Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość Sierotka ma Rysia
Hej jestem. Jejku az sie wzruszylam, ze tak tu o mnie myslicie :-) Ja niestety na patologii leze. Wtedy ten bol mi sie tak nasilil, ze wieczorem pojechalam do szpitala i lekarz po badaniu stwierdzil bolesnosc macicy i mnie zostawil na obserwacje. Dostalam kroplowke i leki i jest duzo lepiej. Na usg dzidzius brykal, wiec ok. Pewnie za dzien, dwa mnie wypuszcza. Dziekuje Wam kochane, ze tak sie o mnie martwilyscie :-) A teraz nadrabiam zaleglosci, tyle tu nawypisywalyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uf uf, dobrze, ze sie odezwalas Sierotko. Ja niestety mam ten sam problem ze swoja macica ale jak mnie zaczyna bolec biore odrazu zastrzyk z papawaryny. Odpoczywaj, glaskaj brzusio i mysl o samych przyjemnosciach ;) Dzisiaj kupilam sobie truskawki, chyba najzdrowsze nie sa ale jaki smak, mmmm.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierotka ma Rysia
Ja ostatnio tak wcinam pomidory rzymskie, bo inne nie maja smaku, a te sa pyszne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Sierotka kamień z serca, dbaj tam o siebie i oby szybko ci przeszło i nie wróciło. Przynajmniej tam sobie odpoczniesz i zadbają o ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaHiszpania
Hej,ja dokladnej daty nie znam jeszcze ale bedzie okolo 21 pazdziernika. Mam na imie Karolina i mam 21 lat,moja ciaza nie byla planowana, szczerze mowiac nawet bardzo ciezko mi sie z nia oswoic,tak bardzo boje sie o przyszlosc mojego dziecka dziewczyny i dlatego tu jestem, szukam wsparcia i chce dawac wsparcie, ktory tydzien u was, jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Karolina a czemu w tobie taki strach? :) Witamy serdecznie, i zmartwienia lepiej w okresie ciąży zostawić daleko w tyle :) Ja nie wiem czy mam jakieś urojenia ale od 2 dni mam takie jakby łaskotanie w brzuchu, jakby mnie ktoś delikatnie szmerał, staram sobie niczego nie wkręcać ale to takie hm ewidentne, że coś tam mnie tak łaskocze. Ja zaczęłam 13 tydz. mdłości już od kilku dni brak, właściwie zupełnie. Sierotka tak mowie o tym wypoczywaniu bo jak ja leżałam w szpitalu, w tym głupim październiku, to sobie myślałam, matko jedyna nic nie muszę robić i powiem że to było jedyne pozytywne, choć też chciałam zwiewać stamtąd jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) dluugo mnie nie bylo, widze nowe osobki :) U mnie sporo sie dzieje, teraz walcze z szefem o skladki ktorych mi nie placi, za tydzien biore wolne do 18 kwietnia :) dzwonili z inspekcji pracy, beda w restauracji w przyszlym tygodniu i wszystko zalatwia- szef sie doigra. Powoli zaczyna sie wszystko ukladac :) Brzuszek mi rosnie jak na drozdzach :D zastanawiam sie czy aby napewno mam w sobie tylko jedno dziecko :D w poniedzialek ide na usg, na poprzedniej wizycie mialam wykonywany test PAPPA, teraz sie dowiem czy wszystko jest w porzadku :) mdlosci juz minely, choc czasem jeszcze zwymiotuje - ale to tak ze 3 razy w tygodniu, przewaznie po powrocie z pracy w dniach gdzie mam strasznie duzo ludzi - wiec juz nie wiem czy to przez ciaze, czy przez nerwy ;) Staram sie byc spokojniejsza, pozytywnie nastawiona :) tez czuje dziwne smyranie :D ale pewnie mi sie tylko wydaje :) Termin mam juz oficjalnie ustalony :) 1 pazdziernik :) Dziewczyny jak wy liczycie te tygodnie ciazy? Dzisiaj przykladowo u mnie 12 tydzien i 4 dzien, czyli jak? 13 tydzien juz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulubione imie/imiona Oj mi sie codziennie podobaja inne imiona :D ale stawiam na Laure ( w pl popularne imie, ale za to w pt bardzo rzadkie :) a dla chlopczyka Rafael, Samuel jaka plec obstawia maz/jaka wy obstawiacie - moj maz obstawia chlopczyka, ja bym chciala dziewczynke, ale moje przeczucie mi mowi, ze bedzie chlopczyk :) jestescie za ubrankami bardziej wygodnymi czy wymyslnym - zupelnie normalnymi, lubie ladne, ale proste ubranka po ktorych nie bede plakac gdy sie np wybrudza. Na wymyslne przyjdzie czas czy obawiasz sie porodu/dlaczego? - szczerze, nie mysle o porodzie. Bede sie martwic pod koniec ciazy czy chcesz miec wiecej potomstwa? - tak :) conajmniej parke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Only fakt dawno cie nie było:) dobrze, że z pracą w końcu koniec, bo lekko nie miałaś :) Tak się liczy tyg tzn 12 tydz i 4 dzień to 13 tydz :) bo aktualnie jesteś w 13 :) Z tym smyraniem skoro ty coś czujesz to tez się bardziej przekonuje, że to nie moje wymysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaT
No dziewczynki, mnie w 13 tyg dzidzia tak kopala ze maz czul nawet :) musiscie sie polozyc na pol godziny ogrzac mocno rece i przylozyc po prawej i lewej stronie w dole rzucha :) ja jestem w 11 tyg i mi ciagle babelki takie malutkie pekaja tylko w jednym miejscu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super dzięki;) A więc wedle usg to 10 tydzień 5 dzień;) widziałam swoją dzidzię i nawet rączką machała! Wrażenie super! Ma 3cm 7mm więc wielkoludek jakby nie patrzeć;) za dwa tygodnie idę na usg przezierności karku i zaczęłam się stresować;( jakiegoś doła złapałam i łzy mi same lecą... Boję się i to strasznie.... Miałyście już te badanie? Robiłyście może test Pappa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaT
Ja bede miala w czwartek to badanie :) nie ma sie co stresowac ja sie bardzo ciesse se zobacse maluszka i zabiore meza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny :) Ja tez wybieram sie w czwartek na usg i razem bede miala pobrana krew na ten test pappa. Fisiuje juz, bo bym chciala codziennie sprawdzac jak sie miewa moja Fasolka. Jestem troche grubsza, ciekawe czy uda sie juz zrobic badanie usg brzusznym czy dalej dopochwowym. Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paluszki
Witajcie ;) Ja mam termin na 9.10. Dzidzia obecnie ma 11 Tyg 3 dni w czwartek mam pierwsze badania prenatalne. Na ten moment dzidzia rozwija sie prawidłowo. Serduszko bije równomiarowo. Fika we wszystkich kierunkach, rusza raczkami nozkami. Na usg widzialam sliczne malenkie paluszki. Duzo spie i odpoczywam i w głębi duszy wierze, że będzie dobrze. Pozdrawiam przyszłe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asia mi się wydaje ze juz normalne usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaPil - raczej usg przez brzuszek, chociaz w poprzedniej ciąży miałam w tym 12 tygodniu najpierw przez brzuch a potem dopochwowo, a szczerze mówiąc byłam raczej szczupła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okaze sie w czwartek. Dzisiaj pierwszy dzien mialam w ciagu dnia wilczy apetyt, nie moglam sie najesc a teraz... az mi chyba niedobrze z tego przejedzenia po tylu dniach postu. Zrobilam lazanki z makiem, co za pychota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) mialam dzis kolejne usg, przeziernosc karkowa prawidlowa, widoczna kosc nosowa, raczki i nozki sa, dzidzius duuzy - ma 7 cm, serducho ladnie bije, odebralam winiki testu pappa - prawidlowe :) mam szanse jak 1 na 100 tysiecy na urodzenie chorego dziecka z zespolem Edwardsa i Patau i jakies 1 na 3000 tys na ZD. Dzidzius strasznie *****iwy :) machal raczkami, ssal kciuka :) przesuneli mi termin porodu na 28 wrzesnia. Z usg wychodzi mi, ze mam dzis 13 tydzien 0 dni :) Mialam usg robione przez brzuch. Kolejne dopiero za 2 miesiace :) czyli jeszcze dluugo musze czekac na poznanie plci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
OnlyDreams super wieści ! A lekarz nawet odrobinę nie zasugerował co tam może się kryć miedzy nóżkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OnlyDreams- gratulujemy razem z moja Fasolka :) :) same cudne wiesci. Jak ja zazdroszcze Ci juz tej wiedzy, mnie jeszcze 3 dni dziela. Dzisiaj dzwonila do mnie polozna z przychodni rodzinnej, co prawda troche omylkowo bo miala date z mojej poprzednej ciazy ale troche porozmawialysmy, jakbym miala jakies pytania to moge do niej smialo dzwonic, a po 21 tygodniu bedzie mnie odwiedzac i uczyc co i jak, fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Only Dreams - to świetnie! :) Ja też dziś byłam na usg. Mój dzidziuś ma nieco ponad 5 cm, też się mocno ruszał i wyginał przy badaniu, cudowny widok :) Ale nie miałam jeszcze NT i innych badań, lekarz chce mi je zrobić dopiero po świętach. A mógł, bo dziś już był 11 tydz 6 dzień... U mnie też jeszcze było za wcześnie na patrzenie między nóżki. Dowiem się pewnie pod koniec kwietnia albo w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz szukal siusiaka ale sie nie dopatrzyl, wiec moze bedzie dziewczynka hehe. Dzidzius tez nie pomagal, odwrocony byl albo bokiem albo pupa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy! Szczególnie tych z Was które już były w ciąży i tych które mają podobny problem do mojego, mianowicie: Okropnie mam suchą skórę, po prostu sypie się ze mnie jak popielniczki ;/ do kąpieli wlewam sobie różne oliwki (i takie dla dzieci, i zwykłą oliwę z oliwek, albo z pestek winogron), potem smaruję się kremem/balsamem a nic mi to nie pomaga! Może Wy stosujecie jakiś super specyfik który nawilży taką przesuszoną skórę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczkamalutka - i jak efekty ? Wydajność i cena, bo ja mam problem na całym ciele ;/ wiec jeśli to jakieś maleństwo za dużą kasę to nie wiem czy nastarczę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety z wydajnością i ceną jest gorzej. Ja zakupuję większą ilośc jak jest jakaś promocja (buteleczki 100ml). Tez smaruje całe ciało i jestem zadowolona, dodatkowo ma działać na rozstępy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wczoraj ja i moj maz poczulismy maluszka. Dalam reke na dol brzucha tak trzymalam chwile i nagle stwardnialo w tym miejscu po dluzszej chwili tak samo reke dal moj maz i to samo :-) Snilo mi sie dzis ze na usg widzialam piekna dziewczynke z dluzszymi wlosami juz taka duza byla :-) W czwartek ide na usg i zaczynam 13 tydzien chyba juz bezpieczny czas sie zaczyna... Czuje sie juz duzo duzo lepiej.wczoraj nawet umylam czesc okien dzis planuje kolejne bo w piatek chce juz wrocic do pracy :-) ech ciekawe czy bedzie widac kto tam mieszka w brzuszku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Portolino nie szalej tak z tymi oknami. Życzę Ci tej dziewuszki,sama też bym chciała. Dziewczyny mam problem z krwawieniem z nosa,tylko z lewej dziurki. Czy któraś ma coś takiego ? Jest mi to obce,w poprzednich ciążach nic. Leci mi już prawie codziennie. Czytałam że tak może być - zwiększone ciśnienie krwi,naczynia rozpulchnione no ale,niepokój jest. Asia fajnie masz z tą położną u nas tak nie ma. 2+3 szkoda że jeszcze nie zrobił Ci przezierności i reszty, już miałabyś za sobą i pewnie byłabyś spokojniejsza. No, ale lekarz wie w końcu najlepiej kiedy najlepiej zrobić. U mnie to badanie 9,04 i straaasznie się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×