Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Listopadowa123 no to widać już kto będzie rozpieszczac maluszka he he a swoją drogą mieszkasz w Trójmieście?☺ja w okolicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Jestem w końcówce 14 tc i jestem zaskoczona bo wydaje mi się że czuję już ruchy maluszka. Spodziewałam się za ok 2 tygodnie a tu niespodzianka.W poprzednich ciążach odczuwałam je później. Kiedy Wy dziewczyny wyczuwałyście ruchy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Paula nie, nie ja centralna polska, ale tam autostradą jedziemy prawie całą drogę, razem zajmuje nam dojazd 2,5h to nam łatwo się jedzie, i tak jak jest ciepło to jedziemy się przejechać czasem na cały dzień. :) Doris dobrze, że już jesteś spokojna, jak lekarz nic na USG nie widział, to dziecko na pewno zdrowe :) Ja już maluszka czuje i wiem ze to on, wolała bym częściej no ale trzeba poczekać :) ale ja już dziś 18 tydz zaczęty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w drugiej ciąży czułam już w 16 tygodniu porządne kopniaki. Teraz jestem w 17 tygodniu i odczuwam co jakiś czas tylko leciutkie "skubanie". Ponoć wyczuwanie ruchów zależy też od położenia łożyska w macicy. A ja mam z każdą ciążą inaczej. W pierwszej na przedniej ściance (a dziecko z tyłu), więc ruchy były wytłumione. W drugiej na tylnej ściance - czyli dziecko całkiem z przodu i faktycznie od początku czułam mocno każe poruszenie. A teraz chyba będzie tak pomiędzy, bo łożysko jest w dnie macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Czuje ruchy ;))))) coraz czesciej.. maly czasem nawet kopnie z dwa razy pod rzad, przekreca sie. Raz czuje z lewej strony za jakas chwile na srodku brzucha i za moment po prawej. Teraz juz nie mam watpliwosci ze to on ;)))) Czas ciazy to w tej chwili 17 tydzien i 2 dzien ( w przyblizeniu ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Wam, ja niestety jeszcze nie czuje, chociaz moze wczoraj jak sie polozylam pozno po gosciach to z lewej strony cos do mnie zapukalo, ale sie juz wiecej nie powtorzylo. To nic, doczekam sie i ja. Mialam za to wczoraj grila i troche zjadlam z niego, kielbaske i kaszanke, o mamusiu co ja przezywalam w nocy ;) chyba moja Dzidzia nie lubi smazonych potraw. Dzisiaj tylko na salatce i jajecznicy. Leniwej reszty niedzieli Dziewczyny zyczymy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, super, że wyniki są prawidłowe i juz jesteś spokojna. Ja po tygodniowym pozornym spokoju po wizycie u mojego ginekologa, dziś znów siedzę w pracy i płaczę. Zadzwoniłam po wyniki PAPPA, kazali mi przyjechać w środę na konsultację. Wcześniej powiedziano mi, że jak będzie ok, to wyniki podadzą telefonicznie. Już mi nerwy puściły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja też już czuję ruchy, szczególnie jak dostane w pęcherz heheheh. Ale ogólnie jeszcze rzadko i delikatne. Ivee85 nie martw się na zapas. Może jakaś inna pielęgniarka jest na zmianie i ona nie udziela informacji przez telefon. Jedź a zobaczysz, ze będą ok. Poza tym ja jakoś nie ufam tym Pappa. Za dużo czytałam o tym, że często wprowadzają niepotrzebną panikę. Ja byłam w piątek u lekarza i potwierdził na 100% dziewczynkę. Nawet na 3D mi pokazał "pipkę" :) Ale jestem szczęśliwa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
AsiaPil - grilowane mięsko przecież najzdrowsze, bo tłuszcz się z niego wytapia, zamiast wsiąkać. Może kaszanka była za tłusta? Ja za to mogłabym non-stop na mięsie jechać ;) Ivee - nie stresuj się niepotrzebnie. Bardzo dziwnie się zachowali, że na konsultację dopiero w środę się umówili, przecież wiadomo, że chciałabyś już wiedzieć "na czym stoisz". A tak jeszcze 2 dni nerwówki przed tobą... Sierotka - gratuluję dziewczynki!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Sierotka super że córeczka,też bym chciała. Może w środę dowiem się na 100% bo na razie to 80 dziewczynka. Ivee85 - spokojnie na pewno jest ok.Jestem zaskoczona że wynik podaliby przez telefon. Z tego co wiem należy przyjść i porozmawiać z lekarzem,u mnie był to genetyk. A swoją drogą taka młoda leseczka jak Ty i robi te badania. Dziewczyny macie za dużo kasy ? Ja robiłam bo jestem w grupie ryzyka(powyżej 35 lat) i znajoma mnie nakłoniła bo nie chciałam.I na pewno nie zrobiłabym nigdy więcej. Czym więcej badań tym więcej nerwów,a ponadto dużo się czyta,że jak wychodzi wynik zły,to na amniopunkcji jest ok i dzieci rodzą się zdrowiusieńkie. Głowa do góry ciesz się pogodą i dzidziusiem i nie dostarczaj mu zbędnych złych emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivee przy teście podwójnym analizuje się wszystkie wyniki,te z usg i te z krwi. Nawet jeżeli krew wyszła dobrze a nt było podwyższone to zapisują na konsultacje z genetykiem.ja tak miałam.genetyk omówi porostu wyniki i powie ze możesz zrobić amnio jeśli chcesz bo test daje tylko 80 procent gwarancji a przy amnio jest ponad 90. Także głowa do góry☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ive 85..będzie dobrze, skoro nt wyszło wyższe , to ogólne ryzyko jest też wyższe...jak ktoś pisał, biorą te wyniki całościowo...a genetyk to w tym wypadku standard...testy pappa często wychodzą źle i o niczym to nie świadczy..Jak coś nie tak by było , nie bój się i zrób amniopunkcję, należy Ci się w tym wypadku na NFZ.To nic strasznego i powikłania są naprawdę bardzo rzadko, a potem spokojna ciąża.. Sierotka..przypomnij sobie jak sama panikowałaś.....a miałaś nt niższe..jeszcze w normie Ivee..ja bym się trzymała tego drugiego wyniku nt.. Ponadto jak inne parametry ok, to n ie ma powodu do niepokoju..:). Przechodziłam przez to i wiem jak się czujesz i co myślisz..ta huśtawka myśli...wiem,że łatwo się mówi jak Cię to nei dotyczy i nie boli...Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zbliża się czas usg połówkowego. Będziecie robić je u swoich lekarzy czy w klinikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przez całą ciążę chodzę do jednego lekarza (prywatnie). Ma odpowiednie kwalifikacje do usg genetycznych, ma też możliwość zrobienia USG 4D, więc nie mam powodu chodzić gdzie indziej. Jak tam wasze brzuszki? Mój już zdecydowanie widoczny, wyglądam na 6 miesiąc. Macicę mam sporą (wyczuwam rano jak się obudzę, bo żołądek i jelita są puste, tylko ta macica na dole brzucha to taka już spora twarda kula :) sięga już jakieś 3-4 cm pod pępek. Kiedy macie kolejne wizyty? Ja w czwartek 7 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja mam wizytę 6 maja u swojego lekarza, a genetyczne u mnie robi genetyk, i to połówkowe mam właśnie u genetyka 7 maja. Też rano czuje kulkę (macice) ale jak idę rano do kibelka, to ona taka już nieco znika, ogólnie w pasie nie wiele mi przybyło, tak z rodziny mówią że jeszcze nie widać, ale ja też nie nosze obcisłych rzeczy i ja widzę większy brzuch. Ive trzymam kciuki za dobre wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! U mnie to juz wszystko wedruje do gory i oponka mi sie pojawila a i dol sie zaokraglil, ale ja nigdy nie nalezalam do szuplych. Po nocy zawsze czuje pileczke, od dwoch dni mam jakby ciezki brzuch moze dlatego ze rosnie bo raczej nie dlatego, ze macica mi sie stawia, ciagle leki biore, no moze troche aktywniej zyc zaczelam i stad. Wizyte u lekarza mam 4 maja, zobacze co powie moj lekarz, jesli wysle mnie na polowkowe znowu do kliniki i trafie na tego samego lekarza to wymiekam ;) nic znowu sie nie dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierotka ma Rysia
Wiem, ze panikowalam, ale teraz mam nadzieje, ze chyba niepotrzebnie, wiec staram sie pocieszyc inne dziewczyny, ze czasem podwyzszone NT jeszcze o niczym nie swiadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Ja swoje połowkowe zrobię u swojego lekarza podczas następnej wizyty ktora mam 13 maja. To bedzie ok. 19 tydz 5 dzień ciąży. Z tego co wiem to nie będzie to szczegółowa analiza z przepływami żylnymi itp gdyz trwa ona pół godziny i braknie czasu podczas standardardowego 15 min wizyty. Moge wykonac usg 3d i 4d gdybym chciala w klinice do ktorej skieruje mnie moj lekarz a termin tego badania moze zamykac sie nawet w 27 tyg. Jakos tak mi przekazano. ;) Mysle ze najwazniejsze jest to polowkowe za 2 tyg bo ocenia wszystkie najwazniejsze organy i parametry u dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Połówkowe będę miała w przychodni INVICTA,tam miałam genetyczne i PAPPA. Moja dr nie ma certyfikatu i nie może wykonywać tych badań. Jutro mam wizytę i mam nadzieję że wszystko jest dobrze. Wczoraj odebrałam wyniki min. cytomegalii no i IgG podwyższone co oznacza że przeszłam i wytwarzam przeciwciała no i dobrze bo pojawiła mi się opryszczka,może dostanę jutro jakiś lek. Dzidziuś dzisiaj mnie rano zaskoczył,tak fajnie płynął z prawa na lewo. Kolejna ciąża a za każdym razem taaakie emocje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nick________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię aaaga32_____________32_____3_______1.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______2.10.2015_______Córka OnlyDreams__________26_____1_______2.10.2015________?? monika1331__________23_____1_______5.10.2015_________?? AsiaPil_____________29_____1________06.10.2015________ ?? Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______?? Paula1991___________24_____1________06.10.2015_______?? listopadowa123______30_____1_______06.10.2015______Męska mamaBasia_______31_____4_______06.10.2015_______?? Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? 2plus3______________30_____3_______07.10.2015__________? portolino____________31_____2________07.10.2015________?? paluszki___________35______1_______09.10.2015________?? LenArtowa________21______1_______10.10.2015_______męska< br /> Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? PanizFrancji________30______1_____19.10.2015________?? Ivee85___________30________1______21.10.2015______męska< br /> DorisLJ4____________40_____5_______27.10.2015________?? dominika____________30_____1_______29.10.2015________?? Edyta ---------------------36-------3-------------10.10.2015-----------------? Zgłoś› 2 plus 3 2015.04.21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Dziewczyny a macie tak, że jak wstajecie w nocy zrobić siku, to ten pęcherz jest tak pełny, że aż tak uciska niemiło? Ja tak mam, dopiero puszcza, jak siądę siku, a tak czuje jak normalnie jest napięty po brzegi, i tak codziennie. W ogóle to sikam ciągle i wszędzie, cały ten 2 trymestr od początku, w 1 było lepiej z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Polowkowe robię u genetyka -córki mojej prowadzącej ciążę pani doktor, wiec w sumie robię je w swoim gabinecie, tyle że u lepszego specjalisty ze wszystkimi certyfikatami. Z tym soku mam podobnie jak Ty Listopadowa :( wykańcza mnie to ciągle ganianie po toaletach, muszę zawsze mieć wc pod ręką :( Mam takie wrażenie jakby ten mój pęcherz był pełen, że dłużej nie wytrzymam, a w teolecie okazuje się że to takie malutkie siusiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość portolino
Chcialam sie pochwalic ze bedzie synus :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Polowkowe mam 21 maja. Zwykła wizytę kontrolną już w ten poniedziałek, i nareszcie mogę iść na zwolnienie(poduczylam łaskę na moje stanowisko i niech się w robocie martwią sami)! W końcu odpoczne. Moja gin powiedziała że teraz nie odpuści i wypisze L4 czy tego chce czy nie, ale uwierzcie mi ze bardzo już chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Portolino - gratuluję Syneczka :) poglaszcz go tam od nas :) kurczę zazdroszczeWam dziewczyny ze juz wiecie kto mieszka u was pod serduszkiem, mój łobuz za grosz nie współpracował :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Portolino super gratuluje !! Coś przewaga tego męskiego grona nam się robi:) Pulchna dokładnie tak mam ! napiera na pęcherz jak nie wiem co, a tam ledwo, ledwo zlatuje. Staram się pic bardzo dużo wody, tzn jak wiem ze mam toaletę pod ręką, bo wtedy potrafię latać co 10 min, jak gdzieś jadę na cały dzień w teren, to prawie nie pije, a i tak sikam często i to właśnie chodzi o to parcie i takie dziwne napięcie. W nocy jak idę to już w ogóle czuje jak by zaraz miał pęknąć z tej pełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie najbardziej wkurza z sikaniem jak wiem, że mam gdzieś wyjść. Mało piję, idę zrobić siku na ostatnią chwilę, a i tak zachciewa mi się kolejny raz 5 minut po wyjściu.... portolino - gratuluję syneczka :). Chyba na początku zawsze jest przewaga chłopczyków, bo łatwiej stwierdzić na usg płeć męską :) A tabelka jakaś nieaktualna, przecież się dopisywałam z moją dziewczynką :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię aaaga32_____________32_____3_______1.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______2.10.2015_______Córka OnlyDreams__________26_____1_______2.10.2015________?? monika1331__________23_____1_______5.10.2015_________?? AsiaPil_____________29_____1________06.10.2015________ ?? Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______?? Paula1991___________24_____1________06.10.2015_______?? listopadowa123______30_____1_______06.10.2015______Męska mamaBasia_______31_____4_______06.10.2015_______?? Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? 2plus3_____________30_____3______07.10.2015___dziewczynka portolino____________31_____2________07.10.2015________?? paluszki___________35______1_______09.10.2015________?? LenArtowa________21______1_______10.10.2015_______męska< br /> Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? PanizFrancji________30______1_____19.10.2015________?? Ivee85___________30________1______21.10.2015______męska< br /> DorisLJ4____________40_____5_______27.10.2015________?? dominika____________30_____1_______29.10.2015________?? Edyta ---------------------36-------3-------------10.10.2015------ -----------?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pulchniatku - ja też jeszcze nie wiem, ale jak napisałam - cieszę się córeczką, póki ją jeszcze "mam", bo na kolejnym usg może się pokazać siusiak i tyle będzie z dziewczynki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×