne i ostatecznie męska płeć wybrała który ma być. Kupiłam przed chwilą na allegro zaproszenia :D bo dzisiaj w końcu byłam zaklepać datę w USC :D Została tylko restauracja, ale wiem, że ma wolną salę w ten dzień, także spokojnie odhaczam kolejne rzeczy. Zostało niecałe 3 mies...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: Ancia to na kiedy zaklepalas termin,pochwal sie;) jak napisalas,ze zostalo jeszcze niecale 3 miesiace to sobie pomyslalam "kurcze jak malo czasu",a nagle zdalam sobie sprawe z tego,ze u nas tez juz niecale 3 miesiace...3 bez tygodnia...juz sie boje:( ;) no sobie na slub chyba bede jednak robila i mojej siostrze tez raczej zrobie,bo jak widziala to co Wam pokazalam to mowila,ze tez bedzie chciala;) nie zrobie jeszcze takich skomplikowanych jak widac do kupienia w necie,ale cos fajnego uda mi sie wydziergac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: a tak w ogole to wczoraj kupilam sobie bardotke do sukienki...za 15 zl,a nie za 65;) dla mnie nie musi byc droga,wazne,zeby byla wygodna:) z reszta jeszcze musze sie dokladnie dogadac z krawcowa czy zostaje ten stanik czy ona bedzie jednak wszywac miseczki,ale to przy przymiarce:) A niedlugo zaczna sie czestsze wpisy,bo juz coraz blizej i bedzie wiecej zalatwiania,co dziewczyny?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin zaklepany na 02.06 na 14:00 ślub i o 15:00 obiad będzie. Teraz zaklepać już fotografa, bo był wstępnie zarezerwowany, ustalić szczegóły odnośnie tortu, ciasta, kwiaty tydzień przed ślubem. Najważniejsze żeby Marynarz wrócił, bo miał być już a teraz termin na początek kwietnia ma... także wszystko załatwiam sama... Projekt zaproszeń dostanę w piątek, więc czekam z niecierpliwością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie podoba wzor 4 i 6. Bardzo ładne te marynarskie zaproszenia Ancia. Podziwiam cie jak szybko potrafisz zorganizowac slub. Ja to musialam dojrzec ok 8 miesięcy jakie chce kwiaty i jak ma wygladac wystroj wszystkiego. eM cena nie swiadczy czesto o wygodzie i jakosci wiec co z tego ze kupilas tanszy wazne ze wygodny! Masz racje niedługo sie zacznie ta cala gorączka. My jeszcze idziemy miesiąc przed naszym slubem do znajomych kolejny wydatek. Ale oni ida tez do nas. Musimy w koncu dać na zapowiedzi i spisac protokół przedslubny tylko kurde czekamy caly czas na nasze akty urodzenia w urzedzie. Chyba musze tam dzis zadzwonic i zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam studio filmowego Jetmax ( www.jetmax.pl ). Oni jeżdżą po całej Polsce. Sami skorzystaliśmy z ich usług. Do naszego pleneru użyli nawet drona. Będziemy mieli super pamiątkę. Zdecydowanie bezkonkurencyjne studio. Mega profesjonalni. Bardzo ładnie zrobili Pierścieni". nam plener. Byliśmy w górach. I plener wyszedł jak z filmu Władca Bardzo gorąco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do: Ancia1003 zaproszenia bardzo piękne :) ja też zamówiłam juz biżuterię i kolczyki, spodobały mi się te: http://tufotki.pl/3MDBO tylko kolor ivory (śmietanka) i do tego grzebień sutasz do dekoracji koka. Co do zaświadczenia z USC, warto ich pogonić, mój przepisywali ok 2 tygodni, dziś odebrałam zaświadczenie :) Ale bez upominania na pewno dłużej by to trwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak trzeba, to się trzeba spiąć :D Ja byłam w środę w USC, ale tylko zarezerwować datę, bo potem baliśmy się, że nie będzie miejsca. Tylko że mieszkam w niewielkim mieście, a większość bierze konkordatowy, to terminy są. Trafiłam na fajną starszą babeczkę. Odręcznie napisałam prośbę o rezerwację terminu. Pytała czy jestem z mojego miasta, skąd jest druga strona. I zapytałam o dokumenty, czy musimy z urzędu chłopaka przynieść najpierw, żeby potem nie latać, bo czegoś brakuje. Powiedziała żebym napisała dane chłopaka na tej kartce od rezerwacji, datę urodzenia i miejsce, a oni sobie sami to ściągną i nie będziemy już musieli się o to prosić. Ale teraz jak Was czytam, to mam nadzieję, że gdzieś ta moja prośba w papierach nie zginie i będzie wszystko gotowe czekało jak przyjdziemy spisać już ostatecznie dokumenty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w USC jest tak ze musieliśmy wypisać wnioski o przepisanie aktu do systemu elektronicznego. Z mojej rodowej miejscowości powiedziała mi babka ze czeka sie ok 1 miesiaca a narzeczonego ponad miesiąc. Minęło 6 tyg dlatego dzwoniłam do USC i moj jest a dalej czekamy na narzeczonego. Mogliby sie pospieszyc bo musimy iść podpisac protokol przedslubny i dac na zapowiedzi wrrr. P.s Do koleżanki wyżej bardzo ladne kolczyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: takie rzeczy opowiadacie o tych dokumentach z usc,że już nie wiem czy to tylko w teorii tak pięknie,ale jak zaszłam do usc,żeby się dowiedzieć co i jak potrzeba to pani powiedziała,że musimy być osobiście,mieć dowody osobiste,przyjść w godzinach pracy kierownika usc i tyle,a jak zapytałam ile czasu się na to czeka to powiedziała,że od ręki,więc nie wiem już teraz jak to będzie;) a ile to kosztuje,bo tu są chyba jakieś opłaty,tak? my zamierzamy iść tam 4 kwietnia,a protokół u księdza idziemy na początek maja będziemy spisywać,ksiądz powiedział,że miesiąc przed ślubem wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 3 tygodni próbujemy ustalić ostateczny wygląd tortu... już było chyba z 10 wersji, aż głupio mi pisać do pani od tortu, że znowu się zmieniło... a dzisiaj już miałam tak dość, że powiedziałam koniec, ostateczna wersja. Na pewno kwadratowy, piętrowy z masy maślanej, tylko teraz który wygląda najładniej? Kwiatki to hortensje, ale robione też z masy szprycą- hortensje będę mieć w bukiecie. Jednak nie do końca jestem przekonana, żeby były na torcie. Dlatego skłaniam się do tortu drugiego od prawej. http://tufotki.pl/LQI4e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: z tych czterech to dla mnie też drugi z prawej:) a co Wy tak wcześnie tort zamawiacie?my to chyba za miesiąc przynajmniej pójdziemy jak nie później;) A tu jest zdjęcie mojego następnego dzieła...ale to też jeszcze próbne:D http://tufotki.pl/fSR3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie pani jest zaklepana i chcemy chociaż dojść do jakiegoś porozumienia, bo potem nie będzie na to czasu. A że w maju się zaczynają komunie/ rocznice, śluby, to też wolę to teraz już ustalić i mieć spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do: gość od sutasz:D Gdzie zamawiasz prefabrykaty? Masz jakiś ulubiony sklep? Szukam bo też się uczę robić a nigdzie nie mogę znaleźć szklanych koralikow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: nie mam ulubionego sklepu,bo na razie zamówiłam tylko te białe sznurki;) zamawiam na allegro,a poza tym odwiedzam pasmanterie,tam jest dużo ciekawych rzeczy:) a te szklane przezroczyste kulki kupiłam już parę lat temu,bo od dłuższego czasu robię biżuterię,więc mam trochę tych różności;) Ancia,w zasadzie masz rację;) nam pani powiedziała,że wystarczy miesiąc wcześniej zamówić,ale też planowaliśmy pojechać przynajmniej 1,5 miesiąca wcześniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow eM już coraz lepiej ci idzie z ta biżuteria niedługo dojdziesz do perfekcji. Wszystkie torty sa ladne i podobne do siebie niezależnie jaki wezmiecie bedzie ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj z rana niespodzianka :D przyszły zaproszenia :D nawet nie wiedziałam, że są wysłane już. A był termin 7-14 dni roboczych na sam druk, a tu po 3 dniach już u mnie :D mega zaskoczenie. I naprawdę tak wyglądają jak miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćola
Kochane, czy planujecie przedluzac rzesy przed slubem ? Kiedy jest najlepszy termin, żeby to zrobic? 1 miesiac przed, 2 tygodnie? Nigdy tego nie robilam, a chce sobie osczedzic nalepianie kepek w dniu slubu i tracic na to czas :/ Co polecacie zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoscOla tez chce przedłużyć a nigdy nie mialam. Ja zrobie to na koleżanki slubie ma kilka tyg przedemna. Lepiej zrobic to przed slubem na probe a najwyzej później dopelnic. No możesz zrobic sobie na panieńskie jesli masz przed slubem. Tak samo np fryzurę czy makijaz. Slyszlam ze tak co 2 tyg trzeba chodzic na dopełnienie zeby ladnie wyglądały. eM hak pierwsza przymiarka? Ancia faktycznie szybko zaproszenia zostaly wyslane pokaz nam foto chętnie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foto takie na szybko, żeby nikt nie widział. Zaproszenia leżą i czekają aż Marynarz wróci... bo dalej go nie ma, a termin w USC czeka do końca kwietnia na nasze podpisy... http://tufotki.pl/HYFCK Jest jeszcze koperta z otworem na kokardę, ale nie wkładałam nic, żeby przypadkiem niczego nie popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: przymiarka fajnie,wszystko ok,tylko pani zrobila za duza sukienke i nie mogla mnie dobrze zwiazac,bo sie juz oczka skonczyly i material sie zszedl i nie bylo juz co sciagac;) na razie to bylo takie dopasowanie rozmiaru,dlugosci i takich tam rzeczy,wiec zdjecia zadnego nie zrobilam,ale jest na razie ok:) zastanawiam sie tylko jak zrobic przejscie pomiedzy gora,a dolem,bo gora jest koronkowa,a dol tiul i pani mi pokazywala taki pasek,zeby tam dodac,ale on jest taki niezupelnie bialy i sie zastanawiam nad nim:/na nastepna przymiarke umowilam sie na 11 kwietnia,zobaczymy wtedy;) Ancia,jak dla mnie zaproszenia sa swietne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka5g
Ancia bardzo fajne zaproszenia. A kiedy twoh marynarz przepływa? eM ty to sie naczekasz z ta sukienka dosyc dlugie te kolejne wizyty ma twoja krawcowa. Wszystko tak w sumie na styk. Nie boisz sie tego? A pasek chyba lepszy bylby biały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieliśmy nadzieję, że ściągną go wczoraj z Australii... ale niestety, popłynął dalej. Teraz za 2 tyg. Singapur i nadzieja... bo jeśli nie wróci... to nawet nie chcę myśleć. Trzeba będzie wszystko odwołać ;( Do końca kwietnia mamy się zgłosić w USC podpisać dokumenty. Także jeśli nie wypali Singapur, to potem niby Egipt, ale jak to będzie, nigdy nie wiadomo... Zawsze to tak wygląda, że myślimy o powrocie, a biuro ma wszystko w d.... boję się jak to będzie przy kościelnym w przyszłym roku. Te kontrakty są tragiczne jeśli chodzi o konkretne daty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×