Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

no to teraz czuję się porządnie nabita w butelkę No przecież nie było wpisów, fakt, odświeżałam stronę , czekając na nowy numer, jasny gwint, ale kilka razy zaglądałam na ostatnią i nie było moich wpisów Okazuje się nawet że widać wpisy na pierwszej stronce, ciekawe o co tu chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam problemu z gazem .Kiedys nawet sama podlączalam ,ale potem zaczelam miec cykora .Gdy mi sie konczy w dzien powszedni to dzwonie i dlugo nie czekam .Najgorzej byloby gdyby trzeba bylo cos szybko ugotowac lub usmazyc . Pomidorki kiszone raczej nie powinny sie psuc ,tym bardziej ,ze masz swoje ,a nie kupne . Ferdzi ,wisni uzywam z syropu lub z zalewy . Zuza ,w necie znajdziesz przepisy na ciasta bez jajek . Fe ,robale w mace ,a fe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanno, dlaczego bez jajek ? czyżby zabrakło w lodówce? a może unikasz białka ? Tu fajny przepis na ciasteczka Składniki na 30 sztuk: 50 g kandyzowanych wiśni, z grubsza posiekanych 50 g kandyzowanej skórki pomarańczowej 100 g rodzynków lub suszonej żurawiny 200 g migdałów w płatkach lub słupkach 50 g mąki pszennej 120 g masła 120 g cukru 50 ml śmietany kremówki 30% Ponadto: 200 g czekolady gorzkiej, mlecznej lub białej, roztopionej w kąpieli wodnej lub mikrofali W garnuszku na palniku umieścić masło razem z cukrem. Podgrzewać, do rozpuszczenia się masła i części cukru (cały cukier się nie rozpuści). Zdjąć z palnika, wlać śmietanę kremówkę, odstawić do lekkiego przestudzenia. W naczyniu umieścić wiśnie, skórkę pomarańczową, rodzynki, migdały, mąkę pszenną, wymieszać. Do bakalii dodać przestudzone masło z cukrem, wymieszać do połączenia. Blachę do ciasteczek wyłożyć papierem do pieczenia lub matą teflonową. Ciastka na blachę nakładać łyżką w dużych odstępach od siebie - 1 płaska łyżka na każde ciastko, następnie spłaszczyć łyżką. Piec w temperaturze 160ºC przez około 12 - 15 minut do złotego koloru. Ciastka powinny się lekko rozpłynąć podczas pieczenia, a kiedy ich brzegi będą lekko brązowe, są gotowe. Wyjąć z piekarnika, jeszcze ciepłe wycinać okragłą foremką do ciastek (dzięki temu będą idealnie okragłe), pozostawić na blaszce do przestudzenia (dopiero wtedy się skleją). Wystudzone ciastka od spodniej strony smarować roztopioną czekoladą i odkładać do stężenia czekolady, przy pomocy widelca można zrobić na niej wzorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa, no fe owszem, ale kurcze wściekłam się już na dobre, bo kupiłam tą mąkę jakiś miesiąc temu, nie sprawdziłam daty przydatności a teraz sprawdziłam i się okazało że przydatność do 21 :o jasny gwint, jak można sprzedawać mąkę o tak krótkim terminie. No ale to nie powód by w niej gnieździły się robale:O Jedyne pocieszenie że tylko w tej mące się zagnieździły, wszystko co stało obok sprawdziłam, czyli były w torebce a nie zalęgły się u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide zrobic sobie kanapke i bede ogladala The Voice of Poland :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
O dzieki. Ten przepis wyprobuje. Podoba mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie mialam powiedziec abys sprawdzila szafke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa, a nie masz w zapasie maszynki elektrycznej ? Kiedyś w obawie że jakby czasem nie było gazu...jeszcze nigdy się to nie zdarzyło, ale na wszelki wypadek zakupiłam taką maszynkę z tym że już indukcyjną. Oczywiście oprócz jednokrotnego wypróbowania czy działa, jeszcze jej nie używałam:D A co było kłopotów, bo przy okazji musiałam zaopatrzyć się garnki do indukcji :D eh...moja nadgorliwość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieszę się Zuzanno że przepis Ci przypasował, mnie też się podoba. Daa, Ty oglądasz 2 a ja TVN. Pożegnam się więc, życząc wszystkim dobrego wieczoru a Saamowi udanej imprezy i dobrej kondycji do obtańczenia wszystkich pań. Całuski na dobranoc👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie , nie dam się już nabrać, znów nie widać wpisu, ale ja już to tak zostawiam. Pa, pa, pa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi ,mam ,gdzies tam stoi kulawa w piwnicy :-) Jedna nozka jest ruchoma .Wiesz jak to jest ,wciaz brakuje miejsca w szafkach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorne hej o Widze, że na filtrowni już cisza nocna nastała. Robię więc w wannie pianę i muszę odpocząć. Pazurkom też przydałby się nowy kolorek. Ciężki dzień był w pracy bo zamówione osoby z agencji nie przyszły a dwie ,,nasze,, poszły na L4. Tak sobie myślę, czy z nowym rokiem nie postanowić sobie zmiany pracy. Ale chyba jeszcze odczekam bo podobno moja sieć ma nas sprzedać i opuścić środkową Europe. Może jakaś odprawa skapnie? ;) o Dobrej, spokojnej nocy życzę wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry niedzielnie Widzę że wczoraj wszyscy grzecznie poszli spać o przyzwoitej porze, mam nadzieję że dzięki temu, ranek będzie pełny energii. Mnie ze snu wyrwał telefon co prawda była już 8 no ale dziś jakoś miałam ochotę dłużej pospać, no trudno. Za oknem mgliście i szaro, ale słońce powolutku zaczyna konkurować z chmurami, zobaczymy kto wygra tą walkę. Zapraszam na poranną kawusię; https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRHia5PxvQDH6vGxgtLNgfdkdHXl6K23G97l2oo4YoUXUY5dUY1sA a także zieloną herbatkę; https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSDa-N4KycBQNSyO5uqwW8PpnoHGV0Ydq1oIZP4m7s6x9r3pL_a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy dziś już 20 dzień września Imieniny obchodzą: Filip, Franciszek.🌼 Przysłowie: „Gdy we wrześniu grzybów brak, niezawodny zimy znak” Z tym przysłowiem jednak bym polemizowała, może bardziej suszy znak, bo zimy jak na razie nie widać , wciąż dodatnie temperatury, za to sucho wszędzie, choć powolutku i to zaczyna się poprawiać. W niektórych rejonach kraju już jest wysyp grzybów. Niestety to raczej tylko północna część kraju cieszy się z ich obecności, południowa część wciąż czeka i żyje nadzieją, że coś się zmieni. No i dziś świętują przedszkolaki :D bo dziś Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. U mnie część już wyrosła z przedszkola, część jeszcze za malutka do przedszkola, tak że ja nie świętuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam niedzielnie. Ferdzi uprzedzila mnie z otworzeniem topiku. Milego dnia wszystkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie macham przyjaźnie łapką 😍 i łączę się skypowo z przyszłym przedszkolakiem :D Miłego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Znowu topik sie zacina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, nie wiem co pisać .. może napiszę że u mnie jednak chmury zwyciężyły i jest nadal pochmurnie ale nie pada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×