Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Coraz nas wiecej :-) fajnie :-) ja jestem na zwolnieniu od miesiaca i do 26.03 wtedy mam usg w 13 tygodniu i zobacze czy wracam do pracy... Pracuje w przedszkolu dla dzieci z autyzmem i troche sie obawiam powrotu. Dzieci sa rozne.... Maja rozne zachowania takze bija kopia... Mysle co zrobic ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koronka84
Nik_______________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015_________? ? Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? 2plus3_____________30_____3_______07.10.2015__________?? AsiaPil______________29_____1_______06.10.2015_______ ?? dominika____________30_____1_______29.10.2015________?? Pulchniatkowa_______26_____1______10.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______2.10.2015________?? OnlyDreams__________26_____1_______2.10.2015________?? aaaga32_____________32_____3_______1.10.2015________?? portolino____________31_____2______07.10.2015_______?? Doris LJ4____________40______5_______27.10.2015_______?? Agula0501___________29______1________06.10.2015___????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Witam nowe mamusie :) Ja może tak na pocieszenie powiem że jutro zaczynam 12 tydz i dziś właściwie dzień bez mdłości ( już zapomniałam jak to jest) tylko mi się odbijało, chyba już u mnie kończą się na szczęście, od razu człowiekowi lepiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Dziewczyny, a jak liczycie dzień, w którym zaczyna się kolejny tydzień? po tym, co Wam powiedział lekarz na USG? Mi we wtorek wyszło, że to 6 tygodni i 3 dni, czyli dziś powinno być 6 tygodni i 7 dni, czyli 7 tygodni (?), czyli zaczynam 8. tydzień? Serio, ciągle jakoś tego nie łapię, zwłaszcza, że dziecko w 8. tygodniu powinno mieć jednak więcej mm niż ma moje, więc chyba coś źle obliczam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Dziecko może być troszkę mniejsze, większe ( moje jest odrobinkę większe) ale liczy się od ostatniej OM. I tak jeśli masz 6tyg np 3 dni to jesteś w 7 tyg, czyli zaczynasz 8 tydz. jak napisałaś. Jak moje dziecko jest odrobinę większe (ciut, ciut) to ja nie liczę według tego, tylko właśnie według OM, tak też liczy mój lekarz, i według OM wyznacza datę porodu, ale właśnie to tylko orientacyjna data :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaPil
To ja sie juz pogubilam, ja jakos licze od tego jak lekarz zmierzyl ostatnio moja Fasolke i wyszedl 9 tydz i 4 dzien, obecnie zatem jest 10 tydz i 2 dzien, czyli zaczelam 11 tydzien, a jak bym liczyla z OM to juz by mi lecial 13 tydzien, wez tu czlowieku badz madry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny od wczoraj pobolewa mnie po lewej stronie i czuje sie bardzo slabo. Czy tak moze byc czy to cos niepokojacego i powinnam dzwonic do gin ? Prosze odpowiedzcie bo mam mega stresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Portolino ja bym wzięła no spe i dużo pila, oraz się położyła, jak nic nie przejdzie to zadzwoń, tez otwórz sobie okna żeby było powietrza dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaaaMiii
Część Dziewczyny, mogę dołączyć? Termin mam na 8 października. Czekam na drugiego maluszka. Mój synek ma prawie 3 latka. Mam za sobą niestety dwie straty. Mdłości są okropne, ale trzeba jakoś je przetrwać. U mnie zaczęły się po 6 tc, teraz jest 10 tc, i już zauważyłam, że jest trochę lepiej. Ale ratuje się tabletkami mamarin mamma, dostałam też czopki od gin ale je biorę już w ostateczności. Migdały i sok pomarańczowy też pomagają :-) Mam za sobą już 3 wizyty u gin, ze względu na poprzednie straty, ale wszystko jest ok, wyniki też są super. Aktualnie odpoczywam, prowadzę z mężem mała działalność, ale znalazłam zastępstwo na swoje miejsce, bo od rana do wieczora wisiałam w wc. Starania mieliśmy zacząć przed wakacjami, więc odstawiłam anty, aby organizm doszedł do siebie, miałam zacząć również kurację, która poprzednio mi pomogła zajść, i tu taka niespodzianka :-D Stawiamy dom i na razie mieszkamy u moich rodziców, stąd plany były inne, własny dom to studnia bez dna, no i wiadomo, na swoim to na swoim.. No ale nie jest tak źle, jakoś damy radę. Teraz poczytam Was trochę, co by Was lepiej poznać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
No właśnie z tym liczeniem jest dziwnie- mnie zastanawia inna rzecz- bo ginekolog na podstawie pomiarów malucha przez USG stwierdził, że we wtorek (10.03.) ma on 5,4 mm czyli odpowiada to 6tygodniom i 3 dniom. Co IDEALNIE wpisuje się w moje mega regularne jajeczkowanie i dzień zapłodnienia, czyli wszystko ok. Tyle tylko, że czytam wszędzie, że w 8 tc zarodek powinien mieć ok 15 mm a mój ma maksymalnie 9,4 mm biorąc pod uwagę, że rośnie max 1 mm dziennie (co i tak uważam za optymistyczne założenie). Więc po prostu to mnie dziwi, że taki mały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaaaMiii
Dominika, według ostatniej @ powinnam być w 12 tc, według pomiarów usg jest to 10 tc, po prostu się coś przesunęło. A mój synek też zawsze był za mały do aktualnych tc. Taki był jego urok, a urodził się w sam raz, 57 cm i prawie 3200 g. A w dniu porodu mówili, że będzie mniejszy. Moim zdaniem każdy maluszek rośnie swoim tempem, i jeżeli nie jest to jakaś mega różnica, to nie ma co się martwić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja nie wiem mi liczy lekarz od ostatniej OM, aczkolwiek mowie, moje dziecko idzie właściwie zgodnie z tym terminem więc też tak nad tym się nie zastanawiałam :) MałaaaMiii witaj i wpisz się na listę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
a te z Was, które miały robione USG w 7 tc (czyli 6 tygodni i ileś dni)- możecie sprawdzić ile mm miał sam zarodek? :) ja się dziś czuję rewelacyjnie, wczoraj za to jakieś drgawki z zimna, choć w domu ciepło- masakra, wy też tak macie? no i w nocy zaczęłam lepiej spać, już się nie budzę. Przestałam mieć też obrzydzenie do wielu potraw, które miałam do tej pory od początku ciąży. Najgorsze to ciągłe zmęczenie i bolące piersi (zwłaszcza w nocy i nad ranem). Brzucha nie widać nic ale mam nadzieję, że jak będę w tych tygodniach, w których jest większość z Was to już będzie coś widać. A może któraś z Was, która twierdzi, że ma już duży brzuch wrzucić tutaj fotkę? Oczywiście anonimowo z uciętą głową itd. :) jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Nik_______________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015_________? ? Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? 2plus3______________30_____3_______07.10.2015__________?? AsiaPil_____________29_____1_______06.10.2015________ ?? dominika____________30_____1_______29.10.2015________?? Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______2.10.2015_________?? OnlyDreams__________26_____1_______2.10.2015________?? aaaga32_____________32_____3_______1.10.2015________?? portolino____________31_____2_______07.10.2015________?? Doris LJ4____________40_____5_______27.10.2015________?? Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______?? Spróbowałam wyrównać trochę tabelkę, nie wiem czy się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
W 6 tygodniu 2 dniu mój maluszek miał 0,56 cm. Nie przejmuj się i nie porównuj, jest dobrze!!!! Mi się nawet pisać nie chce, mam doła z powodu zachowania męża. Ech... :( Tabelka: Nick_______________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015_________? ? Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? 2plus3______________30_____3_______07.10.2015__________?? AsiaPil_____________29_____1_______06.10.2015________ ?? dominika____________30_____1_______29.10.2015________?? Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______2.10.2015_________?? OnlyDreams__________26_____1_______2.10.2015________?? aaaga32_____________32_____3_______1.10.2015________?? portolino____________31_____2_______07.10.2015________?? Doris LJ4____________40_____5_______27.10.2015________?? Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie coś się dzieje z tą tabelką... spróbuję raz jeszcze. Nick_______________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015_________? ? Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? 2plus3______________30_____3_______07.10.2015__________?? AsiaPil_____________29_____1_______06.10.2015________ ?? dominika____________30_____1_______29.10.2015________?? Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______2.10.2015_________?? OnlyDreams__________26_____1_______2.10.2015________?? aaaga32_____________32_____3_______1.10.2015________?? portolino____________31_____2________07.10.2015________?? DorisLJ4____________40_____5_______27.10.2015________?? Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koronka84
2 plus 3 mamy podobna sytuacje :) 3 ciaza, wiek i porodu termin:) A mezowie czasem sa dziwni i sprawiaja przykrosc ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulchniatekkk
Dominika - nie porównuj swojego zarodka z innymi bo tylko się stresu najesz, każda fasolka jest inna. U mnie w 6 tygodniu to jeszcze gin mierzyla sam pecherzyk, bo taki groszek był malusi. A za dwa tygodnie miał już 2cm... teraz sobie rośnie tak około 1 mm dziennie i jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulchniatekk
2 plus 3 - Faceci... Niekiedy nawet nie wiedzą jak łatwo nam sprawić przykrość :( nie wiem jak wasi mężczyźni, ale mój jest najukochanszy na świecie i nagle bach robi takie głupie rzeczy ze aż włos się jeży... Np.ja zmęczona jestem po całym dniu pracy w stresie, wyzuta jak betka a ten ze idzie na piwo i mam go odebrać po 23 - taaaaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika - jeszcze jedna sprawa - nie przeliczaj tego, jak szybko rośnie maluszek, bo to naprawdę orientacyjne wartości. Teraz wyszły ci wymiary wg usg idealne z tym, co sama zaobserwowałaś, więc możesz się spodziewać, że na kolejnym usg też wymiary też będą jak najbardziej prawidłowe. Na moim własnym przykładzie - pierwsza wizyta 0,56 cm (6 tydzień 2 dzień), a równo 2 tygodnie później 2,02 cm (8 tydzień 4 dzień). No właśnie, mężowie.... Pulchniatek, mój zazwyczaj też jest w porządku, ale od 4 dni jest nie w humorze, ma jakieś dziwne fochy i pretensje nie wiadomo o co. A że jestem w ciąży, to oczywiście urosło mi to do wielkiego problemu, analizuję jego każde "nie takie" zdanie do mnie, łapię doły, nawet się poryczałam. Koronka - faktycznie :), i rocznik mamy ten sam, i nawet dzieci starsze też w podobnym wieku :) (ja mam chłopców 4-lata i 13 miesięcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nowe Kolezanki, milo, ze sie grono powieksza. Co do tych facetow to podzielam, oni jednak inaczej mysla, zdecydowanie, czasami doprowadza mnie moj maz do szewskiej pasji ale tez jest bardzo kochany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mammaama
Witam, też dołączam ;) termin z OM na 4.10.2015, ale z USG trochę mniejsze bobo, 2 tygodnie różnicy wychodzi. to moje drugie dziecię, pierwsze ma 10 miesięcy. Pozdrawiam wszystkie mamy!! Druga ciąża zupełnie inna psychicznie niż pierwsza.... :) Do tabelki mogę dołączyc? Mammaama, 2 dziecko, 22 lata, termin na 4.10.2015, jak dziewczynka to Emilka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaT
Czesc :) mam termin na 22 pazdziernika :) to moj drugi dzidzius pierwsza to dziewczynka.. ma poltora roku. A teraz mam nadzieje ze bedzie synus :) mam 19 lat i chce do was dolaczyc. Przyjmiecie mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dominika mój okruszek w 7 tyg miał 9.47 mm a 4 tyg później (11 tydz i 2 dni) 50.91 mm. Ale jak pisały dziewczyny wyżej każdy malec rośnie w swoim tempie. Tak samo jak każda z nas jest inna i inaczej przechodzi ciążę tak samo nasze dzieci będą inne i rozwijają się w swoim tempie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Moje dziecko miało w 6 tyg i 2 dniach 0,75cm a w 9 tyg i 4 dniu 2,92cm. U mnie już 2 dzień właściwie bez mdłości :) tylko znów takie odbijanie, jak na samym początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
dziękuję Dziewczyny za wszystkie info :) Nie zamartwiam się, byłam po prostu ciekawa, jak to jest, a jak widzę jest w normie- z resztą lekarz powiedział to samo :) Marzena T- mamy termin prawie na ten sam czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaT
Dominika, to milo :D to twoje pierwsze dziecko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaT
1,76cm moj dzidziulek mial w 8tyg2dni :) Troche cisza na tym forum, a jak czujecie? Bedziedzie chlopiec czy dziewczynka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaT
I ile razy mialyscie usg? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×