Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość Justinka2015
Ja dzis wizyte mialam i na usg ladnie widac moja fasolke ma 0,62cm serduszko bije puls 150. Do tego okazalo sie ze zrobila.mi sie torbiel na jajniku 3,5x3,4 cm wiec spory okaz...w dalszyn ciagu mam brac 3x dziennie luteine 100. I zobaczymy na nastepnej wizycie co z torbiela. :-/ Ale szczesliwa jestem bardzo:-) i jest 6tydz i 3 dzien z dokladnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc Wam ! ja tu nowa wiec prosze o wyrozumialosc :) dzis mialam dostac okres ale ani widu ani slychu. 3 dni temu mialam brazowe plamienie, jednorazowe. wtedy, tzn w piatek sobote i wczoraj doslownie ciagnelo mnie w podbrzuszu jak nigdy. a dzis cisza, lekko cmilo co najwyzej. biersi nabrzmiale ale nie bola , moze sa lekko wrazliwe sutki i to tyle co do nich. chodze w sumie czesto do toalety a sluz mam kremowy(duzo), czasem wodnisty(mniej) a czasem jakby nie bylo. szyjka raczej zamknieta bo nawet nie czuje zeby byl jakis otworek, ewentualnie jak sie doszukam to znajde kropke. co Wy o tym sadzicie? tescik zrobie z rana ale troche sie boje. chcialabym zeby byla fasoleczka :) aaaa ! no i niektore zapaszki mi przeszkadzaja troche i chyba zylki mi wychodza ale to juz nie wiem czy faktycznie czy swiruje i sie doszukuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Only ale ci zazdroszczę kurcze :) Justinka, moje maleństwo na tym etapie było podobnych wymiarów, troszkę większe bo ja owulacje miałam wcześnie w tym cyklu styczniowym, fajny taki mały robalek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam wczoraj na wizycie. Widziałam mojego maluszka :). Jest ok, ale nie idealnie. Malutki ma 5,6 mm, serduszko bije, ale trochę poniżej normy, bo ma FHR 119. Koło pęcherzyka jest też krwiaczek. Lekarz kazał być dobrej myśli, no ale wiadomo, że nie da się tak całkiem wyłączyć myślenia, trochę mnie to niepokoi. Następna wizyta 2 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
2 plus 3 spokojnie, jeśli lekarz kazał być dobrej myśli to takiej trzeba być, pewnie zaraz nadgoni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka2015
Napewn bedzie dobrze. Ja tez zniepokoilam sie ta torbiela bo jes duza .:-/ale puki co jestem dobrej mysli ze nie bedzie sie powiekszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ostatni @ o ile dobrze pamiętam, miałam 4 stycznia ale nie jestem pewna co do daty bo głupia nie zapisałam... U lekarza byłam 10 lutego i potwierdził, że widać pęcherzyk ciążowy określając ciążę na 5 tydzień. Mam już jedno dziecka a czuje się laikiem hehe, jakby to pierwsza ciąża była ;p Ogólnie mam pytanie: 5 tydzień określany jest od dnia ostatniej miesiączki ale 3 tydzień od zapłodnienia, tak? Czy na Usg lekarz bez wiedzy dotyczącej dnia ostatniej miesiączki jest w stanie podać faktyczny stan ciąży? Tydzień od zapłodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właściwie określił to jako pierścień ciążowy, zależy mi by wiedzieć mniej więcej kiedy doszło do zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Określi dokładnie tydzień i dzień, według rozmiaru dziecka, lekarz liczy ciąże od 1 dnia ostatniej miesiączki. Natomiast nie określi dnia w którym miałaś owulacje. U mnie np byłam w 6 tyg i 2 dniu dziecko miało 0,75 i okrasił je na 6 tydz i 5 dzień, czyli troszkę większe właśnie dlatego że dość szybko miałam owulacje, ale dokładnie kiedy to tez nikt ci nie powie, jak jest mniejsze niż wynika z dni, powie ci ze możliwe ze owulacja była później, jak większe ze wcześniej, albo w normie czyli mniej więcej w środku ok 30 dniowego cyklu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) chciałam się przywitać i dołączyć do grona październikowych mamusiek ;D ostatnią @ miałam 9.01, cykle mam różne więc nie panikowałam, ale 12 lutego od tak zrobiłam test i wyszły 2 kreseczki!!! jestem jeszcze trochę w szoku...od ok. roku nie stosowaliśmy żadnych zabezpieczeń i nigdy nic, zawsze nadzieje szybko pryskały...a tu proszę :) taka jestem szczęśliwa....wczoraj zrobiłam bHCG 2440,84!!!! czyli cudownie!!! wizytę mam dopiero w piątek wieczorem, czy myślicie, że już będzie coś widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w piątek będzie 6tydz i 5 dzień....strasznie chciałabym zobaczyć serducho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miała opisać swoje objawy, to tak właściwie nie ma ich za wiele...powiększone piersi, trochę bolały ale już mniej. podbrzusze boli jak na @ chwilami, jeden raz czułam silny ból (w sobotę) taki jakby coś miało mnie rozerwać od środka, bardzo się wtedy wystraszyłam...trwało to ok. 20min ale na szczęście się nie powtórzyło ufff....tak bym chciała zacząć się cieszyć już na maxa...ale gdzieś z tyłu głowy męczą złe myśli i niepokoje...kiedyś już test też wyszedł pozytywny, ale to była połowa cyklu, na drugi dzień silne bóle i @...od tamtej pory nigdy nie zobaczyłam 2 kresek...moje życie się zmieniło, zmieniłam partnera, ale od tak długiego czasu współżyliśmy i nic, aż tu nagle....boję się cieszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Witajcie.Mam nadzieję że i ja mogę do Was dołączyć. Dzisiaj moja gin określiła ciążę jako bardzo wczesną,dała skierowanie na badania i mam się zgłosić za dwa tygodnie. To moja kolejna ciąża,w domu mam trójkę dzieciaczków,w 2012 poroniłam w 13 tc okazało się że to zaśniad,w 2013 ciąża biochemiczna. Mam nadzieję że teraz będzie wszystko ok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
katforys i Doris LJ4 witajcie i gratuluję :) Katforys - pozytywne myślenie to podstawa. Ja też cały czas się pilnuję, żeby się nie martwić i nie stresować na zapas. Na wizycie może być na razie sam pęcherzyk, ale może też być już widoczny zarodek, to zależy jak ciąża faktycznie jest "stara" Doris - cieszę się, że dołączyła do nas tak doświadczona mama :). W jakim wieku masz dzieci? Ja mam w domu dwójeczkę (4 lata i 1 rok), teraz będzie trzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z objawów: senność i mdłości. Od kilku dni wszystko mi podchodzi do gardła... Jak ja tego nie lubię, najgorszy objaw ciąży. A gdzie tam jeszcze koniec 1 trymestru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sroz
Justinka, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. W końcu torbiele nie są takie straszne? Jak bym miała owulację tak jak zwykle to powinnam byc podobnie jak Ty w 6 tyg:D Only, to ja i tak cię podziwiam:P może jednak ta twoja praca nie jest az tak ciężka. A poza tym jesli się dobrze czujesz....:) No fajnie ci mieszkać w portugalii!! Ja w warszawie mieszkam ech:( Listopadowa, niby tak ale jakoś jak jeszcze nie potwierdzone do końca to chyba bym się lepiej czuła jak bym jednak miałą jakieś objawy hehe chociazw pierwszej ciązy też nie miałam. Ale jakoś tak dmuchać na siebie to bym nie umiała. Wolę się zając czymś zeby to szybko zleciało wszystok i żeby mieć już ten kosmos poporodowy za sobą. Moja franca tak nam czadu dawał że spać po nocach i w dzień nie mogliśmy bo ciągły ryk;/ 2+3 trzymam kciuki że będzie dobrze, ale jakoś to chyba strasznie wszystko nie brzmi? Moja koleżanka miała podobną sytuację i skierowano ją na dokładniejsze badania serca i się okazało że wszystko ok. Przeciez serce może bić raz szybciej raz wolniej? Katforys, na pewno będzie;) jak wyszło na teście i beta to na pewno będzie:) doris, co to zasniad? albo ciąża biochemiczna? Mam nadzieję, że teraz uda sie jak trzeba:) ale zawodniczka z ciebie:D 3 to bym chciała, ale 4. jak to ogarnąć? heheh;) Ja mam wizyte we czwartek i już sie nie moge doczekac. Dzisiaj oglądałam filmik, pokazano takie dziecko po aborcji w worku, takie całkiem duże i się ruszło. Mówie wam masakra. Uwierzyć aż nie mogłam. Pobolewa mnie brzuch. No, pewnie się zacznie, bo jakies konkretne objawy od 6 tygodnia się zaczynają wiec by si ezgadzało. Tak teraz dumam że niby żadnych objawów a jednak ten brzuch i zmęczenie. A do tego biegunki, masakra xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka2015
Witajcie Dziewczyny:-) U mnie wczoraj slyszalam puls takze wedlug usg byl 6tyd 3 dzien.:-) Dzis godzinke popradowalam bo juz taka stertw mialam ze teraz leze a boli mnie ta kregoslup ze przerazona jestem jak bedzie z kregoslupem na samym koncu. Moj syn chodzi do zerowki ale ogolnie jako jedynak jest bardzo rozpieszczony i potrzebuje duzo uwagi. I czasami ledwo za nim nadarzam hehe...a co dopiero z trojka:-) podziwiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie, ja ogólnie udzielam sie na innym forum i jakoś mi się wydaj, że tam wszystko bardziej przejrzyste jest. Niestety admin jeszcze nie założył wątku październik 2015, więc czekam póki co . Jak juz bedzie to was równiez zapraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justinka, no własnie ja tez sie zastanawiam jak to ogarnąc. I teraz siedze i czuje ze tez mnie kręgosłup boli. A mówiłaś już że będzie rodzeństwo? Mój ma 2 lata więc się ogólnie cieszy i mówi że chce braciszka heheh a czemu dopiero zdecydowałaś si ena dziecko? U mnie niby nie pora bo licho u nas ze wszystkim ale tak pomyslelismy że im większa różnica tym gorzej się potem te dzieci dogadują. Tak myslę, chociaż kto to wie. Mam siostrę o rok młodszą i jakoś się z nią nigdy nie dogadywałam xD ale mysle że póki jeszcze będa w bardziej podobnym wieku to sie moze troche zabawią i bede miłą trochę spokoju, bo tak to mały chodzi mi za tyłkkiem i mamo pobaw sie ze mną, a mi się nie chce...ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Katforys i Doris:) Katforys - mam podobne daty do Ciebie, ostatnia @ 10.01, daj znać co tam zobaczysz w piątek. Ja mam wizytę w poniedziałek. PS. Jestem z południowej Polski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka2015
Sroz-super bedzie mala roznica. Czemu u mnie dopiero twraz drugie dziecko?? Dwa razy poronilam w 2010 i 2011 od tamtej pory nie udalosie zajsc w ciaze. Dopiero teraz sie udalo. Moj syn jeszcze nie wie chce przeczekac jeszcze trochez tym najgorszym okresem i pozniej go oswajac z mysla bo on generalnie nie chce zadnego rodzenstwa:-) kochany jedynak do tej pory... Bolem kregoslupa to jestem zalamana tak boli juz teraz a gdIe jeszcze d konca:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie nowe Mamusie Październikowe :) fajnie, ze z Nami jesteście :) Z całego serca proszę abyście trzymały dziś za mnie i moje Ziarenko kciuki, oby na usg pokazał się zarodek, a nie pusty pęcherzyk! Dziewczyny, czy Wam też się wciąż okropnie chce jeść?? Bo ja w zasadzie co dwie maks trzy godziny muszę coś przekąsić, bo aż mi słabo z głodu i jakby bardziej niedobrze :( Ps. Wyrazy uznania dla DorisLJ4 za to, ze ma władzę nad taką gromadką dzieciaczków ;) i życzę Ci zdrowego kolejnego Maluszka <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pulchniatkowa!! Powodzenia! trzymamy mocno kciuki, a Ty myśl pozytywnie. Co do jedzienia mam tak jak Ty, jak jem regularnie małe porcje, to nie mam mdlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczkamalutka zaraz po wizycie dam znać :) już nie mogę się doczekać....to moje pierwsze dziecko więc nie mam zupełnie doświadczenia w tym temacie ;) pozdrowienia (jestem okolic Wrocławia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Dzięki Dziewczyny za słowa uznania. Uśmiałam się troszkę. Moje dzieciaczki to już odchowane towarzystwo(19,16 i 7 lat). To naprawdę można ogarnąć. Zresztą jak widzicie różnica wieku duża i chłopcy pomagali mi często przy córci i trwa to do teraz. Jeśli chodzi o ciążę biochemiczną - test wykrywa ciążę a zarodek krąży i nie może się zagnieździć,a potem macica sama się oczyszcza( u mnie) a niekiedy - rzadko zabieg. Co do zaśniadu w 13 tc na usg nie było tętna i tzw. śnieżny obraz. Musiałam jeździć na onkologię kontrolować bhcg .Tak w skrócie. Życzę wszystkim zdrowych i spokojnych ciąż. Pulchniatkowa daj znać co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Pulchniatkowa trzymam mocno kciuki! musi być dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Widze nowe przyszle mamusie :) i to z calkiem spora gromadka dzieci :) - fajnie! tez bym chciala miec taka 3jke ;) o powiem Wam, ze objawy mi jakos ustaly i teraz zaczynam sie denerwowac.. Nie wiem, czy to przez zmiane diety ( gotowane i grilowane ) czy kurcze cos sie stalo.. W poniedzialek mam wizyte i chyba umre do tego czasu, jezeli sie nie dowiem czy wszystko jest ok. W tamtym tygodniu takie mialam mdlosci i wymioty, ze nie dalo sie wytrzymac, a w tym zero... Tzn troche mnie tam mdli, ale to prawie nic w porownaniu z tym co bylo. Piersi tez mniej bola, choc teraz zaczynaja bardziej swedziec ( sutki ). Jedynie co mi zostalo to straszne gazy. Cholernie boje sie, ze zarodek przestal sie rozwijac.. musze sie jakos przestawic na pozytywne myslenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry wieczór mamuśki. Dołączam do Was. Powiedzcie mi gdzie w necie znajdę dobry, ba- najlepszy kalendarz ciążowy? Termin mam wg ostatniej @ na 10.10, byłam na usg ale w zeszły wtorek miałam tzw pierścień ciążowy, lekarz określił 5 to a q poniedziałek idę na kolejne usg i dowiem się już szczegółów. Nie mogę się doczekać. Jak samopoczucie? P.S. Nie wiem jak się zalogować do portalu żeby posługiwać się loginem a nie jako gość. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkaro88
Witam chcialam sie poradzic. Jestem w 5 tyg ciazy i bylam w piatek u gin i zrobil usg dopochwowo i stwietdzil ciaza prosze przyjsc za 4 tyg to zalozymy karte ciazowa. Co myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×