Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

gościu - w dupę akurat mi nie idzie ani trochę, od liceum mieszczę się w rozmiar 36-38 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanizFrancji - niedobrze, bo wygląda to na zatrucie ciążowe :( . Ale myślałam, że takie coś może dopiero w późniejszym etapie ciąży wyskoczyć. A puchniesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Hej dziewczyny, można jeszcze do Was dołączyć? Jestem w 15 tygodniu, termin na 17.10., ale będę miała planowaną cesarkę ok. 6.10. W maju skończę 31 lat, to moje 4 dziecko, szczerze mówiąc kompletnie nie planowane, ale bardzo już kochane i chciane :-) Płci jeszcze nie znam, może za tydzień się dowiem, a przeczucie mi mówi, że to chłopiec. W domu mam już 2 chłopów i dziewczynkę, także życzeń specjalnych nie ma, za to mąż bardzo by chciał drugą córeczkę. Co do imion, to wstępnie Maksymilian lub Maria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
MamaBasia witamy serdecznie :) wpisz się do tabelki, już niezłą gromadkę tam masz :) PanizFrancji o kurcze faktycznie bardzo wysokie to ciśnienie, staraj się dużo odpoczywać :/ a przed ciążą miałaś nadciśnienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Aż poleciałam mierzyć swoje 111/70 :) Wiem że w ciąży zdążają się skoki może byłaś zdenerwowana u lekarza? I kawy lepiej nie pij, bo też może podusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
"Podnieść " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Wybaczcie, ale zupełnie nie wiem jak wpisać się do tej tabelki :-( Mógłby ktoś to zrobić za mnie? Proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Zgadza się listopadowa, domowe przedszkole, ale zawsze marzyłam o dużej rodzinie, także jest super ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paniz Francji - mierzysz sobie ciśnienie dodatkowo sama w domu? Pytam, bo ja na wizycie u lekarza też miałam za wysokie ciśnienie ponad 140 na nie pamiętam już ile, grunt że kazali mi mierzyć ciśnienie w domu rano i wieczorem, tak na spokojnie, bez stresu itd i się okazało że mam ciśnienie książkowe! Tylko w gabinecie łapię stresa poważnego ;/ a jak już wiem ze będą mi mierzyli to w ogóle się denerwuje strasznie, ze wyjdzie znowu wysokie no i rzecz jasna mam za wysokie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nick________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię aaaga32_____________32_____3_______1.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______2.10.2015_______Córka OnlyDreams__________26_____1_______2.10.2015________?? monika1331__________23_____1_______5.10.2015_________?? AsiaPil_____________29_____1________06.10.2015________ ?? Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______?? Paula1991___________24_____1________06.10.2015_______?? listopadowa123______30_____1_______06.10.2015______Męska mamaBasia_______31_____4_______06.10.2015_______?? Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? 2plus3______________30_____3_______07.10.2015__________? portolino____________31_____2________07.10.2015________?? paluszki___________35______1_______09.10.2015________?? LenArtowa________21______1_______10.10.2015_______męska< br /> Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? PanizFrancji________30______1_____19.10.2015________?? Ivee85___________30________1______21.10.2015______męska DorisLJ4____________40_____5_______27.10.2015________?? dominika____________30_____1_______29.10.2015________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaBasia - witaj :) Jesteś młodziutka jak na czwórkę dzieci (hehe, słodzę sobie, bo ja też w tym roku 31 ;) ) . W jakim wieku są starsze? Ja raczej jestem z niskociśnieniowców. A w gabinecie podczas mierzenia tylko puls mi skacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe skąd ja to znam. Ja też w domu mam normalne, a u lekarza jak mi mierzą, to od razu w górę idzie ;) Jutro idę na wizytę, to zobaczymy ile mi wyjdzie. Tak samo z wagą. Jak się w domu rano ważę, to pokazuje mi sporo mniej niż wieczorem u lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
no niestety zawsze mialam dosyc wysokie cisnienie ale nie do tego stopnia! zamowilam juz cisnieniomierz takze bede kontrolowac 3 razy dziennie i zobaczymy, chociaz jak w domu tez bedzie wysokie to jeszcze bardziej bede sie denerwowac no i bledne kolo! do tego mam straszne bole glowy i czuje czasami ze serce mi bije jakby chcialo wyskoczyc... kawy nigdy nie pilam, nie palilam, coli tez nie pije i maz tez mnie nie wjurza tak bardzo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nowa Mamusie w gronie :) Moj lekarz okreslil to jako syndrom bialego fartucha i nawet mi nie mierzy cisnienia w gabinecie bo co mierzy to juz dawno powinnam wykorkowac ;) a prowadze ksiazeczke w domu i mam idealne cisnionko, troche wyzszy puls ale zawsze tak mialam + dochodzi nam teraz troche wiecej krwi do przepompowania ;) Dzisiaj mam dzien- wstane to az mi oczy sie zamykaja, poloze sie to oczy jak piatale i tyle ze spania. Chyba Dzidzius sie ze mna bawi. A co do piersi- juz chyba lepiej miec umiarkowanie male bo mnie w lezeniu na boku czasem nawet przeszkadzaja ;) Niewybredny dowcip mojego meza "do jednego podsuniesz Dzidzie a drugim przykryjesz", dran jeden :-P ale azzz takie wielGie to nie sa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Dziękuję za tabelkę i przywitanie. A pewnie, że jesteśmy młodziutkie, 31 lat to jeszcze dzieci ;-) Tak mi się to potoczyło, bo wcześnie zdecydowałam się na pierwsze, jakbym chciała, to i z siódemką bym się "wyrobiła"do dziś :-) Moi chłopcy mają 10 i 9 lat, a córcia 2,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez ostatnio miałam wysokie ciśnienie,a mój gin się śmiał ze to chyba z wrażenia dlatego ze się dowiedziałam ze ma być dziewczynka ☺ W naszej tabelce większość z nas ma termin na początek października. Z natury jestem bardzo niecierpliwa i mam nadzieję że ten czas szybko zleci . A jeżeli chodzi o piersi to moje się zatrzymały w miejscu,na początku ciąży trochę się powiększyły ale w zasadzie to z b zrobiło się może małe c☺ mam problem z jedzeniem bo na nic nie mam ochoty, o mięsie nie wspomnę,ale ratowały mnie chociaż zupy a teraz to już nawet tego mi się nie chce.dziś wyjątkowo miałam ochotę na leczo ale martwię się co będzie jutro ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Współczuje wam dziewczyny tych dalszych mdłościowych dolegliwości mi już zupełnie nic nie jest, ani zachcianek jakiś tez nie mam, w sumie tak jak i przed ciążą się teraz czuje, prócz tych piersi, to tak to zupełnie normalnie. Trochę szybciej się meczę, ale pyzatym czuje się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Paula a w ktorym jestes tyg ? Bo ja koncze 16 za dwa dni zacznie sie 17 tydz i dzis wymiotowalam; ( mam tak samo jak Ty wstret do jedzenia i to co jem czssem to lepiej nie mowic suchy chleb woda czasem jogurt..mowilam o tym lekarzowi bo witaminy tez wymiotuje to stwierdzil ze mam sie nie przejmowac bo dziecko wezmie sobie z mojego organizmu wszystko co potrzebuje.. I chyba bierze bo on rosnie a ja schudlam 8/9 kg.Od dwoch tyg waga sie zatrzymala ewentualnie jakis kg mi przybylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
Paluszki u mnie 16 tydzień i 2 dzień. Mój gin mówił też ze waga się nie przejmować bo to normalne że się chudnie przy takich dolegliwościach ☺ wstręt do jedzenia mam praktycznie od początku ciąży ale teraz to już mnie męczy. Jak niespodziewanie mam na coś ochotę to szybko staram się to zjeść . Do tego mam napady duszności ale jest jeden plus - nie wymiotuje ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Mi mdłości i wymioty już na szczęście przeszły, bardzo Wam współczuję, że jeszcze się z tym męczycie. Ja przez pierwsze trzy miesiące miałam mdłości całą dobę, wymiotowałam i rano i wieczorem, a czasem nocami, jadłam w kółko chrupkie pieczywo, wafle ryżowe i chrupki kukurydziane, bo nic innego nie mogłam przełknąć. Teoretycznie też powinnam sporo schudnąć, ale przypałętała mi się niedoczynność tarczycy i przytyłam 4kg :-/ W ogóle wyglądam już bardzo nieciekawie, aż się płakać chce, a cycki mam wprost gigantyczne, ciężkie i bolą jak cholera :-( i ten wielgachny brzuch :-( mieszczę się już tylko w biodrówki sprzed ciąży, reszta dawno za ciasna. Nie wiem jak ja będę wyglądać na koniec ciąży, już się boję :-( :-( :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Witaj MamaBasia,podobnie mamy. W domu dwóch panów i dziewczynka tylko zarówno ja jak i moje dzieci jesteśmy sporo starsi od Was. Pozdrawiam. Dziewczyny jakie macie(miałyście) wyniki TSH,u mnie miesiąc temu było 0,09,a byłam w 10 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja mierze cały czas i TSH mam ok 1 ciągle, od początku ciąży i FT4 tez super, ja mam Hashimoto dlatego muszę to kontrolować, choć przed leczeniem tsh tez miałam dobre ok 1,5 ewentualnie 2 jak przeszłam na bezgluten dopiero automatycznie zleciało mi na 1 i tak trzymam już cały czas, właśnie w tym tyg jadę do endokrynolga, ale w sumie nie wiem po co, nic mi ciekawego nie powie na 100%, bo nic się nie zmieniło. Ale na pocieszenie wam powiem że lepiej mieć niedoczynność, niż to głupie hashimoto, bo niedoczynność bym sobie pewnie jakoś wyleczyła, chociaż by właśnie dietą bez glutenu i mleka, a to hashimoto to zostanie ze mną już do końca życia. Hashimoto to przewlekły stan zapalny tarczycy tak w wielkim skrócie, choroba autoimmunologiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Przed ciąza mialam wynik ok 1.47 a teraz 0.47. Lekow nie biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy w takim razie moje tsh nie jest za wysokie bo mam 2,22. Przed ciążą miałam 1,74.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Paula w ciąży najlepiej jak nie przekracza 2,5 jeszcze jest OK ale może zapytaj swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
dziewczyny to ja w stosunku do Was mam strasznie niskie. Ginekolog dała mi skierowanie na powtórzenie TSH za miesiąc czyli pobrano mi krew wczoraj. Powiedziała że jeśli się nie zmieni to do endokrynologa,a może się podwyższyć,ponoć wysokie BHCG w początkowym okresie ciąży też daje mylne wyniki tarczycy. Przed ciążą nie badałam hormonów więc nie mam porównania,ale w poprzednich ciążach było wszystko ok. No cóż zobaczymy. Dzisiaj piękny dzień w końcu. Ja się zmobilizowałam i umyłam część okien. Reszta może jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Ja miałam jakoś 1,99 TSH. Od rana nie wiem, czym mam się zająć, cały czas głowa zajęta dzisiejszą wizytą :) Dzieciątko było dokładnie zbadane ostatnio i wszystko było super, więc dziś będzie pewnie krótko. Ale dziś, jak się małe dobrze ułoży, to będę wiedziała, czy córeczka, czy trzeci synek... Mdłości nie mam, ale czasami wieczorem mam odruch wymiotny, po czym dalej normalnie funkcjonuję. Czyli ogólnie jest dobrze, ale takie "napady" jeszcze się zdarzają. Mam już skończone 16 tygodni, zaczynam 17-ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris - no z tarczycą tak to jest, że mogą w obie strony problemy wystąpić. Chyba niedoczynność zdarza się częściej, a u ciebie wystąpiła akurat nadczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
2+3 powodzenia na wizycie,spełnienia marzenia o córeczce. Czy na pomarańczowo i na niebiesko to cały czas Ty ? A wiecie jakie mogą być powikłania przy nadczynności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
2 plus 3 trzymam mocno kciuki za córeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×