Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eliza2311

Dwie Kreseczki :)

Polecane posty

No my juz powoli tez zaczynamy mierzyć wszystko bo tata (stolarz) ma dla wnuczki komode zrobic :P, juz tak bym chciała zeby maluszek byl z nami :) ,ale jeszcze 3miesiace do terminu bo na 6 wrzesnia mamy :) u mnie pogoda cudowna, cieplo i słoneczko świeci .Nie ukrywam,że się męczę bardziej ,ale wole taką pogode jak ulewy i mialoby być pochmurno ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem ciepłolubna. Jak kotek :D przy grzejniczku najlepiej :) ale znowu wczoraj to ledwo oddychałam, bo było niemiłosiernie duszno. Także jak dla mnie to tak 20-25 stopni to akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
hej dziewczyny :) jak tam samopoczucie ? :) ja dzis zaczelam 27 tydzien ( a wedlug liczenia mojego gin 28 :p ) wiec wlazlam w koncu w ten III trymestr i 7 miesiac ciazy :) Maly w brzuchu szaleje,a mnie za to .... dopadly mdlosci heh zawsze cos :P termin dla prypomnienia mam na 7 wrzenia, ale bede rodzic wczesniej w sierpniu jakos w polowie i przez cc niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) czyli kochana jak masz termin na wrzesien to jestes w 6mc :) ja jutro zaczynam 28 tc :) mala tez szaleje ,ale chyba jest glowkowo ulozona bo kopie mnie w zebra ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
nie :) jestem w 7 :) a dokladniej zaczelam 7 miesiac :) przejrzyj sobie google, tm masz podane w ktorym tyg ciazy zaczynasz ktory miesiac :) Do tego ja mam specjalna ksiazke od mojego ginekologa z dokladnie wyliczonymi tyg ciazy w jakim sa miesiacu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi bardziej o to ze do wrzesnia zostały 3miesiace dlatego wyliczylam 6 miesiac :) o ile masz termin na wrzesien tak jak np ja ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka250807
z tymi miesiącami to trochę zamotane jest. Ciąża trwa 40 tygodni, czyli w sumie 10 miesięcy, a nie 9. Tylko po co tak to komplikować? Mi jutro wypada pierwszy dzień 29 tygodnia. Czyli byłby to początek 8 miesiąca. Termin mam na 1 września. Do połowy (no, prawie) lipca skończę ten 8 miesiąc, a zacznę 9, który skończę na początku sierpnia. No i akurat ostatnie tygodnie to dojadę do września. Czyli wszystko się zgadza. 40 tygodni, 10 miesięcy ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jak tam kobietki? co slychac? jak dajecie rade w takie cieple dni ? u mnie jest ok juz chcialabym pokoik szykowac i wszystko prasowac itd a tu jeszcze tyle czasu :(oby te 3miesiace jak najszybciej mineły :) Myslicie juz o rodzeniu ? w jakich pozycjach itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka250807
Hej! U mnie już po malowaniu, teraz wielkie sprzątanie, ble... Bardziej od remontów nie lubię tylko sprzątania po remontach. Ale wczoraj już sporo ogarnęliśmy z mężem. Choć jak patrzę po mieszkaniu, to jeszcze sporo przed nami :) W sobotę lub w poniedziałek mają przyjechać meble. Już się doczekać nie mogę. A dziś od rana pędzę na badanie krwi, zlecone przez endokrynologa. Nie chcę mi się, bo w naszym laboratorium to zawsze takie kolejki, jakby tam co najmniej pieniądze rozdawali :D Ale mus to mus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O porodzie już coraz częściej myślę, ale nie o samej pozycji, tylko tak bardziej całościowo. Czy dam radę, czy bardzo będzie bolało, i takie tam. Trochę się boję, muszę przyznać, ale w sumie to nie mogę się już doczekać tej chwili, kiedy zobaczę moją kruszynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
ja o samym porodzie tak nie mysle, bo wiem co mnie czeka :P natomiast mysle kiedy mi wykonaja zabieg, bo nie mam pojecia. Wiem tylko tyle, ze jakos w sierpniu... ehhh i musze tak czekac :) pocieszam si tym, ze to juz nie dlugo :) wczoraj bylam na zakupach i zakupilam dla malego slodka czapeczke oraz recznik z kapturkiem :) takie to wszystko slodziudkie. U nas dzisiaj zapowiada sie piekna pogoda juz jest 13 st :) ale tu w 5 min sie moze zmienic. Maly szaleje, kupilam stetoskop i go nadsluchuje hehe, moje dzieci tez. A mam pytanie czy wy tez macie w ciazy takie realne sny ? bo ja mam i to strasznie, tylko takie nie madre te sny, ze masakra hehe, pozniej chodze przez pol dnia zdezorientowana, bo mi sie przysnilo, ze np. moj maz mnie zdradzil heh i to czesto m isie sni i to takie realne. masakra, zamiast cos milego :P moj maz juz tylko jak mu opowiadam swoje sny usmiecha sie i mocno mnie przytula, bo jednnak budza one troche smutku. Nie lubie ich :P Za to moj maz powiedzial, ze mi libido wzroslo hehe wiec mowi, ze jak to wina moich dziwnych snow, to sie z nich cieszy :P moj waiat hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka250807
hej dziewczyny! ja już prawie po remoncie, jeszcze tylko parę drobiazgów zostało. Padam na twarz, na dworze jest tak duszno, że oddychać nie idzie. Najchętniej bym przespała całą tą niedzielę, ale mamy kolejną imprezę, bo teść kończy 60 lat. W sumie to nie mam ochoty na imprezowanie, marzę tylko o odpoczynku, no ale cała rodzina by się obraziła, jakbym nie przyszła. Cóż, mus to mus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
hej jak tam samopoczucie ? :) U mnie dobrze, ale wrocili mi mdlosci, naszczescie tylko rano i juz zlecialam 0,5 kg heh. A oprucz tego mamy sie bardzo dobrz, brzuszek rosnie :) Kupilam juz ubranka dla malego :) Maz uznal, ze przesadzilam bo nakupowalam tyle, ze bede musialal go pare razy dziennie przebierac by choc raz mial wszystko ubrane :P no ale nie moglam sie powstrzymac :) takie to malenkie i slodkie ;) wiec ja juz wszystko mam. Zostalo mi tylko uzbroic sie w cierpliwosc i czekac na synka :) Za rowne 2 tyg mam kolejna wizyte i usg oraz przyjezdza tesciowa pomuc, bo z synkiem juz od 30 tc lezalam do rozwiazania, wiec u mnie nie wiadomo nigdy kiedy naglw zaczne puchnac i iec podwyzszone cisnienie no i poziom cukru mi moze zaczac skakac, wtedy juz mnie poloza, a przeciez musi ktos sie zajac juz moja 2 maluchow, tym bardziej, ze olek zaczyna przedszkole 17 sierpnia, a maja szkole 23 sierpnia. A co tam u was ? Jak przygotowania na przyjscie malenstwa ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie wszystko ok ;) jakos mdlosci nie mam a wrecz przeciwnie dobrze sie czuje tylko nawet siedząc na "tyłku" sie mecze :P. przed ciaza mialam wieksza ochote z kims pogadac czy cokolwiek,sie spotkac itd a teraz nawet ostatnio draznilo mnie jak dluzej kolezanka u mnie posiedziala nie wiem czemu ,tez tak macie? brzuszek mam juz spory mała szaleje ciuszków mam pełno tylko czekam na komode jak tata zrobi i bede juz wszystko szykowała pełną parą :) Nemezis626 a jak u Ciebie ? jestes w ciazy ?? cos sie wyjasnilo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka250807
hej! ja czuję się dobrze, tylko czasami rano albo na wieczór łapie mnie paskudna zgaga. Wizytę mam już za tydzień. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Moje dzieciątko raczej słabo się wierci, albo ja nie czuję po prostu. I nie działa na niego leżenie na boku ani jedzenie słodkiego. Taki leniuszek z niego chyba. Trochę się tym martwię, ale mam nadzieję, że to wina tego łożyska, a nie jakiegoś problemu zdrowotnego u dzidziusia. Rzeczy dla dziecka mam już prawie wszystkie. Od teściowej dostałam kasę na łóżeczko. Muszę jeszcze parę ciuszków dokupić i nie mam przewijaka. A tak to już chyba jest wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
hej dziewczyny. Troche sie zesmucilam, bo wczoraj dowiedzialam sie, ze moja kolezanka , ktora tez jest w ciazy, termin ma na 4 wrzesnia, lezy od piatku w szpitalu, poniewaz jej synkowi za bardzo spieszy sie na swiat i skrrocila jej sie szyjka do 1 cm :( szysbko pojechala do szpitala i czeka, dzisiaj miala miec zalozony szef, mam nadzieje, ze juz to zrobili i jest wszystko ok i ponosi jeszcze drugiego synka pod serduszkiem. Ja nie wyobrazam sobie jakbym byla w takiej sytuacji, cos strasznego, A w czwartek miala wizyte i swojego ginekologa i on ja zbadac , szyjka 1 cm i odrazu do szpitala. Dobrze, ze tez w pore to odkryl, bo tak by urodzila. Napisalam do niej , ale nie odpisuje wiec narazie nie wiem co sie u niej dzieje. Ja trzymam za na kciuki i jestem dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) jestem na forum wrześniowki 2015 i tam własnie dziewczyna w 24tc urodziła kruszynke 680g chlopczyk dzielnie walczy ... Ja mam juz wszytko zaczynajac od lozeczka,przewijaka itd do wozka .Teraz tylko wielkie oczekiwanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka250807
Hej dziewczyny! Dziś miałam wizytę u endo. Zapisał mi wapń, bo mam na granicy normy. Łykam już tego tyle, że się gubię. Nie wiecie może, czy wapń nie osłabi działania żelaza, jodu lub magnezu? Bo muszę to wszystko brać i nie wiem już co mogę połączyć a czego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
Hej dziewczyn :) Chcialam sie pochwalic, ze mam nowe 2 czlonikiinie rodzinki :P Pierwsza to Lily, zwierzatko mojej corci Majci. Tu link do jej zdjecia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b96bee180f85c4f.html , a druga to Elza, i jest ina mojego synka Olinka. Tu link do jej zdjecia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc84576c3bee07a2.html Sa cudne, przeslodkie, ale lobuzy, bo mlode :) Maja 3 miesiace. Dzieciaki sa wniebowziete. Ja bardzo lubie zwierzatka. Mi dzisiaj z rana tak nie dobrze, nie moge nic jesc, a do tego maly tak kopie, ze az sie zginam w pol hehe prosto albo w pecherz, albo w jajniki, do tego ciagle uczucie parcia na pecherz i co pare min do toalety, a tu nic :P Rosnie chlopak. Ktora ma jutro wizyte i na ktora ? :) Dziewczyny jak bedziecie mialy zdjecia swoich kruszynek po usg tez je dodajcie :) Z checia podejrze wasze malenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja jutro mam na 9:30 wizyte :) i na pewno dodam zdiecie :) oby wszystko bylo dobrze ,moja niunia dzisiaj jest bardzo spokojna to chyba przez pogode :) Myslcie ,ze odczuwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Chyba o mnie zapomniałyście heh :P Sorki że tak długo sie nie odzywałam ale kompa mam zepsutego i nasze remonty nadal trwają,przenoszą sie z jednego pokoju na drugi i mam wrażenie że nigdy się nie skończą ehh Ale jak się cos robi to raz a porządnie,za tydz. chyba w końcu wejdziemy do naszego pokoju :) U mnie wszystko w porządku,w upały czuję sie nie najlepiej ale jakoś daje radę ;) Jeszcze tylko 2 miesiące i nasza córcia będzie z nami. Ostatnio u gina byłam 8 czerwca,wg. lekarza był to 29 tydz. i 2 dzień ciąży.Moja niunia warzyła już wtedy 1865 g :) Dzisiaj jestem w 30 tyg.i 5 dc. Następna wizyte mam 29 czerwca,i coś czuję że urodzę spore dziecko :P Ale to nic,najważniejsze aby była zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) No to mamy 29tc +6 dzien z Pana doktora wyliczen Emotikon smile , ale na kazdym usg inny tc i inny termin porodu wszystkie na sierpien Emotikon smile Mała się super rozwija i waży juz 1626g Emotikon tongue To duzo jak na ten tc? Emotikon smile ,jest ułożona miednicowo ,ale lekarz i ja mamy nadzieje ,ze odwroci sie główką kolejna wizyta 24lipca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
Elizka no to faktycznie sporo wazy twoj maluszek :) Chyba bedzie duzy :) Najwazniejsze byle nasze malenstwa byly zdrowe i silne :) Dobrze, ze u Ciebie wszysko przebiega tak ksiazkowo :) Ja tez nie moge juz sie doczekac kolejnej wizyty i podejrzenia malenstwa, ale niestety musze czekac jeszcze tydzien ehh.. ale przynajmniej tym razem idzie ze mna maz :) Bardzo sie z tego cieszy i ja tez. U mnie brzuszek rosnie, krocze strasznie mnie boli :( wstaje z lozka czy krzesla jak stara babcia, ciagle towarzyszy mi niesamowity bol, jakby ktos mi kosc lonowa wyginal, i naciskal. W nocy przez to nie moge spac, nie moge lezec, siedziec ani nic, Pytalam o to lekarza na poprzedniej wizycie i powiedzial , ze to dlatego ze maly juz jest ustawiony glowka do dolu i mi naciska tam wszystko oraz , przez to, ze mialam juz 2 cesarki. Bardzi ciezko jest mi sie poruszac, ale dla malenstwa wszystko. a wy macie jakies takie dolegliwosci albo cos ? Czy macie to szczescie i was przerozne bole ominely ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
Marcelka masz ten sam termin najblizszej wizyty co ja :P 29 czerwca i oczywiscie, ze o tobie nie zapomnialysmy hehe :) Ciesze, ze u Ciebie wszystko tak dobrze sie uklada i mala pieknie rosnie :) Szybko nam mina te 2 miesiace, nie obejrzymy sie a bedziemy rodzic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, jeszcze tylko 2 miesiące, trochę się cieszę, a trochę jestem przerażona. Też macie takie obawy? Z jednej strony nie mogę się doczekać, a z drugiej strony się boję. Ech... Ja nie mam specjalnie jakiś dolegliwości. Ostatnio tylko żołądek mnie tak rozbolał, że cały dzień się z nim prawie męczyłam. Myślałam, już że umrę :) Wzięłam no spę, ale i tak przeszło mi po jakiś 3 godzinach dopiero. Masakra. A tak poza tym to w porządku, czasem zgaga złapie, no i skóra na brzuchu pomimo smarowania mnie swędzi niemiłosiernie. W środę mam wizytę i już odliczam godziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mnie tez czasami boli krocze np dzisaij czuje jakis taki dziwny kujacy bol .. i troche podbrzusze mnie pobolewa ... Mam jednak nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze :) Jestem senna jakos od paru tyg bym spala i spala ... dzisiaj w nocy taka polamana sie obudzilam do toalety i stwierdzilam ,ze mala juz jest ciezka ,na to mąż stwierdzil ,ze ciekawe co bede mowila jak mala osiagnie wage 3kg :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
Iwonka dzisiaj masz wizyte :) Koniecznie daj znac jak tam z malenstwem :) I jak masz to pochwal sie zdjeciem swojego skarba :) Elizka ty tez :P bylas na wizycie a zdjeciem zadnym sie nie pochwalilas :P Ja jeszcze musze czekac do pon na wizyte ehhh jak mi sie dluzy do tego czasu :P Ale od poniedzialku wizyty juz beda co 2 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) no własnie nie mam sieczym pochwalic ;P bo Mała ulozona jest posladkowo i lekarz nie zrobil zdiecia buzki:) Tak to bym juz sie dawno pochwalila :) Iwonko daj znac jakie wiadomosci ;) Ja mam wizyte dokladnie za miesiac 24.07 :) i wtedy zobacze malutka to będzie 34tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja już po wizycie. Mały rośnie jak na drożdżach. Waży już 1730 g, to mój 30 tydzień 1 dzień, choć wg usg to już 31 tydzień 4 dzień (sama nie wiem dlaczego). Mój kurczaczek tak jak u Elizy, nie dał się dziś za bardzo obejrzeć, bo tak się skulił, że albo było mu widać główkę od góry, albo pupę, albo stópki, także też nie mam żadnego fajnego zdjęcia. No ale cóż, może następnym razem się pokaże. Dla mnie ważne, że wszystko jest w porządku, parametry takie jak powinny być i póki co wygląda na to, że maluch jest zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna889
No to juz duze wasze malenstwa . Iwonka maly rosnei jak na drozdzach :) To super , ze wszystko dobrze :) Moj tez zawsze wedlug usg jest o tydzien starszy :P ciekawe jak bedzie tym razem, niedlugo sie dowiem :) Jak sie czujecie dziewczyny ? :) Ja dobrze, ale jestem mega zmeczona, caly dzien bym mogla spedzic w lozku i spac :P chyba zbieram sily na porod i na nocne wstawanie do malego hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×