Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Katolicy, jak sie z tym czujecie, że wasz kościół upada?

Polecane posty

Gość gość
Ojciec nieświęty Opis książki Zbiór wywiadów ze znanymi postaciami polskiego życia publicznego na temat mrocznych stron pontyfikatu Jana Pawła II. Wśród rozmówców Piotra Szumlewicza są dziennikarze, politycy i naukowcy, przedstawiciele różnych wyznań i opcji światopoglądowych. Mówią oni o innym aspekcie działalności i nauczania Jana Pawła II. Poruszane tu problemy od dawna są obecne na łamach europejskiej i światowej prasy, która zawsze starała się ukazywać pełną gamę poglądów dotyczących spuścizny Jana Pawła II. W polskiej debacie publicznej ta tematyka nadal jest naznaczona piętnem tabu ze względu na niepisany zakaz krytyki papieża. W książce znajdują się rozmowy o pedofilii w strukturach Kościoła katolickiego, praniu brudnych pieniędzy i współpracy Watykanu z krwawymi dyktatorami. Skupiając się na faktach i merytorycznych opiniach, Szumlewicz i jego rozmówcy nie dają podstaw do oskarżeń o „tani antyklerykalizm”. Powstała w ten sposób książka stanowi pierwszą w Polsce całościową krytyczną analizę pontyfikatu polskiego papieża. Z pewnością wielu się nie spodoba, ale osoby ceniące nie tylko świecki światopogląd, lecz także niezależność myślenia w każdej dziedzinie, mogą tu odnaleźć potwierdzenie i rozwinięcie własnych wątpliwości oraz poczuć zachętę do otwartego wyrażenia swoich poglądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
katolicyzm rozwija się w Azji chinach filipinach Afryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg jest odpowiedzialny za wszelkie zło. Pozwala na biede, głod, choroby i morderstwa. Taki jest miłosierny i kochany, ze chyba się zesram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksiądz i zakonnica jadą przez pustynie na wielbłądzie. W pewnym momencie wielbłąd z powodu ciężkich warunków pustynnych padł martwy. Ksiądz widząc, że już nie mają szans na przeżycie mówi do zakonnicy: -wie siostra, nigdy nie widziałem kobiecych piersi. Jakby siostra mogła... -pewnie! -uuu ładne, a mogę dotknąć? -jasne! Ksiądz wyoglądał i wymacał biust zakonnicy, po czym ona mówi do niego: -wie ksiądz, nigdy nie widziałam męskiego penisa. Jakby ksiądz mógł... -pewnie! -noo ładny, a mogę dotknąć -jasne! A wie siostra, że jak go wsadzę w odpowiednią dziurę to mogę stworzyć życie!! -SERIO!!!??? To pakuj w wielbłąda i jedziemy dalej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldonnnna
Kościół to nie budynek do którego się chodzi tylko wspólnota ludzi, którzy czczą Boga. Każdy człowiek ma prawo wyboru, czy chce uczestniczyć we mszy, czy nie. Nikomu nie będzie łyso, bo osoby, które na prawdę wierzą w Boga dalej będą to robić. Cała ta szopka wokoło "kościoła" nie powinna wpływać na myślenie osoby, która pragnie być dobrym człowiekiem, nic nie powstrzyma jej w wierzeniu w swojego Stwórcę. Myślę, iż ludzie się nawrócą wtedy kiedy stanie im się krzywda i wtedy będzie im łyso, że odeszli od wspólnoty, bo "Jak trwoga to do Boga". Więc kościół jest wymysłem ludzi, a tak na prawdę każdy czcić powinien Boga w swoim sercu, a kościół jest tylko instytucją, która nam przybliża Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŚW. DOMINIK głosił to nabożeństwo w Carcassonne. Pewien heretyk ośmieszał cuda i piętnaście tajemnic Różańca św., co przeszkadzało w nawróceniu się jego towarzyszy. Za karę Pan Bóg pozwolił piętnastu tysiącom szatanów, aby posiadły tego grzesznika. Jego rodzice wówczas zaprowadzili go do błogosławionego Ojca, aby zechciał nałożyć mu egzorcyzmy. Św. Dominik zaczął się modlić i wezwał tłum do odmawiania głośno Różańca. Nie do wiary, lecz prawdziwe! Na każde „Zdrowaś Maryjo” Najśw. Dziewica sprawiała, że wychodziło z ciała tego opętanego stu szatanów w postaci żarzących się węgli: opętany zaledwie uwolniony wyrzekł się swych błędów, nawrócił się i chciał zapisać do Bractwa Różańca razem z wieloma z jego sekty, zbawiennie uderzeni tą karą i widoczną skutecznością Różańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudownie ocalona
HEJ LUDZIE, MAM WAM COŚ DO POWIEDZENIA: BÓG KOCHA WAS TAK, JAK NIKT NIGDY NIE BĘDZIE WAS KOCHAŁ, JEGO MIŁOŚĆ TO NAJLEPSZE CO WAM SIĘ MOGŁO PRZYTRAFIĆ CHOĆ MOŻE NIENAWIDZICIE SWOJEGO ŻYCIA, ALE UWIERZCIE, TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z NIM, ON JEST DOSKONAŁY I JEGO MIŁOŚĆ TEŻ, JEŚLI JESTEŚ DALEKO OD JEZUSA, WRÓĆ, JESZCZE WSZYSTKO SIĘ DA POUKŁADAĆ, UWIERZ W CUD, ODDAJ WSZYSTKO BOGU !! JA GO DOŚWIADCZYŁAM OSOBIŚCIE, JEZUS CZEKA, ZAWSZE CIĘ KOCHAŁ, NIGDY NIE PRZESTAŁ, ROZUMIESZ? NIGDY !! JEGO MIŁOŚĆ DA RADĘ ZNISZCZYĆ CAŁY TWÓJ BÓL chciałam wam opowiedzieć coś co zmieniło moje życie; mimo że byłam dość wierząca i taka sobie średnio praktykująca odkryłam niedawno Jezusa zupełnie na nowo, to był przewrót który zmienił moje życie!!!!! jeśli wasza wiara jest żywa, autentyczna i nie chwilowa (WAŻNE) modlitwy zostaną wysłuchane i cuda wejdą do waszego życia z taką pewnością siebie jakby siedziały tam sobie wygodnie od zawsze. Może to nie będzie dokładnie to o co prosiłeś lecz będzie to najlepsza możliwa aktualnie dostępna dla Ciebie opcja a może i coś lepszego niż „zamawiałeś”. Bóg da Ci to czego nie da Ci nikt, nikt nigdy nie będzie kochał Cię tak bardzo jak on, nikt nie doda Ci tyle odwagi i siły, tyle radości i ciepła oraz zrozumienia. To nie jest ktoś odległy, on jest bardziej ludzki od ludzi a jego dobroć większa niż dobroć wszystkich ludzi którzy kiedykolwiek żyli na tej planecie razem wziętych. To się wydaje Ci teraz może pusta gadka, ale jest coś takiego jak wylanie Ducha Świętego (sprawdź też pod nazwą: chrzest w Duchu Świętym) i jest to mega przeżycie mistyczne i realne jednocześnie, używałam w życiu różnych rzeczy i uwierz mi- nic Ci nie da takiego powera, jest to odlot nie do opisania ludzkim językiem, wiem co mówię. Jeśli jesteś teraz daleko od Jezusa i masz wymówkę w stylu „ …no ale ja już zrobiłam tyle złych rzeczy i teraz to już w sumie tak głupio, nie ma sensu wracać…” to muszę cię rozczarować gdyż to gó**no a nie wymówka ja miałam podpisany własną krwią pakt z diabłem (we wczesnej młodości) a Bóg wybaczył mi to, przyjął z powrotem jak gdyby nigdy nic, tyle Ci powiem; spowiedź to potęga, weźcie to na serio, dzięki spowiedzi możecie dosłownie wykasować te wszystkie złe rzeczy w majestacie duchowego prawa które jest po drugiej stronie (po śmierci) brane ze 100% szacunkiem i uznaniem Wróć do Jezusa, on czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"...zaczyna być widać":-(Matko boska humanistyczna ratuj!Co to za język?:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas ten biznes ma się dobrze i świadczy usługi w postaci sakramentów wszelakich,mszy w różnych intencjach,nie za "bóg zapłać"tylko za kasę.Tacy,którzy rzadko albo wcale nie chodzą do kościoła biorą tam ślub,żeby było uroczyście i ładnie,a potem dzieci chrzczą i posyłają do komunii i tak powstają kolejne pokolenia korzystających z usług kościoła.Wystarczy wejść na stronę parafii i widać ile tam mszy z okazji różnych rocznic ślubów,śmierci,urodzin,intencje o zdrowie i boże błogosławieństwo.Statystyki swoje,a biznes się kręci.Sporo osób wpuszcza kolędę i odwiedziny chorych,daje co łaska.Potrzebują tego jak widać i upaść to może autorka jak się opije,ale nie kościół u nas w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kamil
cudownie ocalona 2015.08.19 Kobieto, ogarnij się chyba Ci dopalacze zaszkodziły, od kiedy ludzkie prawa mają jakiś związek z Bogiem, od kiedy kościół ma jakikolwiek związek z Bogiem ? Czy uważasz że zabranianie czytania biblii to nauki Jezusa, mordowanie, grabienie, bałwochwalstwo, łączenie obrzędów pogańskich z wypaczonymi prawami pseudo chrześcijańskimi to prawa nadane przez Boga albo Jezusa? Stawianie się na równi z Bogiem przez papieży nazywając się nieomylnymi, co zostało oficjalnie wprowadzone przez bullę i obowiązuje do dziś podoba się Bogu? Wypaczanie praw Bożych dla mamony, i mam na myśli chrzest, bierzmowanie, ślub, aż po samą śmierć jest prawem nadanym przez Boga? Myślisz że Bogu podoba się to że robicie z niego hydrę trzygłową ? Kiedyś ludzie walczyli o wiedzę ginąc za nią z ręki kościoła, teraz jest podane wszystko na tacy, a was nadal z ambony jakiś zwyrol nazywa parafianami wy przed nim klękacie, a po godzinach gwałci wam dziecko. Przecież to jakiś absurd, brać biblię w łapę i czytać. Pierwsze kilka stron otworzy wam oczy...albo i nie, bo możecie myśleć jak kościół uczył że ziemia jest płaska, po śmierci jak dobrze zapłacicie to idzie latać z aniołkami, jak nie macie kasy to do piekła, a jak na raty to do czyśćca, że Jezus urodził się w grudniu, że ochrzcił się w wieku 33lat bo metra nie było jak był niemowlakiem i się nie wyrobił, że trzeba się modlić do obrazków i rzeźb i tak dalej. Mózg to przydatna rzecz więc polecam katolikom spróbować kiedyś pójść na mszę z włączonym myśleniem, zanotować wersety, przeczytać je na spokojnie całe łącznie z odnośnikami i sprawdzić czy nie mylą się z tym co pan władca czeluśc****ekieł mówił, i czy przypadkiem nie kłamie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwolniony z bycia ciemnotą
Ciemnogrodzie przybyły z XXI wieku, przyjeżdżacie karocami bez koni, które poruszają się za sprawą magicznego płynu do jaskini gdzie magiczną miotłą i nadzwyczajną cieczą, posłaniec bogów wypędza złe potwory, a dzięki specjalnym uprawnieniom nadanym przez samych bogów niweczy wasze złe czyny. Wy zaś parafianie w zamian odpłacacie się złotem i kosztownościami, córami, i synkami. Bo tego wymagają od was bogowie, jest ich aż trzech w jednym, a zrozumieć tego nawet nie próbujcie bo jesteście tylko brudem z pod paznokci posłańców, zwanymi słusznie parafianami. Za czynne myślenie zostaniecie skazani na wieczną mękę i cierpienie po śmierci, za życia zaś na ekskomunikę i wieczne wygnanie. Strzeż się zatem parafianinie żebyś nie zbłądził przypadkiem bo sroga będzie kara czarnego pana dzielnie broniącego praw bogów. Księgi najlepiej nie tykaj jeśli żyć chcesz w obłokach nie w smole rozgrzanej. Wiernie masz służyć czarnemu panu a on pozwoli Ci żyć spokojnie bez wzywania publicznie z ambony na twe zatracenie. Złoto regularnie przynoś, a będzie Ci dobrze parafianinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za czasów rzymskich było gorzej , chrześcijaństwo było prześladowane i skazywane a jednak się powiększało się . Teraz nie jest u nas tragicznie , ale upadających jest wielu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnny
gość 2016.10.06 Jakiż to magiczny związek ma kościół rzymskokatolicki katolicki z cheściaństwem i naukami Jezusa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×