Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

hej Ferdzi 🌻 Dyskordia to rzymska bogini zamętu, niezgody i chaosu. Niby dzisiaj jej dzień ale na mnie wpływu to nie miało bo nic zlego sie nie wydarzyło. Religia tak ukierunkowana też jest i nazywa się dyskordianizm. Mają nawet przykazania, dość śmiesznie zredagowane. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ferdzi 🌻 Dyskordia to rzymska bogini zamętu, niezgody i chaosu. Niby dzisiaj jej dzień ale na mnie wpływu to nie miało bo nic zlego sie nie wydarzyło. Religia tak ukierunkowana też jest i nazywa się dyskordianizm. Mają nawet przykazania, dość śmiesznie zredagowane. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Zuziu 🌻 dzień już ponad trzy godziny dłuższy od najkrótszego. Widzę to rano, jadąc do pracy zaczyna budzić się świt. Niestety razem ze switem pojawiają się sarny przy drodze i trzeba bardziej uważać l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze Wiole pozdrowie 🌻 l a także Szarika l i saam znika :classic_cool: l dobrej nocy wszystkim życzę :) l kolorowych lustrzanych ... l do jutra l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) o Daa :) ciesze się, że dałaś rade coś skrobnąć...i to wcale nie mało ;) zdrówka i dobrych myśli Ci życzę 👄 o Tak, dzisiaj moje któreś tam😭 urodziny!!! Dziękuję za wszystkie życzenia i bukiety :)👄 Ale będzie się działo bo dostałam w prezencie maszynę do pieczenia chleba. Koniec z kupnym chlebem!, no chyba, że jakiś domownik będzie wolał białe bułeczki co jest bardzo prawdopodobne. o Dobrej nocy śpiochom :) i wszystkim jeszcze czuwającym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca Was
Dzień dobry Po cichutku otworze drzwi,żeby nikogo nie obudzić;) Samuś hehe,dziękuję za pozdrowienia i kwiatka.Również pozdrawiam i w podzięce taki całusek w policzek😘 Caal leczysz dziś pewnie kaca;-p pamiętaj ja łapię się na piętkę;) Widziałam rano dwa bociany,ale porę sobie złą wybrały bo u mnie pada śnieg:( Miłego wtorku życzę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzień dobry ! Skacowana :D zerknęłam na topik bez żadnej wyraźnej koncepcji pisania mimo, że dziś Dzień Pisarza i co? I Wiola mnie zmotywowała tą piętką :D cóż to takiego czego ja znowu nie wiem? :D proszę o wyjaśnienie...jeśli już mnie obudziłaś ;) A bociany dadzą sobie radę, dobrze, że nie ma mrozu :) trochę wcześnie przyleciały bo raczej na Józefa(19 marca) się pojawiają o miłego wtorku życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca Was
Caal:D:D:D;) Gdy wczoraj pisałaś,że będziesz się brała za wypieki chleba,to od razu mi zapachniało taką chrupiącą skórką świeżutkiego chlebka:DPiętka Caal to pierwsza kromka jeszcze nie krojonego chleba;)Pewnie myślałaś o piętce ze stopy hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca Was
No chyba,że pomyślałaś o takiej pięcie z pół obrotu:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D Wiola :) zupełnie nic nie skojarzyłam😭, myślałam, że to jakiś sposób na kaca :D nie ma sprawy, pierwsza piętka będzie dla Ciebie. Masz już zaklepane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pięknie wtorkowo Najpierw przywitam się z Daa, cieszę się bardzo, ale to bardzo, że wróciłaś do domku i że znalazłaś drogę do Filtrowni. Życzę Ci szybkiego powrotu do pełnej sprawności, byś mogła częściej z nami bywać. 👄 😍 Calinessa, dla Ciebie najserdeczniejsze życzenia, z okazji urodzin. Niech się uśmiecha do Ciebie świat, blaskiem szczęśliwych i długich lat, Spełnienia wszystkich skrytych marzeń, zawsze pomyślnego toku zdarzeń, W realizacji celów, zawsze wytrwałości i satysfakcji wielu, Niech każdy poranek, radość i szczęście Ci niesie, Los pieniążkami niech wypełnia Twoją kieszeń. Wszystkiego co najlepsze niech do Ciebie płynie 🌼 🌼 🌼 😍 👄 https://www.youtube.com/watch?v=WjBmGr7QBNg Saam, piszesz że wczoraj był dzień chaosu....o ile cały dzień był dla mnie dobry o tyle zakończył się chaosem ...niestety w moim komputerze. Po wyłączeniu, pokazał się komunikat że wchodzi 156 aktualizacji :O przez co kilka godzin stał i pobierał te aktualizacje, później je konfigurował a później okazało się, że nie mogę uruchomić kompa. Dziś od rana trwały próby naprawienia problemu, po około 2 godzinach się udało ale komputer chodzi jak muł 😭 Niedawno dawałam go do naprawy, bo pożarł wirusa i system trafił szlak, wgrano mi nowy system, nawet powiększyli pojemność pamięci RAM i komputer chodził jak igiełka a dziś jest tragicznie. Już dzwoniłam do serwisu i popołudniu go zawożę do ponownego przeglądu:O Pewnie wszystko przez ten dzień dyskordii :O Czytająca, mam wrażenie że mieszkasz blisko mnie, bo u mnie też za oknem śnieg, a wczoraj było 9 st ciepła i mówili, że w górach halny, więc coś z tą pogodą nie teges:O Zostawiam kawę, czekoladę na gorąco, herbatkę zieloną, wodę z cytryną i oczywiście cappuccino, dla każdego coś miłego :D zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ferdzi za życzenia i napitki, i za super fajniaste piosenkowe życzenia ;)👄 że też musiała ta dyskordia upatrzyć sobie Twojego kompa😭 udanego leczenia komputerowego Ci życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opóźniłem się z pisaniem ale to moje pisarstwo to żadna strata dla ludzkości. Chyba że świat zmieni się na tyle że inne wartości będą mieć znaczenie w twórczośc/i /pisarskiej :p l dzień dobry ! :) l cześć Wiola 🌻 sprawdzałaś czy bociany z jakimś zawiniątkiem przyleciały czy na pusto ? ;) l hej Celinko 🌻 wypiekaj okrągłe chleby to będzie więcej piętek. Ja też je lubię :) l witaj Ferdzi 🌻 nie dało się anulować aktualizowania? Taka ich ilość była podejrzana od razu podejrzana. l U mnie rano padał deszcz a teraz świata nie widzę więc nie wiem jaki jest stan pogody. l Udanego dnia wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca Was
Saam:D Teraz wiem skąd ten śnieg;)Pewnie bociany nim sypały ze swojego zawiniątka zebrane po drodze,gdy do nas leciały:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam popoludniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popołudniowe hej! l cześć Zuziu 🌻 jak na Dzień Pisarza to można powiedzieć że przemówiła przez Ciebie skromność. Ale do północy jeszcze sześć godzin l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola :) to ja już wolę żeby bociany tradycyjnie dzieci w tych zawiniątkach przynosiły. Oczywiście najlepiej to tym oczekującym ale niespodzianki w rozsądnych granicach też nie zaszkodzą. Trzeba równać demograficzny dołek. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero kończę pracę. Dzisiaj nadprogramowo musiałem zostać. Jutro programowo więc trzeba jechać do domu szybko odpoczać. W profilaktyce grypowej która podobno i w moje rejony dotarła odpoczynek i relax to ważny element. Dobre jedzenie rownieź. Ależ jestem głodny! 😭 l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po powrocie do domu gdy wszedłem do kuchni odniosłem wrażenie że usłyszałem głos: - Jeść czy pić - oto jest pytanie?! Być może był to głos rozsądku lecz został zagluszony długim burczeniem. W sumie to nie wiem czy to czajnik grał czy kiszki marsza grały. Pobudziło mnie to do spłodzenia zgoła filozoficzno - gastronomicznej myśli: co zjeść aby to znowu nie bylo to saamo ? Po chwili namysłu postanowiłem stworzyć nowe danie i nadać mu nową oryginalną nazwę. Pewnie ocenicie że to nic skomplikowanego ale przecież najbardziej genialne wynalazki są w rzeczy samej proste. Weźmy na ten przykład koło. Może to niezbyt celne bo koło akurat nie jest proste. Ale wróćmy do kuchni i do przepisu którym dzielę się z Wami jako pierwszymi. W tymże celu do garnka z wrzacą osoloną wodą wrzuciłem torebkę ryżu i torebkę kaszy. Cały pic polegał na tym aby oba składniki miały ten saam czas gotowania co ułatwia zadanie bo minutnik mam jeden. Po kwadransie gotowania obie torebki wyjmujemy i odsączamy. Następnie zawartość wysypujemy do miski i dokładnie mieszamy. W ten oto sposób otrzymujemy kaszoryż® (nazwa zastrzeżona) Zastanawiałem sie nad nazwą każorysz ale wydała mi się niezgodna z polszczyzną. Kaszoryź podajemy z gulaszem lub jak w moim przypadku z sosem myśliwskim i kotletem zmielonym (w przewodzie pokarmowym). Dobrym uzupełnieniem będzie surówka z pekinki (pekińczyk raczej się nie nadaje). Do tego szklanka soku np. pomidorowego bezalkoholowego. Smacznego życzę .... znaczy póki co to sobie saam. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór ;) o Saam :) Ty chyba za mało jedzenia bierzesz do pracy ?. Ale z drugiej strony późniejsze działania w celu zaspokojenie głodu mają zbawienny wpływ na Twoją twórczość pisarską :D Powyższe opowiadanie prawie nie ustępuje kafeteryjnym felietonom na dole strony ;) Pewnie już zjadłeś te nowatorskie danie ale podejrzewam, że jeszcze jakiś dopychacz zastosujesz więc smacznego!!! ;) o Wiola :) fajnie by było gdyby bociany przyniosły i sypały wiórki kokosowe z afrykańskich orzechów zamiast śniegu :D dzieci zawsze zdążyło by się potem znaleźć w kapuście ;) o Trzeba się pomału szykować do spania bo trzydniowe wstawanie skoro świt a nawet wcześniej się szykuje od jutra. Dzisiejsza jazda też dała mi w kość😭 Instruktor twierdzi, że za dużo od siebie wymagam jak na początek i niepotrzebnie się stresuję. A ja po prostu źle się czuję gdy popełniam któryś raz ten sam błąd :( No ale zachciało się jeździć to trzeba przeć powoli do przodu. o Dobrej nocki wszystkim życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celinko :) obiad był późno i dużo więc dopychanie zbędne. Oczywiście kilka michalinek (michałków mi nie wypada) na kolację skonsumowałem. l Ale już nie pora na pisanie bo poduszki czekają na spanie. l dobrej nocy wszystkim pisarzom topikowym :) kolorowych nieopisanych.... l do jutra l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca Was
Dzień dobry Saam ja myślę podobnie jak Caal,że dzieci szuka się w kapuście,czyli mit został obalony:DJak czytam Twoje poczynania w kuchni to normalnie Cię podziwiam,mi często brakuje pomysłów.Myślę,że się marnujesz,zrobiłbyś karierę w jakimś programie kulinarnym;) Caal spokojnie,wszystko ogarniesz.Powiem Ci,że ja też jestem wymagająca,często za dużo wymagam od siebie i od innych:-p Do tego dochodzi dokładność i czasem to troszkę przeszkadza w życiu:)W sumie nie wiem czy to wada,czy zaleta:D http://www.ekartki.wolsztyn24.pl/kartki/59/1/d/13230.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie pracuję już na poprawionym sprzęcie, nie trzeba było wgrywać nowego systemu, na szczęście :D Niestety Saam, po wyłączeniu komputera ukazuje się napis że wchodzą aktualizacje i wtedy nic nie możesz zrobić. Nawet gdybyś odłączył net, to i tak kiedyś go włączysz i akcja zaczyna się na nowo. Tak, że stałam i patrzyłam bezsilna co się wyprawia. Ale też, od zainstalowania nowego systemu, nie weszła mi ani jedna aktualizacja, więc się tego nazbierało. ( ( Myślę że sprowokowałam akcję instalacji, kiedy dzień wcześniej ściągnęłam program do robienia prezentacji:( )) No ale,część zbytecznych programów usunięto, komputer pracuje prawidłowo. Dziś za oknem plucha, więc siedzę w domu, będę wymyślać jak wczoraj Saam, jakieś nowe potrawy :D Saam, ubawiłam się Twoja opowieścią kuchenną , ale też doceniam kunszt pisarski. Ogólnie, może to nieskromnie zabrzmi, ale mam takie wrażenie, że zaraziłam Was trochę tymi dłuższymi postami:D co mnie niezmiernie cieszy. Pamiętam Saam, że mnie kiedyś namawiałeś do założenia bloga, to może Saam byś spróbował ? Świetnie Ci idzie pisanie, nie tylko prozy, wierszem przecież też piszesz, jesteś super👄 Mam mały techniczny problem, ponieważ wiem, że jesteś "złota rączka" to zapytam Ciebie, może mi podpowiesz. Chodzi mi o to czy są takie adaptery do....... i tu trudno mi napisać o co mi chodzi. Chodzi mi o to, czy jest takie urządzenie, które wkręca się tam,gdzie wkręca się żarówkę i ma z boku gniazdka na wtyczki, ale z przodu tam gdzie powinna być żarówka da się wkręcić jednak żarówkę ? Bo znalazłam takie adaptery, ale z przodu gdzie powinna być żarówka, mają wmontowaną tylko diodę , czyli taką małą lampkę. Moje pytanie to, czy jest sens szukać takiego urządzenia z wejściem na żarówkę, czy takie po prostu nie istnieje? Calinessa, widzę że masz ostatnio bardzo intensywny czas. Dobrze, że co dzień dnia przybywa, to łatwiej załapać energię. Ciekawi mnie to urządzenie do pieczenie chleba, czy to rzeczywiście takie dobre. Mam nadzieję, że zdasz relację z pierwszego wypieku, może uda Ci się mnie namówić na zakup :D Czytająca czy u Ciebie też dziś tak jak u mnie ? czyli deszczowo i chłodno, momentami nawet sypie śnieg ? Piszesz, że jesteś wymagająca, ale to absolutnie nie wada, jeśli wymagasz nie tylko od innych ale i od siebie też. Niestety, też się zaliczam do tej grupy, choć przyznaję, że z wiekiem, coraz mniej wymagam od innych i staram się sama dawać ze wszystkim radę. Zostawiam na stoliku, mocną czarną kawę, herbatkę zieloną, z cytrynką, czekolada gorąca też czeka, zapraszam. Daa, co Ty pijesz ? 👄 Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę miłego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry ! :) l cześć Wiola 🌻 podobno potrzeba jest matką wynalazków. Potrzeba zaspokojenia głodu w oryginalny sposób wydaje mi się że jest najlepszą z matek. Rzeczywiście coraz więcej słychać głosów powątpiewających w bocianią pomoc przy dochowywaniu się potomstwa. Gdy okazało się to prawdą to ja w następnej kolejności jestem za wersją szukania dzieci w pościeli. Oczywiście szukania parami i to mieszanymi. Prawdopodobnie wymaga to sporo czasu. Niektórzy twierdzą że nawet powyżej dziewięciu miesięcy to szukanie może trwać. l U mnie dzisiaj niespodziewajka: zrobiło się biało l dopisuje się z życzeniami udanego dnia na kartce od Wioli :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Ferdzi 🌻 oczywiście że są takie adaptery. Niektórzy nazywają je złodziejkami iub kradziejkami. Niesłusznie bo za prąd tą drogą wykombinowany i tak trzeba zapłacić. Więc to tylko rozgałęznik. Chodzi Ci o taki z trzema gniazdami. Dwa zasilajace 230 V i jedno z gwintem E27 (duża żarowka). W jednej z hurtowni elektrycznych w moim mieście są ale nie podam adresu bo to jakby za daleko dla Ciebie. Skoro jest w hurtowni to w sklepach też powinno być coś takiego. Chociaż niekoniecznie bo niewiele osób kupuje taki przyrząd. Kto chce mieć gniazdko pod sufitem z wiszącym kablem? Ferdzi ? Ja używałem ale bez wyjścia na żarowkę. Z żyrandola zasilałem mały komplet lampek choinkowych podświetlających jemiołę wiszącą pod i na żyrandolu. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi :) jestem dość długo na kafe i przechodzilem przez różne etapy : pisania dużo, pisania mało, pisania wszędzie, pisania tylko na swoim, pisania z pomarańczy i tylko zalogowanym. Z moich obserwacji wynika że pisanie dużo nie zawsze jest dobre. W naszym przypadku fajnie jest czytać długie sensowne posty. Ale nie wszyscy mogą , chcą lub potrafią pisać elaboraty. W rzeczy saamej forumowe wypowiedzi są uproszczone aby czytającego było stać na taki wysiłek. Cześć ludzipreferuje jednozdaniowe wypowiedzi. Często widziałem że ktoś zakładając temat szczegółowo wyłuszczył swój problem oczekując odpowiedzi. Ale zamiast tego przychodziło pytanie: możesz się streścić? Ja piszę tylko z telefonu a to komplikuje długie wypowiedzi. Tak więc blog odpada, tym bardziej że raczej dążę do ograniczenia pisania ze względu na wzrok i czas. Tego drugiego ostatnio mam nieco więcej ale to wkrótce sie zmieni. Mnie podoba się Twoje pisanie. Z całą pewnością mocno nakręcasz i ożywiasz topik. Jednak tak jak już wcześniej wspominałem ja nie zawsze będę mógł w miarę adekwatnie odpowiedzieć. :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Saam wiem jak to jest z tym pisaniem, raz chce się czytać dużo, innym razem, wydaje się że za długi wpis. Niestety, cierpliwość nie jest naszą narodową cechą :P Ja wiem, że jak za długo nic nie piszę, to zbiera się we mnie i jakoś muszę dać upust:D Czasem jest to długi wpis, czasem długi spacer, ale jakoś z siebie tą niespożytą energię trzeba wyrzucić :D Dziś czytałam, że nagrodzono blogerów, weszłam na blog tego który dostał nagrodę za najlepszy blog i...blog świetny, nie ma co mówić, ale na samym początku pisze, że przez trzy lata udawało mu się być anonimowym a jednak go odkryli. W takim razie, póki co pozostaje mi pisać do szuflady, a częściowo zapełniać stronki na Filtrowni :D Jeśli chodzi o adapter typu złodziejka :D jak napisałeś, kto by chciał mieć wtyczkę przy suficie :D Owszem ja tak:D:P Tyle że to sufit w piwnicy , gdzie mam piec CO i skład węgla. Do tej pory była tylko jedna lampa, ale wszyscy którzy mieli przyjemność czyszczenia pieca, albo przewożenia węgla, uskarżali się na to, że trochę ciemno. Latarka w ręce nie zawsze zdaje egzamin, bo czasem dwie na raz są potrzebne, więc albo robić to przy słabym świetle, albo byle jak jedną ręką. Wpadałam więc na genialny pomysł:D żeby założyć taki właśnie adapter, tam gdzie mam lampę a dodatkowe światło używać w sytuacjach koniecznych. Słyszałam o takich z lampką i z żarówką, ale tylko słyszałam. Te z lampką znalazłam ale mnie potrzeba jest żarówka w tym miejscu co teraz, więc muszę nadal szukać. Pocieszyłeś mnie że w hurtowni elektrycznej widziałeś, więc pewnie też u nas będą. Może na początek szurnę się do Castoramy, bo tam jeszcze nie byłam, ale hurtownie u mnie też są, więc w razie co tam zaglądnę. Dzięki za upewnienie mnie o istnieniu złodziejki :D Wiesz że mnie zainspirowałeś swoim kaszoryżem ? Poszłam Twoim śladem i dziś w jednym garnku gotowałam kaszę jęczmienną i gryczaną :D Niestety nie zjadałam tych kasz z gulaszem myśliwskim :D tylko dołożyłam do nich duszone warzywa, i uformowałam jarskie gołąbki :D Lecę teraz do kuchni, bo pewnie ciasto drożdżowe ucieka już z garnka :D Będzie strudel jabłkowy i bułeczki z wiśniami. Lecę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam w srodku tygodnia. Tak sobie wlasnie pomyslalam, ze po pracy zawsze chetnie tu zagladam zeby sie odprezyc i poczytac co piszecie. Bo po pracy przydaje sie chwila odpoczynku i odprezenia a tu zawsze jest milo. Zycze wszystkim milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×