Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klaudka95

2 letnie dziecko

Polecane posty

Witam mamusie, jak wyglądają posiłki waszych 2 letnich pociech? Moja córeczka budzi się koło 9 je 240 ml mm. Kolo 11 drugie śniadanie, czyli jajecznica z dwóch jajek, chlebek z maselkiem, szynka, ser żółty, ser biały, ogórek itp. ( oczywiście nie wszystko naraz tylko w zależności od dnia) , banan, jabłko, budyń, jogurt owocowy, serek homogenizowany itp. , obiad zupka w niedużej miseczce, drugie danie: np. 3 ziemniaki, prawie caly kotlet, troszkę surówki, np. 6 pierogów ruskich, 4 placki ziemniaczane itd. Podwieczorek np. Naleśniki z serem albo dżemem, serek wiejski, racuchy, kisiel, budyń itd. O godz. 19 kąpiel, zasypia kolo 21, przed snem je mleko 250 ml. W międzyczasie podjada paluszki, krakersy, chrupki, biszkopty. Bardzo lubi jablka i marchewkę, wiec także często po nie siedzą. Oczywiście dużo pije podczas posiłku, ale nie tylko. Duzo wody, herbata zwykła z niewielką ilością cukru, soki typu Kubuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja jada podobnie. Zamiast mm pije moje mleko. Na drugie śniadanie kasza manna, jajecznica, platki z mlekiem, zupa mleczna z kluskami lanymi, pancake, jogurt. Zupa, potem drugie danie, ziemniaki, ryz z sosem, jakies mięso, duszone lub gotowane na parze, czasem spagetti, lazania, klopsy, do tego warzywa groszek z marchewka, brokuky, raczej gotowane warzywa, nie lubi salatek. Podwieczorek to zazwyczaj owoc, często jada musy z hippa owocowe. Kolacja różnie mniej więcej to samo co na śniadanie. W ciagu dnia zjada tak jak twoja herbatniki, paluszki, biszkopty i pierś na żądanie. Herbatę pije tez lekko slodka, ale głównie wodę bo najbardziej lubi. Soków nie pije bo jej nie smakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja budzi się 7-8 rano i zjada wtedy kanapkę, bułkę, płatki z jogurtem, parówkę, jajko w każdej postaci uwielbia. Wybiera sobie sama. Do tego dostaje w butelce po Kubusiu play (500 ml) wode smakową albo wodę z sokiem z owoców z działki zależy czy mam w domu czy musiałabym jechać do teściów. 2 śniadanie jada zwykle koło 10-11 i jest to mniej więcej to samo co na śniadanie chyba, że ma ochotę na coś innego. od 12 do 14-15 śpi i obiad jemy po 16 jest to albo zupa (zazwyczaj uszy jej się trzęsą o wszystko potrafi zjeść ze 3 chochelki czyli całą małą miskę czasem nawet więcej) albo 2 danie tak jak dzisiaj spagtti bo uwielbia lub kotlet z ziemniakami, danie w worku czy cokolwiek innego. Podwieczorek to zazwyczaj owoce, krakersy, herbatniki czy coś w tym stylu. Kolacja o 19 tak samo jak śniadanie chyba, że coś pokombunujemy w kierunku np. naleśników ale nasze dziecko nie lubi je tylko jak dodamy barwników spożywczych. Zasypia o 20-21 i nie pije już mleka tylko wodę przed snem jak chce pić. Mlako i serki, jogurty jada w ciągu dnia jak ma na nie ochotę. Do tego np. twarogi z dodatkami jada więc dostarczam jej odpowiednią ilość białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże, jakieś straszne ilości te wasze dzieci jedzą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko!Moje 5 letnie dziecko zjada na obiad 4 pierogi ruskie a 2- latek aż 6 ? Wogole to bardzo duże je Twoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierniczę, 6 pierogami to ja sama się najem ale żeby dwulatka tak napychać??? Nie za duże porcje maluchowi podajesz, Autorko? Po co rozpychać żołądek? i jeszcze podjadanie między posiłkami - najprostsza droga do otyłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, tak myslalam, że takie komentarze będą :) nie pcham w dziecko, sama się domaga i zje tyle ile chce, od samego początku był z niej glodomorek, po prostu lubi jeść. Jest wysoka dziewczynka, wagę ma odpowiednią do swojego wieku. Cały czas jest w ruchu, rośnie wiec ma potrzeby. Nigdy nic nie wpychalam na siłę. Staram się tylko ograniczać słodycze, a zastępować nimi owoce i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek prawie 2letni budzi sie o 7.oo. Śniadanie -kasza ml-ryż kakaowa 240 ml II śniadanie -np. jajecznica z chlebem, kasza jaglana z suszonymi owocami i serem białym /lub jabłkiem i cynamonem, placki jaglane, kanapka z serem żółtym, ogórkiem kiszonym, wędliną, omlet z owocami lub z warzywami, itp. Domowy Sok z aronii lub malin. Obiad - np. zupa pomidorowa, krupnik, ogorkowa, kalafiorowa lub rosół, zjada sporą miskę. II danie około 13-14 np. 4 pulpety rybne /mintaj, miruna, łosoś, 4 pulpety mięsno-warzywne /z indyka/ z sosem pomidorowym, jogurtem naturalnym, koperkowym, 2 ziemniaki /ryż + warzywa na parze, 1 omlet na słodko, 2 nalesniki z dżemem lub serem, 1 omlet z warzywami i serem żółtym. Kompot domowy lub domowy sok malinowy. Podwieczorek - np. owoce sezonowe lub suszone, jogurt, nalesniki, kolorowa kanapka, placki jaglane, ciastka orkiszowe naturalne, wafle ryzowe. Woda lub sok. Kolacja - kasza z mlekiem modyf. 240 ml Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×